|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krvna slika bebe
30.11.2008 18:31:20   
ruža
Nedavno sam bebici koja ima 4,5 mjeseci radila krvnu sliku, pa mi je dr rekla da mu nalaz nije u redu, odnosno da ima povećan broj limfocita, što ukazuje na limfocitozu. Kaže nije dobro, al njemu sigurno nije ništa i na tome se završilo. Međutim, kad sam na netu tražila šta je limfocitoza, pravo sam se prepala, ma najgore. user posted image Za mjesec dana trebamo opet raditi KKS, al ja ne mogu čekati, šta da radim, da idem drugom dr?
Da li je još neko imao ovakav slučaj i da li neko zna koje su normalne vrijednosti KKS kod beba, jer doktori neće reći?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Krvna slika bebe
30.11.2008 18:36:18   
Visnja RR
ne razumijem tu recenicu "nije dobro ali mu nije nista"user posted image
Draga kojem dr si isla?
Moj savjet idi kod nekog drugog ili privatnom pedijatru...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Krvna slika bebe
30.11.2008 18:41:23   
ruža
krvna slika nije dobra, al kad je bebu pregledala kaže nije mu ništa, al neće da kaže šta bi moglo da bude.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Krvna slika bebe
30.11.2008 18:45:55   
Visnja RR
odmah idi drugom dr ...jer ti si majka svom djetetu i moras biti obavjestena sta nije u redu... dr. kod koje si bila necu ni komentarisati...
Vrlo je moguce da bebi nije nista posebno ali draga otidji ti kod nekog drugog za svaki slucaj...
Ja moju Asju vodim kod dr. Vukovic u Dom zdravlja Omer Maslic... malo se ceka na red jer je jako trazena ali preporucila bih ti je...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Krvna slika bebe
30.11.2008 20:38:03   
Okarica
Smije li se znati koja je dr. u pitanju?

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Krvna slika bebe
30.11.2008 20:45:19   
rozi
Ruzo , idi Alabajciju, on za par minuta uradi krvnu sliku i sigurno ce ti dati pravi savjet ili lijek. Jeste da ces dati 50 km samo sto zakoracis u ordinaciju. Ja se stvarno ne razumijem u to, nadam se da nije nista. Znam koja je doktorica u pitanju, mislim da nije nista opasno, jer ona za svaku sitnicu salje na gradinu.
Javi sta je bilo . Poljubi Benjaminauser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Krvna slika bebe
30.11.2008 21:13:23   
Aminad
user posted image

< Poruku je uredio Aminad -- 30.11.2008 21:19:04 >


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Krvna slika bebe
30.11.2008 21:30:16   
Aminad

Piše li na dnu nalaza koje su vrijednosti. Mi smo skoro radili KKS svima i nisu bile iste vrijednosti za bebu (1god) i Merjemu (7god.)
Alabajči user posted image  


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Krvna slika bebe
30.11.2008 21:37:42   
Aminad
Ma evo da napišem naše iskustvo s Alabajčijem, znam da leukociti nisu isto što i limfociti ali su limfociti sastavni dio leukocita.
Svejedno moj prijedlog je traži objašnjenje od doktora tamam kad bi morala sjediti cijeli dan u ord. dok ti ne obajsne.
Traži da se ponovo uradi KKS sutra ako treba i traži objašnjenje. Detaljno. Meni MM kaže da sam ponekad dosadna, ali ja hoću da znam!!!!

ja sam jednom odnijela Burhana jer je imao osip po koži ali nije mi se nosio među bolesnu djecu u DZ i uradimo mi taj njegov slavni nalaz koji odmah bude gotov limfociti 27 neznam čega hiljada, milijona svejedno
kaže nam da je to staršno i da beba mora piti antidiotike da ima začepljene kanale uho-nos itd. itd. da nam ampicilin  dvije bočice i kad popije da dođemo opet možda će trebati još. kako je Burhan bolovao ospice a nije imao upalu uha poslije ja sam skontala da bi to moglo biti zakašnjela reakcija ali je on bio sasvim zdrav i ni po čemu osim po tom njegovom nalazu nije pokazao da je bolestan.
sutradan odemo u DZ jer mi nešto nije dalo mira i potražimo još jedno mišljenje, dokt. kaže ako je ovaj nalaz tačan nije nikako dobro ali ja ga moram uraditi u našoj laboratorili i da nam uputnicu, uradimo nalaz leukociti 12. nije bilo nikakve šanse da mu bez lijekova tako brzo spadnu ali je krvna slika bila nešto slabija nego kod alabajčija i dobio je da pije ferum
uglavnom još nekoliko majki koje su išle kod njga potvrdilo m je da su kod njega na nalazu uvijek povećani leukociti
poslije nekog vremena uradimo Burhanu opet krvn. sliku u Plavoj poliklinici  jer smo htjeli da ga sunetimo(nismo to radili gore) i kaže sestra ne mogu mu ja izvaditi krv dok plače JER ĆE MU BITI POVEĆANI LEUKOCITI. ovo je meni bila ključna rečenica koju su kasnije potvrdili i neki doktori, kad se djetetu vadi krv a ono plače može vrijednost leukocita biti malo povećana 

Burhan je nakon toga još dva puta radio krv. sl. i svaki put su mu leuko. 12

ako odeš alabajčiju neće te mašiti antibiotici 100%  user posted image  ali opet ti odluči ipak situacija nije ista ali ja mu ne bih otišla više nikad, ne do Bog nužde.

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Krvna slika bebe
30.11.2008 22:13:52   
Romali
Aminad, dobro ste vi to predeveraliuser posted image . Ne daj Bože tog straha samo jedan dan, a radi tako glupe greške user posted image

Ruža, gdje god da si radila nalaze , ponovi ih na dr.mjestu i traži objašnjenje pod svaku cijenu. Ti si roditelj,a roditelj jedini ima pravo znati sve!

< Poruku je uredio Romali -- 30.11.2008 22:14:03 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Krvna slika bebe
1.12.2008 8:12:59   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Romali

Ruža, gdje god da si radila nalaze , ponovi ih na dr.mjestu i traži objašnjenje pod svaku cijenu. Ti si roditelj,a roditelj jedini ima pravo znati sve!

Potpisujem



_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Krvna slika bebe
1.12.2008 16:38:16   
rozi
Bas mi je zao, Aminad sto imas takva iskustva za Alabajcijem.  Ja sam mu isla do sada 4-5 puta imam super iskustva , kao i dosta mojih prijateljica.

Nama nije uvijek ni vadio krv, cak me jednom skoro pa istjerao (mislim na fin nacin) iz ordinacije jer sam  dovela zdravo dijete ( hehe, a  ja se prepala jer mi je izbacivao dosta slajma). A kada mi je mali imao mjesec dana spasio nas bolnice.


(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Krvna slika bebe
1.12.2008 18:30:51   
ruža
E baš vam hvala na savjetima, a ove sedmice ću ponovo vaditi nalaze, iako mi je dr rekla tek za mjesec. Otići ću kod dr Ismeta u Živinice, već sam jednom bila, a pravo ga hvale. Limfociti su jedna vrsta leukocita i povišeni su usljed neke virusne ili bakterijske infekcije. Meni bebac izgleda super i nema ništa neuobičajeno kod njega, al eto, za svaki slučaj.
A što se tiče nalaza, na njemu uopšte nemaju vrijednosti koje su tipične za bebe, pa mi zato nije jasno. Kad sam pitala dr, ona kaže da je normalna vrijednost limfocita do 60 (nečega), a u bebe su 79, al možda nije ništa. (to su njene riječi)

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Krvna slika bebe
1.12.2008 18:39:08   
Aminad
Nemoj se brinuti možda stvarno nije ništa.  Najblje je da ponoviš nalaz i detaljno se raspitaš kod doktora za to. I ja sam čula za tog doktora u Živinicama da je dobar.

Ne znam, možda je i Alabajči dobar eto rozi ima sasvim drugo iskustvo!

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Krvna slika bebe
1.12.2008 22:13:49   
rozi
Isla sam ja i kod Ismeta. I on je super doktor, samo on ne vadi krv pa sam spomenula Alabajcija.  Uglavnom otidji nekome, jer u tu doktoricu kojoj ti ides mnogi nemoju povjerenja.(uhh da me cuje )

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Krvna slika bebe
1.12.2008 23:25:54   
Aminad
Hajde pošaljite mi pp koja je to da i ja znam user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Krvna slika bebe
3.12.2008 13:06:00   
Dinka 79
Drage moje,
ja sam danas vodila svoju ljepoticu na kontrolu i na vakcinu onu što se dobija u drugom mjesecu.Dr.je pregledala i kaze super sve uredu,fino je dobila na tezini,sad ima  5100 g a rodila se sa 3250g,porasla je fino i tako znači sve je ok hvala Bogu.Pitam ja što mi malo hropti ,a ona ništa je to al mora se pratiti bla bla ,da ne bi došlo do bronhitisa,i napriča se ona nama pravo. Sada joj je propisala da povečamo kapi D3 i da joj dajemo 2 puta na dan kapi ferum-zeljezo da ne bi postala anemična pošto je malo bledunjava....
Nije mi jasno pošto je dojim zar ona tako nedobija sve što treba,kako je onda moguće da djete postane anemično user posted image
Da li je od vas iko imao sličnu situaciju da je sa dva mjeseca davao te kapi za zeljezouser posted image
Neznam da li sam vam objasnila situaciju dobro,al me nešto panika nekakva uhvatila,jer se bojim i tih pluća i tog manjka zeljeza.


(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Krvna slika bebe
3.12.2008 14:42:54   
SANELA2007
Dinka,
što se tiće željeza meni je doktorica rekla ovako:bebin organizam do odprilike 3-eg mjeseca crpi zalihe željeza koje je sakupilo u toku trudnoće,nakon toga organizam počinje sam da stvara sebi zalihe bez obzira nadojenje,i da je to period kada sve bebe imaju manje više manjak željeza,jer tako malom organizmu treba vremena da se prilagodi i sam počne da proizvodi sve što mu je potrebno u ovom slučaju željezo.mislim da nije ništa opasno da joj das malo tih kapui.I mi također treba da pocnemo da ih pijemo,ali doktor mi je rekao pošto je on još uvijek mali ( 7 mjeseci ),da krenemo ovako da se njegov organizam polako privikne na sirup:
10kapi - 2 dana,pa onda 15 kapi - 2 dana,zatim 20 kapi - 2 dana,pa 1/3 kašike 2 dana i onda po 1/2 kašike nastaviti.


_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Krvna slika bebe
3.12.2008 18:43:25   
Dinka 79
Hvala ti draga moja,utješila si me user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Krvna slika bebe
9.12.2008 22:45:20   
ruža
Drage moje, evo da vam javim šta je bilo:
uradimo bebi ponovo KKS i odemo kod dr Ismeta u Živinice. On tako detaljno pregleda bebu da se zapitam kad će ova naša doktorka tako uraditi (hm). Nakon stvaaaaaaaaarno detaljnog pregleda i uvida u nalaz, doktor kaže da beba ima malu virozu (a naša dr rekla da mu nije ništa) i propisao mu sirup Prospan jer je blag i na biljnoj osnovi, pa neće škoditi bebi.
Pitao me koja dr vodi bebicu i kad sam mu rekla, on kaže što ne ideš kod one druge (zna ih obe). Izgleda da ni on nema povjerenja u ovu našu. Međutim, teško je prebaciti se kod druge, meni izgleda da koja doktorka prvi put primi bebu, onda mora uvijek ići kod nje i nedaju ti kod druge.Ali nastojaću da se prebacimo.
Uglavnom, beba je super, malo kašlje, al prolazi.
za doktora Ismeta sve pohvale

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Krvna slika bebe
9.12.2008 23:14:45   
Aminad
user posted image Super!


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Krvna slika bebe
10.12.2008 21:37:02   
Dinka 79
malo je smješno što ću ovo pitati,nisam našla otvorenu temu o ovome a malo mi glupo da otvaram,pa sam odlučila da vas pitam al nemojte da se smejete user posted image user posted image user posted image
Primjetila sam da je kod moje bebice hladna guza,pa mi nije jasno šta bi mogao biti uzrok tome user posted image user posted image user posted image Neki mi kazu da mozda kao slaba cirkulacija,jer još uvijek to nije sve razvijeno kako treba user posted image user posted image user posted image Pa eto ako ko ima neku ideju ili ima neko sličnu situaciju neka se javi da znam da nismo same,jer je meni uvijek u glavi da joj nije mozda hladno. I samo da znate da je stalno presvlačim jer mi je naumpalo da nije mozda i zbog toga .
znam da će se nekom mozda učiniti ovo i smješnim i glupim al eto brinem se user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Krvna slika bebe
14.12.2008 18:56:46   
ruža
Ja sam kod svoje bebe ponekad primjetila da mu je guza hladna, al nisam tome pridavala puno pažnje. Ne znam jel to problem, al i sama znaš da se i tebi i svima nama to desi user posted image user posted image pa se ne prepadaš.
Ako misliš da je ozbiljno onda pitaj doktora.

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Krvna slika bebe
14.12.2008 19:07:29   
lamka
Međutim, teško je prebaciti se kod druge, meni izgleda da koja doktorka prvi put primi bebu, onda mora uvijek ići kod nje i nedaju ti kod druge.Ali nastojaću da se prebacimo.

Za ovo kada odeš sljedeci put insisitiraj. A ako ti se sestre budu suproastavljale ti im slobodno reci da plačaš pošteno i imas pravo da biras gdje ces dijete da liječiš. Kod mene bio isti slučaj jer kod nas ima samo jedna pedijatrica u DZ a dva dr. Opšte prakse sto ja nisam znala, i iako su se opet bunile ja sam  insisitirala i na kraju idemo kod pedijatrice.


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Krvna slika bebe
14.12.2008 19:38:34   
rozi
Do sada sam cula da je samo stela palila, pa pokusaj makar tako , Ruzo, a kad vec tracamo osoblje nesto mi je palo na pamet. Ima li neko pravilo smije li se sa kolicima uci u ordinaciju, nama doktorica nije nista rekla, a kada smo posli uci kod sestre koja daje vakcine, ona nam je samo hladno rekla: ''Ne smijete sa kolicima ovamo''. Na predzadnjoj vakcini kada sam bila sa muzem nije rekla rijeci, a sada sa sam isla sa rodicom i tako je postupila.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *