|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   mrsavljenje u trudnoci
15.9.2008 15:48:47   
neki
Zenice moje,neki dan sam isla na kontrolu i usput se i izvagala.Imam 75kg,a kad sam tek zatrudnila,imala sam 76kg,sad sam 24.sedmica.Doktor nista nije rekao na to,ali meni bas cudno.Ne jedem pretjerano,samo jedem puuuno slatkog(prije trudnoce kockica cokolade jednom u mjesecu,nisam ljubitelj).Sta vi mislite o tome,da li se to nekoj od vas desilo?Trebam li se brinuti?user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: mrsavljenje u trudnoci
15.9.2008 15:53:14   
M kao Mama
Meni, nije na žalost, nego juče sam vidjela ženu od harisovog rođaka, da se prepadneš, nedavno je imala spontai , i opet trudna dva mjeseca samo povrača, kost i koža, ne izlazi iz Hitne, baš je loše, i kažem ja kada bih znala da ću povračati i smršati odmah bi zatrudnila,

bitno je da se beba pravilno razvija, a oni to vide na UZ, da je nešto loše , oni bi to vidjeli i skrenuli bi ti pažnju, zato uživaj, i budi sretna što nemaš muke s kilama

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: mrsavljenje u trudnoci
15.9.2008 16:49:10   
Romali
Ako dr. nije reagovao, nemaš razloga ni ti brinuti se. On valjda vidi da li beba napreduje i odgovara li to tvojim sedm.trudnoće. Nije njih briga napredujemo li mi user posted image .Ako su ti i nalazi ok, vjerujem da je sve normalno. Možda prošli put kilaža nije dobro upisana ili ovaj put vaga ne štima user posted image . Sve u svemu, nema brige. Nisam se ni ja puno udebljala, sve ukupno 8 kg, a beba imala 4600g. Imaš ti još vremena da se ubuciš.
Na kraju krajeva, ako si zabrinuta, otiđi po dr.mišljenje.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: mrsavljenje u trudnoci
15.9.2008 18:59:26   
tweety
Draga moja ja sam na početku ove druge trudnoće imala 67kg,sutra ulazim u 33.sedmicu,pa sam se danas vagala na kontroli i imam 71kg.Znači dobila sam 4kg do sad.Dobila bi sigurno i više (u prvoj trudnoći sam dobila 13kg) da nisam punoooooo povraćala na početku,nisam malte ne dobijala na težini do negdje 5mj trudnoće.Mislim da se ne trebaš brinuti,nadoknadit ćeš ti to.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: mrsavljenje u trudnoci
15.9.2008 22:55:40   
neki
Hvala drage moje,malo mi je bilo cudno,pa sam zato zamolila vas za misljenje.Pusa

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: mrsavljenje u trudnoci
15.9.2008 23:19:56   
camm
ja sam do 5 mj.trudnoce imala 61 kg

a kad sam ostala trudna imala sam 57kg.

mene je moja dr.kritikovala i govorila da moram vise da jedem da tako ne moze

kako ne licim na trudnicu bla bla.

kasnije se sve to nadoknadilo u 9 mj.



_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: mrsavljenje u trudnoci
20.4.2012 20:03:46   
mlada@mama
Drage mame...imam pitanje...
Prva mi je trudnoca i to blizanacka... Tek sam u 17 sedmici ali se brinem jer sam u prethodnih 6 sedmica smrsala 4 kile a nemam ama bas nijednog simptoma trudnoce...Znaci ne povracam...normalno jedem...nisam primjetila ni da mi stomak nesto raste...imam i dalje moj stomak koji sam imala i prije jer sam imala visak kilograma...a na ultrazvuku u 13-toj sedmici sve je bilo ok...doktorica mi samo suti...a ja se brinem..

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: mrsavljenje u trudnoci
23.4.2012 21:18:34   
Kettty
Mislim da nemas razloga za brigu..Cestitke na blizancima,zelimo ti da je fino izneses(trudnocu),a sto se tice tvojih"kila" vjerovatno si se opteretila mislima kako nosis dvojke,pa mislis da moras izgledati krupnija.Nemoj se brinuti,ukoliko Dr.nije rekao nista lose,nema razloga za paniku,bebane su ti jos male,male,pa se stomacic ne primjeti...bice vremena..Jedna cura se svega 6kg do 9 meseca ugojila a u 9 mjesecu 10kg-mozes misliti...user posted image user posted image
Ni mj se nije primecivao,nisam imala ama ni jedan simptom,samo sto mi je kasnilo..a sada-ugojena 15 kg :(

(odgovor članu mlada@mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: mrsavljenje u trudnoci
23.4.2012 21:28:58   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Meni, nije na žalost, nego juče sam vidjela ženu od harisovog rođaka, da se prepadneš, nedavno je imala spontai , i opet trudna dva mjeseca samo povrača, kost i koža, ne izlazi iz Hitne, baš je loše, i kažem ja kada bih znala da ću povračati i smršati odmah bi zatrudnila,

bitno je da se beba pravilno razvija, a oni to vide na UZ, da je nešto loše , oni bi to vidjeli i skrenuli bi ti pažnju, zato uživaj, i budi sretna što nemaš muke s kilama



Bože mili, sad ovo čitam i koliko mi je ovo boldirano palo puta na um,ja sam opet trudna do 6 mjeseca 3 kg dobila, ležele u bolnici zbog povraćanja i dehidracije, bebe sve uzimala šta joj treba, a ja mršala, ali zato sam kasnije sve nadoknadila, sad bi opet malo trebala povračati, hahaha, šala naravno, ne daj Bože više tog perioda, dan noć samo povraćanje.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: mrsavljenje u trudnoci
18.7.2012 14:30:51   
sweet
evo i mog primjera, cudnog :) 9ti mjesec i sa zadnjim vaganjem imam 1,5 kg manje od prvog vaganja. Jako cudno, ali doktor kaze da to nije problem nikakav jer beba napreduje. Da beba ne napreduje bilo bi alarmantno, ali ovako beba uzima sve sto joj je potrbno od mene. Pozdrav za sve

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: mrsavljenje u trudnoci
19.7.2012 1:35:19   
milenium

IZVORNA PORUKA: sweet

evo i mog primjera, cudnog :) 9ti mjesec i sa zadnjim vaganjem imam 1,5 kg manje od prvog vaganja. Jako cudno, ali doktor kaze da to nije problem nikakav jer beba napreduje. Da beba ne napreduje bilo bi alarmantno, ali ovako beba uzima sve sto joj je potrbno od mene. Pozdrav za sve

jesam ja dobro skontala ili si se ti u cijeloj trudnoći udebljala 0 Nula kila,odnosno kilo ipo manje?user posted image

(odgovor članu sweet)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: mrsavljenje u trudnoci
20.7.2012 14:32:29   
sweet
Upravo, ja sam u cudu svaki put kada odem na kontrolu, cak sam vratila zadnji put doktora na vagu da ponovo pogleda. Sigurno su tome doprinijele moje "zalihe" od ranije ;)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: mrsavljenje u trudnoci
3.8.2012 14:23:20   
maja!
Ja sam u 22 sedmici i svega sam dobila 1,5 kg :O S bebusom je sve ok...krvna slika je odlicna....jedem sve sto zelim....Ne znam zasto se ne debljam :S Da li se nekoj desavalo nesto slicno user posted image

(odgovor članu sweet)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: mrsavljenje u trudnoci
15.8.2013 12:06:37   
idana_85

IZVORNA PORUKA: mama_alma

Meni, nije na žalost, nego juče sam vidjela ženu od harisovog rođaka, da se prepadneš, nedavno je imala spontai , i opet trudna dva mjeseca samo povrača, kost i koža, ne izlazi iz Hitne, baš je loše, i kažem ja kada bih znala da ću povračati i smršati odmah bi zatrudnila,

bitno je da se beba pravilno razvija, a oni to vide na UZ, da je nešto loše , oni bi to vidjeli i skrenuli bi ti pažnju, zato uživaj, i budi sretna što nemaš muke s kilama


Mama alma sad mi je ovo bili simpaticno procitati user posted image user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: mrsavljenje u trudnoci
15.8.2013 12:08:13   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: idana_85


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Meni, nije na žalost, nego juče sam vidjela ženu od harisovog rođaka, da se prepadneš, nedavno je imala spontai , i opet trudna dva mjeseca samo povrača, kost i koža, ne izlazi iz Hitne, baš je loše, i kažem ja kada bih znala da ću povračati i smršati odmah bi zatrudnila,

bitno je da se beba pravilno razvija, a oni to vide na UZ, da je nešto loše , oni bi to vidjeli i skrenuli bi ti pažnju, zato uživaj, i budi sretna što nemaš muke s kilama


Mama alma sad mi je ovo bili simpaticno procitati user posted image user posted image



joj, šuti to mi se i desilo prvih 6 mjeseci nisam izlazila iz wc , ali onda kad je krenulo sve sam nadoknadila, i skoro svaki dan u trudnoći sa se ovoga sjetila,

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: mrsavljenje u trudnoci
8.12.2013 12:21:17   
simply
Ćao bivše i sadašnje trudnice, ja sam friška :)

Imam ozbiljan problem. Riješila sam se cigareta prije nekoliko mjeseci, i natukla preko 10 kg uz pomoć čokolada, bombona, čipsa i ostalih grickalica, umjesto grickanja voća i povrća . Nikad nisam bila mršavica, ali sad imam 89 kg (na visinu od 180 cm).
Na početku sam trudnoće, nije bila baš planirana, ali smo se muž i ja baš obradovali. Za par dana bih trebala imati prvi pregled kod ginekologa. Međutim, već sad lagano paničim zbog kilaže, i ne bih voljela trudnoću završiti sa 100 kg ili više. Dakle, ono šta me zanima je - smije li se mršaviti u trudnoći? Ne u smislu da držim dijete, već samo ukidanjem šećera i grickalica i malo većom prešetanom kilometražom u toku dana. Je li dozvoljeno izgubiti, recimo, 5 kg na početku trudnoće? Zasad imam nizak pritisak, ali se bojim dijabetesa i povišenog pritiska u trudnoći. Usput, 31 mi je godina, ovo mi je prva trudnoća.

Hvala vam unaprijed!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: mrsavljenje u trudnoci
8.12.2013 12:24:09   
canim
Ja sam prvih mjesec dana izgubila 3 kg ali sam to donaknadila kasnije. Svakako mozes ukinuti ne zdrave namirnice od njih nema nikakve koristi a gledaj da se hranis zdravije i to je to:)D

(odgovor članu simply)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: mrsavljenje u trudnoci
8.12.2013 12:36:00   
simply
Canim, hvala puno na odgovoru, umirila si me :)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: mrsavljenje u trudnoci
8.12.2013 12:42:46   
canim
Bitno je da su ti nalazi uredu i UZ ako nemas povecan secer ili krvni pritisak nemoras paziti toliko na ishranu, svakako je preporucljivo zdravo se hraniti i kretati se, jedno pola sata setnje svaki dan i dosta :) ne sekiraj se ako dobijes vise kila u trudnoci jer su neke zene sklone debljanju pa tako da zacas dobiju na kilazi ali tu je nasa tema mrsajmo zajedno pa nakon trudnoce mozemo zajedno i mrsati :)
Sretno

(odgovor članu simply)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: mrsavljenje u trudnoci
8.12.2013 21:15:15   
mykica

IZVORNA PORUKA: simply

Ćao bivše i sadašnje trudnice, ja sam friška :)

Imam ozbiljan problem. Riješila sam se cigareta prije nekoliko mjeseci, i natukla preko 10 kg uz pomoć čokolada, bombona, čipsa i ostalih grickalica, umjesto grickanja voća i povrća . Nikad nisam bila mršavica, ali sad imam 89 kg (na visinu od 180 cm).
Na početku sam trudnoće, nije bila baš planirana, ali smo se muž i ja baš obradovali. Za par dana bih trebala imati prvi pregled kod ginekologa. Međutim, već sad lagano paničim zbog kilaže, i ne bih voljela trudnoću završiti sa 100 kg ili više. Dakle, ono šta me zanima je - smije li se mršaviti u trudnoći? Ne u smislu da držim dijete, već samo ukidanjem šećera i grickalica i malo većom prešetanom kilometražom u toku dana. Je li dozvoljeno izgubiti, recimo, 5 kg na početku trudnoće? Zasad imam nizak pritisak, ali se bojim dijabetesa i povišenog pritiska u trudnoći. Usput, 31 mi je godina, ovo mi je prva trudnoća.

Hvala vam unaprijed!


Ja sam na tkz "dijeti" po preporuci svog ljekara. 30.sam sedmica trudnoće a udebljala sam se 12 kg. Problem je što sam na početku zbog povraćanja gubila na kilaži i kad su mučnine počele ja sam naglo dobila 9 kg. Tada mi je uključila dijetu, tj. zabranila mi slatkiše i ugljikohidrate. Jedem mnogo povrća, voća, proteine. Tako da je naglo debljanje stalo, ali naravno i dalje dobijam na kilaži. Recimo prošli mjesec sam dobila pola kg, koliko je beba dobila. Normalna kilaža koju trudnica dobije jeste 14 kg. U svakom slučaju jedi što više voća i povrća i ne možeš pogriješiti :) Ja sam bijeli hljeb izbacila skroz, jedem samo onaj crni sa žitaricama i u manjim količinama. Sretno!

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu simply)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: mrsavljenje u trudnoci
16.2.2015 14:57:42   
mommyToBe
Pozdrav buduce mamice. I ja se moram "pozaliti" radi kilaze,naime,evo ulazim u 31. sedmicu i bukvalno ni grama nisam dobila. Moguce uzrok je sto od pcoetka trudnoce pijem Siofor radi inzulinske rezistencije ali mi niko nije potvrdio tu teoriju. Je li neko imao slicna iskustva (sa Sioforom)? Inace sam krupnija,imala sam 10ak kg viska kada sam zatrudnila...ginekolog samo ponavlja da beba lijepo napreduje.

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: mrsavljenje u trudnoci
16.2.2015 14:59:58   
mommyToBe
p.s. moram naglasiti da cuvam trudnocu i gotovo od prvog dana ne radim.Ne lezim i ne mirujem strogo ali se nesto pretjerano i ne krecem,apetit je manje vise isti kao i prije trudnoce,normalan je,rekla bih. A ni mucnine nisu neki problem,nekoliko puta u prvom trimestru povratila i to je to...

(odgovor članu mommyToBe)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: mrsavljenje u trudnoci
16.2.2015 18:43:15   
canim
A kako mislis nisi dobila kg ?
Jeli nemas stomak kao trudnica u 31 sedmici ?
Ako si imala viska kila jos prije trudnoce, onda nije nikakav problem, jer si vjerovatno smrsala u nogama, rukama i slicno a tezina je otisla u stomak, tj rasporedilo se kako treba a ako dr kaze da je sve ok, onda nemoras brinuti.

(odgovor članu mommyToBe)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: mrsavljenje u trudnoci
16.2.2015 19:28:54   
mommyToBe
Pa,imam stomak ali ne bas prevelik :) ako nesto siroko obucem,jedva se primijeti. ugl,samo sam tu i dobila na masi. A zaista se nisam nimalo udebljala,mada je beba na posljednjem uzv bils 1500 gr teska,sasvim normalno za 30u sedmicu.DR cini mi se svaki put ima max. 5 min za pregled,jedva stignem pitati stvari ko je me brinu/zanimaju

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: mrsavljenje u trudnoci
26.8.2017 14:19:53   
dzenetaiman
Dok citam vase odgovore, ja sam se jos vise zabrinula. Smrsala sam 8, 5 kg od pocetka trudnoce i vratila sam samo 0.5kg a 21.sam sedmica. Beba lijepo napreduje ali ja sam zabrinuta jer i dalje nista ne mogu da jedem:(((

(odgovor članu mommyToBe)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *