|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Utrogestan
16.11.2012 22:04:19   
I love youu
Mame, koristim vag utrogestan, al ih kupujem,a ona kutija mi traje samo 1 sedmicu.Zanima me mogu li se uzeti na recept,jer na kutiji pise da mogu,a kad sam isla kod dr opste prakse kaze kupuju se.Pa sam zbunjena.Jeste li ih vi kupovale ili na recept?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Utrogestan
16.11.2012 22:17:34   
animagical
ne mogu na recept, kupuju se...a da su skupe,jesu, posebno ako dugo koristis..ali eto,nisu na esencijalnoj listi... jedino ne znam da li je dabroston na recept, jer je to isto progesteron, pa da ti ginekolog promijeni lijek? pitaj!

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Utrogestan
17.11.2012 10:34:13   
Arminaa
Na zalost, ne mogu se uzeti na recept. Ja ih kupujem mjesecima, a cijena im varira od 16,50-18,50 Km, zavisno od apoteke.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Utrogestan
19.11.2012 15:55:01   
I love youu
Stvarno su preskupe, a meni ona kutija bude samo jednu sedmicu, a vec ih mjesec dana kupujem i dokad li cu pitanje je?!A na njima pise da se uzimaju na recept,ja se taman ponadala,al...

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Utrogestan
5.12.2012 21:42:06   
Mrvica_83
I love youu  Nazalost Utrogestan se ne moze  kupiti na recept ;(( I ja sam kupovala - terapija mi je bila 3x 1 dnevno tako da mi je pakovanje trajalo 10 dana ..A i krace jer mi se vise puta dogodilo da poneka frcne i na pod user posted image Pa kad pospremam - kad tamo ispod kreveta se ugnijezdili Utrogestani user posted image Kao sto rece Arminaa cijena varira od apoteke do apoteke .. Cini mi se da sam najbolju cijenu pronasla u nekoj privatnoj apoteci na Skenderiji .. U Apotekama Sarajevo je ova skuplja varijanta ..Nije los prijedlog koji je dala Animagical - da pitaš da li može zamjenski lijek koji je  na esencijalnoj listi .. Ja se toga u svom belaju nisam ni sjetila user posted image
U svakom slucaju zelim ti sve najbolje i da ti trudnoca prodje u najboljem redu user posted image user posted image


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Utrogestan
5.12.2012 21:47:08   
animagical
moja mrvice, ja sam koristila i 3x2, uzas zivi koliko je to kostalo...

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Utrogestan
5.12.2012 21:53:23   
Leva
Ne postoji zamjenski lijek za Utrogestan. Dabroston nije dovoljno kvalitetan da bi posluzio svrsi za koju vama treba.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Utrogestan
5.12.2012 21:57:33   
Mrvica_83
Draga Animagical user posted image Prostom matematikom mi je vrlo jasno da je to kostalo mnoggoo user posted image Duplo vise nego sto sam ja izdvojila novaca .. Iako je trudnoća završila kao missed user posted image ja bih platila zlatom neki čarobni lijek da se to ne dogodi .. Ali to je vec dubiozna prica o nasem zdravstvu i nekoj logici koja uopste ne podrzava materinstvo , lijecenje neplodnosti i, uopste govoreci ,donošenje beba na svijet i svaki korak u tom procesu ti samo otezava birokratskim zavrzlamama .. Ali o tome na nekoj drugoj temi user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Utrogestan
5.12.2012 22:02:00   
animagical
mrvice glavu gore, prije sina sam imala i ja missed, pa evo ga sad citav momak, i vrijedilo je svakog dinara na lijekove, a bilo ih je i mnogo skupljih od utrogestana u mojoj trudnoci, npr clexane...nema kod nas izgleda nista dzabe...user posted image
Leva i meni je Divanovic rekao da je utrogestan najbolji, ali opet ako nema bas nikako mogucnost da plati, bolje ista nego nista.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Utrogestan
5.12.2012 22:20:15   
Mrvica_83
Animagical draga user posted image Glava mi je visoko uzdignuta i gledam u sutra i budućnost ...user posted image Hvala ti na odgovoru - baš takve priče me motiviraju da ostanem pozitivna i da jedva čekam narednu trudnoću user posted image Pa da postanem mama jednoj user posted image aBd .. Meni je Utrogestan doktorica propisala zbog kontrakcija od početka trudnoće i uzimala sam ih vaginalno a ne oralno ( ako sam dobro skontala oralno se uzimaju kad postoji krvarenje user posted image ) i zaista nisam pitala za neku zamjenu i sl. Eto nisam ni znala da je najbolji lijek te vrste user posted image E sad .. dobro si rekla - ako je baš trošak nepodnošljiv može se tražiti i neka alternativa .. Veliki pozdrav i zagrljaj za sve ženice user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Utrogestan
22.2.2013 10:57:49   
I love youu
Moze li se javiti krvarenje (par kapi krvi tamne boje), poslije koristenja utrogestana?Koristila sam ih od 3 mj trudnoce pa skoro do kraja 7mj. I nakon 4 dana poslije prestanka sam vidjela tih par kapi krvi.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Utrogestan
3.4.2013 19:57:41   
veeseelaa
lele koliko malo postova o utrogestonu a ja kako skontah prepisuju ga ko andol

nego ja danas bila kod dr-a i on meni zbog prijašnjh dešavanja prepisao utrogeston, 2X1 onako čisto preventivno, da malo učvrstimo plod user posted image
i reče mi možeš isti rabiti i vaginalno i oralno user posted image
ja pročitah u indikacijama da se u prvom tromjesečju iste koriste samo oralno???
pa da iste izazivaju vrtoglavice i co??
koliko traju te vrtoglavice???

ne kontam sad ništa
mada mi je dr rekao da ne čitam upustvouser posted image

znal ko šta o mojim nedoumicama? večeras bi trebala metnuti il popiti prve, šta mi je činit
a negdje pročitah da ako nije sve ok sa trdunoćom potiču na spontani??? halo kakve su ovo bobeuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 3.4.2013 19:58:14 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Utrogestan
3.4.2013 20:08:39   
I love youu
Ja sam ih koristila od 3mj do 7mj trudnoce 2x1 vaginalno, isto radi ucvrscivanja ploda cisto preventivno.Nisam imala nikakvih vrtoglavnica nit mi je bilo muka nista znaci, jedino je meni islo na zivce sto mi je curilo to bijelo, pa sam stalno morala gacice mjenjati.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Utrogestan
3.4.2013 20:09:31   
veeseelaa
pomozite žene, đe da metnem ovaj utrogeston??? user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Utrogestan
3.4.2013 20:11:01   
veeseelaa
jedino je meni islo na zivce sto mi je curilo to bijelo, pa sam stalno morala gacice mjenjati.


bezveze da mi curi, neću da mi curi, hoću da se sexamuser posted image
jel ok da ga pijem?

i što tek od trećeg mjeseca si ga koristila, što ne ranije'???

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Utrogestan
3.4.2013 20:20:54   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jedino je meni islo na zivce sto mi je curilo to bijelo, pa sam stalno morala gacice mjenjati.


bezveze da mi curi, neću da mi curi, hoću da se sexamuser posted image
jel ok da ga pijem?

i što tek od trećeg mjeseca si ga koristila, što ne ranije'???


Meni je moj ginekolog rekao da ga pijem. A meni bilo bezveze pit pa sam ga koristila vaginalno... A stavi navecer poslije sexauser posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Utrogestan
3.4.2013 20:43:52   
klemzi
Meni je dr rekla da pijem, 3 puta po jednu, tako da se rahat seksam user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Utrogestan
3.4.2013 20:57:10   
Full Moon
Ja sam utrogestan pila od 13. sedmice, i mozda do 8. mjeseca, ne sjecam se tacno, nisam imala nikakve vrtoglavice niti ista drugo, nikad nisam koristila vaginalno, meni su pomogle, hvala bogu i mom dr. na odlicnim savjetima...

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Utrogestan
3.4.2013 20:57:25   
Mrvica_83
Vesela user posted image Ja uzimam Utrogestan vaginalno 2x1 .. U sustini citala sam da zene imaju nus pojave od oralne upotrebe ali bogami nije ni ovako bez nuspojava user posted image user posted image Umor, pospanost itd.Kod ove koja se stavi navecer manje curi ali kod jutarnje mnogo .. Ali sta da se radi .. Ja se ne keksam svakako user posted image / imala sam missed u oktobru tako da je do 12.sedmice za ovu T keks zabranjena tema user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Utrogestan
3.4.2013 21:28:05   
veeseelaa
ako popijem dve naveče, kao što mi je dr prepisao, hoću li ujutru biti ok?
mislim hoću li imati ujutru vrtoglavice i umor?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Utrogestan
3.4.2013 21:32:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ako popijem dve naveče, kao što mi je dr prepisao, hoću li ujutru biti ok?
mislim hoću li imati ujutru vrtoglavice i umor?

ja nisma imala...i ja sam 2x1 po jednu pila...
kasnije sam do giniprala imala nus pojavave al i to se rješilo...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Utrogestan
3.4.2013 21:35:14   
animagical

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jedino je meni islo na zivce sto mi je curilo to bijelo, pa sam stalno morala gacice mjenjati.


bezveze da mi curi, neću da mi curi, hoću da se sexamuser posted image
jel ok da ga pijem?

i što tek od trećeg mjeseca si ga koristila, što ne ranije'???

mozes ga piti samo prvi trimestar, zbog jetre, procitaj uputstvo, on nema veze sa sexom, sto se njega tice, to ipak pitaj dr, on zna koliko je rizicna trudnoca i smijes li. ja sam metala 3x2 do 35 sedmicauser posted image user posted image sretno, navikne se to zacas, samo je poskup

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Utrogestan
3.4.2013 21:35:52   
klemzi

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ako popijem dve naveče, kao što mi je dr prepisao, hoću li ujutru biti ok?
mislim hoću li imati ujutru vrtoglavice i umor?

e to ne možemo znati, ako ti budu škodile oralno, koristi ih vaginalno

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Utrogestan
3.4.2013 21:41:20   
veeseelaa
pa dobro ako ih čovjek popije oralno ta nije da iste djeluju na insana i nakon 10 npr sati?
pitam ovo jer radim, vozim itd
ako ih popijem sad nelogično mi da sam umorna ujutro? pa kako ću onda funkcionirati user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Utrogestan
3.4.2013 21:43:30   
veeseelaa
on nema veze sa sexom


ma znam da nema, nego curka user posted image , a meni se npr prisexa par sati nakon što ih metnem
smorilo bi me to da planiram do u detalje sex, bar što se vremena tiče


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *