|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nase mjere karlice naspram bebine glavice
16.2.2011 21:32:23   
Zejnebb
Trazila sam da li ima ova tema,nisam nasla,naime zanima me koja je idealna mjera karlice majke,mene su danas vazda nesto mejrile i kazu da mi je obim 25,a bebina glava je obima 10cm,jesam li ja puno uska i da li se to moze nekako prosiriti user posted image
Imam bas sad brigu.
Mjere su bile 25,27,30 i 18..kako vam se cini user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nase mjere karlice naspram bebine glavice
16.2.2011 21:40:56   
Aiša
Koliko se sjećam, meni su iste mjere bile, a Ahmed je rođen sa 3.650 g i 53 cm. Ne mislim da će ti biti problem. Inače, na porod sam otišla sa 62 kg, a visoka sam 164 (zatrudnila sa 51 kg) - ne znam jesmo li i ovdje blizu s mjeramauser posted image .

Ne sekiraj se, da je problem rekli bi ti sigurno.

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nase mjere karlice naspram bebine glavice
16.2.2011 21:44:29   
Lulu_08
Nemam pojma, znam samo da su ustanovili da nema teoretske sanse da beba prodje kroz karlicu user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nase mjere karlice naspram bebine glavice
16.2.2011 22:27:50   
vila.vilica
pojma nemam kad se to mjeri..meni je neki dan rekao doktor da cemo "kompatibilnost" moje karlice sa bebinom glavom znati kad porod pocne....tako da ne razmisljam o tome sad....
ja ne znam kakve veze bas imaju kile sa tim...moja rodica je kao i ja bas nekakva uskih kukova sto bi rekli..nidje obline...i rekli joj na porodu da je ima karlicu idealnu za bebu user posted image


_____________________________

Snježnog dana stigla mi je pahuljica mala...
02.03.2011.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nase mjere karlice naspram bebine glavice
4.1.2012 15:47:43   
pauza
vidim da ova tema dugo nije aktivna, ali bi bila jako zahvalna ako mi neko zna reci koje su to mjere karlice zbog cega bi se islo na carski?? tj. kako se zna da je beba krupna u odnosu na dimenzije karlice?? bilo koje iskustvo ili savjet je dobro dosao...
tnx!!

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nase mjere karlice naspram bebine glavice
6.1.2012 12:51:52   
nestoslobodno
Ako procitas ova dva, dobit ces poprilicno dobru ideju o ovom "problemu" ali naravno citaj vise...

http://community.babycenter.com/journal/scissorkite/2974765/your_pelvis_is_too_small
http://nontoxsoapbox.com/?p=150

ja bih izdvojila ovaj dio:

In short, there are no less than four variables in this ‘big baby, small pelvis’ scenario that cannot be measured: i) The pelvis is not a fixed, solid structure. The hormone relaxin softens the ligaments that join the pelvic bones, allowing the pelvis to become mobile, loose, stretchy. The degree of pelvic expansion will vary from woman to woman and from pregnancy to pregnancy. This cannot be measured; ii) Positioning of the baby can influence the delivery, whether her head is flexed or tilted for example; iii) The position that a woman adopts during labour makes a significant difference to pelvic dimensions. Squatting can increase pelvic dimensions while lying horizontally can decrease it; and iv) Nature has given human beings moldable, pliable, heads. Babies’ heads are made up of separate bones which move relative to each other, allowing the baby’s head to ‘mould’ and adjust to fit the mother’s body thus reduce its diameter during passage down the birth canal. No-one can predict the capacity of an individual baby’s head to mould.

U biti samo ako imas te dvije ocite deformacije karlice, moze se reci da imas nekompatibilnu karlicu. Mislim da je doktor vile vilice upravu, i to u slucaju da prvo poduzme sve korake koji su spomenuti gore, pa ako tada ne funkcinise ...

sretno ! <3

(odgovor članu pauza)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

prijateljstvo
bebamama

da li jos uvijek postoj iskreno prijateljsto

da (80%)

ne (20%)


Broj svih glasova: 69

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *