|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako su Vas hranili
15.10.2008 11:02:14   
mamy Sabina
tema je kako su Vas hranili,a ne ugledate li se na svoje roditelje!


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako su Vas hranili
15.10.2008 11:14:46   
Blue rose RR
Nisam odhranjena na majčinom mlijeku, znači bilo je svega i svačega, shodno vremenu, mogućnostima i željom da moja, tada 18-godišnja mama, me odhrani na najbolji mogući način.
Evo me sa haman 30 ljeta, i neki dan kažu doktori (kuc, kuc), zdrava ko dren.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako su Vas hranili
15.10.2008 11:20:31   
ElmaB
Amrino, a nisi nam rekla cime i kao su te hranili?

< Poruku je uredio ElmaB -- 15.10.2008 11:29:29 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako su Vas hranili
15.10.2008 13:17:04   
lida
Znam da nisam htjela da dojim i da samo nakon tri dana i ja i mama zaglavile u bolnici sa temp.40 ja od gladi a mama od upale grudi,jedva su me povratili i nakon probavanja svih mogucih AD mlijeka koje ja nisam htjela mama mi je dala keks i mlijeko ...znaci od destog dana mi je to bila glavna hrana ...sa tri mjeseca je pocela da mi uvodi kasice od voca i povrca,od cetiri supice itd......

sad sam hB zdrava nemam nikakvih posljedica

Svoju djecu na hranim po tabelama
jako tesko mi bude kad ovdje procitam da mama moze dojit djete ako hoce ...sam Bog zna koliko sam se trudila i koliko sam suza prolila sto mi mlijeko nikad nije nadoslo
Irhani je 9 god i zdrava je hB a i Mirzi uvodim hranu isto kao Irhani

Skrenu s teme izvinite


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako su Vas hranili
15.10.2008 13:40:40   
Gigana
Moja kolegica s posla mi kaže da je nju mama od 2. mjeseca života hranila jogurtom (isključivo i po preporuci pedijatra), jer ova nije htjela nikakvo mlijeko, a mati je nije dojila, jer joj se mlijeko povuklo.  Na jogurtu je bila jako dugo, jer je to bio jedini mliječni proizvod koji je htjela.  A inače je rođena kao sedmanče i imala je samo 1,300 g kad se rodila.

Danas izgleda super, zdrava ko dren, nema nikakvih problema.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako su Vas hranili
15.10.2008 14:51:01   
mamina princeza
Mene je mama dojila negdje do 2-3 mjeseca jednostavno ja vise nisam htjela ni okusiti njeno mlijeko kojeg je bilo jos jako puno. Onda sam jela Nektarmil al nisam htjela flasicu - veoma rijetko - opa me je morala hraniti na kasikicu . Ona kaze da je to jedan od razloga sto je jedva docekala da napunim 4 mjeseca pa uvela sve i voce i povrce i supice.
Ni ja ne mislim da se svaka beba isto hrani niti da to moze ici po tablicama - treba postovati odredjena pravila al jednostavno neko djete je za nesto prije spremno neko kasnije. Svaka majka postupa onako kako osjeca. A doktori ko doktori jedan savjetuje uvesti hapice drugi niposto pa sad ti nagadjaj ....

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako su Vas hranili
15.10.2008 22:34:13   
laracroft
Dojila me do treceg mjeseca,a onda sam pila adaptirano mlijeko.Sokice mi je pocele davati oko 4-og mjeseca,a a u petom i slane i slatke obroke,te keks sa mlijekom.Kuhala mi je svaki obrok i savjetovala se sa pedijatricom koja i danas radi u savjetovalistu za bebe.Nije mi davala ni monte ni cips...Mama moje mame je imala jedan izlet kada mi je kao bebici od 20 dana dala da liznem hurmasice.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako su Vas hranili
15.10.2008 23:09:08   
sanny
super tema...

ja nazalost imam posljedica iz djetinjstva...do svoje 7 godine sam bila jedinica i mama i tata nisu vise planirali djece jer mama je imala neki problema..i naravno bila sam jako razmazena i tatina princeza i svaki dan sam dobijala cokolade, smoki, one rizine pahuljice i kokice prelivene cokoladom i jos mnogo mnogo toga...i onda uz moje navaljivanje dobila sam seku i ona je bila jako bolesna do svoje 6 godine tj dok nismo dosli u dansku.. i znaci ona bolesna nemoze da jede ni one paketice ni svoje slatkise al zato sam ja tu bila...tamanila sam sve redom;((( i naravo jos uvijek se borim protiv kilaze mada jedem zdravo i dosta treniram..s vremena na vrijeme izmaknem kontroli..bila sam veliki pusac i prestaala sam kad sam saznala da sam trudna i nepusim ni sada al bez slatkica nemogu cak mislim da na mene i psihicki utice kad nemam nesto slatko.... i zato mislim da je jako vazno sta se daje djetetu i zao mi je sto moji roditelji nisu obracali paznju na to vec su mislili da mi pokazuju koliko me vole kad mi kupe sve sto ja pozelim i nisu mi stavljali granice i tako da i ja danas neznam sebi staviti granicu kad je jelo u pitanju... ja svoju malecku sad ucim zdravoj ishrani i strasno voli vodu...

pozzz

_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako su Vas hranili
15.10.2008 23:38:34   
lejlašh
Dojila sam 6 mjeseci i problem se javio sa uvođenjem čvrste hrane sa glutenom - povraćanje i prolivi, kaže mama da nijedna hrana u meni nije ostajala, niti sam napredovala, ona je jadna visila kod doktora non-stop, svi me već bili otpisali. Spasio me odlazak u bolnicu u Beograd gdje sam proslavila prvi rođendan sa 6kg, i gdje su me spasili otkrivši mi celijakiju i stavivši me na bezglutensku dijetu.
Mislim da sam nakon toga bila dijete koje se najzdravije hranilo, čitava jedna plata je išla samo na moju posebnu hranu koja se uglavnom morala nabavljati iz inostranstva.
Sad je, hvala Bogu, sve OK, celijakija se povukla u pubertetu, a moje je djete nema (hvala Bogu na tome po milion puta)
Ni ja nikada nisam hranila djete po tablicama već po instinktu.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako su Vas hranili
15.10.2008 23:39:43   
lejlašh
I još jednom hvala ti mamice što nisi odustala od mene kada svi drugi jesu

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako su Vas hranili
17.10.2008 14:28:02   
makana
Mene je moja mama dojila, kaže sedam mjeseci i onda je počela da uvodi hranu,
ja sam to sa almedinom počela od šestog mjeseca i kao mama shvatila da jedino ja mogu uticati na njen jelovnik i što joj ja ponudim ona će to i da jede, dakle odluka je bila na meni baš kao što je bila odluka na mojoj mami,
možda da neko otvori temu kako biste voljeli da su vas hranili dok ste bili beba?
što se tiče tablica dohrane hvala Bogu na njima i svaka od nas djecu hranimo prema njima, makar po jednoj stavci u cijeloj tablici, ako neko ne daje med ili bjelance valjda je to jer na tablici uvedenoj za određenu dob piše da postoji opasnost zbog toga i toga, ako dajemo djetetu D3 kapi valjda je i to zato što treba, a ne zato što su to izmislile pomodarske mame,
hvala i na savjetima starijih, ali ja ne živim u tom dobu nego sada, pa ću i dalje paziti kako mene hrane i kako ja druge hranim
moja mama se ne sjeća tačno šta mi je sve davala do prve godine, ali to nije ni bitno, koliko što sada rijetko jedem grah jer mi je težak, rijetko jedem kečap jer mi također ne prija, kao i neke druge namirnice, pa ono što je teško za moj želudac nikad ne bih ponudila djetetu, ali eto ipak bih i ja za sebe mogla reći da sam zdrava, hvala Bogu
i zaista
super tema 

< Poruku je uredio makana -- 17.10.2008 14:29:36 >


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako su Vas hranili
17.10.2008 19:14:09   
ja_naiva
ja sam, elhamdulillah, u svojoj 35. zdrava, rodjena sam sa 2,2 kg jer je mama imala veliku cistu na jetri pa nisam mogla porasti, hranili su me ovako: mama me dojila 2 mjeseca, prekinula jer je bila bolesna, sa 2 mjeseca me ostavila (otisla na operaciju) rahmetli majki koja me je hranila Humanom, mlijekom i keksom , pasiranom svom mogucom hranom, a kad sam malo "uzaznala" sjecam se tope, jajeta na oko, udrobljene bijele kahve i sl. posljedica nikakvih, ziva i zdrava bez i jedne primljene vakcine (osim onih primljenih u skoli)

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako su Vas hranili
18.10.2008 15:08:52   
laracroft
IZVORNA PORUKA: lejlašh

Dojila sam 6 mjeseci i problem se javio sa uvođenjem čvrste hrane sa glutenom - povraćanje i prolivi, kaže mama da nijedna hrana u meni nije ostajala, niti sam napredovala, ona je jadna visila kod doktora non-stop, svi me već bili otpisali. Spasio me odlazak u bolnicu u Beograd gdje sam proslavila prvi rođendan sa 6kg, i gdje su me spasili otkrivši mi celijakiju i stavivši me na bezglutensku dijetu.
Mislim da sam nakon toga bila dijete koje se najzdravije hranilo, čitava jedna plata je išla samo na moju posebnu hranu koja se uglavnom morala nabavljati iz inostranstva.
Sad je, hvala Bogu, sve OK, celijakija se povukla u pubertetu, a moje je djete nema (hvala Bogu na tome po milion puta)
Ni ja nikada nisam hranila djete po tablicama već po instinktu.

Ja sam se isto bojala celijakije i mislila sam da je NEIZLJECIVA,i da se samo privremeno zalijeci.Ili mozda grijesim???

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako su Vas hranili
19.10.2008 22:15:52   
nikka
Pitala sam mamu sto puta čime me hranila u kom mjesecu,naravno nemože da se sjeti toga ali mi je rekla da nije niti pokušavala da eksperimentira sa mojim trbuščićom od tri mjeseca dali može da podnese sol,šećer,grah i slično.
Ovako,dojila me šest mjeseci stim da je morala na posao kad sam ja imala tri mjeseca ali je dolazila kući dvaput s posla da me podoji (to je bilo prije 30 god.)radila je u računovodstvu,poslije ad mlijeko,zatim je krenula sa dohranom odprilike kao i ja,voće povrće,meso,sokići,jaje mi je dala pred sami rođendan toga se sjeća,ali mi je davala kravlje mlijeko u nekoj hrani i prije godine,u periodu iza 6mjeseci.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako su Vas hranili
27.3.2009 0:17:08   
dana3
evo malo da podignem temu:mama me dojila do moje trece godine zivot aa jela sam i sve ostalo sto mi je ponudjeno.slatkisi su imali zadnje mjesto u piradi ishrane-to se zamjenjivalo vocem(nije mi bio stran ni avokado,papaja,kaki)sv e voce koje su nabavljali preko prijatelja iz inostranstva.(davne 80-te)tad niej ni kivija bilo u BiH.


dobila sam dijabetes sa 9 godina starosti i to od jake prehlade koja je upalila bila sve zlijezde sa unutarnjim lucenjem i odrazilo se najvise na gusteracu-znaci MIT da slatko vodi oboljenju nema nigdje veze.


ne zalim na  moju mama ama bas nista jer je pobornik zdrave prehane.danas svoje dijete hranim po njenom savjetu i djecijoj potrebi a tabele neka se drzi ko hoce -kako neko rece nije dijete aparat pa da imam uputstvo za upotrebu





_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako su Vas hranili
27.3.2009 9:27:43   
Skvo RR
Ja nisam bila dojena beba....pila sam AD, jela med od drugog mjeseca, zatim od cetvrtog keks i mlijeko, cokolino...supice, voce, povrce....uglavnom i sada sve dozvoljeno...ja sam malo tog nacina ishrane projecirala i na Umu...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako su Vas hranili
27.3.2009 9:50:09   
Okarica
Mene je mama dojila jako dugo, skoro dvije godine. Ne znam kad je uvela dohranu, vjerovatno kad sam napunila 5 ili 6 mjeseci, jer nije bilo potrebe ranije. Ja sam joj drugo dijete i imala je mlijeka u izobilju. Stariju sestru je dojila samo tri mjeseca, tako da je nju morala početi dohranjivati ranije. Znam pouzdano da se pridržavala onoga što je u to vrijeme bilo "in" u medicinskim krugovima user posted image .

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako su Vas hranili
5.5.2009 12:53:08   
mišur
Mene je mama dojila samo 1,5 mjesec, i onda me hranila sa 2/3 kravljim domaćim mlijekom.
Ne sjeća se baš detalja, ali kaže da mi je odmah davala mljeveni keks sa mlijekom, da sam prije navršene pola godine probala i žumance i grah...
Kasnije, kad smo brat i ja bili stariji, sjećam se da nam je uvijek pravila dosta povrća i mesa, ali smo mi uvijek tražili paštetu i viršle da jedemouser posted image  I znam da nam nikad nije dala da jedemo puno slatkiša, ali ja svejedno nisma ni bila neki ljubitelj..
I hB nikada nismo bili ozbiljnije bolesni...
Neke normalne dječije bolesti koje bi zajedno preležali...Uglavnom grlo, krajnici...Valjda, kako neko reče, od smoga u Sarajevu...
Ja sam Luku dojila 8 mjeseci,a počela sam ga dohranjivati sa punih 5 mjeseci..
I to sam počela sa voćem, par dana za svaku vrstu, zbog alergija, pa polako i povrće...
Nisam se vodila tabelama nadohrane, već onako kako sam ja mislila...
Jesam ih čitala  i pratila, ali nisam ih baš uvijek poštovala...user posted image
On je sad napredan i veseo dječak, ima 13 mjeseci i oko 11kg, nije ni mršav ni debeo, taman..user posted image
Ruča svašta, i trenutno sve voli(dok ne krenu opet zubići, a onda je probirljivac)user posted image  
Ipak omiljeni mu je Monte i Dukatino lješnjak i čokolada-mogao bi cijelo pakovanje od 4 komada pojesti, poguzija mala...user posted image
Ja baš rijetko pravim prženu hranu, trudim se da što više jedemo kuvano(lakše je i napraviti, a i manje suđa ostaneuser posted image ), koristim maslinovo ulje većinom, slatkiše rijetko jedemo( ni ja ni mm nismo ljubitelji), pa tako namjeravam  i Luku hraniti...


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 43
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *