|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada staviti jastuk za spavanje
16.6.2008 12:11:13   
Lamija i Sarica
Neku noc sam uspavljivala Saru u svojoj sobi, stavila sam joj jastuk pod glavu i ona je uzivala. Odmah je nakon toga zaspala. Zanima me koliko je dobro i kada ste vi poceli stavljati jastuk bebama pod glavu ?? 

_____________________________

28.09.2007. My little baby
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
16.6.2008 12:16:13   
merima i sara
od 3 mjeseca... ali skroz tanki jastucic...user posted image

(odgovor članu Lamija i Sarica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
16.6.2008 12:20:51   
Lamija i Sarica
To mi je malo prerano user posted image

_____________________________

28.09.2007. My little baby

(odgovor članu merima i sara)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
16.6.2008 12:29:36   
leka
moj bebac ima 8 mj i još mu ne stavljam jastuk al muž kad ga uspavljuje on mu stavi jastuk i kaže mi da puno duže spava tako da stvarno ne znam da li postoji pravilo a dr nam je na zadnjoj vakcini u 6.mj rekla da ne stavljamo jastuk da je bebi najbolje na ravnoj tvrdoj podlozi pa sad ... ko će znati

(odgovor članu Lamija i Sarica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
16.6.2008 12:31:56   
Lamija i Sarica
Ja isto ne znam, zbunjena sam po tom pitanju, ALI UPRAVU JE DUZE MI SPAVA. Probudi se samo jedanput i vise nikako. HMM

_____________________________

28.09.2007. My little baby

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
16.6.2008 12:33:22   
Emina*
Moj mali isto duze spava ako mu stavim jastucic pod glavicu,
mada stavim onaj jako tanki....
Mozda zaista uziva user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Lamija i Sarica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
16.6.2008 12:35:15   
Lamija i Sarica
user posted image Mozda

_____________________________

28.09.2007. My little baby

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje?
16.6.2008 12:38:14   
merima i sara
ja sam  svoje djete sve stavljala na ledja da spavauser posted image al se nekad zna desiti da se  sama okrene na bok.dal da je pocnem stavljati da malo lezi sa strane.user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 16.6.2008 22:12:07 >

(odgovor članu Lamija i Sarica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje?
16.6.2008 12:39:27   
Lamija i Sarica
Najbolje je na ledijma

< Poruku je uredio dina RR -- 16.6.2008 22:12:56 >


_____________________________

28.09.2007. My little baby

(odgovor članu merima i sara)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako treba beba da spava;na boku ili na ...
16.6.2008 12:43:58   
Suncica*
Moja Lorena je spavala na boku i u toku noci sam je okretala na jedan bok, pa na drugi i na ledja.
Imala je jako tanusni jastucic ispod glave.
Inace bebe ne smeju da spavaju na stomaku, istina je da bolje spavaju, ali to je skroz nezdravo zbog nogica ili eventualnog gusenja u toku noci..

(odgovor članu Lamija i Sarica)
Neposredna veza do poruke: 10
   Kada staviti jastuk za spavanje ??
16.6.2008 12:49:47   
Lamija i Sarica
Moja beba vecinom spava na ledima i negdje sam citala da je to dobro. Pa sad. user posted image

_____________________________

28.09.2007. My little baby

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako treba beba da spava;na boku ili na ...
16.6.2008 12:52:45   
ammarma
Ne prvih dana, ali cim beba pocne sama da okrece glavicu slobodno je mozete stavljati na stomak da spava. Ammar je najvise spavao na stomaku a i Ayra sad bas uziva i spava super



_____________________________

AMMAR 19.07.2002
AYRA 11.04.2008

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje ??
16.6.2008 12:58:45   
majki
Dok je moja curica bila beba nisam joj stavljala jastuk, a spavala je na boku i u toku noći sam je prevrtala sa jednog na drugi, kasnije kad se sama počela okretati nije bilo smisla da joj stavljam jastuk jer nije mirno spavala, kao ni većina djece, glava joj je bila sad na jednom sad na drugom kraju kreveta. Tako da ni danas sa više od dvije godine ne spava na jastuku, stavila sam jedan mali tanki u njen krevet reda radi ali ona uglavnom spava pored njega. Ne znam je li potrebno radi pravilnog razvoja da spava na jastuku?

(odgovor članu Lamija i Sarica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako treba beba da spava;na boku ili na ...
16.6.2008 12:59:00   
ElmaB
Ja sam svoju Teu po preporuci pedijatrice odmah stavljala da spava na stomaku, a sada i Lanu i Denija. I zaista je bolje za probavu, a i primjetila sam da su i grcevi umanjili. Naravno, ponekada i promijenim polozaj kada im dosadi, ali poslije hranjenja obavezno su na stomacicu!
 
Pusa!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ammarma)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako treba beba da spava;na boku ili na ...
16.6.2008 13:04:54   
ammarma
Ne samo da bolje spavaju i da im godi kad su na stomaku, nego ce vasa djeca imati lijepo zaobljenu glavicu a ne spljostenu 

_____________________________

AMMAR 19.07.2002
AYRA 11.04.2008

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako treba beba da spava;na boku ili na ...
16.6.2008 13:10:11   
Lel@


IZVORNA PORUKA: ammarma

Ne samo da bolje spavaju i da im godi kad su na stomaku, nego ce vasa djeca imati lijepo zaobljenu glavicu a ne spljostenu 



POTPISUJEM !!!

Moj Sadin od 1 mjeseca spava na stomaku i uživa!!!
Ako ga stavim na bok ili na leđa,odmah se uzvrti i buni..
i od spavanja onda nistauser posted image

pozzz





< Poruku je uredio Lel@ -- 16.6.2008 13:16:00 >


_____________________________

Nejla 06.01.2006 - 07.01.2006 :(
Sadin 08.11.2007 :)
Dzana 19.01.2012 :)

(odgovor članu ammarma)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako treba beba da spava;na boku ili na ...
16.6.2008 13:10:30   
Visnja RR
Asja spava samo na stomacicu... Na ledjima vrlo vrlo rijetko... ako je i spustim da spava na boku ili ledjima probudi se za par minuta...
al jastuk se ne smije stavljati prije 6 mjeseca a i tada jako tanki... ima kupiti te tanke u Chiccu (Merkator)

(odgovor članu ammarma)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako treba beba da spava;na boku ili na ...
16.6.2008 13:11:19   
Suncica*
Ja ne znam kako pedijatrica moze preporuciti spavanje na stomaku, kada je to pogresno..Bebica spavanjem na stomaku dobija deformitete nogica, sto se mozda sada ne primecuje, ali posle ce sigurno..
Ja nikada nisam stavljala bebu na stomak, a sada ima jako lepo oblikovanu glavicu, jer sam je okretala..
A kakva glavica moze biti od spavanja na stomaku?
Zamislite sebe da celu noc provedete u istom polozaju, a nemate snage da okrenete glavu..
Bebica nije bas tako jaka da zna kada moze da okrene glavicu i zamislite u tom pokusaju ne daj Boze zabije glavu u jastuk i ugusi se..
Ja nikada ne bi rizikovala sa tim..

(odgovor članu ammarma)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako treba beba da spava;na boku ili na ...
16.6.2008 13:20:29   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Suncica RR

Ja ne znam kako pedijatrica moze preporuciti spavanje na stomaku, kada je to pogresno..Bebica spavanjem na stomaku dobija deformitete nogica, sto se mozda sada ne primecuje, ali posle ce sigurno..
Ja nikada nisam stavljala bebu na stomak, a sada ima jako lepo oblikovanu glavicu, jer sam je okretala..
A kakva glavica moze biti od spavanja na stomaku?
Zamislite sebe da celu noc provedete u istom polozaju, a nemate snage da okrenete glavu..
Bebica nije bas tako jaka da zna kada moze da okrene glavicu i zamislite u tom pokusaju ne daj Boze zabije glavu u jastuk i ugusi se..
Ja nikada ne bi rizikovala sa tim..




Slazem se sa Suncicom, ja sam malog najprije stavljala na bok da spava, i sada nekad spava na boku, nekad na ledjima...
Na stomacicu spava jedino kad je pored mene, i kad mogu da ga pratim....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako treba beba da spava;na boku ili na ...
16.6.2008 13:36:43   
Blue rose RR
Mislim da sam oko 3,5 mjeseca stavila tanki jastučić za spavanje kikici, i kuc, kuc..sve je bilo u redu.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 20
   Kada staviti jastuk za spavanje ??
16.6.2008 14:02:54   
Lamija i Sarica
Ugl. su pomjesanja misljenja, al i hvalla vam puno. user posted image  

_____________________________

28.09.2007. My little baby

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje ??
16.6.2008 16:49:58   
nikka
IZVORNA PORUKA: majki

Dok je moja curica bila beba nisam joj stavljala jastuk, a spavala je na boku i u toku noći sam je prevrtala sa jednog na drugi, kasnije kad se sama počela okretati nije bilo smisla da joj stavljam jastuk jer nije mirno spavala, kao ni većina djece, glava joj je bila sad na jednom sad na drugom kraju kreveta. Tako da ni danas sa više od dvije godine ne spava na jastuku, stavila sam jedan mali tanki u njen krevet reda radi ali ona uglavnom spava pored njega. Ne znam je li potrebno radi pravilnog razvoja da spava na jastuku?

Potpisujem,sve je isto kod nas samo je dječak u pitanju,ali stvarno im netreba jastučić jer nema svrhe,mogu samo iskriviti vrat i kičmu.

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje ??
16.6.2008 17:06:59   
jupajdi
Mislim da sam od  petog mjeseca počeli koristiti mali tanki jastučić. Bebu sam stavljala na bok, lijevi i desni, najviše. Na leđa i stomačić sam stavljala samo kada sam ja bila tu, da se malo poigramo. Danas ima lijepo oblikovanu glavicu, mislim da je to zbog spavanja na boku. Na leđima se dijete može zagrcnuti kada slučajno bljucne.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako treba beba da spava;na boku ili na ...
16.6.2008 21:42:24   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Suncica RR

Ja ne znam kako pedijatrica moze preporuciti spavanje na stomaku, kada je to pogresno..Bebica spavanjem na stomaku dobija deformitete nogica, sto se mozda sada ne primecuje, ali posle ce sigurno..
Ja nikada nisam stavljala bebu na stomak, a sada ima jako lepo oblikovanu glavicu, jer sam je okretala..
A kakva glavica moze biti od spavanja na stomaku?
Zamislite sebe da celu noc provedete u istom polozaju, a nemate snage da okrenete glavu..
Bebica nije bas tako jaka da zna kada moze da okrene glavicu i zamislite u tom pokusaju ne daj Boze zabije glavu u jastuk i ugusi se..
Ja nikada ne bi rizikovala sa tim..



o kakvim derformalitetima je rijec? to jos nisak nikad cula!

Bebe koje spavaju na stomacicu nemaju jastuk :) vec mora koristiti iskljucivo nov dusek ...dakle da nije mekan...
moja Asja jos sa 15 dana normalno okrece glavicu...
lijepo se odigne rukicama i okrene glavu... sad moze dosta dugo da bude odignuta rukicama a da se ne umori... user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako treba beba da spava;na boku ili na ...
16.6.2008 22:07:10   
Suncica*
Draga Visnja,
rekla sam iz dobrih namera.
Kada bebica spava na stomaku, obrati paznju na polozaj njenih nogica. Kada smo pre tri meseca isli na pregled stopala, nemas pojma koliko je doslo beba sa deformitetima(iskrivljenim stopalima) i to bas zbog spavanja na stomacicu.
Ti mislis da beba ima snage, ali veruj da je jako slabasna.
Ja se uvek vodim time, da sam je nosila 9 meseci i jedva cekala i nisam zelela da se zbog moje gluposti ili saveta nekoga mome detetu desi nesto. I cak kada je spavala na boku udaljena 20cm od mene trzala sam se celu noc da vidim je li dobro.
A nikada, bas nikada je nisam stavila na stomak i to po savetu nase pedijatrice(stara skola), a inace ne bi to uradila, jer se dete moje prijateljice ugusilo bas tako. Imala je 2.5 meseca i krenula je da okrene glavu, usput zguzvala gazicu ispod glave i dete se lepo ugusilo..
Ne morate me slusati, nisam najpametnija, ali sam svome detetu uvek zelela najbolje i to se sada itekako vidi..
Pozdravljam vas sve..

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *