|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Agresivno ponasanje djece/beba
20.10.2009 10:05:43   
Skvo RR
Drage zenice,
interesuje me vase iskustvo, vezano za temperamentnije bebe. Moja bebe je po mom "skromnom" iskustvu dosta agresivna. Samo se udara, baca igracke, nikada se nije znala maziti, dosta hiperaktivna (non stop je mokra), nicega se apsolutno ne boji.
Nama je to malo i interesantno, jer uvijek sa njom sega, ali primjetila sam da se dosta u zadnje vrijeme, tuce, prilikom mazenja i sl. i mene i MM-a i dadilju. Cak sta vise tuce sve.  Cak zna da "fol tuce" i malu rodicu. Sve sam pokusala i jakim tonom i ruzenjem i po guzi, ali nista ne pali. Jednostavno ne kontaa...user posted image
Kakva su vasa iskustva, sa ovakvim problemcicem?

< Poruku je uredio maja78 RR -- 28.4.2010 19:52:50 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:12:42   
Ilhana RR
Znas sta bi ti svedi rekli na ovo, strucnjaci, to je zato sto nisi vise sa njom po citav dan i kao da te optuziva za to... i onda izbaciva to iz sebe na taj nacin...

mada ja cisto sumnjam u to!! ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:14:23   
Skvo RR
Ah, ovo je draga pocelo prije mog posla na mjesec!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:14:51   
mama2009
skvo bas sam prije par dana razgovarala sa mojom bivskom gazdaricom koja unazad 10 godina cuva djecu, trenutno cuva 18 mjeseci starog djecaka, koji jed bio agresivan, no medjutim vidim ja on se pormjenio maza postao svako malo s njom se mazi grli trci joj u zagrljaj i kroz pricu mi kaze da mu je bilo potrebno HITNO SOCIJALIZACIJA sa djecom, svaki dan ga je vodila u park da se druzi sa ostalom djecom, malo ruzila ako krene po svome i sad je super...ja sam ne do Bog da se ogrijesim govorila da je mali bandit i da to nikad nisam vidjela.....

pokusaj razgovarati sa dadiljom da je izvodi malo vise vani, u park igraonice i sl sa drugom djecom .....a i ti ako imas priliku i prijatelja sa djecom istog uzrasta pokusaj malo da se aktiviras


nadam se da sam ti bar malo pomogla


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:16:42   
Ilhana RR
Moja je ipak vidila u obdanistu to ja mislim, jer i ona se tuce odkako je jedan citav dan provela u obdanistu. Prije toga nije nikad nikoga udarala a sada cim se naljuti odma... od tada...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:17:25   
Anoniman
Moja beba ima 17 mjeseci ali po ponasanju odgovara tvom opisu. Voli se mazit, i kad se mazi onda se raznjezi, ali kad se iznervira baca sve sto moze dohvatit, casu, tanjir, telefon, daljinski, a ako nesto nije na dohvat ruke onda ode da nesto uzme da  bi bacio.
Tuce mene, sestru i sve koji mi se nadju na putu ili mu nesto zabrane, a ako kazem ne i malo povisim ton onda pocne jos zesca borba. Sad sestru cupa za kosu i onda pogleda u saku da vidi kolko ima kose.
Jutros je htjeo da muti caj kasikocom i ja sklonim da ne prolije, i on se naljutio. Sestra je sjedila kraj njega, ja sam zagalamila i on se uozbiljio i onda je udario glavom. A i kmene tako nekad udari glavom ako ga uzmem iz zijana, onda me bas pukne, ne znam kako njega ne zaboli.

A sad da znam neki "lijek" ne znam, kako se ponasati i kako se odnositi prema tome. Mislila sam da je to kad ima vise djece pa ta neka "borba" za igracke i sl, ali eto tvoja je sama pa isto.
Nadajmo se da je prolazna faza.

I tuce malu od moje sestre, i skoro kad sam bila kod mame, oj je nasao njenu sliku i tukao, i kad smo mu rekli ne , reci draga, on je onda uzeo sliku i bacio u hodnik. user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:19:56   
M kao Mama
Moja Lajla ima 2 godine i 8 mjeseci i od prije mjesec dana je u toj fazi, za koju molim Boga da što prije prođe. Jer, tuče se, udara, odgovara, da ne kazem jezika, plače za svaku glupost, tersa, ma jednom riječju grozno. 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:21:19   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: mama2009

skvo bas sam prije par dana razgovarala sa mojom bivskom gazdaricom koja unazad 10 godina cuva djecu, trenutno cuva 18 mjeseci starog djecaka, koji jed bio agresivan, no medjutim vidim ja on se pormjenio maza postao svako malo s njom se mazi grli trci joj u zagrljaj i kroz pricu mi kaze da mu je bilo potrebno HITNO SOCIJALIZACIJA sa djecom, svaki dan ga je vodila u park da se druzi sa ostalom djecom, malo ruzila ako krene po svome i sad je super...ja sam ne do Bog da se ogrijesim govorila da je mali bandit i da to nikad nisam vidjela.....

pokusaj razgovarati sa dadiljom da je izvodi malo vise vani, u park igraonice i sl sa drugom djecom .....a i ti ako imas priliku i prijatelja sa djecom istog uzrasta pokusaj malo da se aktiviras


nadam se da sam ti bar malo pomogla



Hvala mila na savjetu, ali mi poprilicno je sastavljamo sa drugom djecom. Mozda u zadnje vrijeme nije toliko bila vani (jer ne valja vrijeme), ali do unazad par dana nije haman ulazila u kucu. Ona se ne plasi ljudi ili djece, cak uziva da bude u centru paznje, nesto pjeva, privlaci paznju. Pili smo kafu u nedelju (jos ne hoda sama) i sve je isla preko stolica od stola do stola ljudima i smijala se, privlacila paznju!
Nisam pametna. I mala rodica (koju cesto vidja je njenog uzrasta)...Nisam pametna!!!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:22:52   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Maida RR

Jutros je htjeo da muti caj kasikocom i ja sklonim da ne prolije, i on se naljutio. Sestra je sjedila kraj njega, ja sam zagalamila i on se uozbiljio i onda je udario glavom.


Ista stvar i kod nas....cesto zna da radi to udaranje glavom, kada je ljuta ili joj nesto ne dam!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:24:07   
new mama
Neces vjerovati Skvo sad sam na temi bebe 2008 pisala kako je Ajna agresivnauser posted image ,isto tako tuce rodicu,mi bili prije dvije noci ,jos je ona starija od Ajne,ali je se prepala,jer Ajna pridje i odmah po glavi udara,user posted image tuce i nas kuci ako joj nesto nedas,ili ako je pospana baca se po podu,udara glavomuser posted image ,ja neznam stvarno jel to prolazna faza,samo se nadam da ce to proci,user posted image doduse sad ce u vrtic,a valjda ce se tamo promijenit,kad me budu zvale tete da mi kazu da ovaj moj raubrer tuce djecuuser posted image
Ja stvarno neznam kako da to promijenim,svaki savjet je dobrodosaouser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:25:40   
tea lana
IZVORNA PORUKA: mama alma

Moja Lajla ima 2 godine i 8 mjeseci i od prije mjesec dana je u toj fazi, za koju molim Boga da što prije prođe. Jer, tuče se, udara, odgovara, da ne kazem jezika, plače za svaku glupost, tersa, ma jednom riječju grozno. 


jedina razlika izmedju Lajle i moje Lane je da Lana ima 2godine i 4mjeseca a ponasanje je indenticno kao kod Lajle.Jos je gore sto sad uveliko drobi pa pocne i odgovarati.

< Poruku je uredio tea lana -- 20.10.2009 10:26:31 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:25:44   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: new mama

Neces vjerovati Skvo sad sam na temi bebe 2008 pisala kako je Ajna agresivnauser posted image ,isto tako tuce rodicu,mi bili prije dvije noci ,jos je ona starija od Ajne,ali je se prepala,jer Ajna pridje i odmah po glavi udara,user posted image tuce i nas kuci ako joj nesto nedas,ili ako je pospana baca se po podu,udara glavomuser posted image ,ja neznam stvarno jel to prolazna faza,samo se nadam da ce to proci,user posted image doduse sad ce u vrtic,a valjda ce se tamo promijenit,kad me budu zvale tete da mi kazu da ovaj moj raubrer tuce djecuuser posted image
Ja stvarno neznam kako da to promijenim,svaki savjet je dobrodosaouser posted image



hehe i moja ima obicaj ovu malu od brata da bije tako da se prepadne a ona starija dvije godine od Lamije heheh =)

jao sto su nam dijeca fina =)

Ja mislim da nema ovde lijeka drugog nego da pretrpimo da prodje ovaj period...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:26:17   
Anoniman
Mislim da to nema veze sa socijalizacijom, barem kod mene, jer je od rodjenja s djecom i jos je u vrticu, tako da mozda u nekiom slucajevima da, ali kod mene sigurno nije to u pitanju.

(odgovor članu new mama)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:28:36   
new mama
Ilhana bas su nam fineuser posted image ,jos curiceuser posted image ,a i meni je to bilo sega,malena isto starija ,a boji se Ajne,ja isto mislim da se ovo mora pretrpiti,nadam se da ce brzo prociuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 10:29:02   
Nedi
Mene sin gađa igračkama i svim ostalim  što mu dođe pod ruku svaki ponedjeljak kad dođem sa posla - samo ponedjeljkom (gađa me u glavu ). Smatram da to radi jer uživamo u vikendu i ponedjeljkom ujutru se teže rastanemo i imamo reakciju i poslije podne. A za to udaranje objašnjavamo i objašnjavamo i objašnjavamo po 1 567 254-ti put da se tata tako igra sa njim a da ostale ne smije tući, napredujemo po malo. (on i tata imaju svoju igru gdje on tati smije raditi što mu je volja). Uglavnom kad je umoran i ako je taj dan bio vani sa djecom, sve je savršeno. 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 12:19:16   
Lucina
Sve su to najnormalnije faze razvoja i oko toga se uopce ne treba zabrinjavati. Cak sam negdje procitala da je bacanje stvari neka vrsta vjezbe za djecu u odredjenom dobu user posted image A ako se djeca drugacije ponasaju prema vama ("kao pustena s lanca") u odnosu na one koji ih cuvaju, to samo znaci da najvise povjerenja imaju u svoje roditelje i onda se opuste s njima. Bas juce sam citala nesto o tome jer moja djevojcica je jako mirna i pazljiva kad je cuva moja mama, a cim se ja vratom s posla pocinje svasta user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 12:23:15   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: new mama

Ilhana bas su nam fineuser posted image ,jos curiceuser posted image ,a i meni je to bilo sega,malena isto starija ,a boji se Ajne,ja isto mislim da se ovo mora pretrpiti,nadam se da ce brzo prociuser posted image


Ma nego sta nego fine a nek se znaju braniti ;) jos one neznaju sta ih ceka u zivotu ;)

Proce brzo ako Bog da !! =))

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 13:05:33   
HanaBana
I Hana je ista takva:))To je faza jer mi sada vec imamo taktiku za nju a to je cim se pocne tako ponasati ja odem u drugu sobu i ponasam se kao da sma ljuta. Inace vise ne ruzim nju nego sve rjesavam tim pute, jednostavno se sklonim od nje i dam joj do znanja da mi to uopste nije zanimljivo. Prije smo obicno galamili na nju ili cak se smijali nekim njenim postupcima pa je ona to namjerbo radila da privuce paznju. Zna se desiti da me pocupa ili udari ali ja joj vratim istom mjerom i onda kao zajedno placemo i dogovorimo se da to vise necemo raditi. Skvo nemoj da brines jos nam je Uma malena ali jos malo kada poraste vjerujm da cete i vi naci taktiku na osnovu koje ce ona uvidjeti da to nije lijepo. Jubim ja nase bandite ili kako zovem svoju Hanu inace RAUBERE:)

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 13:15:03   
mamine oci
skvo valjda ce ti sad biti lakse kad znas da Umma nije jedina koja je nestasnauser posted image ako ce te ovo malo utesiti i moj Fatih je do skora bio nemoguc nisam rahat mogla ni kafu popit,a da nepricam o ruckuuser posted image ili da odem negdje i sedim rahat nije imalo sanse a kuca koliko god da je sredjujem uvjek u neredu,al eto hvala Bogu ita faza prodje on se je malo smirio nije bas kako ja to zelim al kakav je bio zadovoljna sam jer sad zna se zaigrt gledad crtace,a da jeste svojeglav jes,a i to se nadam da ce proci i kod nega i kod sve hiperaktivne djece,svi oni imaju svoje neke faze,al samo nek su nam zdravo sve to prodje...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 13:17:56   
ziki
Ko da gledam Tarika kad čitam ovo.  Inače voli djecu, ide u vrtić i samo jednom je ujeo drugara kad su se potukli oko igračke,  i tamo je sve uredu. Kod kuće je druga priča, ako nije po njegovom on udara, ujeda, grebe... sad je babi njegovom počeo da viče šuti, to je iz vrtića pokupio jer ga mi nikad nisamo ušutkavali, i baca se po podu, izvija se pa imam utisak ispade mi kad krenem da ga podignem. Čitala sam da je to samo faza i da na taj način bebe ispituju granice do kojih mogu ići. Tamo kažu da treba imat strpljena i postavit pravila kojih se moraju držat. Meni izgleda prilično neizvodljivo jer me sto muka prođe kad počne plakat. Na stranici www.bebac.com ima razvoj bebe po nedeljama pa možete pogledat, uglavnom kažu da je karakteristično za 16 mj. 

< Poruku je uredio ziki -- 20.10.2009 13:25:49 >


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 13:29:36   
bebacha
Ajla ima 20 mjeseci i jos je u toj fazi.kadse pocne tako bacati kad je ljuta ja jr samo pomaknem na tepih i ostavim,ignorisem je i brzo se smiri.Kod nas je problem sto ona iopste nije agresivna prema drugim nego prema sebi.Kad joj nesto ne damo ili zagalamimo na nju ona pocne ili sebe cupat za kosu ili stavi rukicu i ujeda se.Ali cin mi se da ta faza prolazi je sam joj nasla lijek.Kad zagalamim na nju ili joj nesto nedam ona prvo pocne pravit neke face,pa pocne skakat u mjestu i onda znam da je sljedeca faza cupanje ili ujedanje same sebe onda joj ja kaze "de Ajla pocupaj kosu,de ljutice ujedi se malo za ruku" i onda se odma prestane ljutit.Znam da nije neka metoda odgoja za pohvalit al to mi je zasad jedini nacin.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 13:48:27   
Blue rose RR
Čitamove vaše postove, i iskustva i pravo me je strah, kako bih se ponašala u ovakvim situacijama.
Dijete se valja po podu ...baca stvari ... udara glavom ... user posted image user posted image user posted image

Ovako -
mi smo imali fazu štupanja i ujedanja, negdje oko godine i pol .
Prvo smo to pripisivali "waooo naše dijete od srće nas ugrize" da bi taj ugriz bio toliko jak, da bi izazvao ili modricu, ili puštanje krvi . Užas.
Onda je krenulo čupanje mamu za kosu.

Od momenta kada nismo više mogli da trpimo bolove, jer više nije to bilo samo "stanje sreće", jer je ona stalno bivala "sretna", već stanje koje se nije moglo tolerisati, ejr se prenosilo i na druge ljude i djecu. počeli smo "uzvratnom motodom".

Ti nama-mi tebi.

Njen ugriz, je kao reakcija naša, pružala njoj ugriz.
Njeno čupanje moje kose, davalo joj je čupanje njene kose...
Njeno bacanje novina sa stola, zahtijevalo je odlazak u nenu sobu, i bacanje na pod njene omiljene igračke ...
I uvijek, ali uvijek poslije određenog "događaja" sliijedio je razgovor na datu temu sa njom. Ali obavezno koristeći rečenice njoj razumljive, i ozbiljan izgled vašeg lica, i strogost u tonu glasa.

Nemojete misliti da dijete ne razumije vaš jezik, itekako zna. Kada pet puta ponovite iste rečenice, kao reakcija na njihovo nedolično ponašanje, rezultirat će njihovim odgovorom i narednim postupkom koji nam daje upute, kako dalje.

Pokušajte, ništa vas ne košta.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 13:56:15   
bebacha
E to bacanje stvari me nervira beskrajno.U dnevnoj sobi na jednoj polici stije samo njene slikovnice i on to samo jednim potezom srusi na pod,i onda ja ko papagaj dvaki put ponavljam istu pricu.Nemoj Ajla bacat knjige,poderat ce se pa neces vise moci gledat,zeko iz knjige place,sad se maca iz slikovnice ljuti i onda mene pazljivo slusa i kaze nete,nete(kao nece vise) onda zajedno slozimo knjige i kroz pola sata ista prica.i tako svaki dan.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 14:03:17   
Blue rose RR
Onda lijepo jednu po jednu knjigu pred njenim očima "bacate u korpu" , i kažete da svaki put kada Ajla baci knjige znači da ih ne voli, knjige će biti bačene.
Naravno knjige sakrivate dok ne prestane -  a prestat će.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
20.10.2009 14:05:17   
Lulu_
imala sam istu situaciju mozes da procitas na temi UPOMOC MOJE DJETE TUCE DRUGU DJECU.
i prosla je.jednostavno sama od sebe.
nikad joj nisam uzvratila i nedaj boze ujela ustinula povukla za kosu nazad i imam odredeno , ne pozitivno miseljenje na to!
time djetetu saljes signal da je to ok!
dakle ok je kad te neko povjerdi udarit ga nazad ili ustinuti ga a to je upravo ono sto ne zelimo da djete uci!
svaki put kad bi me udarila ja bih laganim tonom i kao malo placljivim gkasom rekla da me to boli i da sam tuzna...na pocetku je iznenadjeno gledala i onda je pocela shvatati.
zadnji put je udarila nekoga tad kad sam pisala na rr o tome a to je bilo prije mjeseci i mjeseci.samu je pustim u sobu da se igra sa drugom djecom.nikasd joj nije palo na pamaet da se udari ili ugrize.jedino to radi mojoj sestri i mm jer se oni valjaju od sale na to i ona misli da im je to zabavno.mene NIKAD NIJE UJELA I USTINULA
moj ti je savjet -ako je zelis nauciti da to nije urdeu nemoj sama to ciniti i pokazi joj emocijama kako to boli i kako si tuzna i neka te onda poljubi...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *