|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 11:45:23   
Antigona
Drage moje imam jedno pitanje!
Poslije pijenja macine trave i vrkute ovaj ciklus sam osjetila probadanja pa čak i bolove u jajnicima to se desilo po mojoj računici u vrijeme ovulacije. Simptomi su bili jači nego inače pa me interesuje može li to biti od čajeva i dali je neka od vas imala ovakve i slične reakcije na čajeve?
I drugo pitanje ja nikada nisam imala velike količine plodne sluzi, ja po njoj čak ne mogu ni odrediti ovulaciju. Kolike su šanse za trudnoću sa malom količinom sluzi i dali neka od vas ima ovakav problem?
Hvala unaprijed!

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 11:56:40   
lavica
zdravo antigona,
i ja sam osjetila jake bolove u jajnicima tokom ovulacije posle macine trave, nemam pojma sta je to, ali sad me vise ne boli.
a sto se tice plodne sluzi mislim da kolicina plodne sluzi ne znaci mnogo, cini mi se da sam negdje citala da to skoro nije ni vazno, nego da su vazni samo oni mali spermatozoidi.
probacu da nadjem gdje sam to citala, pa cu provjeriti.



_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 12:47:35   
Mirela27
CAO
ja sam opet cula da je plodna sluz jako vazna ,,,jer ona kad ja jako rastezljiva ima funkciju da obuhvati spermice i da ih cuva neko vrijeme .
ja je isto nemam ...a pila sam i cajeve . ajajnici me bole kad mi je ovulacija ili sam ja to umislila

pozdrav

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 13:05:42   
lavica
Svakodnevne promjene hormonskog statusa dovode do promjene cervikalne sluzi; njena izgleda, sastava i rastezljivosti. Razlikujemo pet faza u izgledu sluzi tijekom menstrualnog ciklusa: prva faza traje 4-5 dana nakon menstruacije (5.-9. dan ciklusa) i tijekom nje su vanjski spolni organi suhi. U drugoj (9.-10. dam ciklusa) fazi je sluz zuckasta, ljepljiva i nerastezljiva. Treca faza nastaje u vrijeme ovulacije; sluz je tada obilna, prozirna i vrlo rastezljiva - plodna sluz koja omogucuje prolazak spermija u maternicu. Cetvrta faza nastupa nakon ovulacije kada sluz postaje ljepljiva i zamucena. Peta faza primjecuje se prije menstruacije kad je sluz oskudna i vodenasta. Druga i treca faza oznacuju dane kad je mogucnost zaceca velika te tijekom tih dana treba izbjegavati seksualne odnose. Uspjesna primjena Billingsove metode zahtijeva iskustvo i uredne menstrualne cikluse. Pearl index iznosi 5-15.

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 14:35:52   
Antigona
Cure hvala vam na brzim reakcijama,
amnezijauser posted image ta ti je dobra.
Ma kod mene generalno ima jako malo sluzi pa se eto nadam da može nekako i bez nje, i da zaista ovaj ciklus poslije mace baš bole jajnici za vrijeme ovulacije.
Nemam dovoljno sluzi uopšte da bi mogla odrediti njen izgled i rstezljivostuser posted image
Lavice molim te pokušaj pronaći taj članak u kome stoji da može doći do začeća i bez previš sluzi.
Hvala puuuno

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 14:38:51   
Antigona
budućamama, a kako ti sa ovom sluzi, ima nema, vidiš ne vidišuser posted image

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 14:50:54   
bezelye
Ja sam imala bolove u desnom jajniku, nekada tako jake da nisam mogla ustati sa stolice i ispraviti se. Jednom je bilo jako bolno da su u hitnoj pomislili da je slijepo crijevo. Nakon sto uradili hitne nalaze i vidjeli da nema nikakve upale poslali su me ginekologu. Doktorica me je pregledala i rekla mi da ja to osjecam kad jajnik izbacuje jajnu celiju, znaci "savrsen dan". Super za planiranje porodice user posted image user posted image user posted image . Nadam se da je i kod ostalih koji imaju te bolove ista "prognoza" user posted image
Sretno!!

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:02:44   
lavica



Miom - najčešći dobroćudni tumor maternice


user posted image Definicija
Miomi (leiomiomi, fibroidi, fibromiomi) najčešći su dobroćudni tumori maternice, građeni uglavnom od glatkih mišića. Osnovne karakteristike ovoga stanja su: tumor, krvarenje, boli i pritisak na okolne organe i strukture. Dobroćudna narav ovog tumora isključuje mogućnost nastanka metastaza i širenja u druge organe, ali uzrokuje probleme zbog svog smještaja u maternici (neplodnost, teškoće u porodu, pobačaji) i pritiska na okolne organe.


NEKO JE PITAO ZA MIOM, TRAZIM PLODNU SLUZ PA SAM NALETILA NA OVO.

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:08:58   
Antigona
Bezelye, baš taj dan kad me je bolilo radili smo hopa cupa, user posted image
hajde da se nadam! Hvala ti!!

Lavice traži traži, ovo me baš muči i ja znam da je bolje što je više, ali me interesuje koliko nedostatak sluzi umanjuje mižogućnost začeća?

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:10:16   
budućamama
Eh, draga moja,
prije nego što sam otkrila cistu i ja sam pokušavala pratiti tu sluz i utvrđivati je li ona ljepljiva, rastezljiva, ima je , nema je... i sve tako u krug dok nisam skontala da ja stvarno ne mogu skužiti kad mi je koja sluz i kad je vrijeme za "akciju". Sve nešto sad razmišljam-možda je to do ciste pa da je sprečavala ovulaciju i sl. Stvarno nemam pojma.
Onda mi je dr. dao 3 kutije pilula da ispijem, a one valjda djeluju na prevenciji ovulacije, tako da mi je sluz opet bila nekako neodređena. U svakom slučaju, ja sam skontala da sam za nju (sluz) neznalica i da se nismo pravilno upoznaleuser posted image user posted image user posted image .
Također, čitala sam da se sluz može provjeriti ne samo na gaćicama ili toaletnom papiru, već uvučeš dole dva prsta i provjeriš da li je sluz ljepljiva ili rastezljiva i sl.
Nadam se da sam bar malo pomogla. Možda ja nisam uspjela razaznati "plodnu" sluz jer mi je ciklus bio poremećen. Sad u nedelju prestajem s pilulama (jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii), pa ću vidjeti hoću li slijedeći ciklus moći raspoznati vrste sluzi. Iako se ova metoda čini tako jednostavnom i lako za korištenje, meni je ostavljala hiljadu upitnika nad glavom jer nisam mogla skontati koja je sluz u pitanju.
Ja što se raspisah....

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:13:30   
budućamama
još da dodam, koliko sam ja (ne)upućena, sluz olakšava spermićima da plivaju.
Svakako, ispravite me ako griješim...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:20:35   
lavica
Ponekad dolazi do ovulacije,ali zbog smanjene kolicine sluzi ne dolazi o zeljene trudnoce,Razlozi mogu biti razliciti npr.prestanak uzimanja kontracepcije,uzimanje nekih lijekova i sl. Svakako najstrucniji odgovor budes dobila od lijecnika,Prirodni lijek za povecanje plodne sluzi je vitamin C( 1 sumeca dnevno) ili caj od marulje!

E TO SAM NASLA, ODO DA TRAZIM JOS.
IZGLEDA DA JE VECA MOGUCNOST ZATRUDNJENJA KADA IMA VISE PLODNE SLUZI.
ODO JOS MALO CACKATI PA CU JAVITI

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:22:22   
Antigona
ne griješiš budućamama, zato ja i jesam opterećena sa tom sluzi,
a ni ja ti nisam sa njom na TI.
Ko bi rekao da ću poželjeti da sam sluzavauser posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:25:58   
budućamama
nemoj se ti previše opterećavati s tom sluzi. Znaš i sama da je svaka žena drugačija i kod svake se drugačije manifestuje. Ako sumnjaš da nešto nije ok, odi doktoru i otkloni sumnje. Biće ti dovoljan obični pregled i uzv, čisto da se umiriš.
Sve smo mi nestrpljive kad su user posted image  u pitanju, ali je stvarno bitno da se opustimo i ne nerviramo kad je sve u redu. A da je to teško-teško je.....

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:27:54   
lavica
Ulje nocurka imaš da kupis u svim apotekama u kapsulama. Prestaje da se uzima posle ovulacije i stvarno dosta poboljsava cervikalnu sluz.

EVO I OVO SAM NASLA, MOZDA MOZE DA POMOGNE!

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:28:41   
Antigona
Jeste da nije vezano za sluz ali evo šta sam ja našla.
Prirodna pomoć za produženje lutealne faze je Vitamin B6 i B1, najbolje je piti kompleks B vitamina. Može se piti i dok pijete marulju i vrkutu.

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:32:49   
budućamama
bravo cure user posted image user posted image user posted image
Čini mi se da se sve ovdje pomalo bavimo naučno istraživačkim radom. Dok pokupimo sve informacije šta je korisno za trudnoću postaćemo stručnjakinje po pitanjima ginekologije i akušerstva!!!
Neka, neka, tako treba. Znanje je moć, a mi na RR znamo svašta!!!!
Želim nam svima da što prije budemo user posted image  sa puno malih user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:41:07   
Antigona
budućamama, jeste znanje moć, slažem se ali ja što više znam sve se više bojimuser posted image .
Biće, bićeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , user posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:41:28   
EMINA_75
 
interesantno, interesantno,
,,naletim,, neki dan na rodinom forumu-prije zaceca- na interesantan naslov:
bjelanjak-nebuloza ili?
otvorim i.... citala i valjala se od smijeha. preporucujem svima da procitate, kao
bjelanjak ,,pomaze,, kod manjka plodne sluzi da spermiji bolje plivaju do cilja. pa u po frke trazi trece jaje, ha, ha, ha.user posted image user posted image user posted image
procitajte temu, ako nista bar cete se dobro nasmijati.

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:43:33   
Antigona
Ček,ček Emina_75, hajd malo pojasni to oko bjelanjka šta se radi??

(odgovor članu EMINA_75)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:46:44   
budućamama
IZVORNA PORUKA: Antigona

budućamama, jeste znanje moć, slažem se ali ja što više znam sve se više bojimuser posted image .
Biće, bićeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , user posted image



slažem se s tobom u potpunosti. Prije par mjeseci nisam ništa znala o cistama, miomima, polipima, inseminaciji i sl i manje sam se opterećavala... Ali s druge strane bar znam šta mi je činiti, pa ni to više nije problem...
Sve ima svoje


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 15:52:43   
EMINA_75
pa kako tamo kazu, bjelanjak (od kokosijeg jajeta) se moze koristiti kod pomanjkanja plodne sluzi. spermici i sluz ejakulata se dobrim dijelom sastoje od bjelancevina, pa predpostavljaju da se tako moze pomoci spermicima da bolje plivaju.
sve ovo ,naravno nije naucno dokazano.
klikni na www.roda.hr, idi na forum-prije zaceca, cini mi se na str.broj2 ces naci temu-bjelanjak-nebuloza ili?

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 18:38:08   
medolino
Budućamama ono sa amnezijom ti je super a skoro tako i bi malo se lud praviš i iskoristiš priliku a sad treba čekati 2 sedmice da vidimo hoćemo li ugledati +++ user posted image ja se nadam da hoćemo a što se tiće znanja, ja sam mislila raširiš noge 5 min posla i eto user posted image user posted image , al sam se zeznula, Treba malo više. Sad više znam o svemu a cure pomognete puno i mislim da ćemo lakše do cilja BIĆE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I DA NAM user posted image NE DOĐE NAJMANJE 9 MJESECI

(odgovor članu EMINA_75)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Plodna sluz i čajevi
14.2.2008 23:38:36   
Amelaa RR
?????????????????????????????????????svasta ima citala sam ali nista opet konkretno vise da je kao bjelanjak se koristi kao lubikant koji pomaze spericima da lakse doplivaju do jajne celije kao to se zove Frendly-Sperm...ako sam dobro napisalauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Plodna sluz i čajevi
15.2.2008 8:27:32   
Antigona
budućamama, biće to sve ok.user posted image
Pratim šta se dešava sa tobom,javi čim dobiješ drugo mišljenje ljekara?

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *