|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sarajevo kolez
11.4.2014 15:05:25   
marema
Zanimaju me iskustva djece i roditelja sa Sarajevo koledzom i to više muški koledz na Ilidzi. Imaju li korektan i poticajan pristup prema SVOJ djeci, bez obzira 'čiji' su i odakle su? Kakav je odnos odgajatelja u internatu, pošto učenici koji nisu iz Sarajeva i borave u koledzu?
Ima li nereda, maltretiranja pojedinaca i ukoliko se desavaju od strane drugih učenika da li se to uočava i sankcioniše?
Da li škola zaista daje potrebne vještine za daljnje obrazovanje: naučiti kako učiti, naučiti kritički razmišljati, rješavati probleme ili je samo puka interpretacija činjenica?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sarajevo kolez
11.4.2014 15:39:49   
Galicia
Odes tamo i raspitas se.
Ha ja.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu marema)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sarajevo kolez
11.4.2014 15:46:48   
muaaa

IZVORNA PORUKA: marema

Zanimaju me iskustva djece i roditelja sa Sarajevo koledzom i to više muški koledz na Ilidzi. Imaju li korektan i poticajan pristup prema SVOJ djeci, bez obzira 'čiji' su i odakle su? Kakav je odnos odgajatelja u internatu, pošto učenici koji nisu iz Sarajeva i borave u koledzu?
Ima li nereda, maltretiranja pojedinaca i ukoliko se desavaju od strane drugih učenika da li se to uočava i sankcioniše?
Da li škola zaista daje potrebne vještine za daljnje obrazovanje: naučiti kako učiti, naučiti kritički razmišljati, rješavati probleme ili je samo puka interpretacija činjenica?

milsim da ovdje nemamo djece koja idu u taj koledz na Ilidzi...a naglabati sada ne bih mogli jer sve bi bilo rekla/kazala...Galicia ti je dobro napisala

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu marema)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sarajevo kolez
11.4.2014 17:42:07   
marema
Bili smo kod njih i sva njihova priča je vrlo pozitivna, sve u superlativu o školi. Oni navode sve ovo što sam napisala, savremeno obrazovanje, pozitivan stav, red, rad, nema diskriminacije ni po jednom pitanju... To sam i očekivala od njih da kažu, neće ni jedan menadžment reći za svoju firmu da ne valja i kuditi je pred stranim osobama.
Mene zanimaju iskustva iznutra, realna slika, kako je zaista ako neko ima da mu je dijete išlo u tu školu ili još bolje sada je pohađa.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sarajevo kolez
11.4.2014 18:57:06   
muaaa
Ja imam par prijatelja cija djeca pohadjaju ili su pohadjali taj na Ilidzi.Njihova misljenja su pozitivna i sve najbolje pricaju.Red,rad i disciplina jeste.Od jednog prijatelja je djete malo nadarenije od ostale djece i znam da ga upravo oni jos vise guraju ka cilju koji ima ovaj malac.Salju ga u Tursku na njihove festivale i tako....

Dalje neznam....djeca su iz SA ova o kojima pisem

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu marema)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sarajevo kolez
11.4.2014 22:43:21   
raja_ringe
Ako pričamo o TB koledžu da ti odma napšem iz ličnog iskustva jer ama pohađala isti :). Nema diskriminacije, uredno je i disciplinovano. Što se tiče same edukacije to je druga priča. Ja bi radije upisala dijete u neku dobru javnu srednju školu. Generalno smatram da privatne škole nisu bolje od javnih, kao šo nisu ni fakulteti. Moguće i da se od tada dosta toga promijenilo, ipak sam ja druga generacija koja ga je pohađala, ali čisto sumnjam. Vjerujem da ljudi čija djeca pohađaju isti neće reći da je loše, ali evo kada danas posmatram iz ove perspektive ja ga ne bi ponovo upisala. Također vidim i da uspijeh na fakultetima nije ništa bolji od djece koja pohađaju javne škole. Da kažem još jednu činjenicu, kada sespremaju djeca za takmičenja razna, u TB koledžu ta djeca ne idu na nastavu, oni su usmjereni isključivo na jedan predmet, a iz ostalih im podijele 5-ice. Dakle zapostave totalno ostale predmete. Pouzdano znam da u javnoj školi to nije slučaj, što je i logično, ako si nadaren za neki predmet treba da ga 'rasturiš' uz ostale redovne obaveze. Od mene toliko :).

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sarajevo kolez
12.4.2014 8:44:18   
marema
Mi nismo iz Sarajeva, iz manjeg smo gradića u BIH tako da dijete i nema ovdje neki izbor što se srednje škole tiče. Dobio je jedan manji iznos stipendije ali opet je potrebno dosta novca za finansirati ga. Mi smo spremni uložiti sve u dijete, pogotovo što on želi ići tamo. Jako mu se svidio njihov pristup dok smo bili u posjeti kod njih, oni i puno nude. Najvažnije nam je da je dijete u internatu zbrinuto kako treba, da je tamo sve korektno i da imaju jedan pošten i ljudski odnos. Što se obrazovanja tiče nemamo ništa protiv da se dijete gura prema svojim afinitetima. On sam od sebe puno čita, sve ga zanima, tako da je i do sada kroz osnovno školovanje više naučio sam nego kroz sistem. Sistem ga se samo opterećivao nepotrebnim detaljima i stvarima koje je morao usvojiti bez razmišljanja. Zahtjevi današnjeg života i rada su takvi da je važnije steći određene vještine i fokusirati se i usavršiti u jednoj oblasti. Naša želja je da on ide i dalje i da ga srednja škola pripremi za studiranje vani.
On nije slabić, a nije ni mangup, jedno je mirno dijete koje je odgojeno da sve u životu treba postići svojim radom i zalaganjem, te da treba biti iskren bez obzira na sve.

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sarajevo kolez
13.4.2014 0:40:49   
veeseelaa
Zahtjevi današnjeg života i rada su takvi da je važnije steći određene vještine i fokusirati se i usavršiti u jednoj oblasti.


apsolutno se slažem
sve okolo neki mr dr a hljeba nemaju da jedu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu marema)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *