|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   tromboza
7.9.2008 20:58:53   
edinamama2
koliki je rizik pojave tromboze nakon poroda?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: tromboza
8.9.2008 15:23:09   
amlatifa
Mislim da je najvažnije kretanje trudnice tokom trudnoće, a naj više poslije trudnoće. Ja govorim iz ličnog iskustva moja rodica je kardiolog pa mi je puno toga objasnila da ako se puno leži cirkulacija krvi u organizmu je manja dok kod kretanja je puno više povećana dosta ulogu u trudnoći ima i kilaža. Tromboza je naj opasnija kod carskog reza ali ako se pridržava uputa dr. i to nije problem.

(odgovor članu edinamama2)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: tromboza
3.2.2013 12:36:54   
Romali
Cure, da li je neko imao tromb u listu noge? Ne radi se o trombozi nakon poroda, nego je vjerovatno uzrokovana duuugim sjedenjem user posted image

Dakle, imam oteklinu na listu desne noge, pijem dvostruku terapiju, nosim komp.čarape.
Ako ste se susrele s ovim, nakon koliko vam se otek vratio? Jeste li poslije imali sličnih problema? Koliko ste bile pod terapijom? Imam hiljadu pitanja, znam, ali sam zatečena situacijom.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: tromboza
3.2.2013 12:47:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Romali

Cure, da li je neko imao tromb u listu noge? Ne radi se o trombozi nakon poroda, nego je vjerovatno uzrokovana duuugim sjedenjem user posted image

Dakle, imam oteklinu na listu desne noge, pijem dvostruku terapiju, nosim komp.čarape.
Ako ste se susrele s ovim, nakon koliko vam se otek vratio? Jeste li poslije imali sličnih problema? Koliko ste bile pod terapijom? Imam hiljadu pitanja, znam, ali sam zatečena situacijom.

Zao mi je, Romali, sto te to snaslo...user posted image
Moj babo je imao tromb na nozi iznad koljena...dobio ga je od jake prehlade. Hospitalizovan je, bio je u bolnici oko 2 sedmice, imao je adekvatnu terapiju, tromb se razbio, ali ta noga i dan danas(to je bilo u ljeto 2006.) zna oteci ako je duze izlozen stajanju, naporu i suncu...malo je tamnija od druge, zdrave noge...Do kraja zivota ce piti andol+100.
Nadam se dasam ti makar malo priblizila situaciju...

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 3.2.2013 12:48:27 >

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: tromboza
3.2.2013 12:53:18   
Romali
Pahuljice, hvala user posted image

I mene je dr.upozorila na ljeto i vrućine, a u slučaju trudnoće čarape bi bile obavezna oprema user posted image . Ko jednom dobije tromb, veća je vjerovatnoća da će ga opet imati.
Osjećam se kao da mi je 80 god.sa ovom 'sexy'čarapom ...

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: tromboza
3.2.2013 12:58:12   
Anoniman
Romali, samo se ti pridrzavaj propisne terapije, b8ce to sve aBd uredu. Ne boj se.
HB pa je na nozi...Sto dalje od srca, to bolje.
A za carape...suti, bar si zensko, zamisli samo muskarca od 50 godina s njomuser posted image . Danima se zezao kako ima najsexy none u bolniciuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 3.2.2013 12:59:14 >

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: tromboza
3.2.2013 13:04:10   
Romali
Babo ti je kraljuser posted image

Ako ih već budem morala duže nositi, već sam pikirala neki ludi uzorak . Ne mogu sama sebe pogledati ovakvu,a ne da me gledaju drugi user posted image
Samo te sa uzorkom su papreneeeeee.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: tromboza
9.3.2013 22:46:45   
Trombica
Hej! Nova sam ovdje...evo mog slučaja: porod prije 5mj (carski) nakon tj dana puštena kući s bebom, curka super i sve prošlo super...da bi bila dan kući,taj dan me boljela noga(lijeva) i slijedeći dan natekla(noć provela u bolovim, uopće ju nisam osjetila) i vratila se u bolnicu,a bebać kući...DVT lijeve noge,ukupno mj dana u bolnici,tromb mi se nakon 2tj u bolnici povećao,od koljena i cijela zdijelica 50cm...danas,u zdijelici se pola otopilo i u nozi skroz,ostalo malo na stjenkama...inače cijeli iskustvo užasno,najviše zbog bebe. prvi porod! jel iimao netko sličnih iskustava? kaže dr da neće bit većih posljedica,pijem matrefarin i čarapa naravno,bez nje nigdje...ovu god stalno nosit,a onda slijedećih 4g samo preko ljeta(preporuka,al ne moram)...ubiti dr kažu da samo idem na drugu bebu,a mene zapravo malo strah...ne planiram sada,al me zanima jel imao netko sličnih iskustava i kakvi si ishodi...thx

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: tromboza
10.3.2013 11:29:42   
Romali
Trombice, nemam identično iskustvo.Kod mene se nije radio o trombu nakon poroda, tj.ja nisam ni u jednoj rizičnoj grupi user posted image Tako da i danas nemam pojma jesam li imala 'pravi ' tromb ( a jesam, jer je d-dimer bio malo povišen ) ili se radi o proširenoj veni.
Je li ti debljina nogu sada skroz ista? Meni je i dalje desna jačauser posted image na jednom mjestu, ali tu imam jako naglašenu venu. Ovih dana je jugovina i osjećam je stalno. Nje to bol, ali nešto je stalno prisutno, kao da me blago steže.
Ja sam samo na Aspirinu protect, nosim čarape naravno i mrzim ihuser posted image .

A što se tiče trudnoće, i mene je strah, mada me dr.uvjeravaju da je to česta pojava koju oni mogu držati pod kontrolom...

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Trombica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: tromboza
10.3.2013 16:37:22   
Trombica
Nisam ni ja u rizičnoj grupi i svi su zbunjeni kako mi se do desilo,nikakvih naznaka,a sve na carskom prošlo ok i poslije njega... da,još uvijek je veća ali ništa pretjerano...kad skinem čarapu skroz su iste,samo oko koljena je malo jača...kažu da ću se onda bockat fragminima,da bebi ne može biti ništa i da će sve bit ok...e sad? koliko je sve to točno....samo da ne planiram još koje vrijeme drugo,iako nisam ni planirala dok curka malo ne odraste...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: tromboza
4.3.2014 12:22:29   
mimi_2in1
cao raja, ima li ikoga na ovoj temi? evo da se i ja upisem u trombozicne :( ja sam imala prirodan poorod, mjesec nakon poroda zabolila me desna noga sa naglasom na preponu. spengaju me u bolnicu kazu slijepo crijevo. operisu ga kad ono nije upaljeno, dva dana nakon op bol se vrati i ja padnem u nesvjest u wc-u..kad ono noga plava i otecena. fora je sto sam dr govorila i prije da mi je noga otecena al niko me nije slusao. elem sada je 4 mjeseca od toga, noga natecena, nosim carapu i pijem sintrom.
od pomisli na drugu bebu imam traumu. prosli mjesec nisam dobila kad prethodna dva i mislila sam da ce me fras strefiti :( iskreno ako postoji rizik za ovo sranje opet nema sanse da moja A dobije bracu ili seku.
zanima me jel vas noga boljela i dalje nakon izlaska iz bolnice. mene moja i dana danas poboljeva...nekad vise natekne nekad manje..bas me zeza :(

(odgovor članu Trombica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: tromboza
16.6.2014 14:08:41   
hanuška
Tek danas sam se sjetila da pogledam ima li tema na forumu... 20 dana nakon prirodnog poroda ustanovljena mi DVT lijeve noge. Jos uvjek nisam bila na prvom color dopleru.... Kakva su vasa iskustva... Koliko dugo se ova carapa nosi... Da li to zaista traje godinama...

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: tromboza
16.6.2014 14:44:59   
mimi_2in1
draga hanuska evo da ti se javnem, danas taze sa kontrole. skinuli me sa terapije user posted image 8 mjeseci nakon tromboze. prognoze su bile da ce potrajati i godinu..ali eto uz Boziju pomoc otopio se mrcina. user posted image
i ja sam 20 i nesto dana nakon poroda dobila trombozu desne noge. otezavajuca okolnost kod mene je sto nisu skontali da je tromboza nego operisali slijepo crijevo. u njihovu odbranu kazu da 80% simptoma bude isto kao i pred pucanje slijepog crijeva..ali opet covjek ne moze da se zapita. ali nema veze..bilo pa proslo. ja sam dakle gore lezala 20 dana u novembru. od tada pa do danas iskreno svaki dan mi je bio ljuta borba. prvo me strefila postporodjajna..sto i kako tako kano ne znam. bila sam uzas jedan. samo plakala, nisam smjela bit sama sa bebom..uzas. zeljezo mi palo skroz, na dva i ispod dva...menzes odmah dobila u decembru, obilan od terapije sintromom. eh da, morala prekinuti dojenje, ne znam jesi li ti, ali ja sam prekinula jer sam tih 20 dana dobijala i antibiotike posto sam imala temperaturu svih 20 danauser posted image nikad nisu saznali od cegauser posted image navodno neka upala
moj INR ti je divljao u pocetku, nikako da ga dignem iznad dva. na kraju pila dva dana po jednu a treci dan dvije tablete, sto je povelika doza. noga me bas boljela cesto, vise puta sam zavrsila na hitnoj zbog nje. boli me i dan danas ako vise hodam itd..
medjutim ja sam bas diciplinovana, izbacila sam sve zeleno, dr rekao da zgrusava krv, nasla na netu da sintromu ne prijaju jabuke pa sam ih smanjila do maksimuma. nasla da se ne preporucuije grejp pa sam i to izbacila i zeleni caj, jer moze da se kosi sa terapijom.
pila dosta soka od grozdja, i povremeno caj od kunice. bez carape nisam ni koraka napravila od kad sam izasla iz bolnice. dr rekao prije nego ti noga dotakne pod neka carapa bude na njoj..i ja sam ga poslusala. kad se kupam sa carpom u kadu, skinem, okupam se i zamotam zavojima onim.
od nedavno pocela na plivanje, rece dr da plivanje prija nozi, danas mi rece da mogu od svlacionice do bazena bez carape user posted image uglavnom kaze moze se i biciklo voziti, samo sa carapom.
sto se tice duzine nosenja carpe, pisala sam sa jednom zenicom na drugom forumu. ona ju je nosila dvije godine, i onda jos dvije samo ljeti po vrucinama ili ako negdje putuje duze. meni je danas rekao da nastavim sa carapom, II stepen kompresije i dalje...i kontrola za dva mjeseca s tim da nema vise vadjenja krvi.
eto, ako ima jos nesto da te interesuje, ja sam tu..meni je mnogo znacilo sto sam naisla na ovu zenicu u pocetku..kad mi je bas kriza bilo.

(odgovor članu hanuška)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: tromboza
16.6.2014 15:40:00   
hanuška
ja sam primljena 17.01. Mislim da smo se srele na kontroli INR na DIP-u user posted image ( jedino ako jos nekome nisu bezze izvadili slijepo crijevo) kontrola color doplera krajem jula, s tim da sam ja trazila sa sintroma na xarelto da predjem i kako njega pijem sam mirna. Sve smijem jesti, nema vadjenja krvi niti kontrola na DIP-u

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: tromboza
16.6.2014 15:44:04   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: hanuška

ja sam primljena 17.01. Mislim da smo se srele na kontroli INR na DIP-u user posted image ( jedino ako jos nekome nisu bezze izvadili slijepo crijevo) kontrola color doplera krajem jula, s tim da sam ja trazila sa sintroma na xarelto da predjem i kako njega pijem sam mirna. Sve smijem jesti, nema vadjenja krvi niti kontrola na DIP-u



čitam vas, redovno, ja mislim da nemam trombozu, kažem mislim jer sam početkom jula naručena na color d. na Vaskularnoj, kod mene su vene IV stepen, to je strahota i to se tako brzo razvilo, da ja ni ne znam kada, a tata je moj na sintromu nakon operacije srca, uh kako je njemu taj sintrom za tri dana haos napravio, da ne povjerujete jer dali mu onu šemu, kao za pet dana INR vadimo, i njemu poizli, u bolnicu moždani haman, rekla dr. sadaka ga spasila, samo da je milimetar desno nepokretan bi ostao, sad stalno vadi INr i znam da ne smije zeleno, a mortam ga proipitati i za te jabuke, grejp i ostalo.

sretno svim curama i pitanje gdje ste zbavile te čarape jer i ja ih trebam, al kod mene neke haman 70 dena, a kompresija bogami dal može nešto III

(odgovor članu hanuška)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: tromboza
16.6.2014 15:44:18   
hanuška
A zanima me plivanje... sa carapom ili bez, koliko dnevno si se kretala, da li si isla svaki dan u setnju...

(odgovor članu hanuška)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: tromboza
16.6.2014 15:47:44   
hanuška
Carapu sam kupila pored kina Radnik ima specijalizirana radnja ortopedskih pomagala. Ja sam kupila prije par dana tanku kosta 117 km. Dodju dvije u kutiji.

(odgovor članu hanuška)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: tromboza
16.6.2014 15:57:21   
mimi_2in1
heheheh pa da srele smo se onda garant user posted image ti mi rekla za onu tanku carapuuser posted image
eto vidis ja nisam znala za taj drugi lijek... sa sintromom sam uspjela i hvala Bogu prosla bez tih komplikacija..hvala Allahu. ma kod svega moze da se iskomplikuje, dzaba je, ja kazem hvala Bogu pa je sada gotovo eto sto se njega tice. da sam znala vjerovatno bi i ja trazila taj lijek, ubili su me ovi pregledi na dipu :( i stalno vadjenje krvi...

e sto se plivanja tice, bez carape, kao sama voda dooljno vrsi kompresiju. pogotovo morska voda. no ja nisam u mogucnosti do mora..pa je bazen zadovoljavajuca varijanta. user posted image
kako si t? kako tvoja noga? ako ne ides na dip kako znas do kad ces ga morati piti? po coloru jel? kako se osjecas onako generalno?

mama alma nisam skontala tvom tati se pokrenuo tromb jel? do mozga dosao? od sintroma? Boze sacuvaj :(

sto se carape tice i ja sam kupila na istom mjestu gdje i hanuska, nosila sam i onu tanku, sad sam opet na debeloj, vise mi noga pocela oticati u tankoj :( ne znam zasto. imas III stepen kompresije ali ona baaaas stisne. doktori preporucuju taj II jer je treci bas tesko izdeverati i obuci...ali ti probaj :)

eh da hanuska na koloru meni bio doktor kabil, pogledao i kaze protok se vratio, ne u potpunosti, vide se oziljci tj izmjene na zidu vene kao posljedica tromboze..i kao nastavi piti sintrom i na kontrolu kada sam trebala.
danas bio dr Kurtalic i kaze posto je stanje takvo vec nakon 8 mjeseci, to je super, nema potrebe da dalje pijes sintrom, a i prvi put tromboza...

< Poruku je uredio mimi_2in1 -- 16.6.2014 16:01:53 >

(odgovor članu hanuška)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: tromboza
16.6.2014 16:11:11   
hanuška
Jeste ja sam ti rekla za tanku user posted image ali meni noga ne otice... A ne znam kako si ti izdrzala u debeloj :(
Cestitke za sintrom, bas mi je drago cuti da si uspjela user posted image i da se moze rijesiti... Ja sam se bojala da me ovo godinama ceka :(

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: tromboza
16.6.2014 16:19:04   
mimi_2in1
mene su bili pripremili na to user posted image jos s kim sam god gore pricala od pacijenata svi godinama muce muku...do duse stariji ljudi user posted image
iskreno i doktor se iznenadio. prije ovog kolora uradila jedan na klinici, dr mlaco mi uradio on mi je bio sobni ljekar, dosla jer me rasturala noga, onaj snijeg kad je padao :( i on gleda, gleda, gleda...kaze merima tromba haman nema. kaze, super si reagovala na terapiju user posted image ja kazem stvarno samo sudbina i hvala Bogu:)

(odgovor članu hanuška)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: tromboza
17.6.2014 9:25:36   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

heheheh pa da srele smo se onda garant user posted image ti mi rekla za onu tanku carapuuser posted image
eto vidis ja nisam znala za taj drugi lijek... sa sintromom sam uspjela i hvala Bogu prosla bez tih komplikacija..hvala Allahu. ma kod svega moze da se iskomplikuje, dzaba je, ja kazem hvala Bogu pa je sada gotovo eto sto se njega tice. da sam znala vjerovatno bi i ja trazila taj lijek, ubili su me ovi pregledi na dipu :( i stalno vadjenje krvi...

e sto se plivanja tice, bez carape, kao sama voda dooljno vrsi kompresiju. pogotovo morska voda. no ja nisam u mogucnosti do mora..pa je bazen zadovoljavajuca varijanta. user posted image
kako si t? kako tvoja noga? ako ne ides na dip kako znas do kad ces ga morati piti? po coloru jel? kako se osjecas onako generalno?

[b]mama alma nisam skontala tvom tati se pokrenuo tromb jel? do mozga dosao? od sintroma? Boze sacuvaj :(

sto se carape tice i ja sam kupila na istom mjestu gdje i hanuska, nosila sam i onu tanku, sad sam opet na debeloj, vise mi noga pocela oticati u tankoj :( ne znam zasto. imas III stepen kompresije ali ona baaaas stisne. doktori preporucuju taj II jer je treci bas tesko izdeverati i obuci...ali ti probaj :)

eh da hanuska na koloru meni bio doktor kabil, pogledao i kaze protok se vratio, ne u potpunosti, vide se oziljci tj izmjene na zidu vene kao posljedica tromboze..i kao nastavi piti sintrom i na kontrolu kada sam trebala.
danas bio dr Kurtalic i kaze posto je stanje takvo vec nakon 8 mjeseci, to je super, nema potrebe da dalje pijes sintrom, a i prvi put tromboza...



hmm, to je sad pod ? kao i velika većina kod nas, nakon tri dana korištenja sintroma, po toj nekoj shemi koju je dobio u bolnbici, to je bila prejaka doza, previše je razrijeđena krv, i u momentu se taj neki trombičak ili kako već oni to zovu otkinuo i krenuo je ka glavi, njemu je bilo oko podobro otišlo, ali sada je sve hvala bogu vratilo se u normalu i dalje je na sintromu, zapravo dok je živ to će mu biti terapija, jer je imao izuzetno tešku operaciju. Samo mora redovno kontrolisati INR, baš sam mu sinoć rekla za jabuke i grejp

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: tromboza
17.6.2014 9:29:28   
M kao Mama
A, ne skontah, kod kina radnik, ustvari to je možda ona radnja jel gdje ima i obuće, kod Raif. banke a, blizu kina Radnik, ja sam gledala u Neretvi, poludila sam, dvije cure rade, gluho bilo, ja joj kažem trebaju mi za vene, ona meni daje sanpelegrino, kažem djevojko meni trebaju haman po mjeri

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: tromboza
17.6.2014 13:28:06   
mimi_2in1
Mama alma ta prodavnica ti je izmedju kina radnik i one raiffeizen banke. Ima ona sporedna ulicica, cim udjes u nju, na strani banke. Tu se prodaju i grudnjaci za zene koje su otkonile dojku. Ima perika...dakle uglavnom ta pomagala. E tu :) meni je djevojka izmjerila nogu pa ti da broj koji odgovara mjerama user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: tromboza
17.6.2014 13:35:36   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

Mama alma ta prodavnica ti je izmedju kina radnik i one raiffeizen banke. Ima ona sporedna ulicica, cim udjes u nju, na strani banke. Tu se prodaju i grudnjaci za zene koje su otkonile dojku. Ima perika...dakle uglavnom ta pomagala. E tu :) meni je djevojka izmjerila nogu pa ti da broj koji odgovara mjerama user posted image



e, jest to je ta, samo cijene su divne, kakve su te čarape, mogul se po ljetu nositi, jel izgledaju ko grilonke ili eto recimo ko neke od 40 dena, a ja u to da investiram dok još koju kilu smršam, ne isplatimi se sada to kupovati, kad smršam, šta ću s njima, jedino u sušilicu da ih ubacim i da ih skupim

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: tromboza
17.6.2014 14:10:11   
mimi_2in1
Jeheh da cijene su divne, ove tanje su 127 a ove deblje 72 km. E kako ti to izgleda, pa ive debele su bas debele user posted image naiu uopce providne, kao bas debele grilonke. Sto se tankih tice one izgledaju kao malo deblje najlonke, skorz su cool, ja kad sam ih kupila nosila sam na drugoj nozi regularnu najlonku i normala izgledalo. user posted image
A sto se tice mrsanja, carape bi trebalo mjenjati svaka 3-4 mjeseca jer se razvuku od nosenja pa izgube funkciju :)
E sad ne znam jesu tebi vene na listu ili ima i gore na butini? Ovo su cijene carapa visokih, ove nize su jeftinije ja mislim.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *