|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kontrakcije
31.3.2009 11:22:13   
Hurma
e da, da vas pitam, za vikend sam se malo više vozala i naravno negativno se zavrsilo... user posted image
pojavile mi se kontrakcije opet... je li moguce da je to od vozanja na duge staze? user posted image
inace su mi se kontrakcije bile smirile skroz... pila samo magnezij... sad moram opet i apaurin jer ne pomaže sam magnezij...
koliko je to opasno sve???
uzela sam i bolovanje, više ne mrdam nigdje iz kuce... user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 11:41:53   
gvendolina
Draga hurmiceuser posted image ja sam od pocetka trudnoce imala kontrakcije.Dr. mi je propisala apaurin 2 mg,koji se meni isprva nije pio.Medjutim kada sam na ultrazvuku vidjela kako kontrakcije djeluju na bebaru pocela sam ga piti.(Imas na rr i temu o Apaurinu)Takodje sam pila svaki dan Mg 300 i kontrakcije su nestale. Posto smo sada vec u 9-om mj.ponovo osjetim kontrakcije ali sad su to pripreme za porod i znak da nasa baby uskoro dolaziuser posted image

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 11:48:44   
emy
Trudna sam 7 sedmica, prva mi je trudnoca
Zanima me kako prepoznati kontrakcije, da li su to obicni bolovi u stomaku ili...user posted image
Dobila sam magnezij 2x1 i Dabroston, i apaurin za svaki slucaj ali njega ne koristim

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 11:56:32   
zanicka
ja sam sada 25+2 sedmica do 12 sedmice sam koristila utrogestan radi kontrakcija to su bili bolovi poput menstrualnih ni ja na pocetku nisam znala sta je u pitanju.Sada je sve hvala Bogu uredu moja princeza se dobro osjeca, kao i jauser posted image
Pozdrav za sveuser posted image

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 12:00:07   
emy
IZVORNA PORUKA: zanicka
to su bili bolovi poput menstrualnih ni ja na pocetku nisam znala sta je u pitanju.Sada je sve hvala Bogu uredu moja princeza se dobro osjeca, kao i jauser posted image
Pozdrav za sveuser posted image

Hvala ti, malo sam se zbunila jer nisam znala sta tacno trebam osjetiti
Imala sam ih prije 10-ak dana , sada hB nema user posted image
Bravo za malenu princezicu user posted image

(odgovor članu zanicka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 12:01:23   
gvendolina
Ma nisam ni ja znala kako to izgledauser posted image
Uglavnom su to bolovi slicni menstrualnim bolovima.Ne znam da li si to osjetila,ali vjerovatno imas kontrakcije ako ti je ljekar propisao lijekove.Takodje ako imas snimak sa ultrazvuka mozes vidjeti da materica nije pravilnog oblika.Kontrakcije se mogu javiti usljed stresa,tako da sam ja pokusavala sto manje da se sikiram i pila sam caj od kamilice.
Nadam se da ce te brzo prociuser posted image

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 12:08:31   
emy
Kod mene su kontrakcije bile radi krvarenja od hematona
Imam ih 2 , dr. kaze da nije toliko strasno samo trebam mirovati
I moram reci da su se dosta smanjile od magnezija, kako njega pijem nisam osjetila bolove u stomaku user posted image
Hvala vam

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 12:13:40   
Minče
Ja stvarno nemam pojma kako bole te kontrakcije user posted image
U 12tj. sam...I od pocetka osjecam kao neke bolove u stomaku ali vise u gornjem stomaku kao neki pritisak a ne bol...Inace pijem dabroston od pocetka rad malog krvarenja u 7tj...Sada ponekad osjetim neki pritisak i kada malo vise hodam osjecam da ce mi sve izaci dole...Pa kada legnem to se smiri...
Dok.mi je rekla da mi je to od skroz spustene maternice i da mi je grlic maternice skroz nisko,pa kada hodam imam taj pritisak,i da ce me vjerovatno na serklazu ako se nista ne popravi do 17tj...Pa ce mo vidjeti...
E sada imam nekada i neke grceve po stomaku...Inace nikada mi nije rekla da je primjetila neke kontrakcije na UZV...Pa ne znam mozda ih i ja imam...Za svaki slucaj pitat cu je da pijem taj magnezij...Ne moze mi skoditi...

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 12:21:49   
Mya_81 RR
Je li neko moze detaljnije definirati tu bol kod kontrakcija? Je li bol jaca od menstrualne i je li bude pracena jos necim? Je li ta bol koja se moze opisati kao menstrualna uvijek znaci da su to kontrakcije ili moze biti jednostavno nesto drugo?

Ja sam vec vise od mjesec na strogom mirovanju i gynipralu. Sad sam 24+5 i kontrakcije mi u ovom stadiju nisu pozeljne zbog cega i pijem tokolitik, a prije 3 dana sam prvi put osjetila tu bol kao menstrualnu (nakon odlaska na toalet i patnje zbog zatvora). Je li moguce da sam se previse naprezala? Pretpostavljam da bih to definitivno trebala izbjegavati jer mislim da naprezanje moze izazvati kontrakcije, pogotovo u rizicnim trudnocama.



(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 12:22:33   
emy
Mince moja prijateljica je imala nisku trudnocu i pored toga veliki hematon koji je cesto krvario
Nisu joj radili serklazu ali morala je cijelu user posted image  prelezati, jer kada bi hodala bas kao sto kazes imala je osjecaj da ce joj sve ispasti dole
Dobila je sincica u decembru prosle godine uz najnormalniji porod, samo strpljenjauser posted image
Valjda su te kontrakcije kao menstr. bolovi kako nam rece gvendolina
U svakom slucaju magnezij je dobar u user posted image , ja pijem Magnezij 300 2x1

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 12:29:21   
Hurma
meni nije kao men. bolovi...
to su grcevi, boli stomak na dodir... kad legnete... otprilike gdje vam bude vrh gacica tu lagano pritisnite, ako je tvrdo to su kontrakcije.. to mi je ginic detaljno pojasnio..
meni su kazem poslije ove duge voznje ponovo se pojavile, nisam mogla da se ispravim... zateže užas... pijem magnezij redovno 2 x po 250 mg... doduše sad opet i bosaurin/apaurin od 2 mg... pa bude lakse inace... stah me toga pravo...

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 12:33:56   
gvendolina
Draga mya ne znam kako da ti jos docaram,nisu svi imali istu jacinu menstrualnih bolovauser posted image
Uglavno kod mene je to nekada bilo jace,nekada slabije.Najbolje je da pitas ljekara jer oni to odma vide na uz.Nemoj da se brines bez razloga,da ne naskodi user posted image   Bolovi se javljaju i zbog sirenja materice i pomjeranja organa,stoga se nemoj puno sikirikiti.
cuvaj se bice sve okuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 12:36:30   
emy
IZVORNA PORUKA: Hurma

meni su kazem poslije ove duge voznje ponovo se pojavile, nisam mogla da se ispravim... zateže užas...

I meni se desilo nakon putovanja, isli smo na jednodnevni izlet u Split iz Mostara
Valjda i sama voznja, zatim cijeli dan hodanje i sutra dan sam dobila bolove i krvarenje
Ali nije bilo nikakvih naznaka da bi se moglo sta desiti user posted image
Hurma sada samo miruj , bice sve u redu
Ako se bolovi nastave, otidji kod dr. a nadam se da nece

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 12:38:34   
Hurma
emy, sta si radila, kako je prestalo, kada? plz???

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 12:43:06   
emy
Kod mene je bilo i krvarenje pa sam morala otici u bolnicu user posted image
Dobila sam odmah inekciju Progesteron depo i primila jos  2 svako 3 dana, dabroston 3x2 i magnezij 2x1
Zadnji put sam bila na kontroli u prosli utorak i do sada hB nisam imala ni krvarenje ni bolove
A magnezij sam prvenstveno dobila radi kontrakcija, nazovi dr. i pitaj ga ako imalo sumnjas

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 12:50:55   
Hurma
sad sam ga zvala... najavila sam pregled u cetvrtak jer inace uvijek idem tim danom...
hvala Bogu nisam imala krvarenje... kontrakcije se pomalo smanjuju... nadam se da ce biti ok za par dana...
na bolovanju sam doduše... tako da cu da se samo izležavam i pomalo netam :)

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 14:06:52   
sheri
pozdrav drage,
i ja imam kontrakcije, a od jucer uopce ne mogu hodati. boli me stomak, donji dio stomaka, posebno na lijevoj strani, a na dodir pogotovouser posted image user posted image . jos sam jucer imala i mlao krvarenje, i sva sam losa
takodjer mi se manta, jutros mi je i pozlilo i u cetvrtak idem i ja doktoru
eto malo sam vam se pozalilauser posted image

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 14:09:43   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: sheri

pozdrav drage,
i ja imam kontrakcije, a od jucer uopce ne mogu hodati. boli me stomak, donji dio stomaka, posebno na lijevoj strani, a na dodir pogotovouser posted image user posted image . jos sam jucer imala i mlao krvarenje, i sva sam losa
takodjer mi se manta, jutros mi je i pozlilo i u cetvrtak idem i ja doktoru
eto malo sam vam se pozalilauser posted image


Mislim da bi trebala ipak danas kod doktora...user posted image ..za svaki slucaj.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 14:40:52   
Sonja
sheri i ja mislim da bi trebala danas da ides kod doktora
ja nebi cekala cetvrtak

Mya_81
Sad sam 24+5 i kontrakcije mi u ovom stadiju nisu pozeljne zbog cega i pijem tokolitik, a prije 3 dana sam prvi put osjetila tu bol kao menstrualnu (nakon odlaska na toalet i patnje zbog zatvora). Je li moguce da sam se previse naprezala? Pretpostavljam da bih to definitivno trebala izbjegavati jer mislim da naprezanje moze izazvati kontrakcije, pogotovo u rizicnim trudnocama.

i ja sam imala problema sa stolicom
i preporucila bih ti da se ne naprezes vec da se pokusas skoncentrisati na disanje kao kad se poradjasuser posted image udahni malo na nos i onda ispusi polako do kraja na usta i tako par puta
nevjerovatno je koliko pomaze...kazem ti iz licnog iskustva
to su nam rekli u skoli za trudnice




_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kontrakcije
31.3.2009 22:29:47   
poetesa
Baš je dobro što ima ova tema!
Ja  isto imam neki čudan blagi bol u donjem trbuhu možda od prije par sedmica, a inače mi je sve ok bilo na prošlom UVZ, maternica normalna i to. Baš kao ublaženi menstrualni bol a bez krvarenja... Možda bi to stvarno moglo biti " pomjeranje organa" kao što reče jedna trudnica ... nekako mi smiješno da radi ovog trčim dr. prije vremena kad nema nikakvih drugih teškoća....

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kontrakcije
1.4.2009 8:13:41   
Hurma
to i jeste nas najveci problem razlikovati normalni bol od "nenormalnog"...
ja to tesko uspijevam pa uvijek kazem da nije normalan... user posted image  i odmah na lijekove i dižem uzbune...

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kontrakcije
1.4.2009 14:02:59   
HannaS
Ja sam bas sinoc imala neki cudan bol u donjem dijelu stomaka,kao grcenje..valjda su to kontrakcije.I stomak bude tvrd dok traje ta bol.Cim pusti bol,odmah i stomak bude meksi.Valjda su to pripreme na poroduser posted image user posted image

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kontrakcije
2.4.2009 21:47:13   
Hurma
ah da je i meni vrijeme poroda pa hajde... nego kakvi...
bila sam na pregledu... beba je ok ali kontrakcije su prisutne, jos kada mi je objasnio kako to izgleda i da moze zbog njih doci do abortusa, prestravila sam se... rokam se bosaurinima stalno... samo da nema bolova... magnezij takođe, dabroston isto...
sreca i ne radim pa mirujem... eto cuvajte se... iako ne znam da je neko izgubio bebu zbog kontrakcija, valjda se nesto moze poduzeti kada su veci bolovi pobogu brate... user posted image

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kontrakcije
3.4.2009 13:55:42   
poetesa
 kod mene od prije nekoliko dana nekakav pritisak u desnom dijelu donjeg stomaka i u preponi...čudno skroz a malo i boli. Danas sam duže šetala i baš je počelo pravo boliti user posted image  Nisam doktor pa ne znam šta bi se moglo nalaziti u tom djelu osim bebe user posted image  ipak malkice se brinem..
Da li je neka od vas cura imala sličan problem

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kontrakcije
7.4.2009 14:09:15   
scarlett
Draga poetesa, nadam se da su te u međuvremenu bolovi prošli, ipak evo da se i ja javim. Inače nisko nosim i čim sam imalo aktivna osjetim napetost dole i čak u donjem dijelu kičme (mada mislim da to nema veze sa kičmom) i onda mi teško sjesti ili ustati i sl. user posted image
Juče sam malo prošetala, to mi dr. nije zabranila, ipak od sinoć sam ponovo osjetila napetost i jutros su me probudili bolovi, teško ih je opisati, ne znam čak ni jeli to neka vrsta kontrakcija, ipak kao da mi neko iznenada u različitim intervalima probode kroz vag. prema unutrašnjosti donjeg dijela stomaka.user posted image user posted image user posted image Popila sam apaurin i to je prestalo, ali i dalje osjećam napetost i sutra idem u dom zdravlja, pa valjda će dotada proći, a nadam se i da će mi moći reči o čemu je riječ.
Ja sam u 22 sedmici i osjetim bebu već od 18-19 sedmice, ali već se intenzivnije pomjera zadnjih par dana, tako da ne znam da li i to ima neke veze...

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *