|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
19.1.2009 14:48:31   
tresnjicaaa
Eh mile moje. Evo i ja da napisem svoju pricu. Prije tri godine kada sam radala svog sincica dobila sam bolove u neko doba noci. Citav dan su bile prisutne kontrakcije ali nisu bile jos dosle na 5 ili 10 minuta i nisu bile redovne. Kako je noc padala tako su one bile cesce i u 8 sati sam otisla u Vojnu bolnicu sa kontrakcijama na svakih 5 minuta. Tu me je primio dr Beciragic koji je bio dezurni i vidio da sam otvorena 2 prsta. Klistirali su me odmah a brijali me nisu jer sam to sama odradila kod kuce. Ukljucio mi je drip ne pitajuci me zelim li ili ne. Za 4 sata je dosao i provjerio stanje, rekao da se ne otvaram i ukljucio drugi. Bolovi su mi bili nepodnosljivi i svaku minutu sam imala kontrakcije. Nakon slijedecih 4 sata je opet dosao i rekao kako se ne otvram i ja sam ga tada vec molila da mi radi carski li bilo sta jer ne mogu vise. Ujutro u 8 sati me pregledao opet i rekao kako se ipak ne otvaram nista i kako me trebaju pripremiti za carski. Carski su mi uradili u 9 sati i hvala bogu sve je dobro proslo. Onih 12 sati mi je bilo najtezih u zivotu. 15 martta mi je termin za porodjaj i ziva ne znam kako cu ni sta cu. Toliko me strah da sam pocela i po noci da sanjam. Vidjecemo sta ce biti. Nadam se da ce proci bolje nego prvi put.

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu Kivac)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
19.1.2009 15:23:03   
Anoniman
tresnjiceeeuser posted image ....necu ja ...kako cu jauser posted image

(odgovor članu tresnjicaaa)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
19.1.2009 15:45:37   
Amrino
Da ti nisu ukljucili drip nego te poslali kuci- garantujem da bi se prirodno porodila.
To sto si prvi put imala carski ne znaci da moras i drugi put. To nasi doktori govore mada to uopste nije istina. Ima mnogo zena koje se prirodno porode bez ikakvih problema poslije carskog. Samo opusteno! Zelim svim trudnicama mnoooogo srece i sto laksi porod!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
19.1.2009 15:58:42   
ElmaB
Draga Tresnjice!


Zelim ti svu srecu na porodu, bez obzira kakav porod budes imala. Izmedju moja dva poroda proslo je 3 godine i oba su bila na carski rez. Prvi porod je morao biti na carski jer se nisam otvarala nikako, a drugi jer su bile dvojke. Zaista drugi porod ne mora biti carski bez obzira sto je prvi bio, ali to sve zavisi i od vremenskog perioda koji je prosao izmedju dvije trudnoce i koliko je materica zarasla. Oni nece dozvoliti da se poradjas prirodno, u koliko ustanove da sav na materici od proteklog carskog nije dovoljno zarastao! Mislim, da trebas razgovarati sa ljekarima i pokusaj se malo opustiti, jer tako ces pomoci sama sebi!

Jos jednom: sretnooooooooooo!!!!!!!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
19.1.2009 18:27:45   
amrab
Ja sam prvu curicu rodila na carski rez.Druge dvije prirodno.Poslije  poroda pregled reza(dok sam još u rađaoni) i onda sa svojom bebicom u sobu.
Mnogo sreće!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
19.1.2009 22:26:01   
tresnjicaaa
Uh hvala vam svima na podrsci. Moj ginekolog mi je rekao da cemo na slijedecem pregledu dogovoriti se oko porodjaja. To ce biti oko 5. februara tako da cu ubrzo znati sta i kako. JEdva cekam da nisam vise u neizvjesnosti.

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu amrab)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
20.1.2009 14:44:12   
amrab
Nemoj se samo sekirati,biće sve ok!Ja bih svakom poželjela prirodan porod,ali ako se već mora i carski, hvalaBogu da ga ima.Eto puno sreće i da sve protekne sa što manje bolova,čuvamo ti fige!
Sretno!

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
21.1.2009 15:20:07   
Nini
Ja sam s bolovima otisla u 8 ujutro, tek u 10 h me dr. Nenad pregledao i rekao mi da su bolovi normalni i da se pripremam za porod (a mene je uzasno boljelo na svakih 5 minuta), vratio me kuci kao otvorena sam tek pola prsta i da se necu porodit jos nekih 5-6 dana....Odem kuci oko 12 h prokrvarim da ne pricam kakve sam bolove na svaka 2 minuta imala, vratim se u bolnicu isti me dr. pita sto sam se vratila...Kazem mu da ne mogu da izdrzim bolove i da krvarim,,,pregleda me ponovo i kaze odmah na porodjajno samo sto se nisi porodila, nije ni sam mogao da vjeruje da sam se za sat i po otvorila 8 prstiju...Dok sam pokusavala da se popnem na krevet pukao mi vodenjak i porodila sam se za 20 minuta...
Moram i ja da spomenem sestru Senadu koja mi je najvise pomogla,,,Dr. Aida bas i nije bila od neke pomoci dok sam porodjena lezala sa bebom na stomaku, ona je poradjala drugu zenu, i tek kad je zavrsila s njom prisla je da mene zasije...Srecom nije me boljelo i nije mi se rana stigla ohladit...
Sve u svemu sad bih se opet otisla porodit :):):)

(odgovor članu Kivac)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
25.1.2009 17:45:38   
nensy
Moje iskustvo na Koševu je dobro,cijelo vrijeme je doktor bio pored mene,nisam se namučila,babica je bila izvrsna,doktor me podstrekavao i smirivao jer sam bila puna straha,zaista su svi prema meni bili jako korektni i zaista nemam se na šta požaliti.
pitam se samo koliko ste ih platili pa zaboga svi znamo da ni casu vode nece da ti daju ako im ne platis. ZAISTA TUZNO!!!!!!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
22.3.2011 13:45:29   
djoisa
par pitanja za porod u Opcoj bolnici:
koliko je doktora u jednoj smjeni?
da li praktikuju kontak koza na kozu odmah po rodjenju? daju li vremena za prvi podoj?
jesu li bebe u sobi sa majkama ili ih oni donose? donose li bebu na zahtjev majke/bebe ili po nekom rasporedu? koliko prodilja je u jednoj sobi?

(odgovor članu nensy)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
22.3.2011 14:06:51   
rose
IZVORNA PORUKA: mnn

procedura kod nasje baš čudna...rekli su nam na tečaju da kad nam pukne vodenjak ne dolazimo odmah u bolnicu jer to ne znači da čemo se odmah poroditi...pomalo..i ako želimo epiduralnu da moramo dva sata čekati nalaze i ako je sve uredu daju ti je...ali ne prakticiraju to...

sad u četvrtak na tečaju pitati ču šta trebam biti vidovita da sve predvidim...za sada se ne plača ništa ali hoče...možda drage moja i porod naplate ako bude mm sa mnom a biče...zdravstvo nam je katastrofa.


kad pukne vodenjak ODMAH se ide u bolnicu da ne bi ispala pupcanica i da je beba ne pritisne glavom i time sebi zaprijeci dovod kisika

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
22.3.2011 14:10:54   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ĐoIsA

par pitanja za porod u Opcoj bolnici:
koliko je doktora u jednoj smjeni?
da li praktikuju kontak koza na kozu odmah po rodjenju? daju li vremena za prvi podoj?
jesu li bebe u sobi sa majkama ili ih oni donose? donose li bebu na zahtjev majke/bebe ili po nekom rasporedu? koliko prodilja je u jednoj sobi?


zavisi kako ces se poroditi,
na odjelu je jedan ljekar u dezuri, do 14 su svi tu negdje se vrte ali jedan je u dezuri
bebe su sa mamom non stop, samo idu kod sestara kad je vizita i da ih presvuku
ako se porodis carskim mozda je ostave prvu noc kod sebe da se ti odmoris inace je vrlo brzo dobijes
bebe se presvlace svakih 6 sati


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
23.3.2011 8:47:45   
djoisa
hvala

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Procedure pri porodu u našim bolnicama
28.3.2011 13:36:59   
alef
Je li ova "procedura" dripa i epi i nalijeganja itd. presla i na Jezero? Ima li friskih iskustava?

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 39
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *