|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sta mislite koliko je dobar aptamil???
30.8.2011 23:50:40   
MalaSu
Imam jednu dilemu i molim vas za pomoc !! Imam bebicu od nepuna dva mjeseca i od prije tri dana ja sam je dojila i dohranjivala sa aptamilom!! Sad joj dajem samo aptamil ali imi se desava da je stalno gladna tj dajem joj aptamil svaki 2 sata cak nekad i sat i po jer place, stolica joj je ponekad zelena ( a cula sam ako je stolica zelena da je beba gladna) a poslije hranjenja obavezno bljucne pa cak i malo vise!! Jeli ovo sve ok ili je joj ne odgovara aptamil ??
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
30.8.2011 23:54:49   
milenium
pa probaj bebimil ili milumil.koliko mi se čini više populacije koristi ova dva nego taj aptamiluser posted image pa vidi koji joj odgovara. a mislim da ima i neka tema ovdje ...

evo je user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/Razlike_u_ad-mlijeku/m_89025/tm.htm

< Poruku je uredio milenium -- 30.8.2011 23:58:13 >

(odgovor članu MalaSu)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
30.8.2011 23:58:07   
animagical
ako nemas kakvu prepreku, sto je ne dojis i dalje? to joj je najlakse za stomacic, u svakom slucaju...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
31.8.2011 0:46:04   
MalaSu
Sto se tice dojenja nemam vise mlijeka , a zaboravila sam napisat  da joj dajem 90 mil aptamila !!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
31.8.2011 1:12:57   
Anoniman
ima li beba mozda grceveuser posted image oni mogu biti uzrok placu i zelenoj stoliciuser posted image

(odgovor članu MalaSu)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
31.8.2011 6:31:12   
ElmaB
Svaki prelazak sa majčinog na adaptirano mlijeko izaziva promjene. Nastavi sa Aptamilom, još nekoliko dana i vidjet ćeš, ako joj zaista ne bude odgovaralo onda pređi na drugo mlijeko, ali i tada pažljivo, jer prelazak sa jednog na drugo AD mlijeko također izaziva reakcije. Ja sam svo troje odhranila na aptamilu i nisam imala problema. Mada je sve to individualno, od djtetea do djeteta. Možda joj je previše90 ml, pa zato više pljucne nakon hranjenja. A stolica reaguje sigurno na promjene u mlijeku, jer ne vjerujem da je gladna s obzirom da joj daješ po 90 ml aptamila na svaka dva sata.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
31.8.2011 7:09:58   
Daja_sa
Slazem se sa ElmomB...prelazak na majcinog na AD mlijeko treba biti postepeno upravo zbog toga sto izaziva promjene...ja sam S hranila Aptamilom od prvog dana i tada sam napravila gresku i hranila je kad god bi zaplakala...skoro svaki sat bi jela...i naravno desilo se to da je stalno bljuckala jer nije bilo vremena da se mlijeko svari u stomacicu a vec bi jela drugu dozu...nikad se nisam drzala tabele na kutiji jer je to nemoguce...nisu sva djeca ista...ali sam pokusavala da u toku dana pojede predvidjenu kolicinu mlijeka rasporedjenu kako njoj odgovara.
Evo i drugu princezu hranim Aptamilom...prvih 7 dana sam joj davala 30ml svakih 2 sata...probudi se ona place ali pokusamo je nekako smiriti dok ne dodje vrijeme za novu flasicu...nastojim da joj uvedem ritam hranjena jer je to jako bitno. Da kucnem u drvo evo zadnje dvije noci se samo dva puta budi i pojede 60ml i spava 3-4 sata...vidim to joj godi pa cu danas probati da joj dam 60 ml na svako 3 sata...


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
31.8.2011 10:04:37   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: MalaSu

Imam jednu dilemu i molim vas za pomoc !! Imam bebicu od nepuna dva mjeseca i od prije tri dana ja sam je dojila i dohranjivala sa aptamilom!! Sad joj dajem samo aptamil ali imi se desava da je stalno gladna tj dajem joj aptamil svaki 2 sata cak nekad i sat i po jer place, stolica joj je ponekad zelena ( a cula sam ako je stolica zelena da je beba gladna) a poslije hranjenja obavezno bljucne pa cak i malo vise!! Jeli ovo sve ok ili je joj ne odgovara aptamil ??


mom starijem sinu nije odgovarao aptamil (imao je proljev od njega) i ja sam mu davala humanu koju je super podnosio.
a mladji je pio aptamil od kako sam ga prestala dojiti pa dok nije prestao piti AD.a 90 ml nije malo za tako malu bebicu, mozda ima grceve sto neko vec rece pa zbog toga place ili trazi tvoju blizinu, ne mora znaciti da je beba gladna ako place.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu MalaSu)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
31.8.2011 10:09:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MalaSu

Sto se tice dojenja nemam vise mlijeka , a zaboravila sam napisat  da joj dajem 90 mil aptamila !!

Ja sam davala aptamil od rodjenja odma . A. je pasao al jest i on plakao jako jer je imao grceve teze im ovu hranu provariti nego majcino mlijeko .Posavjetuj se sa ped nemoj na svoju ruku nista raditi .
Zelena stolica moze biti bar kod nas je tako je ped rekla u aptamilu ima dosta zeljeza pa od toga je zelena ...I kod nas je bila.....
I ne svaka 2 sata hraniti nego 3 vise ce ti bljuckat i plakat jer kazem teska mu hrana pa teze prokuhat  mu i ja sam davala na 2 sata pa stalno plakao samo malo pojede dok me ped nije rekla svaka 3 sata da ga pokusam uobrociti ....
I tako sam radila manje je plakao napravim 3 mjerice 120ml . I zasitnije ....
sretno.


(odgovor članu MalaSu)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
31.8.2011 11:01:59   
babina beba
Moja starija je pila aptamil i imala je grceve uzasne 3-4 mjeseca. A sada drugoj bebi isto dajem aptamil na svaka tri sata i to ga pije od prvog dana i hvala bogu grceva nema uopste. Tako da mislim da je to sve od djeteta do djeteta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
31.8.2011 11:18:31   
Medić*
Moj djecak je do godinu dana bio na Aptamilu. Imao je grcice kratko ali nista strasno kao i vecina djece. Inace nama se Aptamil pokazao jako dobar, bas mu je prijao i strasno ga je volio user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
31.8.2011 11:28:45   
Anoniman
ja se kunem sa Nestle BEBA  , davala starijem i mladjem sinu i nikad grceve imali nisu uvek siti i prijalo im je  i da unutra pored svega ima i riblje ulje a Aptamil je pio moj srednji sin i non-stop je nesto bljucko, povraco vece kolicine a od grceva nismo znali ni ja ni on sta je san nikad sit ma uzas onda mu ja na svoju ruku zamenim za Nestle Baba i bolje
Ja licno nikada ama nikada Aptamilo svojoj deci davala ne bih niti bih ga ikome preporucila a gorenavedenu baby hranu preporucujem

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
1.9.2011 11:29:18   
entinte
Nama je pedijatrica savjetovala da pređemo na NOVALAC jer se pokazao najboljim a do tada smo bili na Aptamilu i nije mu odgovarao... Mom je uvijek zelena stolica a pedijatri su mi rekli da je to ok... nije strasno jednostavno stolica se dugo zadrzi u crijevima i promijeni boju... nista ne brini...

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
12.9.2011 8:39:04   
ajnur
Ja koristim aptamil od pocetka i super se pokazao nije imao grceve,stolica je bila u pocetku tako zelenkasta i dr nam rekla da treba da se navikne na hranu. I ja sam bila u dilemi dal je gladan ili nije i pitam dr ona uze pelenu koja je bila puna i kaze ovako ne izgleda pelena gladnog djeteta.Ja mislim da hranjenje na 2 sata je puno.Mozda place jer je to previse hrane pa bebi muci stomacic.Moj sin je rodjen sa 5 kg i nije toliko pio znam da je pio jednu hapu vise od dozvoljene.Beba bljucne visak.Znam kad bi prelazili sa npr 90 na 120 da se desavalo da bljucka par dana i prestane.Mislim da je to previse aptamila sto ti dajes i da je to problem.Ako beba place ne znaci da je uvijek gladna user posted image

< Poruku je uredio ajnur -- 12.9.2011 8:43:40 >


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
12.9.2011 9:27:23   
Emica_sa
Samo cu reci da se meni pokazao Fantastican,nisu imali grceva uopce,nikakvih problema sa stolicom,ma nista,ali ja sam od rodenja i sina i curicu hranila aptamilom,i jos uvijek jedu aptamil

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
14.11.2011 12:19:44   
lamkovici
ja sam dojila svoju kcerkicu unazad 15ak dana i lagano prelazim na AD mlijeko..vidjela sam u dm da ima neko novo organsko AD mlijeko topfer pa sam kupila jedno da probamo...za sad je super i nemamo nikakvih reakcija...nadam se da ce tako i ostati user posted image
vidjela sam da imaju i organsku kozmetiku i kupila sam kremicu za lice user posted image

_____________________________

Kaplje kisa kapljicama, kap, kap, kap
Gazi gusak baricama sljap, sljap, sljap... :)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
8.2.2012 8:34:32   
mirnel85
pozzz mame

ako vam sta znaci, moja beba sada ima 8 mj od 2 mj joj dajem aptamil, jer sam izgubila mlijeko, super ga je prihvatila, nije imala grceva, super napreduje, bas je mala buca, i nikako nije bila bolesna sto je najbitnije. bitno je da se bas pridrzavate upustva kako ga pripremiti po kilazi, ne bi trebalo biti problema. ali ako beba toliko odbija bolje da pokusate sa nekim drugim.

(odgovor članu lamkovici)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
14.2.2012 15:34:28   
lamkovici
jeli iko čitao članak o aptamilu..?? čula sam da ga povlače sa dosta tržišta u evropi radi formule..previse vitamina ili sta vec koji mogu izazvati zatvor i povraćanje??


_____________________________

Kaplje kisa kapljicama, kap, kap, kap
Gazi gusak baricama sljap, sljap, sljap... :)

(odgovor članu mirnel85)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
30.7.2013 22:47:24   
bambika
zna li neko da li na BIH trzistu ima aptamil pre gotovo mlijeko pakovanje 2 X 90 ml ?

_____________________________

ADIAN 15.09.2012.

(odgovor članu lamkovici)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
30.7.2013 22:49:50   
bebaa
za ovo prvi put čujem.......user posted image inače koristimo aptamil i super nam je.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
30.7.2013 22:49:58   
teacher75
moj mali je pio aptamil od 9.mj. (kada je prestao dojiti) pa do nekih 14 mj. kad sam mu uvela obicno kravlje mlijeko i od samog pocetka nije imao nikakvih problema sto se tice probave i stolice

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
30.7.2013 23:17:48   
aidana

IZVORNA PORUKA: bambika

zna li neko da li na BIH trzistu ima aptamil pre gotovo mlijeko pakovanje 2 X 90 ml ?


Ja kod nas nisam jos nigdje vidjela. Inace ovdje nema toliki izbor Aptamil-a, 1,2 i 3 uglavnom. Kad sam bila u Becu nedavno nisam mogla da vjerujem koliko ih razlicitih ima. Prvi put vidjela hipo alergijske, pre, junior itd...

Moj pije Aptamil od prvog mjeseca u kombinaciji sa dojenjem a od cetvrtog samo Aptamil i nikad nismo imali nikakvih problema.

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
1.8.2013 20:58:53   
bambika
moja beba doji ali rodica dolazi na odmor iz njemacke i tamo svom sinu daje taj gotovi aptamil pa nece da nosi ako ima ovdje. ja joj kazem da ponese jer ni ja nisam ovdje nigdje nasla. hvala vam na odg, ne bih da ga ona ovdje nadje pa mi kaze da nisam dobro provjerila user posted image

_____________________________

ADIAN 15.09.2012.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sta mislite koliko je dobar aptamil???
2.8.2013 9:40:43   
Emmy

IZVORNA PORUKA: bambika

moja beba doji ali rodica dolazi na odmor iz njemacke i tamo svom sinu daje taj gotovi aptamil pa nece da nosi ako ima ovdje. ja joj kazem da ponese jer ni ja nisam ovdje nigdje nasla. hvala vam na odg, ne bih da ga ona ovdje nadje pa mi kaze da nisam dobro provjerila user posted image

Bambika koliko znam da kod nas nema kupiti aptamil u tetrapaku. Moja prijateljica kada god bi dolazila u BiH (prošle godine npr.) donosila bi karton aptamila u tetrapaku, jer ga ovdje nema kupiti.

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *