|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Puzanje
29.7.2008 21:17:35   
nesanica
Kada su  vase bebe pocele puzati? Moj maleni je evo sedmi jeseci  i tek se pomalo odguruje u nazad. Znam dosta beba koja nisu uopste puzale. Tu fazu su jednostavno preskocile.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Puzanje
29.7.2008 21:27:54   
dinaa
Moj stariji sin nije nikad puzao preskocio je to,a curica je propuzala od 8 mjeseci i to na guzi i stalno je tako puzala nikad ono na koljenima sto je meni u pocetku bilo pravo smijesno,sada joj je godina a prije 2 dana je prohodala mada i sada sjedne i puzeuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Puzanje
29.7.2008 21:55:18   
mamina cura
Moja je razvila jako cudan stil. user posted image  Ja je stavim na pod a ona odmah u polozaj za puzanje, prvo vidi gdje ce i onda kao zec skoci nogama a ruke ostaju naprijed, zatim opet legne i ponovo se podigneuser posted image  Ne zna jos rukama da ide. Kad joj dojadi upo frke samo sjedne i tako se igra. Jos uvijek ponekad padne ali se super snalazi. Zna i da pravi sklekoveuser posted image  Naprijed je na rukama, ispuzenim, a nazad tkdj ispuzi noge i tako nekoliko puta. Ne ide unazad samo naprijed. Inace je jako kocoperna i savitljiva. Ne da mi ni da je presvucem.
Ja sam svoju malenu uvijek stavljala na pod kad god mogu, tj kad starijeg nema u blizini, tako da se ona naucila da je na podu a ne na rukama ili kaucu. Sutra joj je tacno 7mj.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Puzanje
29.7.2008 22:04:47   
dinaa
user posted image user posted image user posted image e mamina cura beba ti je super od srca sam se nasmijala kad sam procitala ovo za puzanje pusa velika za bebacu.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Puzanje
29.7.2008 22:08:51   
mamina cura
Moja svekrva je zove Nadja Komaneci. Jucer je napravila i spagu.user posted image  Jako je savitljiva i pokretna.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Puzanje
29.7.2008 22:35:43   
ebru
Mamina cura radis li joj jos vjezbice za kukove ili...?

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Puzanje
29.7.2008 22:49:36   
mamina cura
Kad smo bili na drugoj kontroli rekao nam je da je sve ok i da radimo i dalje vjezbice ali ja sam primjetila tada da mi negoduje kad joj radim - ukoci mi bukvalno noge - tako da sam tad prestala. Nista ne radimo samo je spustim na pod i sama vjezbauser posted image Prestala sam i da joj prostirem carsav po podu jer ona obavezno ode sa njegauser posted image  Tako da je sada svuda ima, jucer me je pratila u kuhinju i kad joj je dojadilo, valjda je skontala da nije tako brza, pocela je da se buni i place. Zadnjih dana je pocela da konta da je sama u sobi kad je ostavimo i pocela je da negoduje, pocela mi je i da pamti poznate ljude a place na nepoznate. Cak je pocela i da malo prica, nesto kao baba ili papa. Onda pljesce i rukama i nogamauser posted image .

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Puzanje
30.7.2008 1:29:42   
stella
user posted image user posted image user posted image mamina cura kao da vidim svoju hanuuser posted image
ja je stavim u sjedeci polozaj a ona odmah u puzeci.drito puca na kupatilo nesto joj je to pravo interesantno ako su vrata zatvorena onda na balkon ili u kuhinju samnom.nevoli biti sama.ja je ostavim u dnevnoj i onda je zovem a ona dodje zamnom u kuhinju
ona puze u stilu komandosauser posted image u jednoj ruci kao da nosi pusku a drugom se odgurujeuser posted image  a ako vidi nesto sto je bas interesuje e onda uz to pocne mlatarati nogicama pa se odgurivati i njima.e onda nema sanse da je uhvatisuser posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Puzanje
30.7.2008 14:41:39   
mamin sin
Mi smo propuzali sa 8 mjeseci... I to ono pravo, k`o Kico iz Popaja user posted image . Samo vidis guzu u pelenama ide lijevo-desno...

A stella i moj mali je opsjednut kupatilom, to je nevjerovatna brzina puzanja ako skonta da su vrata otvorena...user posted image  Voli vodu, a zna da je tamo ima...

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Puzanje
30.7.2008 15:02:45   
ElmaB
Moja Tea uopce nije htjela puzati, te je pred samo prohodavanje, nesto malo, na guzi se odgurivala.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Puzanje
30.7.2008 15:06:49   
M kao Mama
Moja Lajla je propuzala sa četiri mjeseca, ali živa istina i ti unazad i rikverc je išla još jedno tri mjeseca, onda je krenula malo naprije, i već sljedeći mjesec je krenula da se pentra uz stvari, a sa devet i po mjeseci je prohodala, s njom je baš bilo veselo, ali zato je prvi zub dobila sa 14 mjeseci, ha, ha

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Puzanje
30.7.2008 15:08:54   
ElmaB
Moja Tea je prohodala sa petnaest mjeseci, a prvi zub je dobila u sestom mjesecu! Kontra od tvoje Lajle!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Puzanje
30.7.2008 15:09:25   
Gigana
Mom Vedadu je prekjuče bilo punih 8 mjeseci i još ne puže.  Sjedi super i hoće da ustaje na noge, ali čim ga stavim na trbuh, on se okrene na leđa.  Nema teoretske šanse da ostane na trbuhu, niti da se podigne iz tog položaja u položaj za puzanje. 
Ne znam, možda ga moram češće stavljati na pod, a manje da sjedi na kauču. 

Ima li ko kakav dobar savjet?

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Puzanje
30.7.2008 15:11:30   
M kao Mama
upravo to, što više neka je na tvrdom, odnosno podu i vidjećeš za koji dan kad ribica počne da trta vrta, ljubi mi ga

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Puzanje
30.7.2008 15:12:54   
Gigana
IZVORNA PORUKA: mama alma

Moja Lajla je propuzala sa četiri mjeseca, ali živa istina i ti unazad i rikverc je išla još jedno tri mjeseca, onda je krenula malo naprije, i već sljedeći mjesec je krenula da se pentra uz stvari, a sa devet i po mjeseci je prohodala, s njom je baš bilo veselo, ali zato je prvi zub dobila sa 14 mjeseci, ha, ha


Djevojčice su definitivno naprednije u tom pogledu.  Koga god poznajem, a da ima djevojčicu, ta djevojčica je brže propuzala, ili prohodala, ili se prije počela okretati i slično u odnosu na dječake.  Izgleda da su oni prave male ljenguze. user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Puzanje
30.7.2008 15:15:55   
Gigana
IZVORNA PORUKA: mama alma

upravo to, što više neka je na tvrdom, odnosno podu i vidjećeš za koji dan kad ribica počne da trta vrta, ljubi mi ga


Ma stalno govorim ovoj ženi što ga čuva da ga što više stavlja na pod, ali ja to ne mogu znati kad me nema kući.  Očito da ga i ne stavlja na pod dovoljno.  On bi da hoda, ali samo ga nemoj okretati na trbuh.  To ne podnosi.

Velika pusa za Lajlu!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Puzanje
30.7.2008 15:16:32   
ElmaB
U pravu si. Definitivno su ljenguze. Ja sada imam i sina, pa uporedjujem sa Teom i sa Lanom. Obje su puno zivahnije od Denija. Iako Lana i Deni imaju isto mjeseci, ona je mnogo aktvnija od njega, a on samo jede i spava!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Puzanje
30.7.2008 15:31:06   
Negra07
Moja negra je definitivno drukcija od ostalih.  Vjerovali ili ne ona je sa 13 mjeseci prohodala i kad smo svi zakljucili da je puzanje preskocila ona je pocela u 14 mjesecu da puze. Pitam se da li je to neko od vas dozivio?

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Puzanje
30.7.2008 15:52:08   
akica b
Mi imamo 7 mj i vec puzemo..naravno,ne puno i dugo..mozda 5-6 koraka i onda klimanje pa onda istouser posted image user posted image user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Negra07)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Puzanje
30.7.2008 22:44:56   
kana
Ovaj moj nestasko se muci muciii :redovno leti na stomak,dize guzu ali naprosto ne zna sta sa rukama,pa se uznervozi i placee,a carsaf ispod je uvijek mokar od bljuckanja i pljuvacka,jos nam nisu zubi nikli a mucimo se od drugog mjesecauser posted image ali neka,sve u svoje vriijeme.A najsladji je u jutro kada nas doceka sa osmijehom onako na trbuhu naslonjen na urolan pesir pored ograde kreveta,jer bi u suprotnom prebacio noge,ruke preko ograde itd...Ogradu sam morala podignuti jer sam primjetila da se pokusava podignuti,ne daj Boze da upadne,bolje sprijeciti nego lijeciti.

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Puzanje
1.8.2008 14:08:10   
Gigana
E ja sam svog bebača jutros našla u krevetu okrenutog na boku, igra se sa platnenom igračkom koja mu je svezana za krevetić, a onda je pokušao dohvatiti vrtuljak iznad glave (to pokušava već duži period) i konačno je uspio, ali se prepao kad je vrtuljak počeo svirati. 
Inače, uvijek spava na leđima, sa rukama podignutim iznad glave, a od jutros je skontao da se može okrenuti i na bok.
Juče je pokušao da iz položaja na trbuhu ustane u položaj za puzanje, ali mu baš i ne ide.  Pokušava on, smori se, ali nikako da ustane.  Onda ga uhvati huja i počne vrištati.  Neka, nek se bori. 

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Puzanje
1.8.2008 14:24:36   
Aminad
Moji sve troje imaju isti raspored oko puzanja sjedenja i hodanja negdje oko 6-7mj.počinju polahko pomalo puzati u 8 samostalno sjedaju, odlično pužu i dižu se uz namještaj a oko godine prohodaju. Tako je bilo s ovo dvoje, ništa nisam forsirala vrlo malo smo koristili hodu, a evo i Burhan već  jako lijepo puže i sam sjeda a već je počeo da se podiže uz namještaj.
Najljepše mi je kad on puže a i Imran i Merjema krenu s njim pa sve troje po hodniku pužu.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Puzanje
1.8.2008 22:43:02   
ebru
Evo da i ja prijavim puzanje sa nekih 7 mjeseci i 19 danauser posted image Od prekuce je pocela da puze i to moze par metara po kuci,mislim da puze skolskiuser posted image lijeva ruka,desna noga,a juce je prvi put samostalno se postavila u sjedeci polozaj...danas vec par puta se sama posjelauser posted image user posted image user posted image user posted image !!!A do skora se odgurivala  u rikvercuser posted image sad samo ide naprijed...valja svaku sekundu pazit na nju...nisam ni znala koliko mi coskica i ostrih ivica ima u kuci dok Mona nije propuzalauser posted image

Prvo puzanje,a onda posjedanje samostalno hmmm...user posted image

< Poruku je uredio ebru -- 1.8.2008 22:44:12 >


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Puzanje
5.8.2008 14:10:17   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Gigana


Djevojčice su definitivno naprednije u tom pogledu.  Koga god poznajem, a da ima djevojčicu, ta djevojčica je brže propuzala, ili prohodala, ili se prije počela okretati i slično u odnosu na dječake.  Izgleda da su oni prave male ljenguze. user posted image

E vala si upravu. Moj se pehrizi kad ima nekoga u sobi i buni se da mu dodamo igracke. Kad sam ga skuzila kako puze kad je sam u sobi i skonta daljinski ili telefon (to mu je opsesija). Lijepo se dokoprca frajer!user posted image user posted image

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Puzanje
5.8.2008 14:16:25   
mamyca
Moj puze od nedavno ali samo kad smo M.M. i ja s njim.Nece ni pred kim drugim,lopuza jedna mala hehe.I to hoce samo na krevetu,kad mu prostrem na pod nece ni da se pomakne.A zube ocekujemo jako brzo.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrucina
amaniamanic

Kako se ljudi hladite.Po ovoj vrucini.

odg (94%)

odg (6%)


Broj svih glasova: 64

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *