|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hemoterapija
13.2.2012 16:50:16   
Anoniman
 drage RR zene ,
po anketi ima nas onih koji su to prosli pa
da li mozemo ovde iskustva razmeniti sto se hemoterapije tice , pogotovo iskustva bi zelela procitati onih koji su to zajedno sa svojim najmilijima prolazili 

koji je tek hemoterapije , kako zapocne dan , sta se radi
sta trebam paziti, sta uraditi  , kako ste vi to prebrodili /osecali a kako vasi najdrazi
slomi li to psihicki , sta uraditi
i jos puno kako i sta sto me danima muci
sve mi  pisite  ako vam nije tesko

P.S  ako je za svakog individualno ako vam nije mrsko piosite mi svako svoje iskustvo cini mi se da ce mi lakse biti ako procitam od vas


user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 13.2.2012 16:53:30 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hemoterapija
13.2.2012 17:10:25   
Galicia
Ja cu ti ukratko napisati o svom tati koji je dijagnoziran sa rakom na glasnim zicama stepen 2. Bile su dvije opcije lijecenja. Operacija, tj uklanjanje samog raka sa glasnih zica, i posle toga 3 hemoterapije. I druga opcija bez operacije, 7 sedmica radijacije i 3 hemoterapije.
U saglasnosti sa familijom i jos 2 doktora, on se odlucio na drugu opciju.
Radijacije su trajale 7 sedmica, od ponedeljka do petka i 3 hemoterapije. Prvu hemoterapiju je primio 2 dan nakon radijacije, drugu hemoterapija je bila sredinom nekako nakon 3 i po sedmice i zadnja hemoterapija je primljena predzadnji dan radijacije.
Hemoterapije znaju biti dugo. U njegovom slucaju ovako je to bilo:
Oko 10 ujutru je primljen u odjel i tu su mu prikljucili intravenozno tekucinu, znaci slanu vodu radi hidracije. Tokom primanja hemoterapije organizam dehidrira nenormalno. Znaci prvo hidracija, onda je dobio lijek protiv mucnine i onda potassium, jer potassium opada pri primanju hemoterapije. Sve ukupno je trajalo do skoro 5 posle podne. Tokom primanja, on je lezao/sjedio u fotelji zajedno sa ostalim pacijentima koji su imali neki vid carcinoma. Posle 5 je pusten kuci. Isto tako morao je da mokri vrlo cesto na tim hemoterapijama.
Hemoterapije znaju biti teske i fizicki i psihicki. Vrlo je bitno da neko ima sa tobom, muz, mama, sestra, ili bilo ko samo da nisi sama. Covjeku prolaze razne misli kroz glavu, i bitno je da je neko tu da mu da podrsku da nije sam kroz to sve. Ah da, smijes i jeste i piti tokom terapija i smijati se. user posted image

I tako je moj tata primio 3 terapije i uvijek je neko bio sa njim. Sad na divno cudo, rak je nestao, nema mu ni traga na grlu, cak sta vise nema ni oziljka. Njega je izlijecio, ali su naravno kriticne prve 5 godina. Velika mogucnost je da se on vrati, i kad se vrati, doktor kaze da nema spasa. Sve je to individualno, i zavisi i od starosti i uopsteno zdravstvenog stanja covjeka.
Zelim ti svako dobro.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hemoterapija
13.2.2012 23:01:32   
taurus
između dva ciklusa kemoterapije najvažnije je jačati imunitet i krvnu sliku
jer broj eritrocita i lekocita mora biti u granicama normale da bi se mogla primiti slijedeća doza

takođe su važni i enzimi jetre (ASAT i ALAT) jer se kemoterapeutici metaboliziraju u jetri i oštečuju je
zbog toga se uključuju preparati koji "pročiščavaju" jetru kao npr. hepalip forte, hepatil tbl., sylimarin ili artičoka u kapima ili tabletama

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Hemoterapija
14.2.2012 0:16:35   
DM
Ja ću samo kratko(trenutno nisam raspoložena da pišem nadugo-izvini triputmama)-za leukocite:sir mladi, kokice i slane i slatke, bjelance od jajeta, zeleni čaj....nakon kemoterapije za "ispiranje" je dobar čaj od kamilice i nevena(mješani)-ovoga se sjećam, a nakaniću se da napišem detalje...

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Hemoterapija
14.2.2012 23:09:28   
eko beba
PSIHA - kad poklekne duh i tijelo propada! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Hemoterapija
14.2.2012 23:10:30   
eko beba
saljem jos milion user posted image

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Hemoterapija
15.2.2012 14:44:19   
Anoniman
i ja puno zagrljaja za sve pp ovde i na fb  divne ste

hvala sto ipak delite svoje iskustvo samnom iako je tesko o tome pisati
hvala puno

ja se pripremam a saveti o ishrani i ostalo putem sms-a prosljedujem znaci puno kad neko iz iskustva pise user posted image user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 15.2.2012 14:46:22 >

(odgovor članu eko beba)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Hemoterapija
15.2.2012 21:07:20   
Vinetu
Draga triputmama, žao mi je što moraš kroz to prolaziti, ali eto... što te ne ubije to te ojača.  U svojoj mladosti sam se svega nagledala njegujući dva bolesnika koja su prošla kroz hemoterapije i zračenja...
Bitno je da dobro iščitaš svačija iskustva i ono što piše na internetu.  Sve će ti to pomoći da shvatiš kako je svačije iskustvo posebno, različito od drugih.
Moraš biti pribrana i jaka duhom, da, to je ključ uspjeha!!!
Budi spremna i na mučnine i na opadanje kose i na promjenu kože... na sve, ali nemoj klonuti duhom.  Moja je mama redovno pila "home made" sok od cvekle, mrkve, jabuke i uvijek je imala odličnu krvnu sliku... a to je veoma bitno kod hemoterapije jer ona nešto liječi a nešto uništava.  Voće, povrće, zdrava ishrana--- nisu to priče za djecu--- sve to jača organizam.  Također je mnogo jela kokice koje navodno pojačavaju broj trombocita!
Ako ti opadne kosa... pa šta... nabaciš neku maramu, turban... i to je u modi... šminkica i osmijeh!!!  Teško jeste, ali moraš biti nasmijana zbog svojih najmilijih.
Kad je moja mama oboljela or karcinoma, fino smo sjele za kompjuter i pronašle i iščitale sve što je pisalo o karcinomu o zračenju o hemoterapiji i ostalim alt_ernativnim lijekovima". 
Naoružaj se i hrabro naprijed!!!

P.S. jesi li čula za taheebo čaj?  Potraži i to.


< Poruku je uredio Vinetu -- 15.2.2012 21:11:22 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Hemoterapija
15.2.2012 21:34:27   
sreca 27
Kao sto sam vec pisala u anketi,moja mama je prije nesto menje od godinu dana prosla kroz hemoterapije i zracenje,ja mogu samo reci da je ona to jako dobro podnosila nikada nije ni povracala niti se nesto posebno slabo osjecala,malkice je znala glava boliti ali nista posebno,cak joj ni kosa nije opala,prorijedila se jest ali nije bilo potrebe ni da nosi maramu,kapu nista.Da bi nalaze odrzala dobrim jela je dosta povrca,voca i pila dosta BIOTA sokova(borovnica,cvekla) jela dosta kokica,pila tablete sada ne znam tacan naziv ali znam da su iz ajkuline jetre one su bas dobro za jacanje imuniteta...I obavezno poslije primljene hemoterapije pojesti nesto hladno mami su rekli sladoled odmah da uzme...Ako te bude jos nesto interesovalo pitaj slobodno...

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Hemoterapija
16.2.2012 7:30:35   
D_K
kosa koja opadne ti je najmanja briga, vjeruj mi.. znaju to zenice koje su to sve prosle..
ja ti nemam snage pisati detalje, javicu se kad budem mogla..
mi smo pili jos i neke pripravke, prave ovi nasi travari med sa raznim travama i to je dobro ako ti mama nema secer, imunomax za jacanje imuniteta, kokice za leukocite..
obavezno angazujte nekog doktora da vam dolazi u kucne posjete to je posebno vazno ako pacijent ima bolove, nemas pojma koliko stvari ce ti olaksati.. imate po klinici dobrih doktora koji hoce doci privatno u posjetu..


< Poruku je uredio D_K -- 16.2.2012 7:32:34 >


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Hemoterapija
16.2.2012 8:04:19   
mo girl
evo ja cu ti reci iskustva mog tate koji ima non-hodking limfom.hemoterapije je primao svako 21 dan i trajale su mu po 4 sata.primio ih je 12 i nakon 2 su mu prestali simptomi bolesti tako da je on to shvatio kao olaksanje.ma pocetku mu je bio crnjak sto mora ici al kad je vidio da mu simptomi nestaju isao je sa olaksanjem.svaki covjek to drugacije podnese.on od tih 12 terapija samo je jednom imao mucninu.kosa mu je opala al je i brzo narasla nova .on bi sam se odvezao na terapiju i vratio usput sebi kupi nesto da jede tako da nekih vecih posljedica nije imao.e najvaznije ti je podignut imunitet.on je pio noni.taheebo caj ti je odlican,pa onda zeleni caj paa mu je majka pravila razne pripravke sa alojom sta su nam ljudi god govorili mi smo kupovali i pravili i sad je isao u split na neko dobinsko snimanje neznam tacan naziv uglavnom stanica raka nema ni traga u organizmu.e sve ti zavisi koja je vrsta i gdje pa za svaku vrstu imas razne prirodne ove pripravke koji su stvarno od velike pomoci

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Hemoterapija
16.2.2012 10:17:07   
DM
,pila tablete sada ne znam tacan naziv ali znam da su iz ajkuline jetre one su bas dobro za jacanje imuniteta

Ecomer-je li?

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu sreca 27)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Hemoterapija
16.2.2012 10:27:17   
D_K
IZVORNA PORUKA: doublemum

,pila tablete sada ne znam tacan naziv ali znam da su iz ajkuline jetre one su bas dobro za jacanje imuniteta

Ecomer-je li?


one su odlicne user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Hemoterapija
17.2.2012 3:16:56   
eko beba
jasam pocela sinu davati ecomer ... i smanjuje mu se upala grla ...svakim danom je sve manja ... ne mogu jos vjerovati da je proslo 2 i po mjeseca od zadnje ture antibiotika user posted image user posted image a i nosic mu vise ne curi ... kad ga je MM odveo kod pedijatra, zena rekla da su malo upaljeni ali da mu jos ne dajemo antibiotike ... malo mi je za ne povjerovati da 2 i po mjeseca nema antibiotika a ide u vrtic ...
toplo preporucujem ecomer ... a kosta izmedju 33 i 35 km u apotekama sarajevo i ima 60 kapsula u pakovanju

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Hemoterapija
25.2.2012 16:34:07   
doroticaa
naletih na ovaj clanak, mozda nekome bude od korisi
ŠPAROGE – JE LI NEKO ZNAO?

„Moja mama uzima 4 kasike cijelih konzerviranih šparoga ujutro i kasnije kroz dan. To čini nešto više od mjesec dana. Mama je na hemoterapiji zbog III stupnja raka pluća u području pleuralne šupljine, broj markera za rak je u proteklom tjednu palo s 386 na 125. Njen ju je onkolog za sljedeću kontrolu naručio tek za tri mjeseca (do sada je to činio češće). “
ČLANAK!
Pred nekoliko godina upoznao sam osobu, koja je tražila šparoge (u nastavku teksta ŠP) za prijatelja koji je imao rak. Dala mi je fotokopiju članka naslovljenog „Šparoge za rak“ objavljenog u Cancer News Journalu u prosincu 1979.
Sadržaj ću proslijediti, kao što je meni proslijeđen. Ja sam biokemičar, specijalist na području zdravstvenih dijeta već 50 godina.
Pred nekoliko godina čitao sam o otkriću Richarda R. Vensala, DDS da ŠP možda liječe rak. Uspostavio sam vezu s njim i počeo radi na tom projektu, nakupio sam brojne pozitivne zdravstvene slučajeve, od kojih neke navodim ovdje:
- Slučaj 1: Muškarac, sa skoro beznadnim slučajem raka limfnih čvorova bio je potpuno nepokretan. U roku jedne godine od početka terapije sa ŠP njegovi liječnici više nisu mogli otkriti nikakve tragove raka pa je muškarac opet potpuno aktivan.
- Slučaj 2: Uspješan 68-godišnji poslovni čovjek, koji je imao raka na mjehuru, liječio se 16 godina. Nakon godina medicinske terapije, uključujući zračenja, započeo je sa ŠP terapijom. U roku tri mjeseca pregledi su pokazali da je njegov rak na mjehuru nestao, a bubrezi su normalni.
- Slučaj 3: Muškarac koji je imao rak na plućima: 5. ožujka 1971. Bio je operacijskom stolu kad je utvrđeno da je njegov rak toliko raširen, da ga se nije moglo ukloniti kirurškim putem. Kirurg ga je sašio i njegov je slučaj proglasio beznadnim. 5. travnja je muškarac čuo za terapiju ŠP i odmah je započeo terapiju. U kolovozu je rendgenski snimak pokazao da je rak nestao.
- Slučaj 4: Žena koja se godinama borila s rakom kože. S vremenom se razvilo nekoliko dodatnih žarišta te je njezin liječnik ocijenio da je bolest napredovala. Nakon tri mjeseca terapije sa ŠP ustanovio je da se situacija uvelike poboljšala te da je koža opet u redu. Ista pacijentica je potvrdila da je izliječila i bolesne bubrege s čijom se bolešću borila od 1949. godine. Bubrežne kamence je operirala već 10 puta te je čak i invalidninu dobila zbog dijagnoze da je njena bolest neizlječiva. Ozdravljenje pripisuje terapiji sa ŠP.
Sam nisam bio iznenađen niti rezultatima iz knjige „Elementarna medicina“, koju je 1854. godine napisao profesor s Pensilvanijskog univerziteta, gdje se navodi da su šparoge bile upotrijebljene kao narodni lijek protiv bubrežnih kamenaca. Naveo je čak i ispitivanja o sposobnosti ŠP da „rastope“ bubrežne kamence koji su bili provedeni još 1793. godine. Pogledaj godinu!!!!!!
Predstavio bih i druge slučajeve, ali službeno medicinsko okruženje otežava dobivanje zdravstvenih dosjea, zato apeliram na čitatelje, da budu posrednici tih dobrih vijesti i dalje, da dobijemo što veći broj potvrda ozdravljenja, kako bismo medicinske skeptike uvjerili u djelovanje tog nevjerojatno jednostavnog i prirodnog lijeka.
Šparoge prije upotrebe treba skuhati pa su konzervirane šparoge upotrebljive isto kao i svježe. Kuhane ŠP mikserom izmiješajte u pire pa ga stavite u hladnjak. Bolesniku dajte 4 pune jušne žlice pirea 2 puta na dan – ujutro i navečer. Pire se može razvodniti i piti kao topao ili hladan napitak. Ta je terapija zasnovana na temelju dosadašnjih iskustava pa se lako može, ovisno od slučaja do slučaja, doza povećati i prilagoditi po potrebi, štetiti ne može. Prvi znakovi poboljšanja se obično pokažu nakon 2-4 tjedna primjene terapije.
Kao biokemičar, vjerujem u staru izreku „Bolje spriječiti nego liječiti.“ pa po toj logici sa ženom pijem napitak od ŠP za vrijeme obroka. Po 2 žlice pirea razrijedimo s vodom i pijemo uz zajutrak i večeru – ja vruće, a žena hladno… Već godinama kontroliramo krv. Zadnji pregled krvi kod specijaliste za zdrave prehrambene navike pokazao je poboljšanje svih pregledanih elemenata. Takav rezultat pripisujem ŠP terapiji.
Kao biokemičar sam napravio opsežno istraživanje o svim aspektima raka i svim propisanim terapija. Kao rezultat ovog istraživanja, uvjeren sam da je ŠP teorija utemeljena u najnovijim teorijama o raku.
Šparoge sadrže lijepu količinu proteina zvanih histon, za koje se vjeruje da su aktivni u procesu rasta stanica. Iz tog razloga, vjerujem da se može reći da šparoge sadrže supstancu, koju ja nazivam normalizatorom rasta stanica, što ima za posljedicu njihovo djelovanje na rak. Bez obzira na teoriju, upotreba ŠP koju mi preporučujemo je bezopasna. Nitko, niti državne zdravstvene vlasti, vam ne mogu zabraniti da je koristite, a napraviti vam mogu samo dobro.
Američki Nacionalni Institut za Rak je potvrdio, da je ŠP najviša na ljestvici testirane hrane po količini glutationa, koji se smatra jednim od najjačih ANTIKANCEROGENA I ANTIOKSIDANSA.

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Hemoterapija
9.7.2012 14:10:52   
mamabb
drage ženice da li je neko od vas ili neko koga poznajete koristio vidatox kapi i kakva su iskustva? kako doći do istih? ako neko zna neka podijeli bila bih zahvalna.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu doroticaa)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *