|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strunjeno dijete
27.12.2012 11:48:19   
zvoncica25
Dragi moji zanima me da li vam se ikada desilo da vam se dijete struni i koji su simptomi? user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 11:51:09   
smajli80
Ne znam kako misliš struni padne u nesvjest ili štauser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu zvoncica25)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 11:54:01   
Skvo RR
Misli na stomak..ako sam dobro shvatila...pa vjerovatno bol..mozda bruh..da je vidljivo..

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 11:56:24   
zvoncica25
Da mislim na stomak. Mojoj djevojcici se zna desiti da je naglo zaboli stomak i pocne povracati i dok sav sadrzaj ne ispovraca boli je na intervale. Nakon toga bude ok. To se u posljednje vrijeme zna desiti cesto. Kazu mi da je mozda strunjena. Dr to ne priznaju i kazu da je dijete zdravo i da se eto to desava ponekad.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 12:04:41   
Skvo RR
koliko joj je godina...ja sam nervno znala povratiti.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu zvoncica25)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 12:05:01   
smajli80
A to,to se mojoj djeci nije dešavalo.
Pa ako joj se i dalje dešava odvedi je nekom drugom ili trećem pedijatru pa vidi kakva su im mišljenja.Malo uporedi.
Ja bi takouser posted image Ne znam šta bih ti drugo savjetovala

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu zvoncica25)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 12:08:26   
zvoncica25
4,5 godine. Ma pitala sam ih vise, i svi kazu da nema razloga da se panici, jedini nacin da se vidi sta je zelucem je da se guta ona odvratna sonda, a to bas ne bi radila djetetu. nije po prirodi nervozna, nego vesela i fizicki jako aktivna, zdrava oduvijek i nije imala nekih bolesti osim klasicnih prehlada, ni sa stomakom, stomacnim virozama nikad nije imala problema, ali eto ovo se desava. kazu ljudi da je sigurno strunjena zbog pretjerane aktivnosti, ja se niakd nisam susretala sa tim i malo sam skepticna prema tome user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 12:15:41   
smajli80
I moja je djevojčica otprilike te dobi i takođe je jako aktivna.
Daj joj po manje hrane i nek se umiri jedno pola sata poslije toga-daj joj da crta gleda crtane i sl.

A bože moj ako joj baš pravi problem ja bi je odvela i na to slikanje želudca-sigurno imaju neku manju sondu za djecu.Predurati jednom i da znaš na čemu si i ti i ona.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu zvoncica25)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 12:20:29   
zvoncica25
nije bas tako cesto. desilo se 4 puta u posljednjih godinu dana, ali evo ova dva dana je aktivno pa me brine :( bili smo i kod tzv. gastrenterologa dr. Lutve Hodzica on kaze da to nije nista strasno. hvala na savjetima, zanimalo me da li je jos neko imao iskustva sa tim. jer mi svi govore da se covjek moze struniti i da je bas to to. U svakom slucaju hvala na pomociuser posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 12:43:39   
Hannan
Zvoncice, moja sestra sa tim cesto ima problema, a cula sam da se desava kod mrsavih osoba.
Seka to sebi nekako sama pomgne, a pokusacu ti objasniti, znaci malo ulja ili kreme na ruke stavi i postavi jednu ruku iznad druge iznad zeludaca gdje se rebra sastavljau, i polako ruku za rukom vuce prema dole, tj prema zeludacu,i onda jednu ruku ostavi odprilike na mjestu zeludaca a drugom vuce sa strane ispod rebara prema zeludacu, kao da ganja zeludac ga uhvati i postavi na mjesto i onda malo odlezi skvrcena, noge prema stomaku.

Nadam se da sam uspjela koliko toliko slikovito objasniti...i da znam da ni jedan ljekar u to ne vjeruje, ali cinjenice da se desava pokazuju suprotno.


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu zvoncica25)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 12:47:43   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: zvoncica25

nije bas tako cesto. desilo se 4 puta u posljednjih godinu dana, ali evo ova dva dana je aktivno pa me brine :( bili smo i kod tzv. gastrenterologa dr. Lutve Hodzica on kaze da to nije nista strasno. hvala na savjetima, zanimalo me da li je jos neko imao iskustva sa tim. jer mi svi govore da se covjek moze struniti i da je bas to to. U svakom slucaju hvala na pomociuser posted image


Šta TO?
Šta nije strašno, to što povrati, ili šta....
JEste li primjetili da povrati ako jede neku hranu?
Moja H. je često znala povratiti grah i grašak kad je bila manja.
Jednostavno ga žaludac nije mogao preraditi.

(odgovor članu zvoncica25)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 12:55:19   
zvoncica25
Hannan hvala na slikovitom odgovoru, pokusat cu sa tim user posted image I ja mislim da to postoji jer joj se ovaj posljednji put to bas desilo kada je podigla tezak predmet. A sto se tice hrane nisam primjetila da bilo sta pojede sto ne jede uobicajno, jer sam i ja u pocetku mislila da je to razlog. Ali je cinjenica da se to desi uvijek poslije jake fizicke aktivnosti.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 12:56:11   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: Hannan

Zvoncice, moja sestra sa tim cesto ima problema, a cula sam da se desava kod mrsavih osoba.
Seka to sebi nekako sama pomgne, a pokusacu ti objasniti, znaci malo ulja ili kreme na ruke stavi i postavi jednu ruku iznad druge iznad zeludaca gdje se rebra sastavljau, i polako ruku za rukom vuce prema dole, tj prema zeludacu,i onda jednu ruku ostavi odprilike na mjestu zeludaca a drugom vuce sa strane ispod rebara prema zeludacu, kao da ganja zeludac ga uhvati i postavi na mjesto i onda malo odlezi skvrcena, noge prema stomaku.

Nadam se da sam uspjela koliko toliko slikovito objasniti...i da znam da ni jedan ljekar u to ne vjeruje, ali cinjenice da se desava pokazuju suprotno.


Inače nisam tip za alternativne metode liječenja, ali ovo što je Hannan opisala je meni radila jedna baka iz komšiluka kad sam bila dijete. Meni se pomjerio želudaci, tačnije podiga visoko, pod rebra. Moji me vodili kod dr i bukvalno su dr rekli da nađemo neku staru ženu koja namješta želudac. Oni to zvanično ne priznaju, ali nezvanično- da.
Ja sam ko dijete imala nenormalne bolove u želucu, često sam i povraćala, pogotovo ako bi veću količinu hrane pojela.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 12:56:41   
zvoncica25
A to sto dr. Lutvo kaze da nije strasno je, ni bol ni povracanje, kao to se desava svakom cocjeku koji bar malo ima osjetljiviji zeludac, 5-6 puta godisnjese moze otrovati hranom i to je prihvatljivo i kod djece

(odgovor članu zvoncica25)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 14:29:47   
Romali
zvoncice, i kod nas kažu-strunila sam se. To je izraz 'iz naroda', nepriznat kod ljekara, naravno.
Kad te 'bezrazložno' boli želudac, ne vari hranu, muka ti je stalno.
Radi se o tome da se želudac pomakne prema gore, a zbog čega nemam pojma.
Desilo mi se slično više puta kad sam bila manja i mršava (to se baš mršavim osobama i događa).
Možda zvuči smiješno, ali ljekari mi nisu pomagali, nego baš moja stara tetka koja je želudac vraćala na mjesto na način sličan koji je opisala Hannan.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu zvoncica25)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 14:38:00   
zvoncica25
hvala vam puno, dragi forumasi. malo sam se smirila. i ja isto mislim da se to radi kod nje, jer nije bas debeljuca, vise je slang djevojcica, poprilicno visoka. odvest cu je kod jednog dede za kojeg sam cula, nemam sta izgubiti.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 14:51:07   
koka i po
jak bol u zelucu,gubitak apetita a ponekad i povracanje su znakovi strune.stomak nema nikakvih fizickih promjena.
ja sam je imala kao dijete.sjecam se samo jakog i ostrog bola...ne znam jesam li povracala.
doktori ne priznaju tu "bolest" ali je zato obicni ljudi(i oni koji su u tome strucni) jako brzo lijece.
koliko se sjecam meni su stavljali casu na mjesto gdje je zeludac i nekako pod vakumom ga vracali.bilo je to davno.mojti je savjet da se raspitas ko se bavi takvom vrstom i odvedes dijete,

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu zvoncica25)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 15:47:22   
zvoncica25
Hvala! Raspitala sam i sutra idemo da to odradimo. Hvala jos jednom svima user posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 16:10:07   
bananica

IZVORNA PORUKA: zvoncica25

Hvala! Raspitala sam i sutra idemo da to odradimo. Hvala jos jednom svima user posted image




super, drzim fige da sve bude ok

(odgovor članu zvoncica25)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 16:12:09   
zvoncica25
hvalaaa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 16:12:26   
Hannan

IZVORNA PORUKA: bananica


IZVORNA PORUKA: zvoncica25

Hvala! Raspitala sam i sutra idemo da to odradimo. Hvala jos jednom svima user posted image




super, drzim fige da sve bude ok

I javi nam je li pomoglo.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 16:14:59   
zvoncica25
naravno

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 23:28:43   
Pingvina
Sorry sto upadam...Samo da pokusam odgovoriti na pitanje kako se " poznaje" strunjen stomacic. Neka dijete legne na ledja, na ravnu podlogu. Ti joj prstom pritisni pupak i ako "kuca" (kao srce)-nije struna. Ako nema otkucaja-onda se zeludac pomaknuo i smatra se da je u pitanju struna. Tako meni objasnise kad sam imala problem..pa eto, nadam se da sam pomogla. Sretno!


_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu zvoncica25)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 23:50:58   
lila25
Meni se desilo da me je jako zabolio stomak dok sam bila u srednjoj na praksi.Od bola nisam mogla da udahnem i tako sjedeci na stolici prisao mi je profesor stariji cikica.Pita me sta je bilo reko boli me stomak ne mogu da se pomjerim niti da disem i on me je uzeo za ruku lijevu i masirao izmedju palca i kaziprsta kaze to si se ti strunila.ja tad prvi put taj izraz cula nije mi bilo jasno samo znam da me je stomak lagano popustao kolegica mi je to nastavila tako masirati za 5 min ja sam ustala kao da se nista nije desilo.
Eto sto ja znam i da li je to bilo to o cemu ti govoris ne znam samo znam da meni masaza ruke jako pomogne kada me boli zeludac...Srettno i zelim vam da sve bude ok...

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Strunjeno dijete
27.12.2012 23:56:07   
Dida79
@Zvoncice da nije gadljiva na hranu.

Moj malac mi je do sad bezbroj puta povratio kad sjedne da jede i ta mu hrana u tom trenutku ne odgovara iz njega odmah kljuc user posted image

Nema veze ako je to prije jeo ako mu se tad ne svidja on ce bez problema povratiti.Prije par mjeseci u jednoj cevabdzinici mi se je tako ispovracao da je meni doslo u zemlju da propadnem a njegova ideja je bila da idemo na cevape.Sve dok nismo izasli iz objekta on se nije smirio.U autu na putu prema kuci vec je trazio da jede user posted image

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *