|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zacepljen nos u trudnoci
29.12.2008 18:18:02   
klara
drage moje,sta da radim nos se zastopo ugusime dosada sam uzimala kapi za nos pa danas cudoh da se nesmiju  koristiti u trudnoci.pa sta mogu one toliko naskoditi user posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: zacepljen nos u trudnoci
29.12.2008 18:31:14   
Ilhana RR
Ja sam bila toliko prehladjena kad sam bila trudna da me je poceo stomak da boli da sam na kraju zavrsila u bolnici, prenocila. A tamo su me pitali sto nisam koristila kapi, ja sam misilila da je to stetno ali kaze postoji samo jedna vrsta al ta vrsta se moze dobiti samo preko recepta od doktora.

Ja mislim da imaju kapi a nos koje nisu stetne za trudnocu, raspitaj se u apoteci i obavezno navedi da si trudna. Tako sam ja dok sam bila trudna, uvijek navedem da sam trudnica u apoteci pa mi oni uvijek dadnu neki ekstra savijeta ;)

(odgovor članu klara)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: zacepljen nos u trudnoci
29.12.2008 18:43:19   
dana3
pomaze boravak u kupatilu pun pare kao i da skuhas caj od mente pa da udises paru.drugo slana voda koja se kupi u apoteci pomaze kod toga ali imaju dvije vrste kapi.samo slana voda koju moguda koriste i novorodjencad(koristim je ja za bebu staru 2 mjseca) i drugo sa antibioticima i sl.pitas i uzmes samo ovu koja je obicna.meni je to pomoglo gore navedeno mada sam trudna bila ljeti ali se prehladila.sretno...

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu klara)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: zacepljen nos u trudnoci
29.12.2008 18:59:47   
teta berta
Draga Klara kupi aqua maris kapi za nos, potpuno su bezbjedne u trudnoći, meni su puno pomogle

(odgovor članu klara)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: zacepljen nos u trudnoci
29.12.2008 19:00:27   
teta berta
soory aqua maris sprej, a ne kapi

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: zacepljen nos u trudnoci
29.12.2008 21:28:40   
škorpija
Ja sam na početku trudnoće koristila operil i doktorica me nalijepila, kaže da su jako štetne za plod, ali sreća nisam pretjerivala. Naročito su opasne one koje sadrže efedrin, a to su one bosnalijekove. Od tada korstim samo aquamaris sprej, nije da pomaže, ali bar psihološki djeluje kao da mi pomaže

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: zacepljen nos u trudnoci
29.12.2008 22:07:11   
stella
Aqua marisuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: zacepljen nos u trudnoci
29.12.2008 22:08:37   
mamyca

IZVORNA PORUKA: stella

Aqua marisuser posted image

Potpisujem.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: zacepljen nos u trudnoci
29.12.2008 22:41:04   
Anoniman
Joj i meni je nos užas!! I to od samog početka user posted image  samo što je meni "suh" i pun sukrvice (ja jesam i ja objasnila user posted image ).
Probala sam aqua mars al ništa user posted image

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: zacepljen nos u trudnoci
29.12.2008 23:22:02   
klara
ma svasta sam probala pa cak i onu wick-kremu stavim malo u nos ma dzabe samo se jos nos okrasta.nazvala bi ja doktoricu ali u njemackoj su bili praznici p to oni sve sastave,znaci tek iza nove godine mogu pitati.ja sam sad u 34 sedmici pa ako malo nasprejam pred spavanje dali moze naskoditi mojojuser posted image .kapi ove sto ja imam su od ratiopharm i pise da su bez konzervansauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: zacepljen nos u trudnoci
30.12.2008 19:27:30   
škorpija
Ako na uputstvu koje dođe uz njih piše da nisu trudnice, onda vjeruj da nisu. Meni su preporučili da od sljeza pravim jaki čaj i da to ukapavam u nos, nisam dosad probala, ali možda druge forumašice imaju iskustva sa sljezom.
Uglavnom ,oprez s kapima

(odgovor članu klara)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: zacepljen nos u trudnoci
30.12.2008 20:08:16   
Anoniman
user posted image mozda ce malo glupo zvucati, al' probajte napraviti otopinu morske soli i vode...pa kao na moru kad zaronite usmrcite...nesto mi to pade na pametuser posted image user posted image ...jer meni se redovno nakon toga nos procisti..krenu Tline same od sebe user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: zacepljen nos u trudnoci
30.12.2008 21:29:24   
Adana
Ja sam koristila kapi, i to samo uvece da mogu spavati. Ne sjecam se imena, ali sam stavljala samo jednu kapljicu i to samo uvece. Pitaj u apoteci sta ti oni preporucuju. A aqua maris su odlicne. Kazu da pomaze i da stavis malo putera/margarina u nozdrvu... Sretno!!!! Znam kako ti je vjeruj mi...

Eeee evo ipak ih nadjoh, zovu se Benil 1 % kapi za nos, nafazolin...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: zacepljen nos u trudnoci
31.12.2008 10:36:10   
taze_mlada
prvo treba da rijesim problem suhog zraka u sobi ....jer mi on svakako isusuje sluznicu nosa... i onda kad se navece probudim hoce mi nesto biti, pa ustanem do kupatila odem, malo samo navlazim nos...a evo zadnje dvije veceri koristim aqua maris.....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: zacepljen nos u trudnoci
31.12.2008 15:34:25   
emma.L
To je kod mene bio jedan od simptoma trudnoće - začepljen nos. Ne znam disati na usta i spavati (ni kao dijete nisam mogla), pa sam pitara ljekara i rekao je da mogu koristiti operil ili benil za bebe. Mislim da nisam koristila prva tri mjeseca, ušmrkavala sam Aquamaris sprej i Sinusan stik, bez efekta ikakvog. Kasnije sam stavljala uvečer kapi, ponekad bih preskočila ali sam onda sama za sebe zaključila da bebi više škodi moj plač i nervoza od nespavanja, nego dvije kapljice u mom nosu dnevno. Nevjerovatno, ali prestalo je onu večer kad sam rodila, a čak mi je muž i na porod donio Operil da mogu disati (nakon što sam pitala babicu). Bebici ne fali baš ništa, iako ako imalo može slana voda ili Wick mast pomoći, ja isto ne bih kapi stavljala.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: zacepljen nos u trudnoci
2.1.2009 9:51:16   
lejna
Sto se tice zacepljenog nosa, ja sam ga imala i prije nego sto sam ostala trudnauser posted image , hehehe sad je jos gore, boli me glava od toga ali sto moze pomoci jeste skuhati caj od kamilice pa uzeti manji peskir, staviti preko glave i nadpariti se nad time, ne bas puno ali dovoljno da procisiti nos. Isto tako, kad sam u tusu, stavim manji peskric preko lica i udisem kroz nos, jedno pet uzdisaja a izdisem na usta. Meni to pomaze, pa ne znam mozda ce i vamauser posted image . Sretno

(odgovor članu klara)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: zacepljen nos u trudnoci
2.1.2009 11:45:55   
Sonja
uh i ja sam se travo razbolila
i nos mi je bas zacepljen...a sto je jedna od vas rekla i suh je zrak u sobi od radijatora...
ma najgore mi kad jedem...user posted image svaki put malo fali da se ugusim heheh

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu lejna)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: zacepljen nos u trudnoci
4.1.2009 10:25:04   
Ex Yu
Meni je vec 2 sedmice sve zacepljeno nos da negovorim ali me vise nerviraju usi, jer nista necujem, zijevam ko luda po cjeli dan i u 5 dana jednom mi se ocepi neko uho, a sto se nosa tice sam mi procuri od pare ili kad mirisem kamilicu toplu (caj), a evo 18 mi je sedmica i jos hvala bogu nisam pila niti koristila nikakve lijekove a bila sma uzasno bolesna upala krajnika (zamotala se u rakiju oko vrata - domacu, zaspala i probudila se mogu da gutam ... a nekako cemo izgurati ;), sve za nasu user posted image

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: zacepljen nos u trudnoci
4.1.2009 17:38:50   
biloko
Meni kod zacepljenog nosa najvise pomaze inhaliranje sa Mentaklar-om. To je inace gel protiv prehlade baziran na eukaliptusovom ulju i etericnim uljima. Kamilica se u mom slucaju nije pokazala toliko djelotvornom. Pored mentaklara ponekad stavim i nekoliko grancica osusenog bosiljka. Jao, zvucim sama sebi kao neka travarka sada user posted image

(odgovor članu klara)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: zacepljen nos u trudnoci
5.1.2009 8:50:55   
Anoniman
Drage moje, nemojte misliti da ste prehlađene...to je obični simptom trudnoće, tzv. trudnički rinitis.  Ja ga imam od onog dana kad sam saznala da sam trudna, non-stop.  Tek sad kontam da mi nikad nije palo na um da uzmem neke kapi ili sprej user posted image ... nego sam, k'o blesa, hodala okolo sa punim džepovima maramica...  Blago meni za moju pamet!

(odgovor članu biloko)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: zacepljen nos u trudnoci
5.1.2009 8:55:17   
Nunichi
Ja cu poluditi od ovog nosa,isto ko da je u gipsu sav,ubijaaaaaa me!!!  user posted image
Samo evo da se nakanim da izadjem iz tople kucice odoh kapi kupiti,kakvih etericnih ulja i posudice za radijator,stvarno ne mogu ga vise durati!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: zacepljen nos u trudnoci
5.1.2009 9:47:08   
Blue rose RR
Zbog suhoće sluznice, ranica itd, iznervirana skakala od ORL-a (da ne spominjem njihovi indiferentnost i ružno zvuči, ali i neprofesionalnost), do narodne medicine.
Kapi, maze, sprejevi, bla, bla, bla...i na kraju mi obična Becutan krema riješi problem.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: zacepljen nos u trudnoci
10.1.2009 21:40:48   
Anoniman
Evo ja se borim sa prehladom ove zadnje dane pred porod, svašta sam nešto probala i u toku dana stanje se smiri ali navečer opet isto pogotovo uz ove radijatore isušiše mi grlo. Odo sutra uzet i aqva maris pa da probam sa njim riješit problem, zamislite kako ću se porađat a nos mi curiuser posted image još mi i to fali.

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: zacepljen nos u trudnoci
12.1.2009 19:55:34   
cija
Evo mene je uhvatila prava prehlada ,nazvala sam doktora i pitala smijem li koristiti kapi za nos...rekla mu da sam u 16.oj sedmici.Kaže da smijem.Nije mi rekao koje,ja imam ove Bosnalijekove Reukap...piše nema kontraindikacija u trudnoći....valjda će biti ok da ih uzmem.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: zacepljen nos u trudnoci
15.1.2009 0:49:45   
Ella_H
Ma nista vam nece biti i ako ste uzeli neke koje nesmijete 1-2 puta ali najbolje slana voda i to ona za bebe...
mislim ja vas savjetujem a disem jedva na skrge a sama sebi nista neradim lijena skroz hehe...
Inace sva se osjecam zacepljena i napuhana od glave do pete 10 sedmica tek, a sta ce biti kasnije mogu mislit...Druga mi je trudnoca ali totalno drugacije...

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *