|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Predskolski uzrast
25.2.2016 17:53:04   
teacher75
I kod nas je devetogodisnje

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Predskolski uzrast
25.2.2016 18:06:33   
alman
je i sigurno da u ZE--DO kantonu pocinje predskolsko 15 marta, nismo jos uradili sistematski pregled, pa zato pitamuser posted image
moj ce imati 6 god i 7 mj, u septembru, on je odusevljen jedva ceka a ja onako user posted image i drago mi a i zao, sto su bili rahat bili su user posted image

_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Predskolski uzrast
25.2.2016 22:03:17   
Bambi09
Kod nas u BPK predskolsko pocinje 2 marta, a u prvi razred osnovne skole krecu 1 septembar i devetogodisnji je sistem. Nane ce imati 6 godina i 8 mjeseci

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu alman)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Predskolski uzrast
25.2.2016 23:00:29   
loptica7
Kod nas predskolsko nije obvezno. Prosle godine je privatni djeciji vrtic organizirao "Malu skolu" gdje je uciteljica s upisanim polaznicima presla sva slova i brojeve do 10.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Predskolski uzrast
26.2.2016 7:27:22   
koka i po

IZVORNA PORUKA: loptica7

Kod nas predskolsko nije obvezno. Prosle godine je privatni djeciji vrtic organizirao "Malu skolu" gdje je uciteljica s upisanim polaznicima presla sva slova i brojeve do 10.



jeli taj vrtic pod necijom kontrolom?
ovo je strogo zabranjeno u predskolskom.
slova i brojevi se ne smiju uciti .
metodika ucenja slova i brojeva se ne uci na fakultetu za predskolski odgoj.to rade uciteljice u osnovnoj skoli jer su strucno osposobljene.odgajatelji nisu.metodike su razlicite.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Predskolski uzrast
26.2.2016 8:46:51   
loptica7

IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: loptica7

Kod nas predskolsko nije obvezno. Prosle godine je privatni djeciji vrtic organizirao "Malu skolu" gdje je uciteljica s upisanim polaznicima presla sva slova i brojeve do 10.



jeli taj vrtic pod necijom kontrolom?
ovo je strogo zabranjeno u predskolskom.
slova i brojevi se ne smiju uciti .
metodika ucenja slova i brojeva se ne uci na fakultetu za predskolski odgoj.to rade uciteljice u osnovnoj skoli jer su strucno osposobljene.odgajatelji nisu.metodike su razlicite.


Satove je odrzavala profesorica, a ne teta iz vrtica. Angazirana je profesorica koja je radila s djecom koja ce na jesen krenuti u 1 razred. Uz igru i crtanje prelazili su slova i brojeve.
Moji vise od 1 god ne idu u taj vrtic, tako da nisam upucena da li je to pod kontrolom ili ne.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Predskolski uzrast
26.2.2016 8:50:32   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: loptica7


IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: loptica7

Kod nas predskolsko nije obvezno. Prosle godine je privatni djeciji vrtic organizirao "Malu skolu" gdje je uciteljica s upisanim polaznicima presla sva slova i brojeve do 10.



jeli taj vrtic pod necijom kontrolom?
ovo je strogo zabranjeno u predskolskom.
slova i brojevi se ne smiju uciti .
metodika ucenja slova i brojeva se ne uci na fakultetu za predskolski odgoj.to rade uciteljice u osnovnoj skoli jer su strucno osposobljene.odgajatelji nisu.metodike su razlicite.


Satove je odrzavala profesorica, a ne teta iz vrtica. Angazirana je profesorica koja je radila s djecom koja ce na jesen krenuti u 1 razred. Uz igru i crtanje prelazili su slova i brojeve.
Moji vise od 1 god ne idu u taj vrtic, tako da nisam upucena da li je to pod kontrolom ili ne.



izvini, ne moraš da kažeš koji je grad, ali barem kanton navedi, jer baš me zanima, budući da moja starija kćerka u vrijeme kada je išla u vrtić, a kasije i u predškolsko, koje je bilo u okviru istog vrtića, naravno registovanog kod PPZ KS, znam da sam ja brinula jer nju ništa nije zanimalo pretjerano osim igre i pjesme, i učiteljica kaže mi ne smijemo s njima slova raditi po zakonu, a ni brojeve, nego onako kroz igru brojanje i to, ali to da djecu priupremimo za školu u smislu da u prvi đođu i da znaju sabirati do 10, čitati, i da smo to mi odradili ne,

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Predskolski uzrast
26.2.2016 9:32:21   
koka i po

IZVORNA PORUKA: loptica7


IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: loptica7

Kod nas predskolsko nije obvezno. Prosle godine je privatni djeciji vrtic organizirao "Malu skolu" gdje je uciteljica s upisanim polaznicima presla sva slova i brojeve do 10.



jeli taj vrtic pod necijom kontrolom?
ovo je strogo zabranjeno u predskolskom.
slova i brojevi se ne smiju uciti .
metodika ucenja slova i brojeva se ne uci na fakultetu za predskolski odgoj.to rade uciteljice u osnovnoj skoli jer su strucno osposobljene.odgajatelji nisu.metodike su razlicite.


Satove je odrzavala profesorica, a ne teta iz vrtica. Angazirana je profesorica koja je radila s djecom koja ce na jesen krenuti u 1 razred. Uz igru i crtanje prelazili su slova i brojeve.
Moji vise od 1 god ne idu u taj vrtic, tako da nisam upucena da li je to pod kontrolom ili ne.




tako sam i mislila al eto....
koliko znam po zakonu predskolski odgoj ne smije raditi covjek koji nije edukovan za isti.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Predskolski uzrast
26.2.2016 9:33:48   
loptica7
Pa nisu ni nasi ucili citati i zbrajati... Ne znam da sam to rekla.
Pjevali su, igrali se, crtali... A sto se slova tice, nacrtali bi npr auto i uciteljica bi pored toga napisala slovo A.
Oni koji su htjeli napisali bi jos koje slovo, a oni koji nisu nije ih nitko prisiljavao i govorio moras to uraditi.

Cura je posla u skolu nije znala sva slova. Tek sad uci citati.

Radi se o Zapadnohercegovackoj zupaniji.
Da li oni to smiju raditi i kontrolira li ih netko ne znam.
Sve je to objavljivano na fb i plakatu na vrticu, tako da ako nase institucije rade svoj posao (sto cisto sumnjam) mogle su znati za to. Mogli su i dr vrtici prijaviti taj slucaj da se kontrolira i vidi da li je sve u skladu sa zakonom.

Iz svih vasih postova i na drugim temama vidim da se gore puno vise vodi briga o tome nego ovdje.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Predskolski uzrast
26.2.2016 9:53:38   
koka i po
ma hajde sta te briga vi ste s tim zavrsiliuser posted image


evo ..pokusat cu da otprilike objasnim sta se sve to radi u pripremnim odjeljenjima....ako sta izostavim neka neko kompetentan doda.vidim da mnogi roditelji ne razumiju koncept predskolskog obrazovanja.



u predskolskim (pripremnim odjeljenjima) akcenat se stavlja na socijalizacju i adaptaciju djeteta.usvajanje moralnih normi i normi ponasanja koje se praktikuju u osnovnoj skoli.
radi se preslikavanje(ne ucenje slova kao glasova) likova i objekata.struktura rijeci (polozaj odredjenog slova u rijeci)struktura brojeva,igre glasovima i recenicama.artikulacija odredjenih glasova koja malo teze idu u ovom uzrastu.prepricavanje tekstova.ucenje pjesmica uz pokretne igre(koorelacija sa ostalim odg.obr.podrucjima).itd

regularan cas ne postoji nego se vrsi povezivanje sa ostalim oblastima razvoja.e sad sve zavisi od iskustva ucitelja kako ce osmisliti aktivnost dabi ispostovao minimum od onoga sto se od njega trazi.
razvoj kreativnosti kroz manipulisanje razlicitim materijalima.
kooredinacija oko-ruka,oslobadjanje pritiska u pisanju(crtanju).vecina djece previse cvrsto drzi olovku.preciznost pri radu.neke osnovne tehnike dabi dijete moglo sto lakse usvojiti ono sto se od njega trazi u skoli.itd...ima toga mnogo.


ja licno puno vodim racuna o disciplini i nacinu ponasanja u odredjenim vremenskim razdobljima(vezano za odmor,vrijeme za rad,vrijeme za uzinu i igru).tj.na usvajanje vremenskih rasporeda i nacina ponasanja kod istih.


raspisala se jauser posted image


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Predskolski uzrast
8.3.2016 10:15:11   
koka i po
da prijavim...
52 djece u predskolskom...noge mi se odsjekleuser posted image user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 261
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *