|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
23.5.2012 16:00:19   
Lulu_08
Ja sam kao sto vecina zna vec 2,5 godine "sama" sa djetetom, muz dolazi kuci na odmor svaka cca 3 mjeseca, i ti dani prodju u neznanju. Prije nego sto cu ostati trudna jesenas, sam imala jedan period istinskog ludovanja po pitanju manjka vremena. L. sam vodila 3 dana u sedmici na gimnastiku, jedan ili dva dana vikenda na ples. Ostatak vremena sam naravno radila, kuhala i spremala, vodila dijete kod drugara/drugarica po rodjendanima, igraonicama, setalistima i slicno. Zaista sam znala zabrinuti se za organizaciju. Onda sam u oktobru ostala trudna, i tada sam nastavila istim tempom dok u decembru nisam prokrvarila i morala tempo drasticno usporiti. Bolovanje, otkazivanje gimnastike i plesa za L. - sto je meni licno najteze palo jer mi je zao sto joj to "nedostaje", i smanjenje svih drugih "obaveza". Sada sam se vec navikla na ovaj novi "tempo" da se pitam kako ce stvari izgledati kada se aBd uskoro porodim haha.

Inace sam misljenja da su "zdrave" rutine za dijete ali i za roditelje jako vazne. Pod "zdrave" smatram vrijeme budjenja/spavanja/rucanja i onih redovnih dnevnih aktivnosti, npr. vrtic ili neki sport i slicno.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
23.5.2012 16:02:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Ja sam kao sto vecina zna vec 2,5 godine "sama" sa djetetom, muz dolazi kuci na odmor svaka cca 3 mjeseca, i ti dani prodju u neznanju. Prije nego sto cu ostati trudna jesenas, sam imala jedan period istinskog ludovanja po pitanju manjka vremena. L. sam vodila 3 dana u sedmici na gimnastiku, jedan ili dva dana vikenda na ples. Ostatak vremena sam naravno radila, kuhala i spremala, vodila dijete kod drugara/drugarica po rodjendanima, igraonicama, setalistima i slicno. Zaista sam znala zabrinuti se za organizaciju. Onda sam u oktobru ostala trudna, i tada sam nastavila istim tempom dok u decembru nisam prokrvarila i morala tempo drasticno usporiti. Bolovanje, otkazivanje gimnastike i plesa za L. - sto je meni licno najteze palo jer mi je zao sto joj to "nedostaje", i smanjenje svih drugih "obaveza". Sada sam se vec navikla na ovaj novi "tempo" da se pitam kako ce stvari izgledati kada se aBd uskoro porodim haha.

Inace sam misljenja da su "zdrave" rutine za dijete ali i za roditelje jako vazne. Pod "zdrave" smatram vrijeme budjenja/spavanja/rucanja i onih redovnih dnevnih aktivnosti, npr. vrtic ili neki sport i slicno.


navikne se čovjek na sve lijepo...
sada te strah, a na podisljkom čim onih 3 mjeseca porđe kad svi tebi dolaze da bebu vide...ti bi smao hodala...
kolica i ruksak na leđa...ma nema gdje me bilo nijeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
23.5.2012 16:10:25   
Lulu_08
Hahhaa ma na sve se ziv covjek navikne, a o mamama da ne govorim, mi smo kao stonoge, nema sta ne stignemo!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
23.5.2012 16:12:02   
leona81
mi imamo rutinu s tim da M nekad spava nekad ne...nekad zaspi u 22 a nekad i kasnije - ne zato sto mi sjedimo s gostima nego zato sto ne zeli soavati...i to je to...budi se svako jutro u isto vrijeme, ili ranije, ide u vrtic i nekad spava nekad ne...
ja i dalje insistiram da se u 21 ide u krevet ali nikad ne zaspi za npr pola sata. nema sanse. vikendom i praznicima luduje:) ma luduje ona svaki dan bez obzira na obaveze. cekam da samo malo poraste da je upisem na neki sport:) valjda se umori

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
23.5.2012 16:15:54   
vjestica
nemamo rutinu
nismo je nikada ni imali
prvo mi je radno vrijeme svaki dan drugačije, pa i kad bih htjela, ne bih mogla imati neku rutinu
a niti mi to nešto znači
mi smo doduše dugo bili sami i mogli smo sebi dozvoliti iznenadne odluke (probudiš se ujutro e hajmo sad na more/planinu/jezero) sad smo manje spontani od kako imamo našu curu, ali i sad znamo donijeti takve neplanirane odluke
btw meni je uvijek bilo ljepše kad negdje neplanirano odem ili uradim

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
23.5.2012 16:30:56   
mamina princeza
uh rutina....
prilicno sam i sama citv zivot takva da mi sve ima neku rutinu medjutim u neko doba pocne mi uzasno ici na zivce.
moja cura(sad ce joj 4 godine) od kako se rodila sebi je nametnula neku rutinu. i kao beba od 6 mjeseci ako bi sat kasnila na jendno spavanje znala je biti uzasno nervozna. sad mi se cini da smo i ja i ona ouno propustile zbog toga sto smo uvijek bile kao sat....
ja sam duze vrijeme vec kuci ( oko pola godine prvo trudnicko bolovanje pa sad porodiljsko) i dosta toga s eizmjenilo samim tim sto sam vise kuci pa ne moram rucati kasno i slicno.

Ocekivanjem brata i njegovim dolaskom moja Dz je dosta promjenila neke svoje navike (ili je to jednostavno sto postaje starija)
JJedna od njio je nocno spavanje koje je prije uvijek bilo u periodu do 21:30 a u ovih zadnjih pola godine vise ih s emoze izbrojati iza 10. Na popcetku sam se bas borila da to ne promjenii al to je i nju i mene cinilo vise nervoznom znala smo se i posvadjati pa je sad pustim malo vise.... pa legnemo zajedno.
Dnevno spavanje jos uvijek ima u trajanju od oko sat i po pa predpostavljam d aj ei njoj nekad stvarno rano da zaspe oko 21 ili 21:30 i nije pospana. A i to dnevno spavanje u zadnje vrijeme nije vise uslovljeno toliko da mora biti u istu mintu - pa mozemo nekad i neplanski nesto obaviti cemu se ja iskreno nekad i radujem. JEr citav zivot jenekako ispalniran bar unaprijed. I ona koja je jos mala stalno ponavlja a sta cemo kad ustanemo a sta cemo kad dodjemo i ona u svojoj glavi zna neki rapsored:) I ond ako se nesto neocekivano promjeni .... belaj.

Sad imam bebu od trimjeseca koja nema svoj ritam - i ne pokusavam da mu nametnem iako bi nekad mozda mogla. Znam mali je al kako je curicaa od rodjenja imala tako odredjen tempo sad nekako pokusavm da budemo malo spontaniji . Mada opet nekad moram imati ritam posebno oko njegovog spavanja jer ako mi on ne zaspe do 20:30 navece onda nemam posebno vremena ni zasto drugo.
Tako da mislim da rutina je dobra stvar al u nekim granicama tako da ponekad odstupamo od nje.
Naravno ja sad mogu tako jer sam na porodiljskom a kad krenem na posao s dvoje djece uh.. ne msijem ni pomisliti kakva cu onda biti ......

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
23.5.2012 19:27:43   
MicoTico
Obozavam da mi je sve isplanirano i da se tačno zna kad, šta,gdje, u koje vrijeme... Svako iskakanje iz nekog utvrđenog reda, svaka nepredviđena situacija me prilično nervira. MM kaže da sam pravi Monk (znate onu seriju).
Moja djeca uvijek idu spavati u 21h. Ustaju uvijek u 6:45 (idu u vrtić, a i vikendom je tako jer su se navikli, pa se sami bude). Uglavnom se družimo sa bračnim parovima sa djecom, dolaze ili mi idemo u posjete vikendom ranije npr.oko5-6 tako da se opet vratimo do devet na spavanje.Kad ni zaspu, ja spremam po kući, pravim ručak za sutra, ... Sve nam je isplanirano, ali mi ne bi mogli funkcionisati drugačije. Npr. M. vodimo na plivanje ponedjeljkom, srijedom i petkom, ja na zumbu utorkom i subotom, mm na stoni tenis sa rajom u nedelju. Doduse , to su aktivnosti koje traju najviše sat vremena, pa mozemo uklopiti i druženje sa prijateljima, šetnju do parka, i sl.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
23.5.2012 20:44:42   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Nemojte me pogrešno shvatiti, ali situaciju da moja djeca ustaju u 07.00., ručamo u 17.-17.30 i legnu na spavanje oko 21.00 ( prije kojeg slijedi pranje ) ja nikako ne smatram rutinom. To je tako jer drugačije ne može biti.

Nama je radno vrijeme kakvo jeste i one moraju ići:
- škola
- vrtić

Ja to ne gledam kao rutinu, nego ono što je nepromjenljiva konstanta radnim danima.

Drugačije je vikendom, praznicima ili kad je vrijeme godišnjih i raspusta.



pa jeste tako za stariju djecu. skola/vrtic namece rutinu. moraju ustati u odredjeno virjeme i idu na spavanje u 21 zato sto su rano ustali.

s jako malom djecom (kod mene 2,5g i 6mj) rutina oko spavanja i hranjenja je sve oko cega se vrtimo. ako se to ne ispuni, znas kakvi su ali, hvala Bogu, dobro nam ide... ako uspijemo da odrzimo rutinu i igranje je lakse i produktivnije. isto je i vikendom i praznicima. heeeej, ustaju u 6.00. ko da alarm imaju u glavi. mladji ne bi ni ustao ali cuje starijeg user posted image


kasnije ce i kod nas to biti nesto sto uzimamo zdravo za gotovo. barem se nadam

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
23.5.2012 21:02:26   
škorpija
uuuu istramiraste me ovom temom, svaka čast kako ste organizirane, vjerovatno sa dvoje djece ne može drugačije. mi nemamo rutinu, živimo haotičnouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
23.5.2012 22:05:13   
Skvo RR
Meni nekako izraz rutina koindicira lagano sa kucnim redom.
Imamo neke rutine...
Tipa da je bebac sat i po prije starije jna spavanju oko 20:00, Umce je uglavnom zaspala max. do 21:30. Rucak je uvijek u isto doba, kako malom, tako i velikom djetetu.
Jedno vrijeme je curica pocela duze "sjeliti", tako da smo izbacili dnevno spavanje, i rjesili problem....hm sve za rutinuuser posted image ...Kako me niko ne zove na telefon i mobilac iza 21:00h...tako i ocekujem smiraj u kuci.user posted image i naravno vrijeme za sebe.user posted image
Vezano za goste idemo i MOGU nam doci petkom i subotom...ali i onda se uredno pozdravimo sa djecicom...
Naravno imamo vrijeme za igru, za tv, za setnje, za druzenja...zaista se trudim da svako djetesce dobije paznju koju zasluzuje u skladu sa svojom dobi...Generalno volim red..sve sto je "nered", meni stvara napetost i anksioznost...tako da podrzavam neki red.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
23.5.2012 22:56:21   
SailorMoon
Nama je rutina jako vazna i uveli smo je od prvog dana.
Radnim danima A. ustaje oko 8, obucem je, spremim i u vric. Dodje kuci oko 4 nesta gricka, igramo se itd. Oko pola7 vecera onda kupanje, spremanje i idemo u 7 na spavanje. Tako je svaki dan. Kad je vikendom kuci ruca oko pola 12 i u 12 ide da spava do neki 2 sata. Onda ustane, jede nesta i idemo napolje.
Mi nigdje neidemo a da kasnimo kuci. Ako planiramo sjelo ili izlazak A. ostaje kod kuce i moja mama ili sestra dodje da je cuva dok ona spava. Kad nam neko dodje ona ide na svoje vrjeme na spavanje, ja zatvorim vrata i to je to.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
23.5.2012 23:04:33   
draguljče
Sailor, je li i ljeti u 19:00 spavanje?
Moja djeca kad bi zaspala bar u 20:30 ja bih bila najsrećnija na svijetu. Mada mi ovo nije vazno, ali bi mi ponekad znacilo.

< Poruku je uredio draguljče -- 23.5.2012 23:08:06 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
23.5.2012 23:56:03   
hatepsut
Pa sad da se strogo drzimo neke rutine..ne bas..ali imamo neke svoje vise bi rekla "navike".Moje djete ide na spavanje najdalje do 21.30h,vrlo rijetko kasnije (mada se zna desiti).Inace kad imamo goste on ima svoju sobu i moze u dnevnom da bude igranka njemu to ne smeta.On uvijek ustaje najdalje do 8h,a moja navika je da ustajem kasnije user posted image
Rucamo/veceramo svo troje zajedno,zavisno kad mm zavrsava s poslom.
Bar jednom sedmicno jedemo vani(ljeti cesce imamo rostilj u nasoj basti).
Zimi navece gledamo tv ili igramo karti ,ne ljuti se covjece ili nesto sl..dok ljeti cesce izidjemo u set_nju na sladoled i sl.
Nedjeljom doruckujemo vrilicu :) Smjesno, ali tako je jer smo nedjeljom svi ujutro kuci,a to je nesto sto svi posebno gotivimo.
Eto uglavnom to je to,nemam nekih pravila,uglavnom se dogovaramo ali imamo mnogo manje vremena kako djete raste.S obzirom da ima vise obaveza,pocevsi od ucenja,vjezbanja...

Da,mi ne zivimo k''o roboti(programirani) ,jednostavno se prilagodjavamo jedni drugima,nasim potrebama,zeljama ali i mogucnostima.


< Poruku je uredio hatepsut -- 23.5.2012 23:58:10 >


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
24.5.2012 0:58:32   
Medić*
I nama je rutina od pocetka bila vazna ali to ne znaci da imamo neki strozi rezim.
Vise je to neki odredjeni slijed dogadjaja.

Najbitnija je organizacija i fleksibilnost.

Dan danas je budjenje u isto vrijeme, bez obzira na vikend (pola sata gore dole )

Obroci i spavanje su vecinom u isto vrijeme, drzimo se istih rituala pred spavanje.

Poslije podnevnog spavanja imamo zajednicki rucak i obavezna set_nja. Maleni je vec naucio pa odmah poslije rucka veli, gdje cemo proset_ati.

Navece ga babi uspavljuje, preko dana, kada se vratimo kuci iz vrtica i posla, pijemo mlijeko i spavanac.
Dakle imamo neki okviran raspored dnevnih desavanja.

Nekada znamo i pomijesati stvari, ako smo u gostima ili nam neko dodje. Npr ako nam neko dodje sa djecom, malo odgodimo spavanje, ili se namjerno malo duze zadrzimo kod nekoga ili u set_nji, tako da nam ti povremeni prekidi rutine, izleti u nepoznato nisu tako strasni, cisto radi malo promjene, da ne bude bas svaki dan isto.
Uvijek maleno objasnim da mozda danas necemo spavati preko dana jer necemo biti kuci, ili kada putujemo kazem mu da idemo daleko i da fino odspava u autu, cisto iz razloga da se dijete prilagodi i shvati da do malih promjena moze doci.

Kako dijete raste mijenjaju se obrazci ponasanja, njegove navike i interesi. Moramo biti spremni i na pomjene u toj svakodnvenoj rutini i prilagodjavati se jedni drugima, bas kao sto neko rece nismo roboti.

< Poruku je uredio medic slatki -- 24.5.2012 0:59:51 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
24.5.2012 1:36:51   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mamina princeza


Naravno ja sad mogu tako jer sam na porodiljskom a kad krenem na posao s dvoje djece uh.. ne msijem ni pomisliti kakva cu onda biti ......

Monk, hitler, ko vojna akdemija user posted image user posted image
mislim tako nas časte dok ne nalete na zidinu pa zapomagajuuser posted image
''ženooooooooooooooooo ja ne mogu sam s anjih dvije na pijacu'''
''ženooooooooo nisu večerale, šta ću sad a zaspaše''
''ženooooooooo...''user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
24.5.2012 12:19:39   
SailorMoon

IZVORNA PORUKA: draguljče

Sailor, je li i ljeti u 19:00 spavanje?
Moja djeca kad bi zaspala bar u 20:30 ja bih bila najsrećnija na svijetu. Mada mi ovo nije vazno, ali bi mi ponekad znacilo.


Uvjek u 19sati spava i kad se sat pomjeri ona se za dan vrati na svoje 19 sati. A kad smo napmoru radi poremecenog vremena to je onda 20sati i nama super pase. mi sjedimo na balkonu narucimo koktele i uzivamo uz program a ona spava.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
11.3.2013 11:51:12   
Blue rose RR
Kako kći odrasta osjećam da se mijenjaju i naše dnevne obaveze, potrebe koje su nekada bile isključive, polahko se mijenjaju drugima, i iskreno odgovara mi ova promjena.
Iako imamo više obaveza jednim prema drugima, nekako to u letu rješavamo, jer kako ona biva svjesnija određenih radnih navika i mm i meni je puno lakše.




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
12.1.2015 23:29:32   
bebaa
rastemo mašala pa se i naša rutina mjenja.....prije je to bilo brže i obimnije,sad malo stagniramo pa se može reći da već par mjeseci imamo iste obaveze za obaviti....i nekako sve ide jednolično.....
kako dan teče kad smo zdravi.....
ujutro ustajanje,tuta.flašica s mlijekom,jutarnja toaleta...
oblačenje,idemo u vrtić pješke.....
ja idem na posao...naš sledeći susret je naveče oko 7.....koristimo naredna dva sata za što kvalitetnije druženje,u toku je i večera,tuširanje....oko 9 pola 10 ide na spavanej....
jedino nam je nedelja slobodna pa se malo prošetamo vani.....malo pomjerimo obroke...ali spavanje je uvijek kao i u vriću,da ne bi tetama pravio problem....

mnogo je lakše kada zna sam sjesti na tutu,oprati zubiće,obuti čarapice.....brzo rastu.....na zdravlje....


_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
27.2.2016 11:23:10   
Blue rose RR
Još uvijek robujemo pravilima rutine il kućnog reda. Doduše prilagođenim našim potrebama jer mi starimo, a ona raste :)
Al u suštini gledamo da uvijek ispoštujemo glavne obaveze, petkom i subotom smo fleksibilniji.
škola i učenje traže svoje, naš posao ima obaveze koje traže i rad poslije 16 sati, ali uvijek nekako gledamo da iskalkulišeno svoje vrijeme u najboljoj mjeri.

U svakom slučaju volim da mi je vrijeme posloženo onako kako nama odgovara :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Rutina u djetetovom i našem životu
27.2.2016 17:38:59   
Angelica

Nemamo rutinu a i ne volim je baš

Muž nema fiksno radno vrijeme i ne mogu organizovat ni ručak u isto vrijeme, jedemo kad stignemo i kad smo gladni
Svako jutro galamim na A i kažem da će ići od sutra na spavanje u 20h međutim često to prekršim jer budemo negdje u gostima i sl.
Nastojim da zadacu ispiše čim dođe iz škole jer ćemo zaboravit i ja i on sta treba uraditi....

_____________________________

Ljudi postaju nalik na kokoši, slabo vide i rano liježu. A jutrom žure na kopanje zbijeni u gomile duhana. Džepova usukanih od znoja dlanova zalaze svuda i u sve guraju nos.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *