|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Afte
4.4.2011 22:46:07   
Apotekarka
Ne znam ima li tema.....Muku mucim s aftama vec duzi period...U djetinjstvu sam ih cesto imala da bi se jedno izvjesno vrijeme povukle i nije ih bilo...Medjutim u zadnje vrijeme ih imam gotovo svaki mjesec-dva,pogotovo kako sam odbolovala mononukleozu....Najgore je sto se javljaju i po sluznici grla nbe samo po ustima...Pijem vitamin c redovno,evo trenutno ih imam ispiram kaduljom,sljezom,evo uzela i propolis kapi,pantenol oriblete ali one se prosire svuda i treba im dugo da prođu...Malo sam se i zabrinula mada mi i otac s tim muku muci dugi niz goduina....pa zar to moze biti nasljedno...Znam da uzasno bole i da je grozan osjecaj ih imati....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Afte
4.4.2011 22:51:29   
klemzi
Ja ne znam šta su afteuser posted image a voljela bih ti pomoći kakvim savjetom, možda znam šta je to, ali pod nekim drugim nazivomuser posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Afte
4.4.2011 22:52:45   
bananica
kupi plavu tintu u apoteci, s tim mazi, meni je to najbolje 

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Afte
4.4.2011 22:57:03   
lila25
Uhh apotekarko znam kako je vratila si me u djetinjstvo kada sam ih imala i muku mucila danima jos uvijek se sjecam tog osjecaja .Tad me je cuvala nana i znam da nam je njena komsinica koja je medicinska sestra preporucila da ispiram kamilicom pomijesanom sa sodom bikarbonom znam da mi je to pomoglo pa mozda da pokusas.Meni i sad ako se nekad pojavi po jedna isperem i ubrzo prodje... pozzz.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Afte
4.4.2011 22:57:19   
Apotekarka
imam ju ali budem ljubicasta kako cu medju svijet na poslu ko klaun

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Afte
4.4.2011 22:57:21   
sporty mamaa
Draga apotekarko i ja ti muku mucim s tim, meni najbolje pomogne heksoral otopina, ono bas mi se smire nekako...

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Afte
4.4.2011 22:57:42   
Apotekarka
je li i po grlu ili samo u usnoj supljini

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Afte
4.4.2011 23:03:24   
bananica
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

imam ju ali budem ljubicasta kako cu medju svijet na poslu ko klaun


user posted image to jest mana, al je mene to spasilo kada sam kao mala imala afte

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Afte
4.4.2011 23:10:18   
Malenaoduvijek
znam s cim muku mucis jer sam isti problem imala,
probala sve od kadulje, preko propolisa, lysobacta, da ih cistim cetkicom kad je samo jedna ili dvije.
e ja sam ti danas dala onaj recept ne znam jesi li pravila, ja stvarno kako sam to stavljala nikada mi se vise u tom broju nisu pojavile.

sada se pojavi jedna dvije i njih prskam apiprodent spprejom i on je odlican.

geniciana je najvece da ne kazem sta, to samo budes ljubicast a nista .
mom Igoru je jedna dr rekla da mazemo gengigelom
pa ti eto  vidi ne znam sta vise da ti kazem





_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Afte
4.4.2011 23:23:18   
Šanti
Apotekarko, znam o cemu govoris. Strasno!!! Procitala sam da je neko rekao da ih necim maze, ja ih ne mogu dotac, mene vrijedja zrak, pljuvacka, ma sve...
Uglavnom moze uzrok biti pad imuniteta i nedostatak itamina B, znaci b kompleks. Ja sam jednom pila i nisu mi se dugo posle toga javile. Bunda ima dosta vitamina B.

Od svih iprobanih lijkova, najbolji je neki gel, e sad tacno ne znam kako se zove, nije gengigel. U kutiji dodju 3 kesice, kosta oko 5 KM. Taj sadrzaj kesice se razblazi sa 3-4 kasike vode i mucka se u ustima njmanje jednu minutu i onda ispljune. Meni je to super. Ja nekad samo tog gela malkice stavim na aftu, pa tako po nekoliko puta. Sutra cu provjeriti kako se zove tacno, ima se kupiti u tim pakovanjima i u bocici od 18 ml. Nadam se da sam ti pomogla, bas mi je zao sto se ne mogu sjetit tog naziva...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Afte
4.4.2011 23:24:59   
Šanti
Evo nadjoh, sjetila se da imam u mobitelu-GELCLAIR- koncentrirani gel, imas upustvo, sve dodje

(odgovor članu Šanti)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Afte
4.4.2011 23:26:46   
gvendolina
Joj i mene su znale muciti i bas je nezgodno ne mozes ni jesti ni pricati kako trebauser posted image
A one se mogu javiti i usljed stresa i pada imuniteta.Prije trudnoce su me znale pocesto muciti,a ni jednom ih nisam dobila u trudnoci.pretpostavljam jer sam redovno pila Pregnital ,zdravija ishrana ,bez cigareta....
nakon poroda su mi se samo jednom javile i tada sam koristila gingagel i uz to pila i vitamin B


nadam se da ce te brzo proci,znam kako  jeuser posted image user posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Afte
5.4.2011 7:44:43   
joni
Moja ćerka starija je imala isto poslije prebolovane mononukleoze koj je bila u blagom obliku i afte su bile u blagom obliku, a namučila se, pa sam se pitala kavi su teži oblici kad je blagi ovakav, bilo je davno i ne sjećem se kako se zove taj sprej što je imala špricali smo u usta i brzo je prošlo zelena je bočica ima bjelu špricu i sjećam se da je bilo skupo a imena se ne mogu sjetituser posted image

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Afte
5.4.2011 8:56:53   
emi7908
pa mene izluđuje a i moju mamu .. zna li neko od čega se tačno dobijaju ... meni on atinta nešto i ne pomaže a i ne mogu baš na posao ljubišastih usta user posted image user posted image  koristila sam hexstril (ne znam da li se baš ovako piše) ni on mi nešto ne pomaže pa tako kad ih dobijem jednostavno pustim da same prođu ali nekad me toliko bole da šizim...user posted image  ostalo je da se proba ovaj recepat što nam je neko napisao sorry nisam vidjela nick user posted image

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Afte
5.4.2011 9:17:14   
HAHA
Meni se za afte najbolji pokazao Apiprodent,proizvođača Apipharma,peče katastrofa,ali za dva dana ništa od njih.Koristila sam  i Gengigel i PropolGola ništa mi ne valjaju.Afte se javljaju usljed pada imuniteta,kod stresa(to je neko već napisao),ali mogu biti i traumatske,nastale grubim četkanjem zuba i zubnog mesa,moj Hamza nikako ne jede koru kruha ako je hruskava,baš zbog ovoga.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Afte
5.4.2011 15:26:45   
emma.L
Afte su užas user posted image , u djetinjstvu sam patila jako, kad sam odrasla puno rjeđe ih dobijam i uvijek usljed pada imuniteta. Upravo sam šmrcava i imam jednu, ali pošto je jedna, riješim to otopinom sode bikarbone u mlakoj vodi.
Apiprodent pomaže, ali boli kao sami vrag kad se stavi na aknu user posted image user posted image user posted image , bukvalno su mi znale suze ići.
A one se dobiju i zbog manjka vitamina B ili traume tkiva. Imala sam prošle godine jedno malo zeznuto vađenje zuba i 20 dana kasnije sam imala 14 velikih afti - lysobact i hexoral u kombinaciji su mi pomogli.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Afte
20.8.2011 15:12:50   
de_de
Evo da malo podignem ovu temu. Afte imam skoro svaki mjesec, ma uzas. Trenutno imam dvije na resici na obrazu, citav obraz mi je natekao, kao kad zub boli, vec tri dana skoro nista ne jedem i pijem sto izaziva njihovu iritaciju (ma cak me i voda iritira). Probala sam sve moguce: sodu bikarbonu, kadulju, gengigel, propolis sprej.. samo trenutno olaksanje. Kakav je to mix koji se stavlja na njih

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Afte
20.8.2011 15:23:15   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: de_de

Evo da malo podignem ovu temu. Afte imam skoro svaki mjesec, ma uzas. Trenutno imam dvije na resici na obrazu, citav obraz mi je natekao, kao kad zub boli, vec tri dana skoro nista ne jedem i pijem sto izaziva njihovu iritaciju (ma cak me i voda iritira). Probala sam sve moguce: sodu bikarbonu, kadulju, gengigel, propolis sprej.. samo trenutno olaksanje. Kakav je to mix koji se stavlja na njih


evo i ja od juce imam jednu ali nisam jos nista pocela koristiti,ne boli jos previseuser posted image ....ja sam se rijesila problema sa aftama u trudnoci kada sam redovno pila pregnital i unosila vitamine.Prije trudnoce jako cesto su mi se javljale,skoro svaki mjesec kao i tebe,a sada ne tako cesto.Znaci jedini ti je lijek da uzimas neke vitaminske prpravke i sprijecis njihovo nastajanje.Evo ja razmisljam da uzmem opet pregnital ...samo da ne bude rijesila se afti,a dobila user posted image ....user posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Afte
20.8.2011 15:28:06   
niki83
jao onda cu ja mm nabaviti Pregnital...user posted image user posted image
on se stalno muci s aftama, ali mi smo otkrili uzrok: STRES!user posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Afte
20.8.2011 15:50:37   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: niki83

jao onda cu ja mm nabaviti Pregnital...user posted image user posted image
on se stalno muci s aftama, ali mi smo otkrili uzrok: STRES!user posted image



user posted image user posted image user posted image naravno samo se pazite user posted image user posted image user posted image

usljed stresa i pada imunitet i zbog toga nastanu afte,na njih je najbolje preventivno djelovati...a i sama to zaboravim i sjetim se tek kada se jave user posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Afte
20.8.2011 19:41:03   
de_de
Evo iskopala sam prenatal star oko godinu dana, stresa imam preko glave, ako kome treba rado bih ga malo posudila.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Afte
20.10.2013 12:32:02   
Crnkica
Moja curica ima par bijelih mrlja na vrhu jezika,nisam sigurna da su mjehurići,nije soor jer me ne bole bradavice i nema nekih promjena na njima..

Kod pedijatrice tek sutra mogu,a to nju boli i ništa ne jede samo doji..traje već dva dana..da li su afte?

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Afte
20.10.2013 16:17:19   
Mir@H
Moja malena je imala prije 15 dana,tako u pocetku bijele tackice,koje su presle u crvenilo pa u u prave ranice. pedijatar kaze stomatitis,primarna upala je bila na grlu pa preslo na usta. Pila antibiotike 10dana i nije jela apsolutno nista,cak nije htela ni vodu,samo je plakala po cijele dane i visila na siki. To jako crvenilo i ranice trajali su dobrih 5 dana,bilo je po jeziku,obrazima,cak malo i iznad usne vani je izaslo. Kazu da u Bosni ima i neka krema ili sprej pa da mazes,ja sma nasla i propolis u spreju i stavljala joj to da joj malo olaksam. Nadam e da kod vas situacija nece biti tako teska...

_____________________________

Nase sunce stiglo je 23.07.2012
Mamina maza 24.01.2015

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Afte
20.10.2013 18:48:22   
Crnkica
Jeli imala temperaturu,i jesu li joj desni oticale?Moja je isto nemoguća,samo hoće da se nosa.user posted image

(odgovor članu Mir@H)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Afte
20.10.2013 21:54:29   
Mir@H
jest,ona je prvo imala temperaturu tri dana,znala je ici do 39. I da u pocetku su joj oticale desni,pa su se pojavili bijeli mjehurici,onda je postalo sve crveno i rane kao herpes kad imas,po jeziku i ostatku usta unutra. ja sam prvo mislila da je od zubica temperatura ali kad sam vidjela upaljene desni otisli smo pedijatru,on je rekao da je grlo jako upaljeno i da je upala presla na usta i da je to stomatitis. Dao nam je sirup-antibiotik i pila ga je 10dana ali je i to ejdva pial,jer je 5 dana to sve skupa strasno izgledalo. Znam kako ti je,samo sam je nosala po cijele dane i dojila je ,rane mi je napravila od bradavica ali hvala Bogu pa je dojila inace kako nista drugo nije jela sigurno bi mroale na infuzije.

_____________________________

Nase sunce stiglo je 23.07.2012
Mamina maza 24.01.2015

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Bebin kum ili kuma!!!
Cickolini

Doslo vrijeme 1. rodjendana i naravno moramo izabrati kuma ili kumu. Ne znam da li se trebam voditi nekim pravilima pri izboru kuma ili kume??? Ima li kakvih obicaja ...

Molim odg. (99%)

Molim odg. (1%)


Broj svih glasova: 104

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *