|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li je istina sve sto pedijatri savjetuju
2.8.2008 21:30:00   
Lulu_
Prije neki dan smo bili kod pedijatrice i izmedju ostalog nam je receno da je beba potencijalni alergicar i da joj je koza jako suha i ima sklonost atopijskom dermatitisu mada ja nisam uocila nijedan znak a oni su jako jasni kada je prisutna takva smetnja na kozi. savjetovala nam je da se koristimo A DERMOVIMA proizvodima za atopicnu kozu sto sam i uradila. danas sam otisla i kupila tu famoznu kremu.posto sam prije 4 godine zavrsila unjemackoj kozmeticku akademiju za kozmetologa koza mi nije nimalo nepoznato podrucje.
kada sam na deklaraciji procitala sastav grohotom sam se nasmijala jer sam shvatila kako sam glupo bacila pare.na prvom je mjesto voda na drugom parafin cisto mineralno ulje koje ne radi nista osim sto ostavlja debeli sloj masnoce i tako zavarava da je koza hidrirana i to parafinsko ulje sprjecava da koza dise ili da u nju prodriju vazni hranjivi sastojci.ta aderma se na karju ispostavila iste kvalitete kao i obicni johnson u svim marketima koji dobijes za 8 km. osim toga sam se pozabavbila intenzivno bebinom kozom i uocila da jeste suha ali ni u kojem slucaju atopicna i jako sam se naljutila jer kozi kada tako jako pruzis pomoc znaci kada je hidriras a ona nije tako suha ona se jednostavno uljeni i nece vise da radi nista sama jer zna da ce hidrataciju dobiti vanjskim uticajem...ne vjerujem vise pedijatrima.
dali ste se i vi drage mame naslusale tako glupih stvari od pedijatara i koje su to bileuser posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 6.1.2011 12:24:06 >


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
2.8.2008 21:51:38   
Visnja RR
postoje pedijatri, pedijatri i pedijatri... user posted image   dobri, bolji, najbolji...

Probaj sa Avene - TriXera kremicom.... imas je kupiti u vecini pvt apoteka...

pusa bebici user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
2.8.2008 22:29:17   
Negra07
Svaki pedijatar drugcije prica ja im nevjerujem a i neslusam ih bas puno. Moja se curica prislog ljeta izasula i odmah su joj dali inekciju kao to je alergija. I opet ovog se izaula i ja sam zakljucila da se izasipa od vrucine i najbolje mi pomaze kad je saperem hipermanganom i poslije stavim puder

_____________________________

Negra 24.05.2007

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
2.8.2008 23:03:50   
Lulu_
eh na takve sam stvari mislila.znaci govore nesto sto nije ni blizu

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Negra07)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
2.8.2008 23:24:25   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: Negra07

Svaki pedijatar drugcije prica ja im nevjerujem a i neslusam ih bas puno. Moja se curica prislog ljeta izasula i odmah su joj dali inekciju kao to je alergija. I opet ovog se izaula i ja sam zakljucila da se izasipa od vrucine i najbolje mi pomaze kad je saperem hipermanganom i poslije stavim puder


to je od znoja, to ce proc, dok malo zahladi, i bebana se nebude puno znojila. ima i moja, i tu nista neradim, malko napravim caja od kamilice i sa pamokom prebrisem,i to je to.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Negra07)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
3.8.2008 1:22:02   
stella
Moja Hana je isto imala taj osip,koji je sam prosao.
Dosta stvari koje cujem,pokusam provjeriti i razmisliti dali je ok ili ne.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
5.8.2008 8:11:10   
Hannah
Mi smo otišli kod doktora zao što sam ja posumnjala da bebac ima atopijski dermatiis. Nije bio, ali sam dobila i ja adermu i koristim je,  i koža mu se malo oporavila, a i ne kupam ga više svaki dan. Da je nisam počela koristiti, imao bi fleke do koljena...


(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
5.8.2008 16:29:59   
hanabanana
Meni je pedijatar na Haninoj 6-mjesečnoj kontroli rekao: možete joj sada davati kravlje punomasno mlijeko iz tetrapaka.

user posted image

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
5.8.2008 17:14:48   
dinaa
hanabanana ista situacija i kod mene kad mi je sin napunio 6 mjeseci dr.kaze moze sada mlijeko iz tetrapaka ili jos bolje ako imate mogucnost cak domace mlijekouser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
5.8.2008 17:43:28   
makana
to vam pričam user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
5.8.2008 21:28:52   
amdi
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Meni je pedijatar na Haninoj 6-mjesečnoj kontroli rekao: možete joj sada davati kravlje punomasno mlijeko iz tetrapaka.

user posted image


Ista stvar, a ovdje se radi o poznatoj i priznatoj pedijatrici u Sarajevu, pa ja joj vjerujem. Ali ipak sam pocela sa punomasnim mlijekom od godine, jer majka ipak zna najbolje sta je dobro za svoje dijete.

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
12.8.2008 0:50:17   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Meni je pedijatar na Haninoj 6-mjesečnoj kontroli rekao: možete joj sada davati kravlje punomasno mlijeko iz tetrapaka.

user posted image


od 6 mijesec........


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
12.8.2008 1:14:47   
proud mom
heheheheh... da vam ja ispričam šta se meni desilo...

maleni se rodio sa 3.700, kad smo izlazili iz porodilišta imao 3.600... prva kontrola poslije mjesec dana (ono, vakcina, sistematski) doktorica me blijedo gleda... da ne dužim puno iako bih možda trebala da se valjate od smijeha pitam ja nju koji je problem, a ona mene kako hranim bebu... ja kažem da ga dojim... potom slijedi niz pitanja tipa da li ga stvarno dojim, da li ga ičim dohranjujem (odgovor je bio ne), šta mu još dajem i tako to... ja kontala nešto pravo ozbiljno i kada mi je pukao film kažem ja njoj fino da mi ne okoliša nego da mi kaže koji je problem i ona će ti meni na to da je beba dobila previše za mjesec dana (dobio je dakle 1650 gr a prosjek je 700-750 gr) i da pod hitno moram da mu reduciram ishranu i da beba ide na dijetu... ja se prestravila... djetetu mjesec dana a ona mi predlaže da mu ukinem noćni obrok i da mu dnevne pomjerim za jedan sat... pravi bed... došla kući izgubljena k'o luda mara... pošto sam se posavjetovala sa drugim majkama koje su mi rekle NIPOŠTO odem ja i potražim drugu pedijatricu... kad sam njoj ispičala šta mi je ova prva rekla u jednom momentu sam pomislila da će me žena udariti od bijesa... ma svašta mi se nagovorila i naravno rekla da ni po koju cijenu to ne radim i da je to najgluplja stvar koju je u životu čula... na drugoj vakcini opet ta ista prva i opet ista priča (mali drugi mjesec dobio 1350 gr), ali ovaj put sam ja nju ispreskala... kontam, jednom si-nećeš više nikad...

eto vam drage moje... pa vi sad vidite kome mi povjeravamo zdravlje svojih anđela...


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
12.8.2008 13:11:25   
jasmina_mm
ja sam jutros isla kod pedijatra sa namjerom da mi vakcinisu dijete, medjutim kada ga je sestrica izvagala ja sam samo blijedo gledala i rekla nemoguce da mi je dijete izgubilo za 42 dana 1200 gr. Ona ga je ponovo izvagala medjutim ista stvar 1200 gr manje. Izbezumila sam se od sikiracije. Doktorica ga je pregledala i rekla da mu izvadim krv i urin da vid da li dijete dovoljno dobija na kilazi i da nije moguce da izgubi kilu ili vise jer bi onda bio u kriticnom stanju ne daj boze i da navjerovatnije prosli put ga nisu dobro izvagale. Vise sam bila proplakala. Kad sam dosla kuci vidim dijete se igra, smije hoda po kreveticu i nesto kontam pa niko se ne smije kada je bolestan a i ne izgleda da je nesto mrsav - a eto vi mi recite ima slika da li moje dijete izgleda mrsavo?

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
12.8.2008 14:10:30   
triplemama
jasmina_mm nemoj ti njima puno vjerovati, ipak tvoje oči najbolje vide kako je tvoje dijete, a na slici je baš buca. Oni ti te vage nebaždare decenijama niti popravljaju, onda jedna sestra vaga u odjeći a druga golo dijete, nečekaju da se dijete smiri i negledaju kako treba. Da ti je dijete izgubilo 1200 g bilo bi u kritičnom stanju i nebih se sigurno smijalo. Sigurno su to oni profulali prošli put.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
12.8.2008 14:32:24   
Blue rose RR
Do sada nisam sa njima kuburila (hvala Bogu dragom), osim na redovnim vakcinama, a i tada sam pola bacila u vodu, jer su to bile one tipa neka sjedi kad...neka stoji kad......de ba ko eto ja ću dijete odmah u patikice i zadati mu sprint na 100 metara.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
12.8.2008 14:36:15   
makana
bebac ti je odlično hvala bogu
oni kad im nešto malo fali su kenjkavi i plačljivi, nema šanse da se igraju
s vagom nešto nije u redu
nemoj plakati i nemoj se sekirati, da bi bila načisto sa sobom uprati dnevno koliko i šta ti jede i povećaj malo dozu svega ako se bojiš da ne jede dovoljno, ali boga mi gledajući sliku mašala on je prava vesela i zdrava beba user posted image
njegovo ponašanje je pravi pokazatelj


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
12.8.2008 14:42:53   
M kao Mama
ah, ti pedijatri, i uopšte dr. koloko god su tu da nam pomažu, ponekad dobijem osječaj da i domažu, ne znam šta bih vam rekla, nekada ih poslušam, a nekada se podobro posvađam s njima, zadnji put je bilo, kada je Lajla imala upalu ušiju, a meni dr. uzela pametovati što joj dajem mlijeko 3,5 mliječne masti, pa vi meni recite kakve to veze ima s ušima, helem nisam joj ostala dužna i pokajala sam se što sam dijete vodila u Hitnu, jer oni tamo su ljuti na cijeli svijet kada im je nočna dežura, što moraju raditi, malo sam odskakutala s teme, nadam se da se ne ljutite

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
12.8.2008 15:06:08   
Suncica*
Nasa pedijatrica je bila na godisnjem odmoru i mi odvedemo Lorenu kod drugog lekara koji konstatuje da dete ima upalu grla i propise Sinaciilin sirup. Moje dete i dalje ima visoku temperaturu i mi odemo kod druge lekarke koja kaze da ima infekciju usne duplje i propise nam masu nekih krema kojima treba da tretiramo infekciju. I mi sve to radili, a Lorena non stop ima temperaturu i srecom doktorka se vrati sa godisnjeg i odmah je posalje na snimanje pluca. Moje dete je punih 12 dana imalo bronhitis, koji je mogao da predje u upalu pluca. Dobila je deset injekcija i sada je hvala Bogu dobro..

Sreca nasa, pa se doktorka vratila, jer ko zna sta bi se desilo sa mojom devojcicom i blesavim lekarima..

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
12.8.2008 19:57:31   
kana
mislim da znam o kome pricas(privatnik) -isto mi je receno
hajd znajuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
12.8.2008 22:25:05   
Amrino
Mislim da je nabitnije da se roditelji prvenstveno edukuju...Kad ti znas znanje, kada znas koja pitanja da postavis, kada znas cinjenice kao sto je npr. da antibiotik ne lijeci virusna oboljenja te da u tom slucaju samo moze naskoditi- ne moze ti niko muda za bubrege prodavat. Ukoliko vidite da pedijatar mrzi svoj posao te da nema blage veze sta prica- mijenjajte ga. I nema veze dalli je privatnik ili ne.Znaju i privatnici lupati po diviziji...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
12.8.2008 22:37:37   
anitaMO
jasmina slicna je stvar i kod nas.ja vodim svoju prekosutra kod privatnika,da je pregleda.sa 4 mjeseca je imala 6800 kg,sa 6 na kontroli 7350 .ispade da je za 2 mjeseca dobila samo 500gr.sto mi je malo.odvescu je kod privatnog dr.meni ovo nista nije jasno.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.9.2008 21:45:51   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: proud mom

heheheheh... da vam ja ispričam šta se meni desilo...

to... ja kontala nešto pravo ozbiljno i kada mi je pukao film kažem ja njoj fino da mi ne okoliša nego da mi kaže koji je problem i ona će ti meni na to da je beba dobila previše za mjesec dana (dobio je dakle 1650 gr a prosjek je 700-750 gr) i da pod hitno moram da mu reduciram ishranu i da beba ide na dijetu... ja se

jao strahote njoj treba zabranoiti rad sta ti mislis koje su sve mame nasjele jadne na to

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
6.9.2008 22:15:14   
mivica
Joj kakvu su glupost meni savjetovali. Kad mi je bebac bio u bolnici zbog fizioloske zutice, rekli su mi da dodjem na kontrolu dva dana nakon sto je otpusten. Ja naravno dosla i pazite sada, konstatovao je doktor da je beba za 7 dana od poroda izgubila 100 g i to je kao zabrinjavajuce. Eh onda naravno prica da ga budim svakih sat vremena da ga dojim i da dodjem na kontrolu za dva dana. Ja ponovo na kontroli, a tamo druga doktorica, koja mi je sada rekla da prije svakog podoja izvagam bebu i nakon podoja da ga ponovo izvagam, da vodim dnevnik i da tako vidim koliko on mlijeka pojede user posted image APSURD!!! I da dodjem na kontrolu ponovo za dva dana. E konacno sam naisla na razumnu doktoricu, zenu koja ima dvoje male djece i koja mi je rekla da ne budalesam, da mi je dijete zdravo, pravo, da je to sve normalno i da ga ne dovodim i ne maltretiram vise!!! Hvala Bogu, ipak ima i normalnih pedijatara, dakle cast izuzecima user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: dali je istina sve sto pedijatri savjetuju
7.9.2008 2:17:54   
triplemama
IZVORNA PORUKA: mivica
Eh onda naravno prica da ga budim svakih sat vremena da ga dojim i da dodjem na kontrolu za dva dana. Ja ponovo na kontroli, a tamo druga doktorica, koja mi je sada rekla da prije svakog podoja izvagam bebu i nakon podoja da ga ponovo izvagam, da vodim dnevnik i da tako vidim koliko on mlijeka pojede user posted image APSURD!!! 

Dijete koje ima žuticu mora da jede često da bi bilirubin izbacilo u vidu stolice ili kroz mokraću. A takva djeca su baš zbog bilirubina  jako uspavana. Zbog žutice mogu otkazati bubrezi  a beba zbog spavanja bi mogla dehidrirati,zato se moraju buditi. Govorim iz vlastitog iskustva jer mi je svo troje djece imalo fiziološku žuticu.

A za 100 g u prvih 7 dana mi je bez veze vaganje, to se samo preporučuje babama koje jako gube na težini.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *