|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   nadutost/gasovi u trudnoći
16.3.2011 14:18:06   
emma.L
Drage moje,

ima li itko da je imao veeeeliiiikeeee probleme s nadutošću/gasovima u trudnoći? user posted image
Razumijem ja nadutost kao pred menzes, kad imaš veliki stomak.
Ne znam hoćete li me razumjeti, ali ovo je baš napuhanost, zrak u crijevima koji se kreće i  to se čuje kao kruljenje crijeva. Ponekad izaziva vjetrove, ponekad podrigivanje, najčešće samo uzrokuje bol. Elem tako je svaki dan od početka trudnoće i postaje sve gore kako dan odmiče (nakon ručka, koji uvijek završim šoljom čaja od kamilice da ublaži barem malo ovu muku). Ni velike količine tečnosti, ni prilagođena ishrana, ni fizička aktivnost ne umanjuju tegobe.
Probala Espumisan, nema fajde. Probala u čajeve staviti sjeme komorača, ne pomaže. Probala Gastal, pomaže onako, ali ne želim ga previše uzimati.
Ima li itko sa sličnim iskustvom ili nekim rješenjem za ovo?
Da mi je netko rekao da će ova trudnoća biti toliko različita, ne bih mogla vjerovati.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
16.3.2011 14:21:52   
Anoniman
imala sam ja taj problem u trudnoci , al nemam ti dobar savjet za to sem proce kad se porodisuser posted image mene bar jest na srecu .
Bas ruzan osjecajuser posted image znam.

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
16.3.2011 14:33:00   
emma.L
Bljak, ništa od stvari ne mogu obući, smetaju mi grudnjaci zbog kile, hulahopke zbog nadutosti, kao i kaiševi user posted image . Baš mi to nekako kvari raspoloženje.
I iskreno, nisi me utješila, sve se nadam da će netko reći krajem 3. mjeseca i sl. user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
16.3.2011 14:38:55   
Anoniman
bogami ja nisam imala te srece da , me proslo prije nego sam rodilauser posted image user posted image Sto kazes bas ruzan osjecaj , al s vremenom naviknut ces na to user posted image
Stvarno voljela bi ti pomoc al neznam kako jer sam ja se mucila stim ...pravo pogotovo kad sjedim imala sam osjecaj da ce stomak pući od neke, zatezljivosti,nadutosti, a nedo Bog da sam trpila sta tad bi puka 100 %user posted image

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
16.3.2011 14:43:15   
emma.L
user posted image  hajde, pomirit ću se sa sudbinom, nešto kontam maloprije (tješim se ono u stilu "ne d'o Bog gore") samo da mi ne daju da pijem željezo. E onda neka mi komotno i bolovanje otvori jer ja neću moći ni sjediti ni grudnjak zakopčati od bolova user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
16.3.2011 14:47:10   
Anoniman
sto zeljezo user posted image user posted image imas ga u raznim oblicima ako ne mozes tab. uzmi kapi user posted image


(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
16.3.2011 14:48:36   
animagical
ne znam u kojoj si sedmici,a i ja sam bila napuhana. pomaze donat Mg i sensia, kivi, ,ma bilo sta da ocisti i mrdne crijeva...a za grudjak-pa super kupi veciuser posted image   jasam plakala kad mi vjetar puhne preko grudiuser posted image eto od prije par sedmica prodje i touser posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
16.3.2011 14:52:07   
ja92
Ja sam usla u sesti mjesec i od pocetka imam taj problem. Napuhana kao balon.
Meni pomaze Donat Mg. i lagana setnja.
Sreca nije mi to svakodnevno stanje, na pocetku je bilo cesce nego sada, ali budem kao da sam dzinovski kamen progutala...
Probaj Donat, u svakom slucaju nije stetanuser posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
16.3.2011 14:57:45   
emma.L
Zaboravila sam spomenuti Donat, pijem ga često.
A željezo ne podnosim nikako (valjda zbog gastritisa, kao ni namirnice bogate željezom), samo što mi je u prvoj trudnoći to bio jedini problem.
A s crijevima i probavom nemam problem, nikakvih zastoja da bih trebala sensiu i sl., mada ih pojedem ponekad jer volim. Baš čudno.
Ajoj, baš se osjećam trulo ovaj put, valjda to dođe s godinama user posted image .
Hajde, nisam jedina kako vidim, pa se onda neću ni pekmeziti.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ja92)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
16.3.2011 22:38:22   
Gucci
mene je pocelo muciti podrigivanjeuser posted image stvarno je gadno kad stalno moras podrigivati, a jednu noc sam bila sva nekakva napuhana, kontala sam da ce mi stomak eksplodirati... ma imala sam crci tu noc, sreca pa se ta napuhanost nije zadrzala.
citala sam da se to sve desava zbog usporenog procesa varenja (sto je normalno u trudnoci), hrana se duze zadrzava u zelucu, a naravno svemu tome doprinosi i rast materice... uglavnom probaj jesti manje obroke al cesce i probaj da ne pijes nista dok jedes, kad jedes jedi polahko i fino sazvaci hranu... nadam se da ce ti to bar malo olaksati tegobeuser posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
16.3.2011 22:43:20   
N_N
Eh ja samo da potpišem felix user posted image
Ni kod mene nije prošlo sve dok se nisam porodila a Donat mi je, donekle, pomagao, ništa specijalno.
Uh ali je baš nezgodno..... kad se sjetim.... Znam da nije utjeha, ali šta se može... proći će ako ne ranije onda za koji mjesec user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
16.3.2011 23:18:21   
enči80
Sve te razumijem,ja nisam u početku imala problema sa probavom ali kako sa ušla u 4.mjesec ...UŽAS.

Ali našla sam rješenje koje preporučujem svima a to su SUHE ŠLJIVE,ja ih uzimam na "česrce" i poslije oboka.Probaj i vjeruj m i nećeš se pokajati.Uzimam one bez košpi da se ne mučim.Nadam se da ću ti pomoći.

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
17.3.2011 8:18:46   
Anoniman
emmaL meni se cini da radis sve sto i treba da radis, s toga ti nemam sta pametno reci osim proci ce user posted image i da, i ja odkako sam usla u 4. mjesec imam uzasnih problema sa probavom, stalno sam naduta ko balon i da prostite stalno imam vjetrove. Jedem dosta suhih sljiva i kompota, donat mi smeta zeludcu pa ne pijem a poso je kancelarijski i za kompjuterom tako da vecinu dana presjedim user posted image sinoc sam krenula sa nekim laganim vjezbama za trudnice pa se valjda stanje poboljsa...

(odgovor članu enči80)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
17.3.2011 8:50:56   
emma.L
Ma ja svako jutro prepješačim 2 km do posla da se ne ulijenim pred kompjuterom. Kako rekoh, probava je ok, a zavidim ti na vjetrovima user posted image . Kod mene svi ti gasovi imam osjećaj ostaju unutra dok jednom ne odlijepim od zemlje i počnem letati okolo kao balon user posted image . Hajde, nisam jedina, pa mi se sve čini da kukam bez veze, ali fakat smori.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
17.3.2011 11:45:05   
Teddy Bear
Imala sam i ja istih problema, nadutost od prvog dana trudnoce i gasovi, kako mi je to samo bilo neugodno... najgore mi je bilo navece sa gasovima, nekako mi se po danu smiri. jednu noc sam tako "odvalila" da sam samu sebe probudila i prepalauser posted image user posted image user posted image
Al' i to je proslo, trajalo je prva 3 mjeseca... pozdravuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
17.3.2011 11:52:31   
emma.L
E sad ovo piši na "vaš blam" user posted image user posted image user posted image . Fakat si šašava, popravi mi stanje namah user posted image user posted image user posted image  - i dade mi malo nade user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
17.3.2011 11:57:41   
Anoniman
emma.L samo nemoj da trpis tj da zadzavas u sebi kontasuser posted image user posted image onda ce te posle stomka da ziguca i bude tvrd . Samo opusteno sta te brigauser posted image user posted image user posted image
Iskreno meni se ponekad i danas dan zna to desiti  pred mengu!


< Poruku je uredio felix -- 17.3.2011 11:58:36 >

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
17.3.2011 12:23:26   
enči80

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Imala sam i ja istih problema, nadutost od prvog dana trudnoce i gasovi, kako mi je to samo bilo neugodno... najgore mi je bilo navece sa gasovima, nekako mi se po danu smiri. jednu noc sam tako "odvalila" da sam samu sebe probudila i prepalauser posted image user posted image user posted image
Al' i to je proslo, trajalo je prva 3 mjeseca... pozdravuser posted image user posted image user posted image



Vala sam se naglas nasmijala!!!user posted image user posted image
[sm=smiley29.gif
Jel' bilo ovakouser posted image ?

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
17.3.2011 13:24:34   
emma.L
Ova tema ode u vraga user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
17.3.2011 17:39:49   
Teddy Bear
user posted image bas je bilo ovako, hahaha. to su oni smijesni momenti u trudnoci, imamo mi njih jos al ode onda tema u drugom pravcuuser posted image user posted image user posted image
samo kad nam se emma.L javi i kaze da je i kod nje ista prica kao kod mene. draga emma L. samo opusteno i proci ce i nadutost, a vala i gasovi i vjetrovi koji kod nekih mogu bas da "pusu"...pozdravuser posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
17.3.2011 20:14:08   
enči80

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

user posted image bas je bilo ovako, hahaha. to su oni smijesni momenti u trudnoci, imamo mi njih jos al ode onda tema u drugom pravcuuser posted image user posted image user posted image
samo kad nam se emma.L javi i kaze da je i kod nje ista prica kao kod mene. draga emma L. samo opusteno i proci ce i nadutost, a vala i gasovi i vjetrovi koji kod nekih mogu bas da "pusu"...pozdravuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

Ozbiljno emmaL,samo jedi šljive i vidjet ćeš za par dana da će se regulisai nadutost.Ja sam u prvojuser posted image fasovala hemoroide i zaista su
mi samo šlljive pomogle.



_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
21.3.2011 21:22:59   
sweet insanity
Jao evo i meni poceli gasovi i grcevi,primjetila sam da me to hoce nakon mlijeka...

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
25.8.2014 17:13:22   
pupica21
isto tako imam i ja problem sa nadutosti osjecam se kao balon cijeli dan ,,,kao da cu puknut ..nezz sta da radim tek je pocetak trudnoce

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
10.11.2014 11:17:16   
tratincica30
Draga emma, i ostale curke, vidim da si ovo davno pisala 2011.g.
Ja sam pred kraj trudnoce i danima vec surfam i pitam kako si pomoc zbog nadutosti/gasova, ali bez nade. Vec izostajem i s posla i sa svih drustvenih i obiteljskih aktivnosti zbog bolova u crijevima, zbog te odvratne napuhanosti koj, imam osjecaj, nitko ne razumije i stigmatizira.
Cijeli zivot imam problem s losom probavom i nadutosti. Probava se u trudnoci malo normalizirala, nevjerojatno. Ali nadutost, a posebno bez gasova me ubija. Prabo je veselje ispustit vjetar i kao sto netko rece, i sama se nekad prepadnem od siline zvuka.
Koristim espumisan. On me razvali. Donat, sljive, smokve, kompoti, sensie, activie, ne pomazu. Da kod probave ali cini se da me jos vise napuhuju. Napuhuju me i prirodni cijedjeni sokovi, voce, povrce, jogurt, mlijeko, meso, riba, krompir..sve, sve. Doslovno sam 24h napuhana i bolna.
Negdje procitah da bi kao caj od mente/nane mogao pomoc, ali njega ne preporucuju u trudnoci zbog kontrakcije maternice. Eto, malo sam se iskukala. I procitala da jos netko ima tih problema. U mojoj okolici nitko nikad nije cuo za ovo...

(odgovor članu pupica21)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: nadutost/gasovi u trudnoći
17.12.2014 10:35:58   
amelaaaa
Eh da se i ja kao novi član oglasim na forumu :) Pišem prvi post i odmah kuknjava user posted image
Inače, napuhana sam kao balon, tek sam u 10toj sedmici i krijemo trudnoću (zbog rizika, odmah na početku ne znajući za trudnoću radila sam snimanje sinusa,
jedan dr.preporučio abortus, drugi neće da čuje za to, pa smo odlučili da zadržimo bebu ali ne pričamo ništa dok ne uradimo osnovne testove...)
Međutim, zbog napuhanosti izgledam kao da sam minimalno 6ti mjesec, ništa od odjeće mi ne stoji kako treba, i ljudi me smaraju, naročito na poslu "ima li šta novo", "šta je to kod tebe",
"Bgmi se neko bucnuo oohoo", "jesi li trudna", tako da sam gotovo pobudalila. A crijevima ništa ne pomaže, ni čajevi, jogurti, probiotici, manji obroci. user posted image Apsolutno je svejedno šta sam pojela, čini mi se
da se napušem i nakon tablete sa vitaminima.
Eto toliko...malo mi je lakše da podijelim ovo s nekim ko će da me razumije, i da konačno otvoreno kažem: Napuhana sam od trudnoće, ćao! user posted image


(odgovor članu tratincica30)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

zene
bebamama

zasto su zene nemarne da brinu o sebi poslije poroda.

da (66%)

ne (34%)


Broj svih glasova: 62

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *