|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 49 50 [51]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.2.2016 18:52:56   
Seles
Već 5 godina imam povišen prolaktin i nalaz MR pokazao je mikroadenom 1 mm na hipofizi (prije 4 godine). Po riječima ljekara nije ništa strašno, trebala sam smanjiti nivo stresa, radila sam po 18 sati dnevno, pa sam prvo pokušala, promjenom radnog vremena, setnjama i trcanjem, promjenom ishrane. Inače nalaz prolaktina nije nikada prešao vrijednost 1200. I jednostavno sam zivjela 5 godina sa tako povisenim prolaktinom, nekad manji nekad veći, jer mi se nisu dale piti te jake terapije. Totalno sam se opustila i ostala trudna iz prvog pokušaja prije nekoliko mjeseci, izgubila sam bebu u 7 sedmici trudnoće! Pitala sam doktora jel moguće da sam izgubila bebu zbog povišenog prolaktina, jer je on spominjao samo teskoće prilikom zaceca, medjutim i spontani je navodno mogao utjecati na pobačaj. Jel neko od vas ima slično iskustvo i molim za preporuku dobrog endikrinologa privatnika. Hvala

(odgovor članu Leptirica13)
Neposredna veza do poruke: 1251
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.2.2016 8:41:13   
Leptirica13
Draga Seles,
Zao mi je zbog tvog slucaja :(
Ja sam isto imala povisen prolaktin al sam trenutno pod terapijom Dostinexa i sa zadnjom kontrolom je bio uredu...jos uvijek ga pijem..takodje imam mikroadenom i meni je znao biti i veci od 1200.
Dostinex je poskup,oko 135 km za 8 tableta,po jedna sedmicno,i to je terapija za dva mjeseca,stim da moze kupiti i po dvije tablete ili cetiri..ako ti je finansijski prakticnije.

Sto se tice endokrinologa,Zelija Velija je top...ona radi na klinickom ali i u prostorijama Al Tawila u Importane centru.Nazalost,iz iskustva moje radne kolegice,tesko je do nje doci...dodjes prvi put,da ti upute..izvadis sve i poslije ne mozes da je dobijes da to sve pregleda.ona ima neki mob na koji joj ostavis por i cekas...isplati se cekati,al nekad to predje neke mjere pa covjek poludi...user posted image
Eto,sretno,u svakom slucajuuser posted image

_____________________________

od 01.03.2013.cekamo nasu/e malu/e igrackicu/e..
16.03.2016. IVF, 2 blastociste
26.03.Beta 207.7,II Beta 364,2
05.04.2016. dvije male gest.vrecice :)
19.04.kuca jedno srce...03.05.ipak jedna beba

(odgovor članu Seles)
Neposredna veza do poruke: 1252
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.2.2016 12:52:03   
Seles
ISPRAVKA: medjutim i visok prolaktin je navodno mogao utjecati na pobačaj.

(odgovor članu Seles)
Neposredna veza do poruke: 1253
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.2.2016 12:53:53   
Seles
Hvala puno na odgovoru Leptirice. Nema teoretske šanse da dođem do Zelije Velije, sve sam pokušala. :(

(odgovor članu Leptirica13)
Neposredna veza do poruke: 1254
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.2.2016 17:42:42   
Leptirica13
Jesi probala na mob?
Nazovi al tawil i trazi br mob...prije ces doci provatno,nego drzavno...iako,mene su jutros zvali jer sam imala termin u martu da je dr na godisnjem...user posted image

_____________________________

od 01.03.2013.cekamo nasu/e malu/e igrackicu/e..
16.03.2016. IVF, 2 blastociste
26.03.Beta 207.7,II Beta 364,2
05.04.2016. dvije male gest.vrecice :)
19.04.kuca jedno srce...03.05.ipak jedna beba

(odgovor članu Seles)
Neposredna veza do poruke: 1255
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.12.2017 11:43:52   
bubamarica15
setajuci ovom temom nadjoh i svoje postove stare 6 god ......uz terapiju Dostinexom ja evo cekam trecu bebicu user posted image , poklanjam tri tablete iz pakiranja od 8 tableta ( rok trajanja april 2018 ) , kako ih više ne trebam koristiti u trudnoći pa možda nekome treba, znam da su poskupe a i ovdje sam ovu kutiju jedva našla u citavom gradu jedna jedina bila, pa kome treba neka se javi na olx.ba privatnom porukom na profil bubamarica13 user posted image

(odgovor članu Leptirica13)
Neposredna veza do poruke: 1256
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.12.2017 10:26:10   
bubamarica15

IZVORNA PORUKA: bubamarica15

setajuci ovom temom nadjoh i svoje postove stare 6 god ......uz terapiju Dostinexom ja evo cekam trecu bebicu user posted image , poklanjam tri tablete iz pakiranja od 8 tableta ( rok trajanja april 2018 ) , kako ih više ne trebam koristiti u trudnoći pa možda nekome treba, znam da su poskupe a i ovdje sam ovu kutiju jedva našla u citavom gradu jedna jedina bila, pa kome treba neka se javi na olx.ba privatnom porukom na profil bubamarica13 user posted image



edit : tablete poklonjene, sretno user posted image

(odgovor članu bubamarica15)
Neposredna veza do poruke: 1257
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.1.2018 13:48:07   
sarajka1981
i meni su ostala dva dostinexa iz bocice od 8 poklanjam kome treba :)


(odgovor članu bubamarica15)
Neposredna veza do poruke: 1258
   RE: Visok prolaktin (PRL)
12.6.2019 22:08:34   
Amelaa RR

IZVORNA PORUKA: sam0111

Bila sam kod endokrinologa 10.05. zbog visokog prolaktina koji se od 2100 spustao do 1100 nakon 3. mjerenja. Pila sam bromokriptin 3 dana 1/2 tbl, potom 2x1/2 sljedecih 7 dana a nakon toga 1/2 ujutru i cijelu uvecer. Ciklus mi kasni 5 dana, test za trudnocu je pokazao minus. Jucer sam popila zadnju tabletu i sada ne znam da li da nastavim s terapijom i u kojim dozama dok cekam da mi se ljekar javi. Da li je moguce da se prolaktin previse spustio sa ovom dozom, jer mi ciklus nikad nije kasnio? 





_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu sarajka1981)
Neposredna veza do poruke: 1259
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.4.2020 21:47:01   
Anoniman
Zdravo, nova sam ovdje ali vidim da nas dosta ima sa istim problemom. Naime od 18h se mucim da. prolaktinom, a najvjerovatnije i od prije jer mi nest. nikada nije bila redovna. Prolaktin je cca. 1500-1600 i mikroadenom od 4mm koji po navodima doktora se ne ponasa bitnijr kompresivno. Imam 23g i do sada nisam zeljela djecu, niti sam koristila antibjebi pikule i sl. Menstruacija je redovna, pod terapijom sam dostinexom jedna tableta sedmicno ali trudnoca i dalje nikako. stresa ima uvijek jer Boze moj ko se danas moze da ne brine. Dajte mi ppmoc, prijedlog kako st3 vi ostale trudne i sta je za uraditi. Nadam se da cete mi pomoci jer nisam srela iskreno nikog sa slicnim problem9m a i mozda ih ima samo sto nas mentalitet to osuduj3 i o toe se ne prica.... 


(odgovor članu Amelaa RR)
  Neposredna veza do poruke: 1260
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 49 50 [51]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 49 50 [51]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *