|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 15:11:35   
diyanna
Drage moje,

zanima me vase iskustvo jeste li skidale prstenje pred kraj trudnoce... Naime meni polako vec sada u 35 tjedno oticu prsti navecer i tada nema sanse da skinem prsten..ujutro mogu... moja sestra je skinula svoj vjencani u 9 mjesecu i poslije poroda joj nije mogao... meni i kada ga ne skinem realno ne smeta ali sta ako se zaglavi :-) pa ga nikada ne budem mogla skinuti ...

realno zao mi je skinuti ih ( imam dva samo, vjencani i jedan koji nosim jako dugo i puno mi znaci i ni jedan od njih nikada nisam skinula pa bi mi bilo jako neoicno da ih nemam)

da skratim, ima li posljedica ako ne skinem prsten a kasnije se ne bude mogao skinuti ( moze li smetati cirkulaciji)

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 15:15:06   
Medić*
Ja nista od nakita nisam nosila od 7 mj pa nadalje, nisam mogla podnjeti. Vjerenicki sam isto skinula. Ruke su mi otijecale pred kraj dana posebno pa bih ga jedva skidala, na kraju ga skroz skinula i ubrzo nakon porodjaja vratila. I sada ga nekada skinem kada mi zasmeta user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 15:19:51   
bellla
Skini dok jos mozes,ja sam bila *pametna*i nisam htjela,na kraju su mi ga presjekli,jer su mi ruke bile tolike da nije bilo sanse da ga skinem,ako zavrsis na carskom,ceka te ista situacija,tako da bolje ga skini,poslije poroda vratis i mirna Bosna.user posted image

_____________________________

Be happy,it drives people crazy!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 15:22:31   
Hanady RR
Eh draga....

ja sam prvu trunoću provela mirno, školski...
kada sam krenula na porod, pod bolivima skinem veru i prsten jedna koji nosim...regularno i odema na prod koji prođe regularno i prirodno...

znači mogla sam da i ne skidam isti...samo eto ja sma išla onom mišlju nedao Bog nešto se za komlikuje u sali operacinoj nakit se skida kao i lak sa noktiju....pa reko da ne gube na vremenuuser posted image

eh sad...
moja druga trunoća...
bila na čuvanju trunoće...nekih milion peripetija i na kraju moradoh na carki rez...
anestetičar kaže skinite sav nakit...
ja za veru ona neće...7 dana sam ja to banjala. sređivala da skinem..ma kakvi...

dan pred zakazani carki zavšim na čaršiji i isjeku mi veru da je skinem...

napravila sam ja nju odmah...
samo jedva mi je presjekoše pošto je moja vera sa brilijantima od bijeloga zlata po modelu zalatrne celje...čvrsta užas...jedva je skinuh sa ruke...

elem...eto sad skontaj...user posted image

a ja sma skontala...
čim saznama da sam po treći put trudna skidam nakit sa sebeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 15:23:00   
Lejla Ka
Ja sam u obje trudnoće pred kraj skinula, u drugoj i prije jer sam dobila proširenu venu ispod prstenjaka na kojem mi je bio prsten. Nije se to javilo kao posljedica prstena, ali je cirkulacija bila normalno izmjenjena kao kod svih trudnica. Ja sam svoj prsten nosila na lančiću dok ga nisam mogla opet staviti na prst.

Iskreno, bolje ti je odnijeti prsten poslije poroda (a nije to baš da ti više nikad neće moći, jedino ako se baš puno udebljaš i ostaneš na toj kilaži) da se proširi nego da ti ga moraju kliještima skidati sa prsta ako ti ruke oteknu, a on počne stvarati probleme.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 15:29:14   
diyanna
uh.... vidite vi to pa ima logike..uopste mi nije palo na pamet da se mora skinuti nakit kod carskog reza...

hvala na savjetima skinut cu ja njih ipak...

kaze moja svekrva samo ti skini svo zlato jer se zena lakse porodi kada nema zlata na sebi hehehehhe obozavam te savjete koje granice sa vicem :-)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 15:32:31   
Miimy
Ja sam 6 mjesec jos uvijek nosim i burmu i vjerenicki i lakse ih skidam nego prije trudnoce jer sam smrsala a ne udebljala se, a svakako kad krenem na porod mislim cak i prije cu skinuti jer kolko znam u vecini bolnica je praksa da dodjes bez nakita i laka na noktima ...

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 15:41:22   
chuci
ja sam skinula. i baš mi nedostaje.
logično je ako prsten ne možeš skinuti da ti smeta cirkulaciji. neće ti kosti narasti, može ti samo prst oticati pa da to bude razlog što ne možeš skinuti.
ne daj Bože može doći do situacije da ti moraju rezati prsten da bi ga skinuli a mislim da ti je to puno gore nego skinuti ga privremeno, ili prebaciti na lančić ako ga baš želiš imati uz sebe

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 15:45:59   
ucitelj
Skinuti obaveno zbog svega i inace sav nakit kad pojdes trebas skinuti cak i lak s noktiju. user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 15:47:06   
chuci
i ovo što kaže učitelj stoji. za slučaj hitnog carskog ne smiješ imati nakita na sebi

EDIT
ja mene stid nisam skužila da ima još postova, ispadoh ja master of stating the obvioususer posted image

< Poruku je uredio chuci -- 17.4.2012 15:58:59 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 16:48:56   
Lulu_08
Ja sam u prvoj trudnoci negdje pred kraj skinula prstenje, nisam oticala a nije mi ni smetalo. U ovoj trudnoci takodjer ne oticem, ali na pocetku mi je smetalo, bukvalno me zuljalo u toku noci, nemirno sam spavala, tako da sam vec nekada u 3/4 mj. skinula sve.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 17:00:48   
selebriti

IZVORNA PORUKA: diyanna

kaze moja svekrva samo ti skini svo zlato jer se zena lakse porodi kada nema zlata na sebi hehehehhe obozavam te savjete koje granice sa vicem :-)



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 17:07:11   
tekja
Meni je ova tema vicuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 17:36:04   
selebriti

IZVORNA PORUKA: tekja

Meni je ova tema vicuser posted image


Lažeš user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 17:38:11   
klemzi

IZVORNA PORUKA: tekja

Meni je ova tema vicuser posted image

user posted image user posted image user posted image

Ja sam sav nakit skinula čim sam ostala trudna, za svaki slučaj user posted image user posted image
U Tuzli na prijemu u porodilište traže da skineš sav nakit, bez obzira koji porođaj je upitanju

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 18:08:54   
M kao Mama
skinula sa prvim djetetom u 5 mjesecu jer sam oticala, sada još uvijek može, ali je rijetko nosim, jer mi ruke načistu miru zateknu

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 18:11:31   
snijeg
Obavezno skinuti, bez obzira na oticanje. Ja nisam imala problem sa oticanjem, ali sam sve skinula u 5-tom mjesecu za ne daj Bože naglog oticanja.

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 18:27:50   
animagical
skini, moci ce ti poslije, otok spadne polako iza poroda, i onda prstenje moze... ja svoju veru nisam nosila od osmog mjeseca, jer sam pocela oticati a sada normalno nosim

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 19:48:25   
Dz3ni
Ma i ja poskidala jer u zadnje vrijeme vidim usječe mi se u prst naveče, kontam da se ne zezam pa da ne mogu skinuti kasnije. Sad već neko vrijeme ne nosim, nedostaje mi, ali šta sad. Imam kad nositi user posted image A ovo za lak nisam znala...što se ne smije lak imati na porodu? user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 19:52:14   
nanika
Ja sam u prvoj trudnoci skinula jer sam bas oticala a u drugoj trudnoci nisam oticala pa sam nosila sve vrijeme. I na porodu sam nosila jer sam se tako brzo porodila da nisam imala kad da razmisljam o skidanju prstenauser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 19:58:19   
Emica_sa
Ja nisam skidala ni u prvoj,a ni u drugoj trudnoci,jer mi nisu oticale rukeuser posted image Nisam je cak skidala ni na porodu,imala sam je i za vrijeme carskog,niko nije trazio da je skinemuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 20:06:51   
Visnja RR
prsten koji nosim sam skinula prije odlaska u bolnicu

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 20:36:37   
Blue rose RR
Nakit, pa i prstenove sam nosila i u trudnoći, jer nisam uopšte niti otekla niti se pretjerano udebljala, tako da mi nisu smetali.
Jedino sam pred odlazak na porod u bolnicu iste skinula.
U suštini svaka trudnoća je drugačija tako da je pitanje skinuti ili ne prsten ovisino o datoj trudnoći.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 20:44:34   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Ma i ja poskidala jer u zadnje vrijeme vidim usječe mi se u prst naveče, kontam da se ne zezam pa da ne mogu skinuti kasnije. Sad već neko vrijeme ne nosim, nedostaje mi, ali šta sad. Imam kad nositi user posted image A ovo za lak nisam znala...što se ne smije lak imati na porodu? user posted image


za lak da mogu pratiti snaje organizma, jer ako dođe do nekih promjena, počne tamniti ispod noktiju

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Skinuti ili ne prsten u trudnoci?
17.4.2012 20:55:03   
Dz3ni
Aha, nisam to znala...hvala na odgovoruuser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *