|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ludi hormoni ili..
24.4.2009 12:58:25   
sanjarka
Nadam se da se ne ponavljam.
Naime, lakse ce mi biti ako izbacim iz sebe jer imam osjecaj da nisam jedina vec da se svi boje pricati o tome i priznati na glas. Hormoni mi luduju od samog pocetka, ali kako napreduje trudnoca, napreduju i oni pa su me tako doveli u jedno depresivno-histericno-paranoicno-netolerantno stanje. Najgore je sto nemam vise zivaca ni pedagoskog osjecaja za svoje prvo dijete i bojim se da to ne ostavi trajne posljedice na njega, a i prema mm sam postala jaaako nepovjerljiva i hiljade negativnih stvari mi se roji glavom u vezi njega, a sve to me dovodi do ludila jer mi jedan djelic stare mene govori kako grijesim i kako su to hormoni. Kako da vratim kontrolu i sta ako ne prodje ni nakon porodauser posted image


_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 13:04:29   
megi
ej sanjarka, ma cemu te suze nema potrebe
svi smo mi svjesni da hormoni u user posted image  rade cudo
da sve one divne i strpljive zene i mame postaju nemoguce
ja se trudim koliko mogu da se kontrolisem, pa kad vidim da cu da puknem
stanem, udahnem, izborjim koliko teba, pomislim na bebaca u stomacicu
i nekad uspijem, priznajem da nekad ne ali se onda isplacem s uzitkom i bude mi bolje
samo strpljenja, bice sve ok, a i za poslije poroda postoje strucni ljudi sa kojima se moze porazgovarati,
ne daj se svi mi tou razlicitom obliku prozivljavamo user posted image user posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 13:12:22   
sanjarka
Ne znam, samo znam da se osjecam kao najgora mama i zena

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 13:18:49   
Skvo RR
Sanjarka,
Saljem ti bar ovako podrsku.....svi mi imamo ispade....ja sam u devetom mjesecu imala konstantnu migrenu i nervozu...tacno znam o cemu pises......Takvo stanje prodje, na ukucanima je da ga prihvate, jer nisi ti kriva za to..samo hrabro....user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 13:19:24   
HanaBana
To nikad ne smijes pomisliti!!!!!
Sve ce to proci. Tvoj mm to sigurno razumije a probaj nekako i svom djetetu objasniti da je mama nekada nervozna i nema snage, mozda ipak bude razumjela i pomogla ti pa nece izgledati tako strasnouser posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 13:24:35   
mala mu
ih šta su tek ti blesavi hormoni uradili od meneuser posted image user posted image user posted image user posted image .ma ja sam neprepoznatljiva!! stalno nervozna pa nešto ljuta,pa bi onda plakala..ma ni sama više ne znam koliko promjene u toku dana doživimuser posted image user posted image user posted image .
jednom sedmično se MORAM dobro isplakati,nije bitan razlog,ako ga i nema ja ga nađem...
ja i mm se viđamo naveče-preko dana obadvoje radimo pa smo od 17h odprilike zajedno..e sada ako on slučajno zakasni a ja sam nešto isplanirala odmah mi se raspoloženje mjenjauser posted image ..ma ni razlog me ne zanima,ništa..luda glava našla razlog da galamiuser posted image user posted image
trudim se kontrolisati te svojie promjene koliko mogu al iskreno u većini situacija jadan mm ni kriv ni dužan dobije porciju..
čudni su ovi mjeseci user posted image

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 13:30:08   
megi
cinjenica je da tu kontrole nemauser posted image
prvo se mi moramo s tim pomiriti a onda mm
ja svoga tjesim da je sreca to prolazno stanje, mada on pocinje u to sumnjati
kao sto mala mu kaze, promjene raspolozenja su trenutacne, ako ne dodje na vrijeme ili kaze nesto pogresno, tipa malo nam je supa neslana
ja odmah krokodilske user posted image
sve ce to biti dobro, samo ne pomisljajte da nikad izaci iz tog stanja necemo

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 13:48:11   
mnn
meni su hormoni u početku ludovali...a joj malo bi plakala pa se smijala...bila sam sva nekako luda od svega...a onda se sve smirilo negdje u 6mj...pa sam opet bila ona stara....

kažu da imaju utjecaja hormoni na sve...neke moje prijateljice su bile kažu skroz lude za vrijeme trudnoče...sve zavisi od žene...

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 13:50:21   
ena23
Istaaaaa situacija....

Na pocetku trudnoce, nekad oko 10te sedmice sam cak pomisljala i na to da idem psihologu... konstantno sam plakala, bila neraspolozena, utucena, ma sve mi se cinilo crno, doslo je bil odo toga da mislim zasto ja uopste ovo dijete nosim u ovaj crni svijet.... Nazalost, ni ja ni mm nismo tada bili svjesni da je sve do hormona i on nije bio uopste strpljiv i podrziv kao danas, cak se jednom istreso toliko na mene da sam ja mislila otici kuci roditeljima i nikada se ne vratiti... uh kad se samo sjetim tog razdoblja muka me neka uhvati....

E sada, u 23oj sedmici, stvari su vec drugacije... sada nisam depresivna ali me hvataju valovi... u jednom trenutku umirem od smjeha a u sljedecem sam ljuta na njega i plakala bih... mm je naviko na moju sutnju, ljutnju i krivljenje njegove licnosti pa jadan trpi sve moje ispade, pokusava da racionalno prica sa mnom (mada rjetko uspije u tome) kada mene uhvate napadi histerije... kada se opet smirim onda isplacem obavezno i jednu turu zato sto sam bila odvratna prema njemu i onda ga grlim i ljubim i izvinjavam se... user posted image user posted image

Drugo stanje, sta ces...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 13:58:36   
Anoniman
sta sve hormoni nece uradit u trudnoci bozeuser posted image user posted image i ja sam cas nasmijana cas,mi se place i to bez ikakvog razloga ,jos znam po citav dan provesti uz tv.pa me neka luda spuca neznam sta bi gledam,u sat kad ce vrijeme proci sve zivo propratim na tv.
pa jedva cekam da mm.dodje s posla onda neusucujemuser posted image on,kaze daj suti sad malo ocu se odmorit dosta sam u radnji se svijeta naslusao ma briga me reko ja sama citav dan,sa tv.oces da postanem nijemauser posted image user posted image
znaju me tako hormoni,spucat boze mili al proce i ovo abd.....
kad se osjecam najgore na svijetu i mislim da sto se ovo meni desava sjetim se samo svojeuser posted image i vidim pupu ispred sebe pomilkim ga,i pomislim mogu ja ovo izdrzati zbog Njega,vrijedi sav trud i to mi daje Veliku snagu!!!!!!!

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 14:11:04   
sanjarka
malo mi je lakse, jer sad znam da nisam luda, da je valjda to normalno. a vasi odgovori su me i nasmijali i rasplakliuser posted image

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 14:16:22   
ena23
user posted image user posted image user posted image user posted image

Gaga moja sve je to normalno... samo mi je zao sto ti ne mogu reci kako da se postavis prema prvom djetetu, jer nemam iskustva s tim, ali nadam se da ti je bar malo lakse kad procitas koliko i ostali muzevi pate sa svojim trudnim zenicama... user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 14:47:43   
dina_89
jest super ova tema, sad vidim da nije do mene nego do trudnoceuser posted image , i ja sam skroz luda jos od pocetka ali malo sam naucila da se kontrolisem za sad....

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 15:47:11   
HannaS
Eh sanjarka,sve smo ti takve...zato citaj i tjesi seuser posted image Meni se svasta desavalo u ovoj trudnoci,kakvih sam sve stvari sebi umisljalauser posted image A valjda to prodje s porodjajem
Bezze placem,bez razloga...ili se smijem necemu sto uopste nije smijesno...ma joj proci ce to nas!


_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 17:37:27   
Mya_81 RR
Ja zbog rizicne trudnoce imam zabranu sex-a. Kad se zbroji ukupno ce biti minimalno 10 mjeseci apstinencije ??? user posted image user posted image user posted image   Jos pored svega toga sam kod roditelja - kako smijem samo na wc najlakse, to jeste najsigurnije za moju user posted image i mene je bilo da dodjem kod njih... tako da mene moji hormoni šoraju na drugi nacin. Naime, iako ja nemam zelju za sexom (valjda zbog svih problema s trudnocom to mi je najmanji problem), ali mi vrag ne da mira i u zadnje vrijeme imam poprilicno negativne misli oko toga kako moj dragi to izdrzava....u zadnje vrijeme cesto sanjam da me vara i onda cijeli dan provedem s tim odvratnim mislima kao da se to zaista desilo, a on je takav da zaista nemam povoda da tako razmisljam....pa on kad dodje do nas navecer ja se prema njemu ponasam bas odvratno kao da je on to stvarno i uradio....ni kriv ni duzan bude zbunjen jer ne kuzi sta mi je....a naravno uvijek se izvlacim na te blesave hormone....




(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 18:39:56   
nikita
Uh mya , mi nismo imali odnose od 24.2, termin je 17.11 i onda bezbeli tamo negdje u novoj god cu dopusiti da me šupa poslije poroda user posted image  Ali meni bas fali.....al nema veze sve za bebu user posted image
A sto se tice hormona, uh, tu sam kako kad. Vecinom se ponasam bebasto i pokusavam na osnovu trudnoce dobit sve sto zelim. Muza pomalo iskoristavam, priznajem user posted image  

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ludi hormoni ili..
24.4.2009 19:06:39   
sanjarka
Iako mi svi govore da izgledam super u trudnoci, pa da sam se cak i proljepsala, ja se osjecam neprivlacno i izgubila sam samopouzdanje jer mm ne zeli toliko kao prijeuser posted image

< Poruku je uredio sanjarka -- 24.4.2009 19:07:09 >


_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ludi hormoni ili..
25.4.2009 8:09:48   
Crvena
IZVORNA PORUKA: sanjarka

malo mi je lakse, jer sad znam da nisam luda, da je valjda to normalno.


Zato se trudnoca i zove drugo stanje. user posted image Nista ne brini sve ce to proci,hormoni su cudna stvar user posted image . Pokusaj sto vise da setas, ukoliko mozes.Kada osjetis tu uznemirenost i nervozu, napravi sebi caj od kamilice, sjedni negdje pored prozora, pogled u daljinu user posted image i oooooopusteno.



_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ludi hormoni ili..
25.4.2009 10:19:48   
ena23
IZVORNA PORUKA: sanjarka

Iako mi svi govore da izgledam super u trudnoci, pa da sam se cak i proljepsala, ja se osjecam neprivlacno i izgubila sam samopouzdanje jer mm ne zeli toliko kao prijeuser posted image



eeeh draga moja i to je jos jedna car trudnoce user posted image user posted image ja mislim da ce ti 95% trudnica reci da im muzevi ne zele vise ko prije... ali moras razumiti i njega, strah ga da se desi sta sa bebom... recimo moj nije meni prvi priso od kako zna da sam trudna... nekada mi to strasno ide na zivce i osjecam se strasno debelom i nepozeljnom i jos kad hodamo ulicom i naidje neka tanka sa strukicem ja kontam sad on sigurno zali sto je mene ozenio....user posted image user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ludi hormoni ili..
26.4.2009 0:42:26   
Anoniman
Eh kako sam ja samo do prije 7 dana uzivala u trudnoci i bila super.... I onda dobijem tzv. trudnicki isijas i toooooliko me ta bol nervira da sam na rubu zivaca!!! Totalno me, pored bola, usporava i to mi je najgore!! I onda sam grozna prema mm i prestroga prema kcerki user posted image . Uhvatim se x puta kako siktam bez razloga, pocele su me nervirati brizna mama i sveki user posted image , telefonski pozivi... A muza od starta nesto ¨ne gotivim¨ user posted image  pa on jadan najvise trpi. Proci ce.....brzo.... valjda.

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: ludi hormoni ili..
26.4.2009 21:43:27   
sanjarka
Imala sam divan vikend, pun ljubavi, izleta, zraka i kvalitetno iskoristenog slobodnog vremena. Malo sam napunila baterije, do iduceg slomauser posted image

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: ludi hormoni ili..
26.4.2009 21:58:01   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: sanjarka

Iako mi svi govore da izgledam super u trudnoci, pa da sam se cak i proljepsala, ja se osjecam neprivlacno i izgubila sam samopouzdanje jer mm ne zeli toliko kao prijeuser posted image



draga mozda i tebi nije do sexa pa te tm ne želi opterecivati a i mozda kod njega postoji bojazan da ne povrijedi bebu.
Ja sam se u prvom mjesecu bojala sexa kontajući da mi mm može nešto oštetiti user posted image  ali sam se kasnije sexala ko luda, skoro svako veče, nekad i ujutru i naveče, osjećala sam se tako pozeljno, stajala bi gola i sama sebi se divila na ogledalu... mm je moj stomak smatrao sexi.
daj se i ti malo opusti, navali na tm pa da vidimo sta ce onda...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: ludi hormoni ili..
26.4.2009 22:04:15   
sanjarka
Pa bas zato sto smo se ko zecevi u prvoj trudnoci, ne mogu da shvatim sta ima sad da se boji kad sve zna i zna da je sigurno. U svakom slucaju ja hocu i zelimuser posted image a napadanje mi je dosadilo jer zelim da i on malo napada da bi mi se vratilo samopouzdanje. A vjeruj, i ja stojim pred ogledalom i kontam, joj jest lud sta propustauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: ludi hormoni ili..
26.4.2009 22:51:27   
veeseelaa
nisam znala da ti je to druga trudnoca, kontam prva pa da nema slucajno straha...
neznam sta bi ti rekla, ne zamaraj se, napucaj se i izadji, ne pricaj gdje si bila, nek se on malo zapita i nemoj da osjeti da ti se samopouzdanje poljuljalo

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: ludi hormoni ili..
27.4.2009 0:29:33   
Anoniman
I ja sam danas dosta bolje. Malo prošetala, mm bio rođendan, kuk me manje boli, tako da sam raspoloženija.
A što se drugog dijela priče tiče user posted image , kod mene je u kontru.... Ja ne mogu, a mm me stalno čopka user posted image . Mogla bih potpisati da mi ne prilazi makar 2 mjeseca user posted image  a u prvoj trudnoći..... mogla sam non-stop user posted image user posted image  Sad mi ga žao, keks se sveo na jednom u 7-10 dana al šta ću kad ne ide....

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *