|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Reakcija na vakcinu
9.5.2008 8:35:58   
kana
Zanima me, kako sam rekla u naslovu,kako je vasa beba podnijela vakcinaciju iz drugog mjeseca(kada dobije dvije vakcine i jednu popije) Moja je to bas tesko podnijela,plakao je oko pola sata bas ono jaako,a kenjkao po cijeli dan.Davala sam mu paracitamol i tecnosti i mjerila mu temperaturu.Sad je temperatura Ok ali i dalje ne mice sa lijevom rukom,valjda zna da ce ga zaboliti...user posted image
Koliko ce to sve trajati???
Hvala:)

< Poruku je uredio Hanady RR -- 21.4.2010 23:54:52 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
9.5.2008 10:08:52   
Visnja RR
tek sam nedavno saznala da moze da se dobije i vakcina od koje se ne dobije temperatura...
navodno ove godine bi se trebale kod nas izbaciti iz upotrebe te sto prouzrokuju temperaturu...

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
9.5.2008 10:13:02   
mamina cura
Stavljaj joj hladne obloge od ustajale vode na ruku i preko flaster, da otok brze prodje. Kod nas je trajalo dan kenkanja i dan olaksanja...user posted image  A otok je potrajao, odnosno gutica na mjestu uboda.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
9.5.2008 11:14:35   
makana
ma proći će za dan ne sekiraj se
almedina nije uopšte imala ni temp tek drugu tu trojnu kad je primila, ali brzo je spala uz paracetamol
a to što ne miče rukicom - eh pa znaš da i mi ove kad vadimo krv poslije pola dana nekako tom rukom manje šta radimo
proći će top brzo user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
9.5.2008 11:26:13   
dinaa
brzo ce to proci i moja curica je tesko podnijela tu prvu trojnu vakcinu,drugu bez problema,a trecu opet sa temperaturom,ali sreca i to traje dan dva i gotovo,pozdrav svim mamama

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
9.5.2008 12:33:05   
Blue rose RR
Ma čim beba prespava zaboravi će na događaj oko davanja vakcine. Samo neka nema nekih "većih" posljedica.

Sreća pa moja kikica nije osjetila niti jednu vakcinu. Čak kada smo joj davali ovu posljednju..gleda ona sestru, i gleda onu vakcinu što je bode u malu rukicu, i kaže med.sestri: "ća je to?" user posted image



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
10.5.2008 20:50:30   
kana
joj maryam amina super ste haha

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
11.5.2008 16:17:32   
akica b
Kano imas negdje temu REAKCIJA NA VAKCINU pa pogledaj postove..i ja sam se sva nasekirala oko toga ali eto sve prodje...Pusa za vas dvoje

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
11.5.2008 18:53:49   
mamina cura
Mi smo sutra trebali ici na cetvrtu bocu ali ja sam malo promukla pa se bojim da ce nas vratiti. Uvijek me pitaju jesu li svi ukucani zdravi...Inace me hvata fras svaki put kad trebam ici. Nije lijepo od mene ali sta cu, u Dz Kumrovec kad hocete na vakcinu mora bebu pregledati doktorka, koja je sve osim njeznosti i dobrote. Svaki put se tresem kad odem, uvijek me za nesto napadne. Bilo mi je lakse polagati ispite na faksu od nje...user posted image  Doktorice i doktori na ovakvim polozajima, tj. pedijatri trebaju voljeti svoj posao i potpuno mu se posvetiti, ipak su male bebice u pitanju i njihov zivot...

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
12.5.2008 0:19:14   
stella
mamina cura promijeni dom zdravlja u vrazovoj ima jako finih dr.jos me niko nije napao nizasta.
vakcinu jos nismo nijednu primili jer hana ima povisene transaminaze.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
12.5.2008 15:14:00   
amdi
Slazem se sa stellom, promijeni dz, isto tako Omer Maslic i Vojnicko Polje nisu losi.

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
29.5.2008 11:18:06   
Gigana
Moj Vedad nije imao nikakvu reakciju ni na prvoj, ni na drugoj vakcinaciji.  Ja sam očekivala i temperaturu, i plakanje i kenjkanje, ali ništa od toga nismo imali, hvala Bogu.  Doduše, drugu vakcinu je primio tek sa 4,5 mjeseca, jer smo morali čekati zbog povišenog bilirubina.  Poslije vakcinacije smo mu dali paracetamol i stavljali obloge na mjesto uboda i sve je prošlo super.  Nadam se da će tako biti i sa slijedećim vakcinama koje slijede.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
29.5.2008 11:58:07   
lana84
joj kad ovo čitam tako me strah...i moja Lana za par dana mora na vakcinaciju (sa 2 mj) user posted image  .
kažu da onaj panadol baby sirup uveliko pomaže u ovakvim situacijama, ja ću svojoj dati i prije nego se jave ove kontradikcije.

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
29.5.2008 12:14:05   
Amrino
IZVORNA PORUKA: lana84

joj kad ovo čitam tako me strah...i moja Lana za par dana mora na vakcinaciju (sa 2 mj) user posted image  .
kažu da onaj panadol baby sirup uveliko pomaže u ovakvim situacijama, ja ću svojoj dati i prije nego se jave ove kontradikcije.


Provjereno:

Pola kasicice Paracetamola cim dodjete kuci s vakcine. Odmah staviti obloge i na ruku i na nogu. Mi mu obucemo benkicu kratkih rukava i dole sorc. Stavimo krpice i onu mrezicu da cuva obloge i svakih 10- 15 minuta ih natopimo ustjalom vodom. Nije ni jednom dobio temp. i nije bilo otoka ili gutice...malo je kenkao ali ugl. nista. Normalno je pomjerao i ruku i nogu.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
29.5.2008 14:22:59   
hanabanana
Ja sam paracetamol davala kada krenemo na vakcinu, ne toliko zbog temperature koliko zbog toga što paracetamol ublažuje bol.
Osim kenjkanja drugih reakcija nije bilo.
A ja sam inače svaku njenu vakcinu odbolovala, dobijem proljev tri dana prije nego trebamo ići.

Sada sa drugim djetetom sve je puno lakše.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
29.5.2008 15:59:17   
bebacha
koji se sirup za temperaturu smije davat bebama od 3 mjseca.ja imam LUPOCET cepice ali bi volila nabavit sirup al neznam koji.za 10 dana imamo drugu trojnu vakcinu

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
29.5.2008 16:07:03   
hanabanana
paracetamol, imas na baza jagode i maline.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
29.5.2008 16:33:12   
lamka
i ja sam svojoj lamiji bas kao i hanabanana davala paracetamol prije vakcine i nikada nije imala temperaturu niti je pretjerano plakala.a kad dodemo kuci  uvijek sam joj stavljala hladan oblog  

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
29.5.2008 17:51:35   
triplemama
E. juče primio 5-tu vakcinu (uključujući i onu u bolnici) dobio u obje ruke (DTP, POL, HEP B) prvi put je dobio temperaturu iako smo kao i uvjek stavili Lupocept čepić čim smo došli kući i obloge odmah u DZ. Imao je sinoć i jutros i sada je prošlo  user posted image user posted image  

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
29.5.2008 21:08:59   
mamina cura
Bas mi je drago da je maleni dobro. Hena je uvijek dobila temperaturu a zadnji put joj je i guza otisla, bila se sva ojela. Bojim se da nije od paracetamola pa cemo iduci put promjeniti.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
30.5.2008 11:05:41   
ElmaB
Drage moje!user posted image
 
Imam jedno pitanje! Mojim bebicama je dva mjeseca i zaista nisu imali nikakvu reakciju nakon vakcine, a za naredne cemo vidjeti. Medjutim, kod Lane na ramenu, gdje je primila prvu vakcinu jos u bolnici, izasla je tek nedavno mala gutica koja je sada na vrhu dobila bijeli gnojni cep. Razgovarala sam sa dr i ona kaze da se to desava kod djece i da ce to puknuti. Ja zaista do sada nisam se suretala sa tim, jer moja prva curica to nikada nije imala, a nema sada ni sin. Samo se pojavilo kod nje.
 
Imate li vi iskustva sa tim?
 
Ja za sada stavljam oblogu od mlake kamilice i cekam da taj cep pukne! Ako se koja mama susrela sa tim, molim je da napise mi svoje iskustvo!
 
Pozdrav!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
30.5.2008 11:16:29   
Anoniman
Hej Elma, bas mi je zao za bebicu da joj je rukica tako reagovala na vakcinu. Ja nisam imala to iskustvo ali moji prijatelji jesu i to jos od vakcine koju je dobila u ruku, znaci kaoi kod tvoje bebe, i oni su nekoliko puta cistili to. Opet vidi s pedijatrom i da li ima nesto za mazat, mozda bivacin ili nesto.
I jos nesto u svakom DZ imaju pored ovih "starih" vakcina i prečišćene, tako ih oni zovu, i trazite uvijek te vakcine jer od njih beba nema temperaturu. I ja sam nedavno cula za to i planiram akobogda zahtjevat tu vakcinu.

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
30.5.2008 11:28:32   
ElmaB
Draga Maida!
 
 
Hvala ti! Znam ja za te preciscene vakcine, jer ih je i Tea primala. Lani bivacinom vec mazem, ali cekam da taj cep pukne. Nadam se da ce biti ok!
 
Pozdrav!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
30.5.2008 11:52:35   
lana84
I kod moje Lane ima ta crvena pikica na ruci od vakcine user posted image  , ali nije gnojna tako da nisam previše obraćala pozornost, trebalo bi da prođe samo do sebe, ako ne onda ću tražiti savjet pedij.

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
1.6.2008 11:14:07   
Emina*
IZVORNA PORUKA: lana84

I kod moje Lane ima ta crvena pikica na ruci od vakcine user posted image  , ali nije gnojna tako da nisam previše obraćala pozornost, trebalo bi da prođe samo do sebe, ako ne onda ću tražiti savjet pedij.


To crvenilo, kako ti nazivas pikica user posted image   user posted image je oziljak od vakcine BCG, i nemas razlog da se brines, jer taj oziljak i ostaje....
Imamo ga svi na ruci....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *