|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Referentne vrijednosti nalaza kod beba
9.2.2009 22:24:28   
neki
Danas smo radili nalaz urina(bebi je 21 dan)...Ima povisen broj leukocita i puno bakterija;sutra moramo na pedijatriju,mozda ga i ostave gore radi pretragauser posted image Ima li ko iskustva s ovim?

< Poruku je uredio Hanady RR -- 11.6.2010 13:54:16 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
9.2.2009 22:39:07   
mamyca
Draga Neki nemam iskustva sa tim,ali zasto ste mu radili nalaz urina,jeli to bio bolestan?Ne brini,mozda je samo neka manja upala.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
9.2.2009 22:43:17   
Anoniman
Moja beba kad je imala 13 mjeseci nije joj bio dobar nalaz urina,imala je povišene leukocite što znači neku upalu a imala je i malo bakterija,ostavili su me gore i radili urinokulturu ,nalaz krvi,sve joj je bilo dobro a urinokultura je bila sterilna hB, onda je počela povračati i mala je temperaturu pa proljev i doktorica je rekla da je to stomačni virus,preporučila mi je da joj dajem hapu humana HN jer je ona dobra kad djeca imaju proljev. Ne brini samnom u sobi je bila žena sa bebom od 2 mjeseca koja je imala puno bakterija,radili joj nalaze,uriokulturu i uključili antibiotik ujutro i naveče,ona je tražila da ide kući ida dovodi bebu svako jutro i veče na terapiju i pustili su je. Nemoj da brineš nije to ništa strašno dosta beba ima bakterije.

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
10.2.2009 14:02:23   
neki
Evo da se javim.Bili smo na pedijatriji,doktor ga je pregledao i kaze da beba ne izgleda bolesno,da radimo urinokulturu,najvjerovatnije da nalaz od juce nije dobro uradjen...Sretni smo sto nismo ostali u bolnici,i nadamo se da ce urinokultura biti u reduuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
10.2.2009 14:05:21   
Anoniman
Ma narvno da hoće,svaka beba ima malo bakterijica,pogotovo curice,biće to sve ok,dobro da vas nisu zadržali gore. Ne brini,samo hvataj urin svako jutro za urinokulturu.

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
10.2.2009 14:07:57   
neki
Hvala draga,ma bas mi je lakse pogotovo sto nismo ostali gore...A ujutro obavezno lovimo prvi urinuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
10.2.2009 17:44:18   
teta berta
draga neki mi smo imali s tim problema, urin dosta bakterija, urinokultura e.colli nadam se da će kod tebe biti ok, ali moj ti je savjet odi na pedijatriju da ti oni uzmu urin ili u domu zdravlja, mi kad god bi to hvatali kući il bi uzorak bio zagađen ili bi pokazao neku lijevu bakteriju, zato sad uvijek vodimo bebu da joj to urade u bolnici i zadnji nalaz je bio ok hB. i usput jako je teško posebno ciricama uzeti urin, nama su savjetovali da ne pokrivamo bebu kad stavimo vrećicu i ona se jadna prehladila iako je u sobi bilo toplo... a bitno je dobro očistiti spolovilo...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
10.2.2009 18:56:05   
marija m
Neki drago mi je sto je s bebijem sve ok,kao sto kaze teta berta da moze bit i od ne steriliziranih ruka itd.........Mada sam dosad dosta puta vadila urin i uvijek je nekih bakt i epitela ali do sad nista zabrinavajuce..........

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
11.2.2009 9:36:46   
neki
Evo odnijeli smo prvi urin jutros...Vidjecemo sta ce biti,mada ako nedaj boze nesto ne bude ok,nosicemo ga u bolnicu pa nek mu oni to urade,mada se jezim od koseva uopste,a kamoli od pomosli da bi nas mogli i ostaviti gore,uuhuser posted image Hvala vam na podrsci i drzite nam fige da sve bude okuser posted image Pusa

(odgovor članu marija m)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
11.2.2009 10:58:16   
mamyca
Draga Neki iskreno se nadam da ce nalaz biti uredu,i da nece biti potrebe za ostajanjem u bolnici,sretno,i ljubi malo pile.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
11.2.2009 17:46:48   
neki
Mamyca,hvala ti...Ali danas je bio gotov nalaz iz doma zdravlja(jer nosimo uporedo i tamo i urinokulturu),i opet isti...Ma samo kad pomislim na bolnicu,zlo mi je,jos kazu da ja ne mogu biti gore sa njim,ma crknucuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
12.2.2009 7:03:02   
mamyca
Neki bas mi je zao,ne brini sigurno nije nista strasno,eto vidit ces sta se doktori reci,a kako neces moci biti s njim?Ja sam mislila da majke mogu biti s bebama,pogotovo tako mladimuser posted image ,ma svasta.Ne brini draga,zelim malom hrabrom momku brzo ozdravljenje i mami snage da ovo izdrzi.Sretnouser posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
12.2.2009 20:59:51   
neki
Hvala,molim Boga da sve bude ok...user posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
12.2.2009 21:34:16   
teta berta
ma kako da ne mozes biti s njim, kod nas u Mo. mame budu s bebama u sobi. Svasta ces ti dozivit u ovoj nasoj drzavi. A nemoj se nista brinuti, moja beba je imala e.colli, temp.preko 39, a nije ostala u bolnici, vec smo je mi vodili dvaput dnevno na injekciju. nekad je i medicinska sestra dolazila da mi ne moramo ic. Bit ce to sve u redu

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
14.2.2009 10:02:25   
neki
Nalaz urinokulture gotov(slucajna veza,pa je brzo bio gotov),eserihija coliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ziva ne znam sta da radim,vodaju nas iz dana u dan po kosevu,moramo kod nefrologa kod kojeg se narucuje,dakle nista prije ponedeljkauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
14.2.2009 11:40:16   
mamyca
Bas mi je zao neki,user posted image nesekiraj se bit ce sve uredu.Ja ti bas nemam iskustva sa tim,ali sigurno ce ti neka druga forumasica pomoci.Ljubi mi malo pile i nek nam brzo ozdravi.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
14.2.2009 11:49:16   
teta berta
ma ne brini se ti ništa neki, mi smo kroz to dva puta prolaazili. beba sada ima 6 mj i nalaz urina je sterilan. bili smo i kod nefrologa, ništa strašno, i sve je prošlo u redu. valjda tako šalju svakoga. mi smo prvo bili na injekcijama, a kad se drugi put pjavila sirup ESBESUL dva puta dnevno po 2.5 mg. poslije kontrola sterilan i nakon toga još 10 dana pili esbesul ali samo uvečer radi profilakse. do sada se nije vratila hB. ti samo pij dosta brusnice, i bebi daji dosta tečnosti čajeva za bebe. tako su nama savjetovali. ps.kolika je e.colli, nama bila 10 na 6.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
14.2.2009 15:24:09   
neki
Kod nas je 10na sedmu,ali nema beba nikakvih simptoma,ni temperature,ma nista,pa me to bas zabrinjavauser posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
15.2.2009 21:49:15   
teta berta
nije ni kod nas drugi put bilo ni temp ni ništa, jednostavno uradili kontrolni nalaz kad ono suprise i to kakvo. ne mora nužno biti temp.ali može se pojaviti, bolje da je nema i bolje je što prije to riješiti, vidjet ćeš nakon terapije je neće biti. i presvlači bebu što češče, posebno kad se ukaki to su nama rekli... i još su nam rekli da ne koristimo vlažne maramice, nego vatu i vodu i da kupamo bebu svako veče. ali ja koristim maramice, niveine za osjetljivu kožu, one bez parfema i mirisa...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
16.2.2009 0:13:43   
ranija
draga neki nemoj se sekirati i moja beba kad je imala 13 dana dobije e.coli i bio 10 dana u bolnici ali je on imao temperaturu tako da vi sigurno necete ostati a moj ti je savjet ako mozes idi kod doktorice zecevic privatno a onda kod vegar mislim da je bolje nego ici njima u bolnicu.
sretno i javi sta je bilo

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
20.2.2009 13:50:29   
neki
Evo samo da vam javim sta se desava...Nakon sati i sati cekanja na Kosevu(naravno da smo se narucili za pregled),nefrolog ne misli da je u pitanju e.coli vec da nalaz urina nije uradjen kako treba,jer kesica na cuni ne smije stajati duze od pola sata.Beba nema nikakvih simptoma,a uradjen je i UZ.Moramo ponoviti urinokulturu,mada ziva ne znam kako da to uradim,a da bude ok.Bas sam se smirila...user posted image

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
20.2.2009 14:35:48   
SANELA2007
neki,i kod nas je odprilike ista situacija bila,na kraju su nas poslali kod dok.Varge privatno i ona nam je uradila UZ i rekla da je sve super i da nema apsolutno govora o e.coli,a što se tiće urina najsigurnije je ( mi smo tako uradili i opt ću za kontrolu ) uraditi nalaz urinokulture kod privatnika.Prvo urin netreba presipati iz kesice u epruvetu( prilikom čega može doći do unosa bakterija ),a najvažnije je da oni odmah uzimaju urin na analizu ne čekaju da se skupi kao u domu zdravlja pa može doći i do kontaminacije.Način na koji da uzimam urin malom objasnila nam je doktorica.Neznam da li je  kod tebe sin ili kcerka,ali ja sam to radila ovako nadam se da će ti pomoći:

prvo ga operem normalno dj.sapunom,zatim mu malo navučem kožicu na piši( jer se tu zadržava urin koji duže stoi poslije svakog mokrenja i stvara bakterije ),nakon toga napravim rastvor hipermangana da bude blago roze boje,i onda nakvasim komadić vate,navucem kožicu i ocistim pisu,pa onda drugi komad vate,i onda treci.Znaci 3 puta hipermanganom.
E onda nastaje borba,po pravilu treba srednji mlaz urina.Ja sam mislila da nikad neću to uspjeti,ali nije teško.Sjedi pripremi kesicu i gledaj.Kad pocne piskiti malo sacekaj pa stavi kesicu.Nije problem.Kada smo na ovaj nacin uradili UK sve je bilo Ok.nadam se da sam ti pomogla bar malo.



_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
21.2.2009 13:41:28   
neki
Hvala ti puno Sanela,i kod mene je sinuser posted image Pokusacu tako,pa cemo vidjeti.Samo mi reci gdje ti radis privatno nalaze urina?Ma i nama je nefrolog na Kosevu rekao da sigurno nije u pitanju e.coli,cim nema ama bas nikakvih simptoma.Radio je i UZ,kaze sve super.A toliko sam se sekirala...Pozz

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
23.2.2009 10:57:42   
SANELA2007
sekiracije nikad dosta,urinokulturu sam radila na dobrinji jer nam je blizu,a orinacija je Dr.Odobašić.Mi ćemo u toku ove sedmice raditi ponovo kontrolu UK i krvne slike,nadamo se da će sve biti OK.
Sretno i vama

_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: nalaz urina kod novorodjenceta
25.2.2009 16:51:59   
neki
Evo danas gotov prvi nalaz urina-leukociti 10-12,i nesto bakterija,puuuno bolje nego prosli putuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *