|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pomoc u popunjavanju GIP obrazaca/poreznih pr...
21.2.2015 12:05:14   
idana_85
Drage forumasice,
Da li imamo nekoga ko nam moze pomoci pri popunjavanju i slanju GIP obrasca? Bila bih jako zahvalna.

< Poruku je uredio Hanady RR -- 27.2.2015 21:19:54 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
21.2.2015 21:44:20   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: idana_85

Drage forumasice,
Da li imamo nekoga ko nam moze pomoci pri popunjavanju i slanju GIP obrasca? Bila bih jako zahvalna.

Mogu pokusati... :)

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
21.2.2015 22:15:09   
damma
idana ponesi gip 1022 i obrazac o isplati osim place u nadleznu ispostavu i pomoci ce ti zaposlenici u ispostavi..tako ti je najlakse..

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
21.2.2015 22:22:40   
bebaa
nije teško popuniti uopšte...imaš tačne upute korak po korak u zagradama.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
21.2.2015 22:27:27   
bebaa
Idana imaš li GIP 1022......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
22.2.2015 9:39:09   
idana_85
sta je gip 1022? user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
22.2.2015 10:32:13   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: idana_85

sta je gip 1022? user posted image

Ti si spojila dva obrasca u jedan: GIP 1022 i GPD 1051 i od toga napravila GIP 1051. e sad se postavlja pitanje sta ti zapravo treba od toga :)

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
23.2.2015 9:03:09   
idana_85
Izvan tokova sam :)
Dobila sam ovaj godisnji izvjestaj o primanjima. Inace radim po ugovoru o djelu,o zastupanju. I prijavljena sam kod mame u radnji, sada sam na porodiljnom. Imam zivotno osiguranje. Hocu da posaljem poreznu prijavu.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
23.2.2015 9:05:46   
irenaSA
Meni to uredno popune tete u kadrovskoj...zamolim ih...nisam nikad do sada sama osim one lične podatke...ime, prezime...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
23.2.2015 9:18:18   
damma

IZVORNA PORUKA: idana_85

Izvan tokova sam :)
Dobila sam ovaj godisnji izvjestaj o primanjima. Inace radim po ugovoru o djelu,o zastupanju. I prijavljena sam kod mame u radnji, sada sam na porodiljnom. Imam zivotno osiguranje. Hocu da posaljem poreznu prijavu.


ako hoces da predas 1051 samo zbog zivotnog osiguranja vise se ne predaje po tom osnovu..nema vise povrata po tom osnovu znaci.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
24.2.2015 11:09:20   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: damma


IZVORNA PORUKA: idana_85

Izvan tokova sam :)
Dobila sam ovaj godisnji izvjestaj o primanjima. Inace radim po ugovoru o djelu,o zastupanju. I prijavljena sam kod mame u radnji, sada sam na porodiljnom. Imam zivotno osiguranje. Hocu da posaljem poreznu prijavu.


ako hoces da predas 1051 samo zbog zivotnog osiguranja vise se ne predaje po tom osnovu..nema vise povrata po tom osnovu znaci.

Ali ima osnovu da popuni GPD, budui da radi po ugovoru o djelu, a prijavljena je kod mame u radnji. To je za GPD po osnovu GIP-a (za placu) i AUG (za ugovor o djelu).
Ja cu ti vrlo rado pomoci, ako hoces posalji mi cifre u PP (ne moras prave, mozes ih i promijeniti, pa ti prilagodi sebi :) ) i daj mi mail, pa ti ja vratim popunjenu prijavu.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
25.2.2015 12:50:57   
*nur*
A drage moje trazite li vi povrat poreza, i da li mozemo traziti povrat ? Znam da imaju pravo traziti oni kuji su digli kretit, a da li se to odnosi samo na stambeni kredit?

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
25.2.2015 12:53:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pikapolonica


IZVORNA PORUKA: idana_85

sta je gip 1022? user posted image

Ti si spojila dva obrasca u jedan: GIP 1022 i GPD 1051 i od toga napravila GIP 1051. e sad se postavlja pitanje sta ti zapravo treba od toga :)

sad ja kontam da je ona nešto spojila meni se čini :)...
Pikapolonkice de mi kaži kako adekvatno ovu temu da nazaovem ...da korigiram da može biti pomoć i našim durgim članicama ako zatrebauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
25.2.2015 12:55:31   
bebaa

IZVORNA PORUKA: *nur*

A drage moje trazite li vi povrat poreza, i da li mozemo traziti povrat ? Znam da imaju pravo traziti oni kuji su digli kretit, a da li se to odnosi samo na stambeni kredit?


Ja svake godine predajem za povrat poreza Po osnovu stambenog kredita a stan je jedina nekretnina i prvi put kupljen,to su uslovi.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP 1051 obrasca
27.2.2015 18:00:09   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Pikapolonica


IZVORNA PORUKA: idana_85

sta je gip 1022? user posted image

Ti si spojila dva obrasca u jedan: GIP 1022 i GPD 1051 i od toga napravila GIP 1051. e sad se postavlja pitanje sta ti zapravo treba od toga :)

sad ja kontam da je ona nešto spojila meni se čini :)...
Pikapolonkice de mi kaži kako adekvatno ovu temu da nazaovem ...da korigiram da može biti pomoć i našim durgim članicama ako zatrebauser posted image


Pa neka bude pomoc u popunjavanju GIP obrazaca/poreznih prijava. GIP je konkretan obrazac koji je Idana spomenula, a mislim da bi mogao biti poznat i ostalim clanicama, a ovo porezne prijave neka nam bude kao opca tema, jer ovaj GPD spada u tu kategoriju i opsirnija je prica :)

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP obrazaca/porezni...
27.2.2015 18:02:44   
Pikapolonica
IZVORNA PORUKA: *nur*

A drage moje trazite li vi povrat poreza, i da li mozemo traziti povrat ? Znam da imaju pravo traziti oni kuji su digli kretit, a da li se to odnosi samo na stambeni kredit?

Postoje tacno propisani uslovi koji moraju biti ispunjeni da bi se ostvario povrat.
Evo bebaa je napisala za kredit. Dakle, najbitnije je da prvi put rjesavate stambeno pitanje i da je to jedina nekretnina u vasem vlasnistvu. Iznos povrata zavisi od koeficijenta licnog odbitka.

< Poruku je uredio Hanady RR -- 27.2.2015 21:20:19 >


_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP obrazaca/porezni...
24.3.2015 16:46:38   
idana_85
Evo mene opet:
kredit ima surpug, to je prvo rjesavanje stambenog pitanja, kredit je stambeni
ja sam bila prijavljena kod mame do prije mjesec dana, imala sam porodiljnu naknadu jos plus svoju platu od oriflame-a po ugovoru o dijelu. a imam i zivotno osiguranje. poslala sam privatnu poruku Pikapolonici kad se zena tako fino ljubazno ponudila :)

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP obrazaca/porezni...
25.3.2015 7:35:24   
bebaa

IZVORNA PORUKA: idana_85

Evo mene opet:
kredit ima surpug, to je prvo rjesavanje stambenog pitanja, kredit je stambeni
ja sam bila prijavljena kod mame do prije mjesec dana, imala sam porodiljnu naknadu jos plus svoju platu od oriflame-a po ugovoru o dijelu. a imam i zivotno osiguranje. poslala sam privatnu poruku Pikapolonici kad se zena tako fino ljubazno ponudila :)


izvini što upadam u prepisku...jeli ovo tek dignut kredit u toku 2015.-god?....ako jeste,povrat ćeš tražiti tek iza Nove godine....znači u periodu od 01,01,-31,03, 2016,....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP obrazaca/porezni...
26.3.2015 10:37:38   
idana_85
Nije, kredit smo dobili u oktobru 2014 :)

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP obrazaca/porezni...
29.3.2015 22:28:46   
mallena09
Moze li mala pomoc :).... ja mislim da bih ja trebala ispuniti ovu prijavu, ali ne znam kako.

Radila sam od januara do avgusta 2014 godine, nisam primala nista od poslodavca samo porodiljnu naknadu, (nisam dobila ni GIP od poslodavca ali valjda je to ok jer nije bilo nikakvih isplata???)
od oktobra do decembra radim po ugovoru o djelu u drugoj firmi, i po mom shvatanju to je osnov za prijavu poreza samo me buni sto nemam nista od dokumenata (osim ovog obracuna za ugovor o djelu)....
Moze li pomoc??

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP obrazaca/porezni...
30.3.2015 11:37:27   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: mallena09

Moze li mala pomoc :).... ja mislim da bih ja trebala ispuniti ovu prijavu, ali ne znam kako.

Radila sam od januara do avgusta 2014 godine, nisam primala nista od poslodavca samo porodiljnu naknadu, (nisam dobila ni GIP od poslodavca ali valjda je to ok jer nije bilo nikakvih isplata???)
od oktobra do decembra radim po ugovoru o djelu u drugoj firmi, i po mom shvatanju to je osnov za prijavu poreza samo me buni sto nemam nista od dokumenata (osim ovog obracuna za ugovor o djelu)....
Moze li pomoc??

Ja bih ti savjetovala da provjeris s tim prvim poslodavcem, jer ti si GIP obrazac trebala dobiti, bez obzira sto nije bilo isplata. Ja sam bas provjerila kod sebe, za godinu kad sam bila na porodiljskom sam uredno dobila popunjen GIP obrazac.
Jer bez tog obrasca ti ovu GPD prijavu nemas onda sta popunjavati, jer ona je ukoliko imas priliv iz vise izvora.
Dakle, tebi trebaju dvije kolone iz GIP obrasca i jedna iz AUG-a (to ti je za ugovor o djelu) i jos dva polja za uplacen porez na dohodak koji unosis u GPD i tu se izvede racunica jesi li pretplatila porez (pa imas pravo na povrat) ili si platila nedovoljno (pa moras uplatiti) ili je uplaceno bas onoliko koliko treba, pri cemu onda samo predas ovaj obrazac i to je to.
Ako jos nesto treba, pisi :)

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu mallena09)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP obrazaca/porezni...
30.3.2015 11:39:18   
M kao Mama
Samo da pohvalim pikapolonicu, drug je samo takav, meni nešto zapelo, ja joj pošaljem PP odmah se javila i ponudila pomoć glede ove teme.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP obrazaca/porezni...
30.3.2015 12:38:09   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: mama_alma

Samo da pohvalim pikapolonicu, drug je samo takav, meni nešto zapelo, ja joj pošaljem PP odmah se javila i ponudila pomoć glede ove teme.

user posted image


_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP obrazaca/porezni...
23.8.2015 19:49:34   
idana_85
Ima li ikome povrata poreza? Kod mene se jos nista ne desava

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pomoc u popunjavanju GIP obrazaca/porezni...
23.8.2015 20:37:59   
ruby_

IZVORNA PORUKA: idana_85

Ima li ikome povrata poreza? Kod mene se jos nista ne desava

Ja sam sredstva po osnovu povrata poreza za stambeni kredit dobila jos u julu mjesecu, rješenje je stiglo u junu.
Savjetujem ti da nazoveš poreznu ispostavu I provjeriš u kojoj fazi je rješevanje zahtjeva.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *