|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Deterdzent
21.3.2008 9:49:47   
bebano
Drage moje,

zanima me da li se kod nas ima kupiti neki deterdzent koji je namjenjen specijalno za pranje djecije robice user posted image . Moja prijateljica iz Praga kaze da kod njih ima, pa sam pomislila mozda ima i kod nas. Ali kako ja nisam to ni trazila, zanima me jeste li se vi sa tim sreli. Palo mi je na pamet da mozda moze biti u DM ili tako negdje..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Deterdzent
21.3.2008 10:37:07   
Cvrle
E bas juce na vjezbama je postavljeno to pitanje, pa kaze sestra da ne bi trebalo koristiti ove standardne jer su prejaki, nego da je bolje koristiti one stare tipa fax i arix (cini mi se) i nikako ne koristiti omeksivac, nego robicu oprati sa duplim ispiranjem i popeglati.  A treba provjeriti one nove Dreft (tecni) ima jedna varijanta za bebe, pa pretpostvljam  da i Nila ima svoju varijantu. I ja bas sada gledam koji cu deterdzent koristiti, pa bih i ja voljela cuti ako neko nesto konkretnije predlaze. 

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Deterdzent
21.3.2008 10:43:03   
rozi
Ja znam za ''persil sensitive'', mislim da na vrecici ima nacrtana beba. Jos ga nisam kupila,planiram pred porod. Inace su svim mojim prijateljicama pedijatri govorili da kupuju persil, tada je bio samo onaj obicni. Valjda najmanje izaziva osipe, alergije...
Mozda je i to od osobe do osobe, kao sa pelenama, jednima gode jedne,a drugima druge. Uglavnom, one su zadovoljne, godinama ga koriste, pokusavale su ga promijeniti, ali nisu bile zadovoljne reakcijama.
user posted image

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Deterdzent
21.3.2008 12:00:19   
Nadi
Kod mene važi deviza Kupujmo bosansko i ja uzimam Arix. Od početka sve Kikicine stvari perem sa Arix superaktiv ali bez omekšivača. PREZADOVOLJNA SAM. user posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Deterdzent
21.3.2008 13:21:06   
Hannah
Ja sam ionako često koristila Persil sensitive, mada vjerujem da je sva ta hemija ipak hemija...

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Deterdzent
21.3.2008 16:18:17   
makana
pozdrav
nema potrebe nešto pretjerano i specijalno da se traži
almedinine stvari i dan danas perem odvojeno, iz upotrebe sam totalno izbacila omekšivač, a deterdženta stavljam veoma malo, koristim persil, ranije sam tajd, probala sam i ariks, elem
poenta je u tome da je najbolja varijanta ustvari stavljati veoma malo deterdženta, recimo kašiku supenu i sl. bez obzira kojeg koristimo

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Deterdzent
21.3.2008 16:38:28   
bebano
Hvala puno svima na odgovorima.

Mislim da cu se odluciti za ovaj Persil Sensitive i stavljati ga tako malo user posted image .

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Deterdzent
21.3.2008 16:43:20   
rozi
user posted image Hmm, zanimljivo Makana , jel stavis jednu kasiku na punu masinu? Kad pomislim koliko sada stavljam u moj i muzev ves!!!
Kad smo vec kod te teme da li perete na 95 stepeni djeciju samo dok je beba mala, mislim kad je pocnete oblaciti u onu slatku odjecicu za npr 2 godine, kako onda perete?


(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Deterdzent
21.3.2008 19:09:57   
Visnja RR
Ja sam se odlucila za Ariel (bez omeksivaca) vazno je da se sve dva puta ispere... vec sam sve oprala i opeglala... postoji neki chiccov omeksivac ali ga vec neko vrijeme nema kupiti u Sarajevu...

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Deterdzent
21.3.2008 21:26:28   
seki
Ja sam koristila Tide.Stavim malo deterdenta jer i ne bude puna masina,posto i sada bebine stvari perem odvojeno.Prva 4 mjeseca nisam koristila omeksivac a sada ga koristim(malo).Bebine stvari ne susim napolju vec u kupatilu na radijatoru.Prvih mjeseci sam obavezno sve peglala,a sada kako kad.Ako stignem opeglam.user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Deterdzent
22.3.2008 11:14:32   
amdi
Moja beba ima osjetljivu kozu, ali od deterdjenta i omeksivaca joj ne bude nista. Samo joj stavim malo manje nego obicno i isperem dva puta. Koristim isti deterdjent kao i za nas,
a bas ima osjetljivu kozu
Kad bih stavila supenu kasiku ne bi se nista opralo, npr.mrlje od hrane

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Deterdzent
22.3.2008 14:33:11   
camm
Persil senzitiv i omeksivac,nismo imali problema sa osipom itd.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Deterdzent
22.3.2008 17:20:47   
bebacha
ja koristim persil senzitiv a omeksivac ornel baby soft.stavljam normalne kolicine kao i u nas ves.treba probat jer neke bebe podnose a neke ne podnose omeksivac ili neke vrste deterdzenta.nerazumijem kako da nestavljam omeksivac kad poslije par pranja odjeca vise nebude mekana

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Deterdzent
22.3.2008 21:56:57   
hanabanana
U vrijeme kada sam rodila Hanu bilo je kupiti Ferlinovog detrdzenta, ali sada ga nema od kada je zatvorena radnja preko puta Narodne Banke.

Ovo je bio pravi dječiji detrdzent, bez fosfata. Nešto slično ima kupiti u DM-u.

Ja ću sada koristiti Tide, i dva puta ispiranje, kao i sa prvom bebom. Omekšivać zdravo do drugog rodjendana.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Deterdzent
22.3.2008 22:20:22   
Amelaa RR
Persil i silan....

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Deterdzent
22.3.2008 22:26:28   
mukica
Ja i sa prvim djetetom sam koristila ariel ili tide sa lenorom dodajem omeksivas najnormalnije i nikad mu nista nije bilo ni osip ni iritacija  tako da cu i sa drugim aBd

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Deterdzent
23.3.2008 10:39:01   
Emina*
Ja koristim stari dobri Faks....
Meni,  od Tide-a su sve bijele stvari pozutile....
Sada kada beba dodje, planiram koristiti isti, naravno uz dvostruko ispiranje, i neki baby omeksivac, cisto onako malo da ubacim, d abi odjeca bila meksa.......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Deterdzent
24.3.2008 22:56:12   
ziki
Ne ynam da li ovdje ima da se kupi, ali mer bez fosfata je izuzetno dobar jer, kako sam čitala, fosfati izazivaju reakcije na koži... Sad baš ne mogu da se setim al mislim da je to onaj sa sodom bikarbonom... Ja još nisam tražila po radnjama jer za nas dvoje koristim ariel, omekšivača se polako rješavam...

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Deterdzent
24.3.2008 23:07:36   
mukica
Ne mogu se rjesiti omeksivaca kad je voda tvrda ko dzavo i sa omesivacem  a kamoli bez njega

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Deterdzent
25.3.2008 8:57:29   
Cvrle
a Calgon ? S obzirom da se stavlja zajedno sa deterdzentom mislim da samim tim omeksava vodu. Ja ga nisam propustila niti u jednom pranju.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Deterdzent
25.3.2008 9:34:16   
Lulu_08
Najbitnije je da deterdžent sa kojim se pere dječiji veš treba biti bez dodatne boje i mirisa (parfemi, soda i dodatne hemikalije). Ja sam takav deterdžent tražila baš svugdje po Tuzlanskom Kantonu i nisam ga mogla naći dok slučajno nisam pogledala u DM drogeriji gdje imaju deterdžent DM kućna marka koji je za osjetljivu (baby) kožu bez dodataka (boje, parfemi, konzervansi itd). Može se kupiti prašak - koji je za bijeli veš i tečni deterdžent - koji je za obojeni veš. Tako da sam ja nabavila dovoljne količine i oprala posteljinice, peškiriće i male baby krpice (odjeću) i sada sve čeka čisto i spremno dolazak moje male bebice hihih. user posted image

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Deterdzent
25.3.2008 13:21:07   
Visnja RR
Hm, vidis to je dobra informacija... dakle otici u DM... ja sam sve oprala sa Arielom bez omeksivaca i sa malom kolicinom deterdzenta, jer je sve novo i bez flekica...
Ali bih bas voljela imati deterdzent namjenjen samo za bebice... i Chiccu nema vise uzeti omeksivac za bebe user posted image  

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Deterdzent
25.3.2008 15:53:06   
Lulu_08
Pa da, tako sam i ja otisla u Chicco u Mercatoru i trazila deterdžent ili omekšivač da bih otkrila da nemaju :-(. I pređem samo "preko puta" u DM i eto slučajno naletim na pravu stvar! A ako ne uspiješ naći, dobro je također prati u npr. Ariel deterdžentu bez omekšivača (ili ako već hoćeš omekšivač ima Lenor Sensitive za osjetljivu kožu) i onda nakon svakog pranja uključiti još jedno ispiranje, tako je moja mama prije radila i nikad nisam imala nikakav osip niti bilo šta slično! :-)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Deterdzent
27.3.2008 11:51:14   
nikka
Persil,ornel,peglanje normalno,ako djete nije osjetljivo nema potrebe praviti ga takvim,pa poslije bude problema

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Deterdzent
27.3.2008 11:59:55   
Emina*
    Ja sam isto cula da ne valja sad maksuz uzimati sad za osjetljive,
ili deterdzente ili omeksivace...
Naravno, ne treba koristiti u vecim kolicinama,
jer kasnije dijete kad malo poraste zaista se javlja problem sa osipima,
jer je djetetova koza vec navikla na sensitive varijantu.....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *