|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Široko povijanje
7.8.2008 13:45:20   
jupajdi
Interesuje me da li vi svoje bebe široko povijate ( preko pampersa još jednu pelenu presavijenu na tri dijela i švedsku pelenu )?
Naime, prije četiri godine ja sam Emina tako povijala, tako su svi savjetovali, od bolnice, pedijatra itd.
Sada mi ništa gore nisu rekli. Pitala sam patronažnu, ona kaže kako je zvanično dr. Gavrankapetanović rekao kako ne treba, ali i kako dosta još pedijatara savjetuju široki povoj. Tako da mi ništa nije rekla, niti radi, niti ne radi.
Ja joj stavljam te pelene samo zato što sam i prvom djetetu, barem do drugog mjeseca kada ćemo na snimak kukova.
U stanu nam nije toliko vruće, pa mislim da joj ne smeta. A ako bi bilo vruće skinula bih joj to. user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 13:52:10   
ja
draga jupajdi
Ja stvarno neznam sta vise da slusamo od pedijatara neki kazu jedno neki drugo i onda ostane na nama da odlucimo,ja sam svom sinu isto do 2,5 mjeseca stavljala siroko povijanje a iskustva su ovakva bila...kad je njegova pedijatrica vidjela rekla je ma nema potrebe za tim sto stavljate to a kad sam otisla u opcu bolnicu snimat kukove od nas 10 koje smo bile tu jedina sam ja imala i kada je to dr vidio sve majke je zvao da dodu da pogledaju kako treba stavljati pelene i pred njima rekao da je samo to pravilno cak do 6 mjeseci...e pa sad ti meni reci koga slusati....pozdrav

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 13:56:54   
*sunce*
ja baš neki dan pričam sa mamom i svekrvom kako u zadnjih par godina bebice ne povijaju već eto samo onako jednu pelenu (vidjela sam kako izgleda kod kumove bebice) ma ništa to nije,  pa nisu nama naše matere džaba to stavljale odma su bebice mirnije i sve, ja sam rekla da ću povijati svoju bebicu aBd, ne može joj to naškoditi.

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 14:08:49   
jupajdi
sunce,
nisam mislila na tu vrstu povijanja, da se dijete svo umota u pelenu kako ih u bolnicama umotavaju.
Mislim na široki povoj preko pampers pelena.

Stvarno je žalosno da se naši doktori razilaze u mišljenjima. user posted image

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 14:10:52   
makana
ja Boga mi svoju almedinu povijala, stavljala dvije pamučne pelene preko pampersa prvi mjesec, jednu kao traku a drugu u trokut i preko pampersa
čak sam je probala povijati onako kako je mene moja mama povijala kada sam bila beba, ali ja nisam imala onog povoja već sam pokušavala uraditi nešto slično onome kako bebe u porodilištima umotavaju, jer su onda mirnije i bolje spavaju
međutim, almedina je stalno mlatarala i rukama i nogama, i samu sebe budila, dirne se ručicom po licu i odmah usta na gotovs za plač, jer je nisam uspijevala umotati kako treba
da se vratim temi, ako čovjek koji radi na odjelu gdje se snimaju kukovi kaže da je široki povoj dobar, prije bih njega poslušala nego nekoga čija to nije uža specijalnost user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 14:15:28   
suncan_dan
ja svoji nisam povija, jer su mi rekli da nije potrebno, da je sve ok. al ako diagnoziciraju dysplasiu kukova, onda isto rekno da se siroko previja, zato mislim da nemoze nista skodit, ako se ispocetka issto to radi.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 14:24:43   
majki
Ja sam svojoj curici stavljala široki povoj do trećeg mjeseca, poslije nisam jer je bilo vruće, mada je pedijatar rekao najmanje šest mjeseci. Čula sam isto da sad uopšte pedijatri ne preporučuju da se stavlja široko povijanje. Moja prijateljica koja je Njemica, ima troje djece i kaže nisam nikad čula za to (široki povoj) to se kod nas ne radi. Hajd budi pametan sad... mislim da nemože škoditi barem do dva-tri mjeseca.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 14:28:27   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: majki

Ja sam svojoj curici stavljala široki povoj do trećeg mjeseca, poslije nisam jer je bilo vruće, mada je pedijatar rekao najmanje šest mjeseci. Čula sam isto da sad uopšte pedijatri ne preporučuju da se stavlja široko povijanje. Moja prijateljica koja je Njemica, ima troje djece i kaže nisam nikad čula za to (široki povoj) to se kod nas ne radi. Hajd budi pametan sad... mislim da nemože škoditi barem do dva-tri mjeseca.


mozda ona za to nezna, al to i ovde rade, bas ako nisu kukovi ok.



_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 14:37:41   
majki
Pa vjerovatno ako se ustanovi da nešto nije kako treba, kod njene je djece bilo sve u redu.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 15:21:04   
Gigana
Ja sam Vedada povijala do 4. mjeseca i onda smo skinuli povoj zbog vrućine, a i doktorica je rekla da više ne treba.  Preko pampersa sam stavljala jednu pelenu između nogica, pa onda Švedsku pelenu da to sve lijepo stegnem. 
Inače, moja radna kolegica, koja je rodila u Americi, kaže da to gore niko ne radi, niti da joj je ikad iko to spomenuo u bolnici, tako da ona svog malog nije nikad široko povijala.
Ako već dođe do problema sa kukovima, mislim da tu jedino pomažu terapije sa onim tegovima što se okače djetetu i što mora vježbati tako kukove, a tad je već kasno za široko povijanje. 
Neko kaže treba, neko kaže ne treba, ne znam, sve je individualno, radite prema svojoj procjeni.  Uglavnom, bitno je da ne može škoditi.

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 15:51:07   
Adana
Meni je pedijatar u bolnici savjetovao siroko povijanje, a patronazna joj je stavila siroki povoj pri prvoj posjeti. Tako da joj sada preko Pampersa stavim obicnu pelenu savijenu u trokut ali bez svedske pelene, i samo bodic preko...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 19:12:27   
camm
IZVORNA PORUKA: Adana

Meni je pedijatar u bolnici savjetovao siroko povijanje, a patronazna joj je stavila siroki povoj pri prvoj posjeti. Tako da joj sada preko Pampersa stavim obicnu pelenu savijenu u trokut ali bez svedske pelene, i samo bodic preko...

isto ovako do 3 mj.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 20:22:34   
Suzana
Mojim djecacima su nepuna 2,5 mjeseca i mi nikada nismo radili siroki povoj...
Da budem iskrena, od frke sam na to bila potpuno zaboravila, a onda se sjetila i malo uspanicila, i pitala pedijatricu, rekla mi da nije frka sto to nisam radila... A prijateljica mi rece da je to potrebno raditi curicama...
Trebamo im uskoro snimiti kukove, i nadam se da ce aBd sve biti OK...
A mislim da bi im na ovim vrucinama dodatna pelena bila pravi srklet...

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 21:16:22   
mamina cura
Najlakse je koristiti platnene pelene za siroko povijanje, niti im je vruce a ipak su noge u pravilnom polozaju. Mi smo radili i vjezbice ali to neko dozvoljava a neko ne.
Najteze mi je bilo vidjeti bebu od 6mj sa kaisevima za ispravljanjeuser posted image  kad smo bile na kontroli. Poslije toga sigurno ne bih svoju bebu stavljala samo u tanki pampers.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 21:31:42   
ebru
Ja nisam siroko povijala,niti mi je ko preporucio od strane pedijatra...UZ kukova radili sa 2 mjeseca i nalaz uredu!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 21:59:32   
kana
imas ovdje svega za procitati
Sretnouser posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/kukovi_bebe/m_55846/tm.htm

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 23:14:46   
stella
Ja sam Hanu povijala dok nismo otisle u bolnicu.Gore sam prestala, jer svako malo sam je morala skidati.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 23:18:07   
Skvo RR
Nama je na vjezbama sestra savjetovala da ne radimo siroki povoj, osim ako nam doktor ne kaze drugacije.user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 23:34:21   
dinaa
Ja sam svojoj bebi stavljala jednu tetra pelenu preko pampersa dok nismo uradili uz kukova sa 2 mjeseca nalaz je bio uredan i dr.je rekla da nema potrebe dovoljna je samo pampersica.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Široko povijanje
7.8.2008 23:37:29   
Vizionarka
Ja sam stavljala shiroki povoj  jer mi je to preporuchila pedijatrica u bolnici, jer mi je to preporuchio i ljekar na kontroli kukova (shto je duzhe moguce)... prestala sam sa shirokim povojem kad su pochele vrucine.. bilo mu je oko 4 mjeseca.
Jednom pelenom slozhenom " u trokut" (to mi je pokazala patronazhna) i preko pampersica. Inache sa kukovima mu je sve ok.

_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Široko povijanje
8.8.2008 7:12:14   
mamyca
Ja nisam svog malog povijala,niti nam je dr.rekao da to radimo,samo pampers sam mu stavljala.A sa 2 mjeseca sam ga vodila na snimak kukova i sve je ok hB.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Široko povijanje
8.8.2008 7:59:25   
Najdraza mama
Ja sam samo malo na pocetku prvom sinu stavljala i poslije nista ...Harunu samo kad je bas bio maleni na papmers jednu pelenu...doktor je rekao siroko povijanje ...

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Široko povijanje
8.8.2008 8:16:58   
ElmaB
Ja sam i Teu i blizance povijala siroko do prve kontrole kukova. Kada su mi rekli da je sve u redu prestala sam!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Široko povijanje
8.8.2008 11:23:02   
Lulu_
u njemackoj niko ne povija bebu i kad sam je gore odvela kod pedijatra pitala me je zena a sta ce vam ovo...ja malo crvena pa reko radi kukova. ma kaze zena kakvi to ne treba to se radi kada ima beba problem ali svaka beba koja ima ok kukice ne treba joj to samo je bezveze smeta i kada sam dosla opet ovdje pitam svoju pedijatricu koja mi kaze isto to. naomih ne nosi svedsku pelenu i kukici su joj ok a i prevruce je za svedsku

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Široko povijanje
8.8.2008 11:27:13   
ElmaB
Cula sam da na Zapadu to ne rade. A, kod nas su opet podijeljena misljenja, od pedijatra do pedijatra. Eto, ja sam licno radila tako i sve je, hvala Bogu, bilo ok!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *