|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ginekoloski pregled
25.4.2009 23:14:11   
Ilhana RR
znam da tema nije na pravom mjestu al neznam gdje da je postavim...

Ovako, sad sam pricala sa rodicom i kaze da u zadnje vrijeme joj mens dodje cesto ali bude joj po dan i onda prestane i opet dan i sve tako... inace je nevina cura i ja je savijetujem da ode ginekologu da pregleda se da vidi sta je... jer do sad joj je uvijek bio redovan i uvijek dolazio tacno nakon 27 dana...

Uglavnom sada se ona brine, ako ode ginekologu i on/ona uradi vaginalni ultrazvuk dal ce joj puknut nevinost ili kako se to vec zove na nasem... sad ja neznam dali je to moguce, ja kad sam pravi put bila kod ginekologa bila sam udata dvije godine vec tako da nisam o tom ni razmisljala...

Obecala sam joj da cu vidjeti sa vama koji ste mozda malo vise upuceni u to nego ja...

hvala unaprijed i nadam se da ste me skontali...


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ginekoloski pregled
26.4.2009 0:03:00   
ledy blue
ja koliko znam da postoje pregledi za djevopjke posebno, tj za djevice samo naravno da to mora naglasiti ginekologu

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ginekoloski pregled
26.4.2009 0:28:35   
Golubica
Meni je radjen pregled, a bila sam nevina u to vrijeme. Pregled se vrsi preko cmara. Onako malo jeste neugodno, ali ne boli. 

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ginekoloski pregled
26.4.2009 9:01:57   
Ilhana RR
hvala na odgovoru! Javit cu joj odma, i moram joj sada davati podrsku da ide ginekologu jer je strah i stid toga...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ginekoloski pregled
12.5.2009 13:42:59   
bubuli
nevine djevojke se nemogu pregledati vaginalnom sondom....moze abdominalno-preko stomaka i slijedi rektalni pregled-kroz cmar...
to je njoj garant nesto do hormona...nek uradi hormonalni status


_____________________________



(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 15:38:12   
SdZ
Ja sutra imam prvi ginekolski pregled. Uhvatio me neki strah. Znam da je to normala, ali eto... Drzite mi fige.user posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 15:39:11   
veeseelaa
a što ideš na pregled? onako ili....?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 15:40:07   
malena27 RR
selmy sretno! no sikiriki, ne boli, samo gledaj da sto vise opustis misice.... user posted image i duboko disi user posted image  




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 15:40:55   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

znam da tema nije na pravom mjestu al neznam gdje da je postavim...

Ovako, sad sam pricala sa rodicom i kaze da u zadnje vrijeme joj mens dodje cesto ali bude joj po dan i onda prestane i opet dan i sve tako... inace je nevina cura i ja je savijetujem da ode ginekologu da pregleda se da vidi sta je... jer do sad joj je uvijek bio redovan i uvijek dolazio tacno nakon 27 dana...

Uglavnom sada se ona brine, ako ode ginekologu i on/ona uradi vaginalni ultrazvuk dal ce joj puknut nevinost ili kako se to vec zove na nasem... sad ja neznam dali je to moguce, ja kad sam pravi put bila kod ginekologa bila sam udata dvije godine vec tako da nisam o tom ni razmisljala...

Obecala sam joj da cu vidjeti sa vama koji ste mozda malo vise upuceni u to nego ja...

hvala unaprijed i nadam se da ste me skontali...




skontala, jel išla na pregled? nadam se da nije ništa puklo user posted image i da je sve prošlo ok

< Poruku je uredio veeseelaa -- 23.8.2010 15:41:06 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 15:41:46   
SdZ
Imam vec dugo bijelo pranje, a i za vrijeme odnosa par puta trcim u wc da piskim, ali pravo piskim, pa zelim znati u cemu je problem, a i hocu da koristim antibaby pilule.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 15:42:32   
veeseelaa
sretno mila, ništa strašno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 15:42:41   
SdZ
IZVORNA PORUKA: malena27 RR

selmy sretno! no sikiriki, ne boli, samo gledaj da sto vise opustis misice.... user posted image i duboko disi user posted image  





Potrudit cu se. Hvala, malenauser posted image user posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 16:12:07   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

znam da tema nije na pravom mjestu al neznam gdje da je postavim...

Ovako, sad sam pricala sa rodicom i kaze da u zadnje vrijeme joj mens dodje cesto ali bude joj po dan i onda prestane i opet dan i sve tako... inace je nevina cura i ja je savijetujem da ode ginekologu da pregleda se da vidi sta je... jer do sad joj je uvijek bio redovan i uvijek dolazio tacno nakon 27 dana...

Uglavnom sada se ona brine, ako ode ginekologu i on/ona uradi vaginalni ultrazvuk dal ce joj puknut nevinost ili kako se to vec zove na nasem... sad ja neznam dali je to moguce, ja kad sam pravi put bila kod ginekologa bila sam udata dvije godine vec tako da nisam o tom ni razmisljala...

Obecala sam joj da cu vidjeti sa vama koji ste mozda malo vise upuceni u to nego ja...

hvala unaprijed i nadam se da ste me skontali...




skontala, jel išla na pregled? nadam se da nije ništa puklo user posted image i da je sve prošlo ok

izgleda da je puklo user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 16:18:21   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

znam da tema nije na pravom mjestu al neznam gdje da je postavim...

Ovako, sad sam pricala sa rodicom i kaze da u zadnje vrijeme joj mens dodje cesto ali bude joj po dan i onda prestane i opet dan i sve tako... inace je nevina cura i ja je savijetujem da ode ginekologu da pregleda se da vidi sta je... jer do sad joj je uvijek bio redovan i uvijek dolazio tacno nakon 27 dana...

Uglavnom sada se ona brine, ako ode ginekologu i on/ona uradi vaginalni ultrazvuk dal ce joj puknut nevinost ili kako se to vec zove na nasem... sad ja neznam dali je to moguce, ja kad sam pravi put bila kod ginekologa bila sam udata dvije godine vec tako da nisam o tom ni razmisljala...

Obecala sam joj da cu vidjeti sa vama koji ste mozda malo vise upuceni u to nego ja...

hvala unaprijed i nadam se da ste me skontali...




skontala, jel išla na pregled? nadam se da nije ništa puklo user posted image i da je sve prošlo ok

izgleda da je puklo user posted image user posted image user posted image


Ilhanino pitanje baš i nije za zezancije....
ja lično sam sa 17 godina morala kod ginekologa....
rektalno su me pregledali...vjerujte da sam tada znala kako to izgleda u oba slučaja ja bih rekla da me pregleda vaginalno pa šta god da bude....user posted image
ja imam djevojčice svoje i pomislim šta sve i one proći moraju...i vjerujte baš me nekad sve zaboli šta ih sve čeka...muškarci ni pola toga ne prođu....user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 16:22:59   
teacher75
a meni je bas smijesno da neko ne smije da ode kod ginekologa, to mi je nesto osnovno, isto kao odlazak kod zubara...a ne mogu zamisliti da sam 2 godine u braku a da nisam nikad isla...

< Poruku je uredio teacher75 -- 23.8.2010 16:24:36 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 16:26:42   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

a meni je bas smijesno da neko ne smije da ode kod ginekologa, to mi je nesto osnovno, isto kao odlazak kod zubara...a ne mogu zamisliti da sam 2 godine u brak ua da nisam nikad isla...

pa teacher ginekologu se ide sa potrebom...
jeli ti i ljekaru opšte prakse ideš redovno nako i ako ti ništa ne treba?

ja sam išla ginekologu kada sam trebala i kada mi je ljekar opšte prakse dao uputnicu na osnovu urađenih nalaza...
ne shavtam kako je tebi smješno sve ono što je drugačija navika nekih ljudi....
n emožemo biti svi isti....ali to nije razlog za omalovažavenj i ismijavanje

a rekatlni pregled u 17 godini  jel ti i to smiješnouser posted image

ustavi ne moraš mi odgovoriti...vjerujem da jeste...i meni to ne smeta....tvoj osmijeh može biti i zanimljiv ponekad.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 16:30:42   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

a meni je bas smijesno da neko ne smije da ode kod ginekologa, to mi je nesto osnovno, isto kao odlazak kod zubara...a ne mogu zamisliti da sam 2 godine u brak ua da nisam nikad isla...

pa teacher ginekologu se ide sa potrebom...
jeli ti i ljekaru opšte prakse ideš redovno nako i ako ti ništa ne treba?

ja sam išla ginekologu kada sam trebala i kada mi je ljekar opšte prakse dao uputnicu na osnovu urađenih nalaza...
ne shavtam kako je tebi smješno sve ono što je drugačija navika nekih ljudi....
n emožemo biti svi isti....ali to nije razlog za omalovažavenj i ismijavanje

a rekatlni pregled u 17 godini  jel ti i to smiješnouser posted image

ustavi ne moraš mi odgovoriti...vjerujem da jeste...i meni to ne smeta....tvoj osmijeh može biti i zanimljiv ponekad.user posted image


ma nije mi to smijesno, ja smatram da svaka sexualno aktivna zena i ukoliko nema problema treba ici redovno ginekologu, pa mi je malo cudno da je neko 2 godine sexualno aktivan a nije nikad otisao... a smijala sam se nespretno postavljenoj ilhaninoj recenici- "dal ce joj puknut nevinost". bez uvrede, nisam nista lose mislila....



_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 16:50:43   
Anoniman
Koliko ja znam, gin. pregled se moze obaviti bez bojazni da himen pukne...naravno da gin. treba naglasiti da je nevina 

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 17:13:04   
bebbe RR
Postoji grana u ginekologiji koja se zove "juvenilna ginekologija". Svi ginekolozi su obučeni i za ovu vrstu pregleda, odnosno preglede kod žena, odnosno, djevojaka koje nisu seksualno aktivne. Vaginalni ultrazvuk, takodje, nije jedini oblik ultrazvučnog pregleda. Tako da, Ilhana, daj ppodršku rodici i  neka ode, sve će se riješiti. To, kako opisuješ, zvuči kao neki hormonalni disbalans.
A, meni postaje pravo degutantno da svako malo na forumu od ozbiljnih stvari pravimo zezu, te ismijavanje drugih ljudi, što je još gore. Čemu se javljati na temu ako o istoj nemamo šta reći?!
Za one koji ne znaju - Ilhana je opdrasla u Svedskoj, a iako nije pravilno napisano, svi mi znamo na šta je mislila kada je napisala "puknuti nevinost".
I, fakat, u svim ženskim časopisima, istina, piše da ginekologu treba ići redovno, ali ako neko odluči da ode dvije godine nakon udaje ili, na kraju krajeva, nikada u životu - to  je njegovo pravo. A ničije pravo nije da tu osobu osudjuje i ismijava.



< Poruku je uredio bebbe RR -- 23.8.2010 17:14:41 >


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 18:29:50   
teacher75
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Postoji grana u ginekologiji koja se zove "juvenilna ginekologija". Svi ginekolozi su obučeni i za ovu vrstu pregleda, odnosno preglede kod žena, odnosno, djevojaka koje nisu seksualno aktivne. Vaginalni ultrazvuk, takodje, nije jedini oblik ultrazvučnog pregleda. Tako da, Ilhana, daj ppodršku rodici i  neka ode, sve će se riješiti. To, kako opisuješ, zvuči kao neki hormonalni disbalans.
A, meni postaje pravo degutantno da svako malo na forumu od ozbiljnih stvari pravimo zezu, te ismijavanje drugih ljudi, što je još gore. Čemu se javljati na temu ako o istoj nemamo šta reći?!
Za one koji ne znaju - Ilhana je opdrasla u Svedskoj, a iako nije pravilno napisano, svi mi znamo na šta je mislila kada je napisala "puknuti nevinost".
I, fakat, u svim ženskim časopisima, istina, piše da ginekologu treba ići redovno, ali ako neko odluči da ode dvije godine nakon udaje ili, na kraju krajeva, nikada u životu - to  je njegovo pravo. A ničije pravo nije da tu osobu osudjuje i ismijava.



bebbe rr, lijepo te molim da prestanes komentirati moje postove. ako 4 mjeseca nisi imala sta pametno da kazes na ovu temu (kada je pitanje postavljeno) ne moras ni sada dizati tenzije. nisam ubila covjeka ako sam se malo nasalila. ne vjerujem ni da mi ilhana zamjera sto sam se nasalila zbog necega ovakvog, niti joj je potreban advokat. svima je jasno ko je ovdje na forumu konfliktna osoba, bolje se nasaliti nego svadjati sa svakim i pametovati...

< Poruku je uredio teacher75 -- 23.8.2010 18:30:06 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 18:49:19   
Mirkica
Ja idem svake pola godine ako nisam trudna :))) kod Ginekologa na pregled , joj ja ne znam kakos e to zove sada na nas ali tu se preglea UZ jajnici , onda vaginalni pregled i naravno imasu tu ukljuceno pregled u vezi raka maternice i dojke , znaci sve u paketu obavljam to svakih sest mjeseci a ako imam potrebu idem cesce naravno a ovo je pregled koji se ovdje preporucuje zenama  1 godisnje do 30 godine i preko 2 puta godisnje ja idem od kako sam krenula 2 puta sto je sigurno sigurno.





_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 18:51:09   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Imam vec dugo bijelo pranje, a i za vrijeme odnosa par puta trcim u wc da piskim, ali pravo piskim, pa zelim znati u cemu je problem, a i hocu da koristim antibaby pilule.

sretno Selmy meni je bilo neugodno prvi put kad doktoricu nisam nogom pukla :))))))) ali sada kad odem ma i ne primejtim da sam kod ginekologa i da su mi noge sirom rasirene hahahahhaha


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 18:54:27   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: teacher75

a meni je bas smijesno da neko ne smije da ode kod ginekologa, to mi je nesto osnovno, isto kao odlazak kod zubara...a ne mogu zamisliti da sam 2 godine u braku a da nisam nikad isla...

ovo si  vala upravu

Handy nebih se slozila s tobom da se ginekologu ide s potrebom ovdje svaka zena ide na taj detaljni pregled jednom ili 2 puta  godisnje , jedan od glavnih razloga an vrijeme otkrivanaj raka ili nekih zenskih bolesti i za mene licno ima i te kako smisla ja nebih mogla zamsiliti da ne odem ginekologu svakih 6 mjeseci radi moje zdravstvene sigurnosti , sada svako ima svoje.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 19:12:54   
bebbe RR
Opet ti, Teacher?
Pomenuh li te, živa bila, igdje?!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ginekoloski pregled
23.8.2010 22:20:51   
Ilhana RR
Samo da vam javim da je sve uredu, bilo je samo malo hormonalni poremecaja jer je bila pod velikim stresom na fakultetu i ispitima...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *