|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
26.4.2008 13:16:43   
bubamara80
prijedlog je da mi medjusobno razmjenimo informacije sta nosimo svojim
doktorima kako ne bismo fulileuser posted image

meni je potreban savjet sta pokloniti muskom ginekologu? konkretno dr.Begic
mislila sam na bocu boljeg vina i jos nesto ali eto sta ako covjek ne pije vino?

< Poruku je uredio dina RR -- 27.4.2008 11:02:49 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: sta pokloniti doktoru
26.4.2008 15:16:37   
lamka
ma sta te briga da li on pije vino ja kad sam isla kod svog dr. na vandredni ctg na kraju sam mu odnijela bocu dobrog vina i supruzi parfem

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: sta pokloniti doktoru
26.4.2008 15:52:24   
liebevoll
Hm, zavisi, moja sestra je bila kod jednog doktora, do kojeg se jako tesko dolazi, vodio joj je cijelu trudnocu, i na kraju mu je kupila bakrorez veliki na Carsiji,  nesto stvarno prelijepo, kao znak zahvalnosti. Sad zavisi, ako si cijelo vrijeme placala tom doktoru, mozda neki bolji parfem??? Ako vec ne pije vino... Ili kravatu???

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: sta pokloniti doktoru
26.4.2008 16:47:40   
RAJA
I ja sam mom dr. kupila bakrorez mosta i bio je oduševljen

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
26.4.2008 18:26:37   
zdenka
mislim da svaki doktor za poklon ima debelu mjesečnu plaću...ako ... nije pitanje života i smrti-ja ne bih poklonila NIŠTA

< Poruku je uredio dina RR -- 27.4.2008 11:04:40 >

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: sta pokloniti doktoru
26.4.2008 18:36:36   
Adana
mislim da svaki doktor za poklon ima debelu mjesečnu plaću...ako ... nije pitanje života i smrti-ja ne bih poklonila NIŠTA



POTPISUJEM

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu zdenka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: sta pokloniti doktoru
26.4.2008 19:33:10   
medolino
IZVORNA PORUKA: Adana

mislim da svaki doktor za poklon ima debelu mjesečnu plaću...ako ... nije pitanje života i smrti-ja ne bih poklonila NIŠTA



POTPISUJEM


_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
26.4.2008 19:59:25   
Nadi
Doktori imaju jadno malu plaću ali bez obzira na to položili su Hipokratovu zakletvu i dužnost im je da pomažu svakome kome je to potrebno. Poklanjati bilo šta nije uopšte potrebno. Pravom doktoru je najveća sreća kad izliječi bolesnog. 

< Poruku je uredio dina RR -- 27.4.2008 11:04:14 >

(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
26.4.2008 20:00:32   
Anoniman
Ja se slazem da ne treba nista, i da imaju za to dobru platu. A li kad prodjete sve i svasta i kroz svacije ruke i dodjete do nekog ko je zaista i doktor i covjek prije svega i ne ocekuje nista e onda bih iz zahvalnosti, e ne iz obaveze nesto poklonila.
I ja sam bas danas s prijateljicom raspravljala sta da poklonim svojoj dr posle poroda, cisto da joj se zahvalim na ovakvom fer ikorektnom odnosu. Ja se slazem da im je to posao, ali i drugima je pa te docekaju kao da si dosao dusu da im uzmes a ne iz nuzde.


< Poruku je uredio dina RR -- 27.4.2008 11:03:43 >

(odgovor članu medolino)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
27.4.2008 14:46:04   
seki
Ja sam svome fino spakovala poklon u kovertu,pa neka probere sam sebi sta hoce.

Sve je to meni malo odvratno ali nisu oni krivi,vec mi sto smo ih tako navikli.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.4.2008 15:04:49   
makana
mi zaista jesmo van pameti kad se porodimo, bar sam ja bila, od sreće, od miline, toliko sam bila zahvalna bogu, sve sestre i babica bile su mi drage kao sestre rođene, bila sam zahvalna i doktoru, ali mi nikada nije na pamet palo, niti sam o tome uopšte razmišljala, šta da poklonim dr poslije poroda
kad bi meni neko poklonio nešto poslije urađenog posla ja bih bila korumpirani, plaćeni novinar i to bi bila mrlja i velika ljaga na mom imenu
ne smatram nijedno drugo zanimanje izuzetkom od pravila da za svaki posao postoji naknada u vidu plate
i kapak


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.4.2008 15:26:22   
M kao Mama
Draga Makana u potpunosti se slažem sa tvojim postom i razmišljanjem, od riječi do riječi

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.4.2008 15:32:41   
makana
jel de
baš mi je drago
kad ovako pričamo o ovome i dođemo u situaciju kad se to kao podrazumijeva, mislim na poklone jer kao "tako danas stvari funkcionišu" uvijek se osjećam kao krivac, kao mimo svijeta jer zaboga ne želim nagrađivati ljude zato što rade svoj posao
eto draga reci ti meni sad bi li ti akbgd i drugo kad bude isto postupila i misliš li da bi dr. mašić bio nešto drugačiji prema tebi jer si mu donijela kesu ili dala kovertu?


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.4.2008 15:49:22   
Blue rose RR
E drage moje..da je malo više čiste savjesti, i da npr. mobiteli služe za fotografisanje "korumpiranosti", i snimanje razgovora koji vode ka tome..ko zna..
Možda bi se ovaj dunjaluk malo na bolje promijenio.

P.S: i možda bih ja imala više posla...ionako ga imam "previše"...

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.4.2008 16:06:20   
bubamara80
IZVORNA PORUKA: makana
eto draga reci ti meni sad bi li ti akbgd i drugo kad bude isto postupila i misliš li da bi dr. mašić bio nešto drugačiji prema tebi jer si mu donijela kesu ili dala kovertu?



Moram ti na ovo ispricati moju situaciju : vodila me do proslog pregleda jedna gin. na Kosevu nije ni bitno i nadjoh se u situaciji da moram biti hospitalizirana (na srecu 1 noc i 15 dana mirovanja kuci) krvarenje razlog, meni prva beba, ja sva istraumirana prvo sam nakon pregleda 6h sjedila na stolici cekala da mi daju krevet onda su mi dali krevet u pripremnoj sobi pored porodjajne sale i niko me do ujutro nije pogledao niti mi dao neku terapiju. Upoznam djevojku sa istom dijagnozom i vodi nas ista doktorica i sutradan tu svoju gin. sretnemo na
hodniku. Zna nas obje ali mene ono malo izignorise a ovoj pored se nacvrkuta ma hajde. Kasnije mi u sobu i pitam ja nju molim te jesi li joj dala ista na sto ce ona meni da jeste to i to. Dakle specificno ova doktorica se odnosi drugacije shodno jesi li sta dao ili ne. Zato sam je promijenila. Ali cinjenica je da se svim doktorima daje polemisali mi ili ne.user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
28.4.2008 16:16:39   
makana
naravno
ali mi smo ti koji odlučujemo, kažemo da ili ne
zar ne?
i onda, šta je pitanje, ako već "plaćamo" na njihove plaće zašto kukamo da su nam privatnici skupi, tamo brate platimo i ne mislimo da "doplaćujemo" poklonima
a ta što cvrkuće! vidim da si je otcvrkutala i svaka ti čast
jedna si od onih koji takvim slobodna sam da kažem uhljupima koje kupiš, čije osmijehe i cvrkute kupiš, kesom ili kovertom, jasno staviš do znanja da nisi spremna da platiš za njenu dobru volju, odnosno da ti se ona kao roba na prodaju ne sviđa i da ideš dalje i biraš sljedeću robu
kada se porađam ne treba mi ničiji cvrkut, ni osmijeh, ni dušo ni lutko, već stručnost i po tome gledam ljude

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
30.4.2008 13:08:54   
Golubica
Zanimljiva tema! Nažalost naša svakodnevnica je takva da se nekada mora i platiti. I ja mislim dati doktoru u "džep" kada dodje ako Bog da vrijeme. Ako ima neka iz Zenice neka mi javi koliko otprilike se daje u Zeničkoj bolnici ako neka naravno ima iskustva. Bila bih vam veoma zahvalna. Mada me je iskreno najviše strah puta od Maglaja do Zenice jer do bolnice imam neki sat vremena vožnje kada dođe taj dan, a inače sam iz Maglaja, malom gradiću u kojem nema bolnica. user posted image user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
30.4.2008 20:09:04   
Amrino
Treba im pokloniti jedno veliko NISTA!!!
Jasno mi je da se ljudi prepadnu za svoje dijete pa onda nose i sakom i kapom ali ja bih se upravo prepala kada bih davala nekome mito za takve stvari. Treba se pouzdati u dragog Boga i nadati se najboljem jer doktori su tu manje- vise statisti u kukuruzu...a da vam pravo kazem- zaboli me briga dal ce mi se ikad iko od njih nasmijati i "zacvrkutati".


(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
30.4.2008 23:39:31   
M kao Mama
Bogami ja i dan danas kad god i gdje god vidim dr. Mašića lijepo se pozrdavimo i kada sam imala zdravstveni problema rekao mi je da dođem i naravno nisam mu ništa odnijela, akobogda svaka druga trudnoća isključivo će me on voditi, akobogda bože zdravlja i njemu i meni, ja mislim da je on jedan od rijetkih koji svoj posao radi za platu,a to je samo zato što je istinski vjernik i što se boji Boga

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
1.5.2008 8:31:54   
Anoniman
Slazem se za dr Masica, zato kad je dr Masic na kabinetu ili dezurni u opstoj ne mozes pric cekaonici. I meni je vodio prvu trudnocu, ali nazalost malo je "Masica".

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
1.5.2008 22:32:02   
eni_24
Zar se treba kome sta poklanjati ??? Drage trudnice jeli vama tko sta poklonio ??? Ceka vas/nas veliki financiski izdaci i svaki cent je bitan , pa zar treba jos pored tolikih financiski izdataka  , briga , obaveza misliti i na Dr poklon  ??? Molite se Bogu da bude sve kako treba a za doktora ko ga user posted image         CMOOKIC SVIMA user posted image      

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
22.5.2008 21:34:34   
ammlles
Ja došla da vidim neke ideje šta pokloniti doktoru poslije poroda, a vidim većinom napade na korupciju i slične stvari. Mislim da ova tema nije o podmićivanju nego o tome kako se zahvaliti doktoru na svemu što je učinio za vas i što nikada nije tražio ništa od vas kao neki. Ja lično nikada ne bih dala nikome ništa u smislu da bi ga podmitila ali želim da doktoru koji mi je vodio trudnoću poklonim nešto u znak zahvalnosti nakon poroda. Ne prije, nego poslije. Baš da nebi izgledalo kao podmićivanje jer nikada nije dao do znanja da bi trebalo nešto da mu dam. Ponašao se uvijek kao da sam došla preko nekoga i da imam štelu, što nije tačno. Zato cure ako imate ideja, recite.

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
23.5.2008 9:30:11   
bubamara80
uparvo sam isto htjela samo prijedloge tipa: e Begić ti pravo voli flašu dobrog vina, lupam, ili ja sam svojoj dr. odnijela poklon set: miris, bodylotion i sl.

Što, kako i zašto me nije baš interesovalo, da li je to iz zahvalnosti ili tek tako jer se nosi, svako ima svoje. Interesovalo me šta se nosi osim novca.

Priča se svela na korupciju, podmitljivost i sl. što nisam htjela. Svi smo mi vrlo svjesni gdje i kako živimo.

Zato žene ako je neka iz bilo kojeg razloga odnijela poklon svom giniću pomozite ako hoćete nama laicima, kakve poklone ste nosili?

Evo npr. od Mene je dr.Gavrankapetanović dobila parfem, a od jedne djevojke što je sa mnom ležala, kako mi ona reče kožne rukavice.
Moja rodica je svojoj dr. Imširević za vrijeme cijele trudnoće  jednom odnijela poklon set, jednom parfem i jednom kovertu...

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu ammlles)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
23.5.2008 10:09:23   
*sunce*
vidim da mnoge pišu o korupciji i mitu, u pravu ste u neku ruku ni ja ne bih kupila poklon dr. da bi on bio bolji u ophođenju prema meni ali ako me moja dr. bude vodila do kraja trudnoće kao što me vodila do sad i ako se bude ok nadam se da hoće aBd sigurno je da ću joj iz neke zahvalnosti odnijeti neki poklon pa nemora taj poklon da košta 100-200km dovoljno je bilo kakva sitnica.

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sta pokloniti doktoru poslije poroda?
23.5.2008 11:48:20   
Amrino
E pa zahvaljujuci tim "pokloncicima" cijelo zdravstvo nam je u ovkvom s(r)tanju...Jer upravo smo MI krivi sto smo sve doktore navikli na to da im za svaku stvar treba biti zahvalan i donositi poklone...pa se oni sad nafurali da su iz "carskih muda ispali" pa te bez poklona vise ne zele ni pogledati- a kad dodjes praznih ruku ko da si im mater opsovao...
Izvinite drage moje ali to sto vi nekome nostite poklone za ono sto je on duzan uraditi ne tice se samo vas i tog doktora nego i svih nas ostalih koji zelimo da dobijemo zdravstvenu njegu kakvu zasluzujemo ( i koju placamo) bez podmicivanja i razbijanja glave oko toga sta pokloniti i odnjeti svaki put kad nam ta njega zatreba.
Za ovakvo stanje u drzavi nisu krivi ni politicari ni doktori nego upravo MI.
Dr. Masic koji je i mene porodio (nije mi vodio trudnocu nego se potrefio na dezuri) predstavlja haman endemsku vrsu...a takav bi trebao biti svaki doktor...takav odnos prema pacijentu je najnormalnija stvar na svijetu- a mi se iscudjavamo.
I za rodjenje djeteta treba biti zahvalan samo dragom Bogu.

Neka se niko ne nadje uvrijedjen ali ja zaista ovako moram da reagujem kada se prica o ovim stvarima...Kome se ne svidja sta sam napisala- neka jednostavno preskoci.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *