|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prohodavanje
8.4.2013 12:21:57   
diyanna
Pitanje za super mame: imam bebu od 9,5mjeseci i vec lijepo hoda uz namjestaj, sama se uspravi ali ne stoji samostalno. Hoda dok je drzimo za rukice bas spretno i veseli se tome ali nas "problem" je taj sto ona ne zna za strah tocnije hoda po trosjedu dodje do kraja i samo nastavi hodati i padne, uzme igracku sa obje ruke pusti se i padne, glavom silazi sa kreveta pusti se i padne...naravno ja sam tu i cuvam je da ne padne u tim trenutcima ali je jako tesko biti bas svaku sekundu uz nju strah me da ce stvarno pasti nekada...je li sve bebe tako "ne razmisljaju" user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prohodavanje
8.4.2013 13:54:20   
vjestica
ok je vi čuvate za ruke i vodate, neće znati (to čuvanje za ruke je malo blaža varijanta od hodalice)
nek beba samam hoda uz namještaj i nek se sama pušta, sama će i naučiti padati
i vrlo brzo bebe postanu jako pažljive kad treba preći prag, prepreku i sl
smao je treba pustiti da sama sve skonta i upozna

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prohodavanje
8.4.2013 14:05:21   
Crnkica
diyanaa,tako je kad dijete nauči da uvjek ima potporu,ili hodu ili tebe da je pridržiš kad pada.
ja ponekad koristim hodalicu,pa će moja malo kasniti sa prohodavanjem,nisam zdrava sa kičmom a ona stalno šejtanija pa uvjek moram biti tu.
ili se penje ili dodiruje što netreba,bebe su takve radoznale.
ako padne koji put malkice,nemoj paničarit pusti je neka se nauči.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prohodavanje
8.4.2013 14:23:02   
raja_ringe
moja bebe je sa 8,5 mjeseci utsala uz namještaj. Sa devet je hodala oko namještaja, sa deset je bukvalno trčala oko namještaja, zidova i sl. Za jedanaest dana puni godinu, a tek je prije pet dana sama napravila nekih dvanaest koraka samostalno. Poslije toga opet ništa. Napravi dva tri i to je to. Mi je nismo nikada 'tatali'. Nije koristila hodaljku. Gurala je stolice i tabure da bi došla do nečega. Ja znam da ona kada bude sigurna, ona će se pustiti. Da napomenem da je otprilike sa devet mjeseci počela da se pušta da stoji i sada je pravo stabilna. Lijepo se pusti, čučne ustane bez da se drži, ali korake ne pravi.

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prohodavanje
8.4.2013 14:26:31   
diyanna
ja takodjer ne koristim hodaljku i dosta vremena provodi igrajuci se u kreveticu (vrticu) ali i tu se pusta bez razmisljanja. baka je cuva dok sam ja na poslu pa me strah ...

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prohodavanje
8.4.2013 14:44:00   
raja_ringe
Onda se ne brini. Ona i kada bude padala, pada će 'pravilno'. Dočekat će se na rukice ili će na guzu.

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prohodavanje
8.4.2013 14:55:57   
mamaibabo
moja curica ako Bog da sad puni godinu napravi samostalno nekih 10 koraka i to je to inace jako je ziva ako je nepratim smugne uz stepenice u sekundi ,puze uz iste tako da smo kupili onu zastitu za stepenice i jutros se pentra na tu zastitu hoce preko nje user posted image ja ludim i mene je brinulo sto nece samostalno da hoda pun vise ali kazem sebi sve je to ok kad bude ona sama sigurna hodace ako Bog dauser posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prohodavanje
8.4.2013 15:12:32   
Gucci
Eh a moja L nikad nije bila tako ne pazljiva, dok su druga dijeca njenog uzrasta skakala i hodala po krevetima ne pazeci hoce li pasti i udariti se moja je samo to sve posmatrala i mudrovalauser posted image
Uvijek je bila tako pazljiva da nikad nije pala ili se udarila, nikad nisam morala strahovati hoce li pasti s kauca ili nesto slicno, mogla sam je ostaviti samu i na miru otici u kupatilo ili u kuhinju. Kad je tek pocela da silazi sa kreveta tako je spora bila da joj je tebalo 3 min dok sidje user posted image ona to prvo odmjeri kako ce i sta ce pa se onda baci u akcijuuser posted image
A nisam se ni ja nikad trzala kad bi dosla u neku " opasnu" situaciju, vec sam joj uvijek fino rekla da se pazi jer bi mogla da padne, i stvarno uvijek se pazila... I dan danas je takva, jako pazljivauser posted image

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prohodavanje
9.4.2013 13:32:18   
manfri
Ha ha ha i moj malecki je isto hodao kao da su sve spuzve oko njegauser posted image nije pazio jer smo svi strepili da ne padne i neko je uvijek bio "dezurni" i kad smo ga konacno pustili 2-3 puta pao na guzu i od tad je bio jakoooo oprezan i ubrzo sam protrcao user posted image user posted image user posted image e sad on nas obara da padnemo user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prohodavanje
9.4.2013 16:39:16   
smajli80
Drage moje već postoji tema i na njoj možete naći puno inf.prohodavanju
http://www.ringeraja.ba/forum/m_148641/mpage_14/key_/tm.htm

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *