|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Konjuktivitis
23.8.2008 15:21:23   
mišur
Drage mame!

Moj dječak ima konjuktivitis-bakterijski!
Već sam ovarala temu vezanu za njegove donje trepuške, koje su okrenute prema oku, i stalno mu upadaju u oko, te kako češe okice stalno, pa se zacrvene...
U zadnjih par dana mu je i nosić stalno začepljen, pa sam mu ukapavala moje mlijeko i korijen sljeza, i ponekad fiziološke kapi, ali nije ništa trajno pomoglo.

I odemo kod dr, uradimo bris oka, i ispostavi se da ima neke Staphylococcus aureus bakterije.
Propisali su mu Hloramfenikol mast, sterilne kapi Acidiborici i sirup Alfacet.
Znam da to nije ništa strašno, ali mi ga je žao,jadniče mamino,kad se češe ručicama i zacrveni kapke...

Luka će uskoro napuniti 5 mjeseci...

Jeli neka od vas imala sličan problem, znate li nešto o ovom sirupu...
Još nisam počela sa terapijom...Rekoh da vidim prvo sa vamauser posted image  šta vi mislite.
I pošto treba da primi vakcinu za 5 dana, rekli su mi da sačekam dok završimo terapiju.
A mi iduće subote idemo na more,pa mi je baš frka kako ćemo....

Pomozite.....

Pozzz
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Konjuktivitis
23.8.2008 15:41:47   
ElmaB
Draga moja!

Sirup je dobar, koristila sam ga dok je Tea bila beba. Za vakcinu obavezno sacekaj, a sto se mora tice, samo ga cuvaj od vjetra, a morski zrak ce mu sigurno olaksati disanje. Jos ponekad mu mozes malo morske vode staviti u nosic, ali pazi da ne dodje u dodir sa ocima!

Pusa i sretno!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Konjuktivitis
23.8.2008 20:13:27   
mamsi
Nemam iskustva s tim a samo ti mogu reči da mi je žao i malenog i tebe i da vam želim da se što prije oporavi.Pusa

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Konjuktivitis
23.8.2008 21:01:00   
Emina*
Misur, e bas mi je zao sto ti se to desava..
Zaista nemam iskustva s konjuktivitisom, eli eto Elma ti je rekla da je njoj pomogao, pa ne vjerujem da tebi nece....
Sto se tice mora, mislim da je to sada i preporucljivo upravo zbog nosica, jer morski zrak je itekako dobar za disne puteve....
Nadam se da ce misicu biti puno bolje.....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Konjuktivitis
23.8.2008 23:16:02   
rozi
Bas mi je zao malenoguser posted image . Ja sam skoro ispila taj sirup za slajm u grlu, tj nisam ja vec moj Damir.Da izvines samo je kakio od njega, po citav dan,ispatio se jadnik. Na kraju se ispostavilo da ga nije trebao piti ,jer nisu bakterije, pa ne znam koliko je ucinkovit.
A kada je on bio belestan, kasljao i zapusen nosic doktor nam je rekao da pripazimo kad mu curi nos da mu operemo rukice da se poslije ne trlja po ocima, da ne dobije konjuktivitis. Valjda se tako bakterija samo prenesu na oci.
Sto se tice nosica, samo puuno fizioloske, lupkaj ga po ledjima(kada ga postavis stomakom na svoje noge) i pumpicu, proci ce. Mi smo za nosic dobil i Sinacilin i pomogao mu je
Nadam se da ce brzo ozdraviti, user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Konjuktivitis
5.4.2009 10:00:03   
lavica2008
evo nakon dugo vremena...

Ja imam malu bebu- djevojčicu od osam mjeseci...Svaki mjesec imamo problem s očima i tzv. konjuktivitisom. Pedijatrica mi je ispočetka savjetovala sam o da čistim oči kamilicom i da masiram nosni kanal. Tako sam i radila, pa nakon nekoliko dana prestane i opet.... Prošli mjesec smo je vodili očnom. Radili bris oka, uredu je. Dala nam kapi Torbex i neku mast. Sve ispoštovali, suzenje prestalo.... I jutros, evo opt....
Više ne znam šta da raim... A tek koliko bubuljica sitnih malih ima oko očiju i po licu... Stalno se češe.
nema još ni jedan zubić, puno bali pa se trlja...Da li te bubuljice mogu biti od pljuvačke? Ima li iko slično iskustvo da mi pomogne?

Puno hvalaaaaaa
Velikiiii pozdrav......user posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Konjuktivitis
5.4.2009 19:06:34   
eminak.
Draga lavice2008 ,
mom sinu je isto tako u pocetku suzilo oko i stvarale su se krmeljice od koji nije mogao otvoriti okice,cistili smo kamilicom i stavljala sam mu kremu, bude oko ok par dana i opet ispocetka. Onda sam poslusala savjet starijih i uspricala mu malo mlijeka u okice tokom dojenja i vjerovala ili ne za dva dana je sve proslo, evo sad su mu tri godine i hvala Bogu nemamo nikakvih problema. Ako dojis bebacu jos pokusaj i to nece joj skoditi.... 

(odgovor članu lavica2008)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Konjuktivitis
9.4.2009 14:23:35   
mišur
Mom malenom je tako krenulo...Suzenje okica, krmeljice...
Ja sam pokušavala i sa mojim mlijekom, jer sam tada i dojila, ali nije mi upalilo...
Na kraju smo morali uzeti taj sirup i mast..
I da, radili smo bris oka i pokazao je prisustvo bakterija...
Znači radilo se o bakterijskom konjuktivitisu..

(odgovor članu eminak.)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Konjuktivitis
29.4.2009 7:41:10   
lavica2008
Radili smo bris oka, ali je uredan...
Sad je stanje malo bolje.
Draga Emina, ja ne dojim, ali sam iskoristila malo mlijeka od sestre koja doji ( razlika između moje bebe i njene je devet mjeseci ).

Već 20 dana oko ne curi, i iskreno se nadamo da ni neće.....



_____________________________

lutkica 29.07.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Konjuktivitis
29.4.2009 8:37:36   
mišur
Nadam se da će lutkici biti bolje, jer znam kako ih to nervira...
Stalno trljaju i češu okice ...

(odgovor članu lavica2008)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Konjuktivitis
30.4.2009 22:30:47   
lavica2008
Stalno češe okice i nosić...
Hvala Mišur. Pozdrav i za malog Luku i njegovu mamu

_____________________________

lutkica 29.07.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Konjuktivitis
24.6.2011 13:16:24   
MicoTico
Forumasice, pomagajte!
Nas bebac prije 10 dana zaradi konjuktivitis (okice krmeljive, samo sto ocistimo, za pola sata opet itd). Ukapavala svoje mlijeko, cistila kamilicom i Acidi Borici, na kraju holramfenikol mast 7 dana i sad je puno bolje. Jos uvijek ima malo krmeljica, ali kako je bilo, sad je super. Medjutim, sad je poceo da mu curi nosic, onako non-stop, prozirno i obilno. Dr kaze da je moguce da je rukicama bakteriju prenio na oci, a sad i na nos, ali da nema potrebe za antibioticima (posto je proziran i rijedak sekret, a koristio je i hloramfenikol), nego da ukapavamo fiziolosku i moje mlijeko i da sto vise cistimo nosic. Imam ja i onaj aspirator na usisivač i stalno mu "usisavam" sekret, ali cini mi se da to ne prestaje. Bebac je veseo i razigran, nisam primjetila da mu to curenje nesto smeta.
Da li je moguce da je to od zuba (rastu mu 3 odjednom), jer dr kaze da nema sanse da je od zubica?

Ima li ko jos kakav savjet kako da zaustavim to dooooosadno curenje nosica?
Uvijek mi je bilo grozno vidjeti balavu djecicu, al izgleda da je ovaj moj bas takav, vazda balav i slinav!user posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu lavica2008)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Konjuktivitis
16.10.2011 20:29:17   
gvendolina
Mi smo nakon jucerasnje setnje po gradu dana imamo za posljedicu imamo slinav nos i krmeljave oci.Pretpostavljam da ga je vjetar napuhao,oci jedva otvori nakon spavanja. Danas kad se probudio plakao je i zalio se da ga uho boli.Dala sam mu panadol i otisli smo do hitne.Doktorica tamo ga je ovlas pogledala i napisala nam da uzememo OTOL H za usi i NEOKSDECACIN i mast CHLORAMPHENICOL kao da ima konjuktivitis Ne mogu da vjerujem da je takvim netemeljitim pregledom i bez brisa mogla utvrditi konjuuktivitis U par minuta ga je uspjela pregledati,propisati lijekove i "objasniti" kako se sta koristi

Uglavnom nisam sad sigurna ni kako se sta koristi Rekla mi je za kapi za usi da se daju prva 4h,svaki sat...nisam sigurna kako nakon toga? Ovo za oci mu ne mislim davati dok ne vidim da li ce mu i sutra biti isto stanje i da mu uradim bris

Da li se moze utvrditi konjuktivitis bez nalaza brisa,ne bi da mu dajem kapi bezvezeuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Konjuktivitis
16.10.2011 20:42:51   
Nunichi
Ako ces mu raditi sutra bris i voditi ga na orl nemoj stavljati kapi, otol h moze promijeniti izgleda unutrasnjosti. Pa kad odes kod specijaliste to nece biti to.
A opet njega to sigurno boli, zao mi da mu nista ne stavis...mozda si trebala ipak traziti danas uputnicu da ides na orl.
Iskreno, ja bih stavila otol h, da bol prestane i barem namazala chloramphenicolom okice, da infekcija ne krene jos vise.
A dexa-neo kapi su i za usi i za oci, ne znam je li ti ih dala samo za jedno ili za oboje.
Nisam pametna, bas mi je zao druga. user posted image

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Konjuktivitis
16.10.2011 21:02:32   
gvendolina
hvala nunyuser posted image   Stavicu ja njemu kapi u usi kada pode spavati,jer sada ga ne mogu uhvatiti da miruje.Trenutno se ne zali na bol u uhu,vjerovatno jer sam mu dala panado.Dr u hitnoj mu je gledala usi i nije vidjela nista posebno,sad koliko je ona mogla vidjeti za onako kratko vrijemeuser posted image

A za oke ne znam sta da radim user posted image Dobili smo ovu mast chloramphenicol i kapi neodeksacin (pise da su samo za oci ) i citam u uputstvu da su za bakterijske infekcije .ne znam kako je ona mogla ovakvim pregledom ztvrditi kakva je infekcija u pitanju.ne bi da mu stavljam nesto u oke ako nije potrebnouser posted image Pogotovo sto nisam ni sigurna kako mi je rekla da stavljam ovo,sve je zbrzala,a na uputsvtu pise drugacijeuser posted image








_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Konjuktivitis
16.10.2011 21:27:16   
Nunichi
http://www.galenika.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=445&Itemid=124&limit=1&limitstart=1&lang=srb

Evo malo o kapima.

A napravi mu kamilicu, umi ga s njom i probaj staviti malo obloge.
Ako smijes sacekaj do sutra, a ako ti to izgleda gore nego danas ipak namazi, ja bih.
Puse za vas dvoje!

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Konjuktivitis
16.10.2011 22:32:50   
elkina_mala
I moja beba je imala problema sa okicama
od rodzenja joj lijevo oko suzi,pomalo,a pogotov ka izadzemo vani...
Isli smo ocnog kad je bila 10 mj (sada ima 13mj) i tada joj je pokusao pogledati oci ali ona od silnog placa nije dala,pa je on bez ikakvih pretraga odmah nas odveo da joj ocisti ocni kanal...sto je bilo bolno i grozno za gledati...
posle toga je rijetko krmeljava ujutro ali i dalje oko suzi..ja ne znam sta da joj vise radim...
Ne dojim je i nemam u blizini nikog ko doji.. :(

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Konjuktivitis
16.10.2011 23:31:26   
gvendolina
evo upravo smo zavrsili sa akcijom ukapavanja kapi,sva sam se preznojila koliko je plakao i trgao seuser posted image Morala sam mu staviti i kapi u oci jer su mu oke veceras gore nego jutrosuser posted image Nadam se da je bar jedna kap otisla na pravo mjesto jer sam mu jedva uspjevala otvoriti oci,ne znam kako ih je uspio onako stisnutiuser posted image A mast ne smijem ni pokuasti,nema sanse da bi mu mogla staviti...nadam se da ce ujutru ici lakse

elkina-mala ja bi ponovo isla dr da joj urade bris jer to kod vas bas dugo traje,nemojte se zezati sa okicama


< Poruku je uredio gvendolina -- 16.10.2011 23:33:10 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Konjuktivitis
16.10.2011 23:45:25   
bananica
sin od prijateljice je prije par mjeseci imao konjuktiviris, isti scenario je bio oko kapanja, brzo ce to prestatiuser posted image user posted image

nemoj da izvoditi vani dok mu skroz ne prestane, jer samo pogorsavas situaciju

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Konjuktivitis
31.3.2012 16:30:21   
anidla
Mi smo danas poludjeli!

Noi od jucer na ocima ima onog zutog sekreta....sinoc se probudio u pola 2 vristi, zaspao tek oko 5....Ustali u 11 jutros i dijete bukvalno nije moglo otvoriti oci! sve mu se slijepilo...

tura 37.4

odmah odemo u Vrazovu i gore nas doceka kreten od doktora koji mu je odmah propisao: antibiotske kapi za oci, mast za oci, antibiotik da pije....i plus na njegovu dijagnozu nam dao uputnicu za bolnicu....

odemo odmah na ocno na kliniku, doktorica ga pregledala, rekla da bacimo sve recepte  osim kapi za oci....

dosli kuci Noa dobio turu 38.6 user posted image

ne znam sta da radim....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Konjuktivitis
31.3.2012 19:54:08   
gvendolina
anidla,da li su mu pregledali grlo..da nema mozda od toga tempuser posted image

nama je dr rekla da je dobio konjuktivitis od prehlade,mozda su vam zbog toga dali antibiotikuser posted image

obavezno koristite terapiju za okice,obavezno treba nastaviti i par dana nakon sto prodju simptomi da se ne bi vratilo...sretno ,da ga brzo prodje user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Konjuktivitis
31.3.2012 19:58:36   
škorpija
mi smo nekoliko puta imali konjuktivitis, a razlog je što kad briše nos razmaže slinu i po očima, dobijali smo kapi tobrex koje smo kapali i u nos i u oči, ali potrebno je koristiti kapaljku da vrh tubice ne dodirne nos, jer će je onda inficirati i belaj, tura je sigurno od prehlade, anidla pa gdje ste vi, danima te zovem na kućni, nikad se niko ne javlja

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Konjuktivitis
4.4.2012 9:39:30   
anidla
Konjuktivitis je prosao, gledali ga pod mikroskopom, ali moramo jos 3 dana nastaviti koristiti kapi da se ne vrati....

antibiotik nisam davala, bacila ga, Noi prosla tura i sve ok HBuser posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *