|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Timpanogram
25.5.2010 14:55:16   
abh
Pozdrav,

moj sin ima 17 mjeseci i imao je upalu oba uha. Juce na kontroli su mu rekli da je desno uho ok, a lijevo da nije i uputili ga da radi nalaz timpanogram. Taj nalaz ustvari odredjuje ima li sekreta iza bubne opne ili ne. Nalaz je pokazao da je desno uho ok, a lijevo ima puno sekreta. Doduse sutra ce zvanicno doktor ocitati nalaz, ali ja sam vidjela dijagrame i prosurfala i skotala sta je sta. Je li neko ima iskustva sa ovim?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Timpanogram
25.5.2010 15:02:11   
milenium
imaš temu ''što kad boli uho''pa možda tamo nešto piše o tome i o tom nalazu.
i moj je user posted image imao upalu uha i to samo lijevog.to su utvrdili pregledom.dali su mu zinat i hB sad je sve uredu.user posted image

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Timpanogram
25.5.2010 15:03:23   
koka i po
Moj dječak ima 14 mj.i često je "čupao "uho.Kada sam ga odvela pedici ona je rekla da su uši pune cerumena i da ih treba isprati,i to smo i učinili.Sada više nema problema.Cerumen može izazvati upalu uha a da se upala ne vidi od smole.Čudi me da mu prvo nisu isprali uho (možda su se bojali radi upale drugog uha)?Nemam iskustva sa vadjenjem tog nalaza ali ti pišem o svom iskustvu .

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Timpanogram
25.5.2010 15:25:25   
abh
Hvala svima. Pogledacu i na predlozenoj temi.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Timpanogram
31.5.2010 23:40:42   
mummy
Mi imamo jer je sin imao problema sa sluhom zbog čestih upala krajnika. Pravilan nalaz je krivulja u obliku slova A, kod njega je bio samo ravna linija, što bi rekao dr Gežo, ravna k'o sarajevsko polje.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Timpanogram
8.6.2010 16:14:04   
abh
Mummy kakva je sad situacija? Koja vam je bila terapija?

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Timpanogram
25.3.2015 13:14:49   
bebaa
nažalost da malo podignem temu...
jutros smo radili timpanogram...onim što sam vidjel dok je aparat očitavao nisam zadovoljna ako uzmem u obzir info koje sam isčitala na internetu...
na desnom uhu je oštro A...znači krivulja ide u vrh...
na lijevom uhu ravna crta....
nalaz za 7 dana...do tada ću se poroditi od muke.....figurativno...

< Poruku je uredio bebaa -- 25.3.2015 13:15:24 >


_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Timpanogram
25.3.2015 13:47:08   
maja78 RR
bebbo je li to ono kao prohodnost zvuka?

mi smo to radili u vojoj dok smo pratili krajnike i odmah se printalo i nosilo nazad kod doktora

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Timpanogram
25.3.2015 13:55:39   
bebaa
mislim da jeste....ali nalaz se na Dipu čeka 7 dana....user posted image
i malo sam čitala....može biti uzrok sekret koji realno i ima....sav je začelpljen....a može biti i neka deformacija ne do Bog...ali eto mene strah iz razloga što su moju roditelji gluhonijemi......znam da prejudiciram stvar...i znam 99% da je do sekreta i uvećanih krajnika...ali jednostavno neke činjenice ne možeš otjerati s toka misli....na hajr....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Timpanogram
25.3.2015 14:14:43   
Penelope82
Hej Bebsi,moja S je 100 puta radila Timpanogram.Na oba uha joj je bila patoloska krivulja,totalno ravna...,ali mi nismo uopste primijetili da ona slabije cuje.Da ne detaljisem,uzrok je bio uvecan treci krajnik.Cim je odstranjen,timpanogram je bio OK.Ne znam sta se to ceka 7 danauser posted image Mi smo odmah nosili otorincu na ocitanje,mada smo i sami znali vise kakva krivulja treba da bude.Ona nije imala nikakvu vidnu upalu uha,pa smo mi nabavili i onaj OTOVENT-balon koji se puse nosom,ne bi li se oslobodila tuba od pritiska...,ali nista nije pomoglo.Nalaz je setao od groznog do goreg....da poludis.Eto i to se rijesilo user posted image Ne prejudicirajuser posted image

_____________________________

Ne hodaj ispred mene, mozda necu slijediti.
Ne hodaj iza mene, mozda necu voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Timpanogram
25.3.2015 14:16:11   
bebaa
user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Penelope82)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Timpanogram
1.4.2015 21:52:25   
bebaa
nalaz gotov....user posted image
ravna crta....timpanogram tip B.....
kontrola za 2 mj....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Timpanogram
2.4.2015 7:08:18   
maja78 RR
bebo sad citam post tvoj

ako su ti roditelji glohunijemi logicno je da vodis na kontrole i da brines, ali eto ako bi i to bilo, odrasla si sa tim i znas sa tim zivjeti i nositi se. I mislim da i ti ljudi odlicno i samostalno funkcionisu.

Nama su bile ravne crte od treceg krajnika, nije mu se sekret iz uha slivao i sve se tu zadrzavalo, ali kako se krajnik umanjio i to je bolje.

Cim su rekli kontrola za 2 mjeseca to nije lose, mi smo isli svakih mjesec dana, a nekad i svakih 15

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Timpanogram
2.4.2015 8:00:34   
bebaa
tako i ja kontam ,da misle da je šta opasno ne bi otezali s kontrolom...u principu on savršeno čuje.....čak ne podnosi jake zvukove....da ima sekreta,ima..kao u priči....jutros opet nos pročepio....i kašljuca.....user posted image
mah proći će,samo da se izbori sa svim...još je mali...
hvala ti...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Timpanogram
2.4.2015 8:27:23   
maja78 RR
mi smo taj treci krajnik pratili dvije godine, bilo je momenata da pricam djetetu a on kaze zasto samo otvaras usta, znaci totalno mu se zacepi

ali evo od maja prosle godine mu nalazi dobri (strah me i reci, kad god kazem sutra je kontra) i ne idemo vise ni na kontrole

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Timpanogram
2.4.2015 8:41:05   
bebaa

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

mi smo taj treci krajnik pratili dvije godine, bilo je momenata da pricam djetetu a on kaze zasto samo otvaras usta, znaci totalno mu se zacepi

ali evo od maja prosle godine mu nalazi dobri (strah me i reci, kad god kazem sutra je kontra) i ne idemo vise ni na kontrole

user posted image user posted image aBd da tako i ostane....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Timpanogram
2.4.2015 8:46:00   
bebacha

IZVORNA PORUKA: bebaa

nalaz gotov....user posted image
ravna crta....timpanogram tip B.....
kontrola za 2 mj....


a sta znači to
jeli to dobro ili loše

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Timpanogram
2.4.2015 9:13:11   
Penelope82

IZVORNA PORUKA: bebaa

tako i ja kontam ,da misle da je šta opasno ne bi otezali s kontrolom...u principu on savršeno čuje.....čak ne podnosi jake zvukove....da ima sekreta,ima..kao u priči....jutros opet nos pročepio....i kašljuca.....user posted image
mah proći će,samo da se izbori sa svim...još je mali...
hvala ti...


jeste li isli otorincu s tim nalazom?Ponovite timpanogram cim mu prodje prehlada.Sprickate li sta u taj nosic?
Kod S nikada nije curio nos,ali je strasno hrkala kad je spavala i kao da se rijeke sekreta slijevaju iz nosa u grlu,a preko dana ni da smrcne.Tako smo i skontali da se radi o trecem krajniku.Ne bismo ga ni dirali da nisu upale uha postale bas ceste.
Jesu li vam savjetovali da zvace zvaku?tako vilica vise radi i oslobadja pritisak u uhu.S je po savjetu otorinca cesto znala zacepiti nos prsticima,pa onda jako puhnuti....,a poslije smo nabavili i Otovent,pa je puhala baloncice nosom.Nekada to moze bas puno pomoci


_____________________________

Ne hodaj ispred mene, mozda necu slijediti.
Ne hodaj iza mene, mozda necu voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Timpanogram
2.4.2015 9:13:55   
Penelope82

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: bebaa

nalaz gotov....user posted image
ravna crta....timpanogram tip B.....
kontrola za 2 mj....


a sta znači to
jeli to dobro ili loše


To je lose,patoloska krivulja.Tako je i kod nas bilo.Mora crta biti kao slovo A

_____________________________

Ne hodaj ispred mene, mozda necu slijediti.
Ne hodaj iza mene, mozda necu voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Timpanogram
3.4.2015 12:41:00   
bebaa
Peny,na nalazu koji sam digla pored nalaza timp. Pise da je djete cesto bolovo od obostranih upala usiju,da je prieje mj imao upalu srednjeg uhauser posted image te pio Zinnat,Tobrex...a to ni u ludilu nije tacno....a i sam nalaz timp je ocitsla otorin.dr....nazalost ja zbog zurbe nisam nalaz procitala gore...
Napisano je da pije Flonidanuser posted image ,Operili fizioloska u nos....
Nisam zadovoljna,trazit cu misljenje dr Geze....



_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Penelope82)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Timpanogram
9.4.2015 9:44:16   
Penelope82

IZVORNA PORUKA: bebaa

Peny,na nalazu koji sam digla pored nalaza timp. Pise da je djete cesto bolovo od obostranih upala usiju,da je prieje mj imao upalu srednjeg uhauser posted image te pio Zinnat,Tobrex...a to ni u ludilu nije tacno....a i sam nalaz timp je ocitsla otorin.dr....nazalost ja zbog zurbe nisam nalaz procitala gore...
Napisano je da pije Flonidanuser posted image ,Operili fizioloska u nos....
Nisam zadovoljna,trazit cu misljenje dr Geze....




A na osnovu cega su sve to napisali

_____________________________

Ne hodaj ispred mene, mozda necu slijediti.
Ne hodaj iza mene, mozda necu voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Timpanogram
9.4.2015 9:53:22   
bebaa
pojma nemamuser posted image
sad išli kod pedijatrice po terapiju...žena čita i ibreti se.....i kaže vjerovatno po šablonu napisala,nije brisala ranije unijete nalaze na komp....
tražila sam uputnicu i za Otoku...kod dr. katice za još jedno mišljenje....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Penelope82)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Timpanogram
9.4.2015 10:03:25   
Penelope82
Uzas!Moras otovoriti 4 para ociju i usiju....user posted image Samo se pitam sta se desava sa nepismenim ili neupucenim ljudima

_____________________________

Ne hodaj ispred mene, mozda necu slijediti.
Ne hodaj iza mene, mozda necu voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Timpanogram
15.4.2015 12:32:37   
CombatKitten
Drage mame,
Moja kćerka od 22 mjeseca ima česte (svakih 15-20 dana) upale krajnika, nekad joj se proširi na uho. Nos joj curi konstantno. Pila je razne antibiotike.
Prije deset dana kada je opet imala gnojnu upalu grla, zamolila sam pedijatricu u dz da mi da uputnicu za ORL, eto čisto da je specijalista pogleda.
Ona je odbila da mi da, rekla je da ne misli ništa o mom prijedlogu, da to ORL ne liječi, i da je normalno da djeca njenog uzrasta imaju do 8 upala krajnika, a djeca koja idu u vrtić kao moja kćerka čak i više. Rekla mi je da ja tu ne mogu ništa dok ona ne izgradi imunitet.
Znači ja trebam sad pustiti da ide upala za upalom pa ako dođe do komplikacija da se obratim ORL?
Ja nisam htjela glumiti da bolje znam od nje, kako je ona to očito protumačila, samo sam se vodila iskustvom kume čije je je dijete isto tako stalno bio bolestan, kod njega sezavršilo operacijom krajnika i timpanogram mu je bio tip B, i prilikom operacije krajnika su mu hirurški vadili sekret iz ušiju.


Da li da slušam savjet doktorice, da tražim uputnicu od druge doktorice ili da je privatno odvedem kod Geže?
Svaki savjet je dobrodošao. Hvala Vam.

(odgovor članu Penelope82)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Timpanogram
15.4.2015 12:53:05   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: CombatKitten

Drage mame,
Moja kćerka od 22 mjeseca ima česte (svakih 15-20 dana) upale krajnika, nekad joj se proširi na uho. Nos joj curi konstantno. Pila je razne antibiotike.
Prije deset dana kada je opet imala gnojnu upalu grla, zamolila sam pedijatricu u dz da mi da uputnicu za ORL, eto čisto da je specijalista pogleda.
Ona je odbila da mi da, rekla je da ne misli ništa o mom prijedlogu, da to ORL ne liječi, i da je normalno da djeca njenog uzrasta imaju do 8 upala krajnika, a djeca koja idu u vrtić kao moja kćerka čak i više. Rekla mi je da ja tu ne mogu ništa dok ona ne izgradi imunitet.
Znači ja trebam sad pustiti da ide upala za upalom pa ako dođe do komplikacija da se obratim ORL?
Ja nisam htjela glumiti da bolje znam od nje, kako je ona to očito protumačila, samo sam se vodila iskustvom kume čije je je dijete isto tako stalno bio bolestan, kod njega sezavršilo operacijom krajnika i timpanogram mu je bio tip B, i prilikom operacije krajnika su mu hirurški vadili sekret iz ušiju.


Da li da slušam savjet doktorice, da tražim uputnicu od druge doktorice ili da je privatno odvedem kod Geže?
Svaki savjet je dobrodošao. Hvala Vam.


Moje pitanje je koja je to dr. pametnica, strašno do kada će roditelji plačati redovno doprinose za zdravstveno osiguranje, a pšaralelno sa tim moraju od usta svoje djece da odvajaju za privatne preglede, konsultacije i sli. jer pojedini stručnjaci nema mišljenje o mišljenju roditelja. Prestrašno.

Ja bih ovako uradila, probala kod druge dr. ako može upitnica, ako ne onda bit došla do direktora tog DZ pa da mi napismeno napišu da mi ne daju uputnicu, a onda otišla privatno.
Moja starijoj curici su operisani krajnici prije nekoliko godina, iu znam da mi je tada spec. ORL rekao da je tri do četiri upale grla, u godini indikacija za operativni zahvat.

Sretno i javi nam se

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *