|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Crvene bubuljice po licu i vratu bebe...
14.10.2008 14:46:04   
Rabi
Nama ce u cetvrtak biti 40 dana. Od dana rodjenja bebica ima neke sitne crvene bubuljice po licu i vratu pa cak i po glavici. U zadnjih nekoliko dana one su se pravo rasirile, po obrazima posebno. Jako su crvene i kao da su suhe. Interesantno da se navece povuku i nisu crvene kao u toku danauser posted image
Promjenila sam i sampon, deterdzent, kremu... Nebil se povuklo? A ono isto. Pitala sam dr. kaze da je to normalno i da oni trtiraju samo bijele bubuljice.
Interesuje me da li je neka imala slicno iskustvo i ako jeste, kad se se povukle i kako? Pozzzzz

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 21.3.2012 23:55:39 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 14:55:14   
Anoniman
vjeruj mi, ja sam shvatila u tih prvih 40 dana i rogovi da su mi bebi narasli ne bi bilo čudo... svašta smo predeverali, izgleda da joj je osjetljivija koža. Isto to je imala i prvi put je patronažna malo premazala hipermanganom, povuklo se poslije, pa je ponovo dobila i doktorica je na pregledu dala neki sirup samo 1/4 kašikice da popije protiv alergije, i kremu neku locacorten da u tankom sloju dva dana po jednom namažem, onda doktor drugi ponovo nakon nekoliko dana rekao da malo namažem mašću byvacin. Sve sam poslušala i svaki put bi se malo povuklo, i poslije opet pogoršalo. Zato sam sve bacila, pazila kako malu dotičem, nismo je više ni mi ljubili, pazila sa čim joj lice ima kontakt, umivala je non-stop i ničim je mazala nisam, jer i kad bih bademovu stavila još bi se više zacrvenilo.
A crvenilo može biti i od vrućine, i od alergije, i od diranja... Samo se opusti i čekaj da prođe, šta ćeš, jeste da ne izgleda divno, ali mala je to beba i normalno je.

< Poruku je uredio Shee -- 14.10.2008 14:56:43 >

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 14:56:36   
larina
mislim da se same povuku i kod moje bebe su bile.doktor kaze da je normalno i kad se kupa nemoraju se za bebe koristiti samponi,moze se koja kap nakapati u vodu majcinog mlijeka-ako beba doji.Samo te se bubuljice nesmiju dirati ,niti mazati-jednostavno ostaviti da same produ

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 15:04:50   
Rabi
Neko kaze da se beba cisti, pa hajde dobro ako je to i samo da sto prije prodje. Nekako mi bas ruzno izgleda.
A i ja sam primjetila da se jos vise pojave nakon bademoveuser posted image
Ja ga umivam i kamilicom al nista. One su opet jako crvene.
Jutros sam primjetila da ima malo i na prsima i ledjima.
Nadam se da ce aBd proci nakon 40 dana kao sto kazuuser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 15:10:10   
Anoniman
ma i ja sam ludila, djete mi ko da ga je neko nabub'o.user posted image
kaže mm:sve je dobro dok moja žena ne vidi bubuljicu.user posted image
a šta ćeš, pa zamisli one iz tako zaštićenog okruženja sad dolaze u dodir sa svime i svačime...
nema veze, samo dok se upoznaju i sprijatelje sa bakterijcama, biće to sve super!!!user posted image

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 15:11:24   
larina
najbolje u cistoj samoj vodi okupaj bebu i lijepo posusi lagano bez trljanja i proci ce-vidjet ces...

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 15:14:37   
Mrka
Kod moje male je to bilo, ali samo nekoliko dana, najvise 10 i sad su se povukle, nema nista. Nisam nista radila, jer su i meni u bolnici rekli da je to normalno.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 15:15:59   
Anoniman
ni ja joj ne brišem lice nakon što je umijem, već pustim da se samo osuši.

(odgovor članu Mrka)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 15:20:20   
D_K
Pozdrav zabrinutoj mamici.
Kada sam rodila prvu curicu bilo je ljeto (juli) i ona se oko vrata i ispod pazduha izasula i kad pogledam sad njene slike prosto se prepadnem.
Nismo cekali da samo prestane jer iako je mala beba ipak je to muci. Nama je pomogla hipermangan kupka a bademova krema je sve pogorsavala pa smo je izbacili iz upotrebe. Prvo smo cistili sa medicinskim alkoholom pa onda kupka od hipermangana. Nakon toga smo stavljali bivacin i tako vise puta dnevno dok se nije smirilo. Sa drugom bebom nismo imali takvih problema.
U svakom slucaju ti preporucujem da kontaktiras svoju patronaznu pa ti moze ona preporuciti sta da radis...
Puno pozdrava i nadam se da ce mala bebi da bude ok jako brzo..

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 15:26:44   
Rabi
Hvala vam drage moje mamice! barem sad znam da nisam samauser posted image
Znaci izbaciti sampon i kremicuuser posted image  OK probamo i to!
A posle umivanja mu ne brisem lice vec i ja sacekam da se osusi.
Shee, sto se tice ljubljenja i o tome sam razmisljala, mozda bi i to mogao biti jedan od razloga? Nista, znaci stavljamo zabranu i na ljubljenje!  

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 15:32:45   
makana
pozdrav
zbog jakog osipa od džonsons šampona izbacila sam nakon prvog mjeseca iz upotrebe taj šampon, potom omekšivač, a bebin veš prala sam sa veoma malo deterdženta, jedna kašika samo,
a osip je reagovao na kreme-masno, ulje i ostalo što ne suši već vlaži i masti njenu kožu tako da sam je faktički kupala u kamilici, ničim mazala već posipala praškom i nekako je to, čini mi se, kad sam najmanje o tome mislila i prestalo, ali jeste pred kraj počelo sa glave da silazi na ramena, pa sve do prepona, onda je samo nestalo 
eto almedinino i moje iskustvo sa osipom, sitnim crvenim

< Poruku je uredio makana -- 14.10.2008 15:34:11 >


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 15:50:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rabi

Hvala vam drage moje mamice! barem sad znam da nisam samauser posted image
Znaci izbaciti sampon i kremicuuser posted image  OK probamo i to!
A posle umivanja mu ne brisem lice vec i ja sacekam da se osusi.
Shee, sto se tice ljubljenja i o tome sam razmisljala, mozda bi i to mogao biti jedan od razloga? Nista, znaci stavljamo zabranu i na ljubljenje!  

ma ja mislim da je kod naše to najveći razlog, jeste tužno, ali se valja malo strpiti, može u nonice, guzu, ali lice, vrat-ne!!!

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 15:54:54   
Rabi
valja malo strpiti, može u nonice, guzu, ali lice, vrat-ne!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image
Samo da nam prodju bubulje

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 15:55:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: makana

pozdrav
zbog jakog osipa od džonsons šampona izbacila sam nakon prvog mjeseca iz upotrebe taj šampon, potom omekšivač, a bebin veš prala sam sa veoma malo deterdženta, jedna kašika samo,
a osip je reagovao na kreme-masno, ulje i ostalo što ne suši već vlaži i masti njenu kožu tako da sam je faktički kupala u kamilici, ničim mazala već posipala praškom i nekako je to, čini mi se, kad sam najmanje o tome mislila i prestalo, ali jeste pred kraj počelo sa glave da silazi na ramena, pa sve do prepona, onda je samo nestalo 
eto almedinino i moje iskustvo sa osipom, sitnim crvenim

ma ja perem veš dm-ovim det. bez boja, mirisa itd., chicco omekšivač i mustela kupka, da bi mi glupa doktorica izjavila da promijenim šampon(vjerovatno jer nikad nije čula za njega) i rekla da uzmem JOHNSON! A svi se žale na njega, ona meni: "pa i u porodilištu bebe njime kupaju."
eto vam...
P.S. trebam li napominjati da je nisam poslušala...?

(odgovor članu makana)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 16:22:57   
hanabanana
To je normalno, ne maži ni slučajno kremama ( samo mastiš i pospješuješ javljanje novih ), niti peri kamilicom. Obična voda, ali i to onda kada je vrijeme kupanja.
Proći će.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 16:24:29   
Visnja RR
Ako se taj osip ne povuce za par dana , mozda ipak traziti misljenje dermatologa...

A mozda da pokusas da bebu kupas sa kamilicom... mozda i da prokuhas vodu jer nekad i hlor moze izazvati alergiju kod njezne koze

< Poruku je uredio Visnja -- 14.10.2008 16:25:57 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 16:35:11   
batterfly
E i moja djeca su imala slicne probleme,prvi sin je jos iz bolnice "pokupio" bakteriju,sa kojom sam se borila i 2 meseca ,ako ne i 3. Ne znam sad bas tacan naziv(pa ne bih ni pokusavala ovdje staviti naziv,znam "odprilike",sad idu li slova bas tim redom,ne znamuser posted image ,helem bilo je prije 3 god.....)
I imao je tako tackice po tijelu koje je meni babica(komsinka) rjesavala cisteci sterilnom gazom koju natopi malo alkoholom,pa poslije pospe bivacin.
Molim te obrati paznju,ove "tackice" se pojavljuju na tesko vidljivim mjestima,npr.ispod pazduha,ispod vrata,na pregibima isl.),,,na pocetku bude crveno,a poslije izgleda kao"zagnjojena cviba".....ako primjetis na ovakvim mjestima,obrati se pedijatru,....a ako je samo po licu i vratu,to je imao moj drugi sin i to sam rijesila sa tekucinom koja se zove "ACIDI BORICI" 3%sol....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 17:53:58   
jasmina_mm
I moj sin je imao osip ali samo po obrazima sa kojim sam se borila punih pet mjeseci ako ne i vise. Sve smo probali sta god su nam rekli, izbacili sampone, detrdzente, omeksivace, ljubljenje, umivala ga kamilicom, svojim mlijekom, ma sta god mi je ko rekao probala sam ali nista. Na kraju na moje malte ne moljakanje pedijatrica mi je dala uputnicu  za dermatologa koja mi je rekla da je to od tjemenjaceuser posted image  (svom djetetu nikada nisam nasla nimalo tjemenjace na glavi, mozda u prvih 10 - 20 dana zivota da ju je imao i to je sve, i ona mi je propisala kremu Elidel koja kosta oko 55KM. Takodje mi je rekla da dijetetu nekoliko puta na dan obraze ocistim dobro razblazenim hipermanganom tako da bude providan, a kremu ujutro i navece da stavljam. Nakon mjesec dana mom sinu se osip povukao i hB nikada ga nije vise dobio...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
14.10.2008 21:10:20   
almai
ja bih ti savjetovala da obratis paznju  na suh i topal zrak u kuci/stanu.
Mozda je bebi prevruce ba se zbog toga ospe, dok kazes da se taj osip povlaci u toku noci.Mojoj user posted image je se to znalo desavati upravo zbog vrucine i visoke temp. u stanu idealna temp. za bebe u kuci treba biti od 20-22stepena.


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
15.10.2008 18:40:17   
lepara
mojoj bebi je to isto bilo u tih 40 dana. doktorica mi je rekla da je ujutro i navece prebrisem kamilicom i da ne koristim omeksivac kada perem ves jer joj je koza osjetljiva.
i vjeruj mi da joj je kamolica jako pomogla. s obzirom da je rodjena u ljeto(11.07.) i od vrucine joj je to znalo izlaziti ispod vrata .
Sada vise nista nema. koza joj je prelijepa i pocele smo koristiti lenor.
pozdav

_____________________________

Moja Selma je zivot moj...
11.07.2008.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
16.10.2008 13:00:27   
enna
Evo i mog slucaja moja Ena nije imala te crvene tackice na licu u prvih 40 dana ali zato negdje oko 4 mjseca svako malo zacrveni joj se bradica  i to bude kao da je opecena necim bude par dana i povuce se pa opet jovo na novo promjenim joj cucu da joj je brada slobodna i sve i evo mozda u zadnjih mjesec dana na bradi vise nema nista ali je preslo na obraze koji se nekad tako jako zacrvene i izgleda da ju cesu vidim da se unervozi i krpicom trlja po licu pa opet poslije par dana se povuce.Vodila sam ju pedijatri kaze da je normalno dala mi neku kremu i neko ulje za kupanje koje sam platila 55 eura ali od kojeg je njoj koza jos suhlja 21 aBd idemo na redovnu kontrolu pa cu pitati trabam li dermatologu mada mi je ona rekla da neka djeca to imaju do 6 mjseci a neka cak do godinu dana nadam se da nije nista strasno.sada ju umivam kamilicom i mazem joj lice hrvatskim melemom i cini mi se da crvenilo nije tako jako da se povlaci nebil dragi Bog dao!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
16.10.2008 18:17:54   
Melica
Na kraju na moje malte ne moljakanje pedijatrica mi je dala uputnicu za dermatologa koja mi je rekla da je to od tjemenjace (svom djetetu nikada nisam nasla nimalo tjemenjace na glavi, mozda u prvih 10 - 20 dana zivota da ju je imao i to je sve, i ona mi je propisala kremu Elidel koja kosta oko 55KM.


Molim te jasmina mm da mi odgovoriš gdje si ovu kremu nabavila?
Hvala

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
22.3.2009 13:36:05   
ringeraja
Super za temu!
Mojoj bebici se upravo nesto slicno bubuljicama pojavilo na desnom obrascicu, i bas ruzno izgleda. Poslednji put kad smo bili na pregledu, imala ih je manje, a babica rekla da je to u redu i da se koza cisti. Medjutim, mene brine to sto se ovo u medjuvremenu prosirilo...user posted image
Povremeno se povuce, pa se pojavi i tako u krug. Citala sam u jednoj knjizi da se to javlja zbog aktiviranja bebinog imunog sistema i da se moze oceniti cak i kao nesto pozitivno??? No, mene to ne tesi...Hmm...
Pise i da se ne tretira bilo cime, ali ja nisam imala strpljenja pa sam je mazala kremom poput Pavloviceve masti, sto je izgleda pogresno.
Vidim da je starija tema, ali me bas interesuje sta je bilo dalje sa osipom kod tvoje bebice, @Rabi?
Neka se javi jos neko sa savetom, pleeeease!
Pozuriteeeeuser posted image

(odgovor članu Melica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
5.4.2009 10:09:18   
lavica2008
Moja beba ima osam mjeseci...Već duže vrijeme ima sitne bubuljice na licu, najviše izražene na desnom obrazu, pa oko očiju...Mazala svim i svačim...niššta... nema još zubića ali već duže bali, gura rukice usta i trlja rukama lice...pa kažu da je to sve od toga. da se ne brinem ni zbog čega sve je to normalno i da ne pretjerujem s kremama..... trenutno koristim samo Adermu i sapun aderma za kupanje.... Stanje je trenutno malo bolje, pa vidjet ćemo...

ne znam koliko sam ti pomogla, ali eto da čuješ i moj slučaj,.   biće ti lakše....


Pozdrav

A i mene zanima slučaj od Rabi....user posted image

(odgovor članu ringeraja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Crvene bubuljice po licu i vratu Kod bebe...
5.4.2009 10:49:35   
Anushka
moj mali je po izlasku iz bolnice po stomaku imao srvene bubuljice koje bi brzo pobijelije i oko guze malo crveno, mi smo cistili stapicima za uho natopljenim u razblazenom alkoholu da pukne (tako nam pokazala i pedijatrica i patronazna)i poslije bivacinom i pri svakom previjanju sam posipala bivacinom, i za 2-3dana se povuklo potpuno, mislim da je bilo od violetine pelene, inace smo koristili pamucne ali ga vodili u bolnicu i iskoristili poklonjeni primjerak i nikad vise. A oko guze se nije htjelo povuci dok nisam kesicu kamilice nakon sto sam napravila caj ohladila i umotala u sterilnu gazu i drzala kao oblogu par minuta, isto dva dana tako i proslo. I sad se ponekad na vratu i ledjima od znojenja pojavi, ali ga okupam i posusim i namazem bivacin puderom - pokazao se kao odlican barem meni.

(odgovor članu lavica2008)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *