|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam
7.12.2014 23:05:10   
ena23
IZVORNA PORUKA: dipl.defektolog

Postovana ena23,
Saljem Vam link na kojem mozete pronaci savjete logopeda sto se tice dvojezicnoszi u ranom razvoju, te Vas molim da malo procitate informacije koje postoje na tim stranicama, a nakon toga se ponovo javite pa mozemo malo prodiskutovati user posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/Rana_stimulacija/m_1342896/tm.htm
Saljem Vam topli pozdrav...

Procitala sam temu od- do i iskreno ne znam zasto ste mi je preporucili? Nigdje se ne prica o programu Gemiini (koji NIJE crtic za djecu nego je program fokusiran n aautisticnu djecu, zato sam vas i pitala znate li nesto o tome?) Niti nadjoh informaciju o djetetu u dvojezicnoj sredini, savjet elogopeda sam nasla i procitala ali iskreno toliko je povrsno napisano i to za djecu koja nemaju razvojne poteskoce, a mi ovdje pricamo o autisticnoj djeci...
svakako hvala na odgovoru, lijep ppzdrav

< Poruku je uredio ena23 -- 7.12.2014 23:10:42 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu dipl.defektolog)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Autizam
7.12.2014 23:08:00   
ena23

IZVORNA PORUKA: Angelica

U toj dobi je to normalno, nije zabrinjavajuće jedino ako to toliko često radi da ne želi raditi druge aktivnosti (igra i sl.)
On je još mali da mu se može objasniti ali može se zdravo kanalisati, nemojte obraćati pažnju u smislu da je to loše a ni smijati se kao da je zanimljivo jer to mu je stimulacija. Zaokupirajte ga nekom aktivnošću a kako bude rastao objasnjavat ce te mu.

Imaju faze seksualnog razvoja gdje se bas fino opisuje sta i kako treba postupiti, proguglaj malo ove faze...

user posted image
HVALA, odoh citati

(znam da ti nije do ovoga jos i na forumu user posted image )

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Autizam
7.12.2014 23:19:27   
Angelica
Ena ja za ovaj program Gemiini prvi put čujem, pošalji mi da vidim o čemu se radi
Najefikasnija ti je ABA, ja sam koristila ABA program za dijete od 12 godina i dobili smo napredak u govoru a i u ponasanju


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Autizam
7.12.2014 23:21:27   
ena23
Evo link:

ovo prica zena koja je izumila program, primjenila ga na svojoj djeci. koliko sam shvatila jos uvjek je pod ispitivanjem na raznim univerzitetima.

https://www.youtube.com/watch?v=C2wBv5MMUTM

ovo je oficijelna stranica: https://gemiini.org/

< Poruku je uredio ena23 -- 7.12.2014 23:22:19 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Autizam
7.12.2014 23:54:39   
Angelica
Brzo sam preletila da vidim o čemu se radi sutra cu to detaljnije
kao sto vidim zasniva se na imitaciji pokreta, nije loše

Svi ti programi floortime, PECS, ABA, son rise pa eto i sad ovaj najnoviji Gemiini ne mogu škoditi, samo je bitno dobro odraditi djetetetovu opservaciju i procjenu te odrediti sta njemu najbolje odgovara spram njegovih mogućnosti i sposobnosti.

Ja imam djecu koja ne mogu uraditi imitaciju pokreta, ne razumiju nalog dođi, sjedi, idi, potpuno su u svom svijetu... tako da meni tu ne pomaže ni jedan program nego fizičko vođenje dok dijete bukvalno ne istreniram.

I ono sto je najbitnije treba sve zapisivati, slikati, snimati, pomaci su mali da bi ih mi vidjeli ali kada to dokumentujemo vidi se i te kako.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 105
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *