|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Temperatura i dojenje
6.10.2008 11:12:04   
majahodzic
Drage forumašice...pretpostavljam da među vama ima onih koje znaju da li smijem dojiti bebu ako imam temperaturu.Ova nagla promjena vremena me izgleda uhvatila i sve su prilike da cu se doooooobro razboliti.Bebać mi ima 2 mjeseca i isključivo je dojim,pa ne znam šta da radim ako fasujem temperaturicu.Pomagajte!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Temperatura i dojenje
6.10.2008 11:14:54   
nesanica
Nista se ne sekiraj Majo. Ja sam isto imala temperatu, a bebi nije bilo ni 2 mjeseca, a samo sam dojila. Babica mi je rekla da smijem popiti paracetamol. Pij dosta tecnosti i nastavi sa uzivanjem dojiti bebce.
Sretno!

(odgovor članu majahodzic)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Temperatura i dojenje
6.10.2008 11:16:29   
mamyca
I ja sam imala temperaturu i dojila sam,popij samo paracetamol i pij dosta tecnosti,cajeva i vode.Nadam se da ces brzo ozdraviti.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Temperatura i dojenje
6.10.2008 11:18:03   
jasmina_mm
Slobodno ti doji, a ako osjetis skakljanje u grlu samo stavi maramu peko usta i podoj bebaca. Tako su meni savjetovali pedijatri i nikada mi bebi nije preslo nista od mene. Pozz

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Temperatura i dojenje
6.10.2008 11:30:51   
Amrino
Eto forumasice su ti vec odgovorile. Mozes bez problema. To ni nakakav nacin ne moze uticati na bebu niti joj putem mlijeka mozes nesto prenjeti. Kao sto ti je jasmina_mm napisala- kupis u apoteci one maske jer su naprakticnije- i to je to.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Temperatura i dojenje
6.10.2008 12:50:45   
triplemama
Samo ti doji, bebu možeš i zaštiti svojim mlijekom jer će dobiti antitijela putem mlijeka. Moj Emir nije bio bolestan iako smo svi u kući fasovali gripu.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Temperatura i dojenje
6.10.2008 13:31:23   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: triplemama

Samo ti doji, bebu možeš i zaštiti svojim mlijekom jer će dobiti antitijela putem mlijeka. Moj Emir nije bio bolestan iako smo svi u kući fasovali gripu.


Ista stvar i kod nas! Samo naprijed sa dojenjem.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Temperatura i dojenje
8.10.2008 18:29:35   
Mrva
MM je dobio virus, potom sam se ja prehladila i danas je najgore. Kasljem uzasno, pluca me bole od kaslja, curi mi nos i naravno raspada mi se grlo. Temperatura je 37, znaci prihvatljivo. Bila sam u apoteci i uzela sam Ehinal C, na bazi propolisa, pijem cajeve od kojih mi je vise muka, jedem med i tako...samo molim Boga da na bebaca ne predje, dojim ga, znam da mu je to prirodna zastita, ali me opet malo strah.



_____________________________

Lovely

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Temperatura i dojenje
8.10.2008 21:35:09   
mamina cura
Dobila sam groznu drhtavicu u petak navecer i temp mi je naglo skocila na 39,5. Popila sam paracetamol i legla, sve me je bolilo. Malenu sam dojila i dalje a ja sam se borila i sutradan sam popila jos jedan i gotovo ko nova. Malena je bila strasno nervozna ali je i dalje dojila a meni su grozno natekle grudi od mlijeka, sad ne znam da li je to od silnih cajeva kojim su me kljukaliuser posted image  Kako sam se brzo razbolila tako sam brzo i ozdravila.
Mislim da im sigurno smetaju i lijekovi i temp ali je grozno dojiti a sve vas boli. Zeljela sam pobjeci negdje od svega i samo spavati.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Temperatura i dojenje
8.10.2008 22:10:09   
boogy woogy
A jojuser posted image bas mi je zao mamina cura! Znam kako ti je. I ja sam se na putu razbolila, nije mi bilo hajra od zivota. Al' eto, hvala Bogu sve bude i prodje. Vazno je da se bebe ne razbole. Jesi li sad bolje?

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Temperatura i dojenje
8.10.2008 22:15:46   
mamina cura
Ovdje je to bilo lancano, prvo Timur povracao, onda Hena, pa ja temp, pa dedo, pa nana, pa drugi dedo. Neko povraca a neko temp, kako koga snadje. user posted image
Sad smo dobro hB.
Iza sedmice da se vidimouser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Temperatura i dojenje
9.10.2008 0:37:23   
triplemama
Joj blago vama što ste blizu user posted image
MM mi je Emira samo u krevet donosio a cijeli vrijeme ležala. Sreća pa je povrijedio nogu pa nije išao na posao 4-5 dana user posted image  joj jesam grozna, boli ga noga, čuva Emira, piše zadaće, kuha a je gorim od temprature

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Temperatura i dojenje
9.10.2008 21:18:06   
boogy woogy
Sve smo mi zene isteuser posted image user posted image odmah sazaljevamo svoje MM cim im malo nesto faliuser posted image Salim se, naravno. Nadam se da ste mi obje ozdravile!

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Temperatura i dojenje
10.10.2009 12:38:16   
Amrino
Stanja koja ne predstavljaju kontraindikaciju za dojenje


Veoma zanimljivo poglavlje je o stanjima koja nisu kontraindikacija za dojenje. Prvo se navode majke koje su HbsAg pozitivne, te one koje su zaražene hepatitisom C. Naročito je važno da temperatura majke ne predstavlja kontraindikaciju za dojenje osim ako nije izazvana bolešću tijekom koje je dojenje zabranjeno. Naime u mnogim našim rodilištima je praksa da se dojenje ne dozvoljava ukoliko je temperatura dojilje 38 C ili više. Na taj se način nanosi poprilična šteta procesu dojenja, a nije ustanovljeno da se povećava učestalost infekcija u djece.  Temperatura u dojilje katkada može biti uzrokovana i zastojem mlijeka, čime se prekidom dojenja šteti zdravstvenom stanju majke. Naime nitko ne može izdojiti majku tako dobro kao samo dijete. Ukoliko majka ima znakove da je preboljela citomegalovirusnu infekciju (tj. u krvi ima antitijela), a ne radi se o svježoj infekciji, nema prepreka za dojenje donošene djece, dok za dojenje nedonoščadi veoma male porodne težine za sada nema jednoznačnih preporuka. Posebno bih obratio pozornost na to da žutica novorođenčeta nije kontraindikacija za dojenje, niti je dojenje potrebno prekidati za vrijeme dok je dijete žuto. U nas se djeca često stavljaju na infuziju za vrijeme žutice, dojenje se prekida, a djeca se hrane umjetno dok se majka izdaja i baca svoje mlijeko. To je posve neprihvatljiva i nerazumna praksa koju svakako treba izmijeniti. Prekid dojenja tijekom liječenja novorođenačke žutice treba biti izuzetak, a ne pravilo! Tako barem kaže na dokazima utemeljena medicina koju propagira AAP. Pokazalo se da su neka stanja posve spojiva s dojenjem. Dojenje nije kontraindicirano u majki koje imaju hepatitis B pozitivan površinski antigen (HbsAg pozitivne), majke koje su zaražene hepatitisom C (osobe koje imaju hepatitis C virus antitijela ili hepatitis C virus – RNA pozitivnu krv), majke koje imaju temperaturu (osim ako temperatura nije uzrokovana nekim od stanja navedenih u prethodnom poglavlju koje predstavlja konrtaindikaciju za dojenje), majke koje su bile izložene malim koncentracijama kemijskih tvari u okolišu, te majke koje su seropozitivni kliconoše citomegalovirusa (CMV) (ne odnosi se na svježu konverziju titra ako je dijete terminsko). Odluku o dojenju nedonoščadi veoma male porodne težine (ispod 1500 g) majki za koje je poznato da su CMV seropozitivne treba donijeti uzimajući u obzir moguće boljitke prehrane ženinim mlijekom prema rizicima prijenosa CMV infekcije. Duboko zamrzavanje i pasterizacija mogu znakovito smanjiti količinu CMV u mlijeku. Pušenje duhana ne predstavlja kontraindikaciju za dojenje, ali zdravstveni profesionalci bi trebali svim majkama pušačicama preporučiti izbjegavanje pušenja u kući te učiniti dodatni napor da se što prije odviknu od pušenja. Majke dojilje trebaju izbjegavati alkholna pića jer se alkohol koncentrira u majčinom mlijeku, a njegova primjena može smanjiti proizvodnju mlijeka. Prilikom proslava dozvoljene su male količine alkoholnih pića, no dojenje u tome slučaju treba izbjegavati sljedeća dva sata nakon pića. Velika većina novorođenčadi sa žuticom može se dojiti i mora nastaviti s dojenjem bez prekidanja. Samo u rijetkim prilikama teške hiperbilirubinemije može postojati potreba za privremenim kratkotrajnim prekidom dojenja.



Ovo sam skinula sa RODE


http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=&Show=1758



< Poruku je uredio MELLI -- 10.10.2009 12:27:31 >

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *