|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Plazma i ostali keksici
22.1.2009 11:58:37   
dacy
Ja i moj brat smo odrasli na Plazmi i sada mi je to najljepsi keks user posted image
Neki dan sam pitala mamu kad nam je pocela ju davat, al nemoze se sjetiti. Daje li koja od vas svojim bebama Plazmu i s koliko ste krenuli, pod Plazmu mislim naravno na onu mljevenu

< Poruku je uredio Amrino RR -- 22.1.2009 12:04:47 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 12:00:34   
ElmaB
Ja dajem od sestog mjeseca, stavljam po kasiku mljevene plazme u vocne kasice, a poneda onako stavim cijeli keks Palzma ili Petit u mlijeko pa napravim kasicu!

< Poruku je uredio Amrino RR -- 22.1.2009 12:05:13 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 12:01:14   
M kao Mama
Ja sam LAjli počela davati možda sa četiri mjeseca, kada sam joj pravila vočne kašice s mlijekom, pa stavim malo plazme keksa da bude gušća. Nešto nikada nije voljela plazmu s mijekom kao hapu, a voli i keks plazmu. A mljevenu značiu kada je počela da jede kašice.

Ja nju nisam dojila, to moram napomenuti.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 22.1.2009 12:04:04 >

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 12:09:09   
Amrino
dacy- malo sam prosirila temu, nadam se da se ne ljutis- tako da ovdje mozemo pisati i o ostalim keksicima za bebe da se ne otvaraju nove teme bespotrebno user posted image . Ok?

Kod nas u kuci mljevenu Plazmu jede MM user posted image . Ja je pojedem ponekad mada nisam neki fan kao on...Hamzi je jos nisam davala i mislim da necu ubrzo. Neki dan je prvi put probao onu mini Plazmu i pojeo je...Mada je njegov najdrazi keks onaj od rize i ostalih zitarica.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 12:13:14   
dacy
ma sta cu se ljutit, super si , kad se ja nisam sjetila

Ja nemam vise ni kapi mlijeka u sebi, tako da sam pocela Josku davati malo banane, jabuke i supice. Jos malo i napunit ce 4 mjeseca. Mislila sam mu poceti pomalo davati i plazme al me bilo stah da nije rano sa 4 mj.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 13:13:24   
adijeva mama
Ja dajem od sestog mjeseca, stavljam po kasiku mljevene plazme u vocne kasice, a poneda onako stavim cijeli keks Palzma ili Petit u mlijeko pa napravim kasicu!


isti slučaj


_____________________________

Adem 13. 02. 2008

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 15:02:48   
teta berta
ma ja mislim da je malo rano za plazmu sa 4mj. moja bebi ima 5 i po i nisam joj davala, dajem joj samo voce, vocne kasice i rizu, a pomalo i krompir pire. ispravi me ako grijesim al ja mislim da u plazmi ima gluten, a za tako malu bebu je rano za gluten

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 15:05:37   
M kao Mama
Meni nije bilo, a za druge ne znam. Nešto nisam primjetila da joj je škodilo.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 15:28:09   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: teta berta

ma ja mislim da je malo rano za plazmu sa 4mj. moja bebi ima 5 i po i nisam joj davala, dajem joj samo voce, vocne kasice i rizu, a pomalo i krompir pire. ispravi me ako grijesim al ja mislim da u plazmi ima gluten, a za tako malu bebu je rano za gluten


Mislim isto. Prerano je. U plazmi imaš i gluten i šećer i aditive. Mislim da to sve ne treba bebi od 4 mjeseca. Cemu zurba?!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 15:35:08   
M kao Mama
A šta da joj dajem, kad već nisam mogla dojiti, nećim sam morala hraniti svoje dijete, pored aptamila, davala sam joj i kašice i slane i slatke, ne znam, ja ne mislim da sam pogriješila, a svak ima pravo na mišljenje i kako će svioje dijete odgajati i hraniti

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 15:43:58   
ElmaB
Na posljednjem sastanku pedijatara Evrope, receno je da se za uvodjenje glutena ne mora cekati punih 6 mjeseci kao sto je do sada bio slucaj. O ovome sam negdje vec pisala i ovo je rekla meni moja prdijatrica, sto znaci da jedna kasika plazme u vocnoj kasici djetetu nece skoditi.
Izuzetak su samo ona djeca u cijim porodicama su poznati slucajevi alergije na hranu!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 15:46:53   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: teta berta

ma ja mislim da je malo rano za plazmu sa 4mj. moja bebi ima 5 i po i nisam joj davala, dajem joj samo voce, vocne kasice i rizu, a pomalo i krompir pire. ispravi me ako grijesim al ja mislim da u plazmi ima gluten, a za tako malu bebu je rano za gluten


Draga teta Berta, cini mi se i da u obicnoj rizi ima glutena, samo u nekim posebnim vrstama nema. To sam bas na forumu procitala da neke forumasice daju posebnu rizu bez glutena, a u ovoj obicnoj, koju ja za nas koristim, ima!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 15:57:55   
Gigana
pa i u krompiru ima glutena.




_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:01:37   
Gigana
plazmu nisam davala rano, samo zato jer se nisam sjetila plazme.  Totalno sam bila zaokupljena supicama od raznog povrća i voćnim kašicama, a da sam se sjetila plazme, vjerovatno bih mu dala.  Mislim da u plazmi nema ništa što bi škodilo bebama, a super je okusa.

P.S. Ja sam svom sinu probala dati one keksiće od riže, on ih samo pljuje, neće ni da ih pogleda, odmah mu se stužuje na povraćanje.  Onda sam ih i ja probala, i meni ono dođe kao spužva, nikakvog ukusa, ni mirisa.  Eno mi stoji čitava kutija, ne znam šta ću s njom, na kraju će završiti u kanti.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:02:24   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Gigana

pa i u krompiru ima glutena.





Zar???
 
Koliko sam ja upućena, gluten je bjelančevina/protein koja se nalazi u žitaricama i jedine žitarice koje u sebi nemaju glutena su riža i kukuruz.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:04:08   
teta berta
ja bebi dajem kupovne kasice s rizom u kojima bar tako pise da nema glutena. a "obicnu" rizu jos ne dajem. a bas sam gledala na kasicama sa keksom pise da su od navrsenih 6 mj. a ti pedijatri stano mjenjaju misljenje, sad ovako, sad onako. ko ce im ga znat. ali svako ima svoje misljenje, moja rodica je ziva istina bebu odbila skoro skroz od mlijeka sa puna 4 mj., i davala joj kruh, miksano meso i svu ostalu hranu. i sad mene napada kako nisam normana sto bebi ne dajem mlijeko u tetrapaku i svu ostalu hranu. ali da ne skrecem s teme ja cu s keksom pricekati bar do 6 mj. mislim da je i onaj keksolino sa 6

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:04:21   
ElmaB
E, ovdje su neke forumasice govorile da u rizi ima glutena, osim u nekoj Basmati (ako sam dobro upamtila)!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:05:28   
Gigana
sorry ispravka, kad sam vidjela krompir, asocirao me na škrob, a škrob na glukozu, pa sam bila malo brzopleta. user posted image

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:18:00   
ivona29
Dacy,ja imam bebu 7mj.staru i neki dan sam joj pocela davati plazmu mljevenu..dok moje prijateljice su je uvele i ranije.Ja nisam jer sam mislila da nece htjeti drugu hranu,ali eto hvala bogu super ide.
Neznam da li znas kako se priprema to mlijeko s keksom,uglavnom se nestavlja zivi keks u mlijeko..ako neko nezna neka pita reci cu vam

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:19:55   
aammina
Ja hB. dojim,iako je malenoj 9 mjesec jos uvjek je sika br 1.mada joj dajem jos od 4 mj.po malo soka od voca i pomalo povrca.keks nisam nikakav davala a za rizu su me upozorili da nije dobra za male bebe,ona je jos nije jela,dajem joj krompir ali to su vrlo male kolicine.ona naj vise voli supice sto je meni naravno jako drago.dali iskuham tel.kosti i tu ubacim raznog povrca ili piletinu iskuham.nekad cak u tu mesnu vodu stavim samo tjeteninu za supu.ona to sve jede super.nista keksici,pa,pa..
ali opet kazem hvala Bogu ja dojim

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:22:03   
Suzana
Hihi, nema frke, sve griješimo.

Riža definitivno ne sadrži gluten, a neke majke su odhranile svoje bebe na rižinoj sluzi, nekada davno, kada nije bilo AD mlijeka.
Tako da mislim da je riječ o žitarici koje i male bebe dobro podnose.
 
Što se tiče keksa, ja kući imam jednu kutiju Lino keksa mljevenog, i ponekad moje dečke počastim sa jednom kašikicom u nekom voćnom obroku. Ali vrlo rijetko, obzirom da nastojim još uvijek da izbjegavam industrijske proizvode koliko god mogu. Ali eto, ponekad, nije frka. user posted image
 
@teta Berta... Vjerujem da nećeš poslušati svoju rodicu. user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:24:57   
ivona29
samo zelim da vam kazem jedan recept kako se daje keks bebi..a dao mi je njemacki pedijatar i glasi ovako:
UZMITE OKO POLA LITRE MLIJEKA,STAVITE OKO 5KOCKI SECERA,I OKO PET VECIH KASICICA MLJEVENOG KEKSA.SVE TO PUSTITI DA ZAVRIJE..MALO POCNE DA KUHA..UGLAVNOM TREBA STALNO MJESATI I SMJESA TREBA BITI GUSTA,UKOLIKO NIJE DODAVATI JOS KEKSA.TAKU SMJESU MOZETE DRZATI U FRIZIDERU I SVAKI PUT KAD BEBA IMA PODOJ,DODATE PO PAR KASICICA U MLIJEKO.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:26:30   
Gigana
gluten u riži se razlikuje od glutena u pšenici, ječmu i raži po tome što mu nedostaje glikoprotein koji se zove gliadin.  A upravo taj gliadin smeta ljudima koji imaju autoimunu boles po nazivu celijaklija.

Dakle, gluten se sastoji od dva proteina: gliadin i glutenin.  E ovaj prvi se ne nalazi u riži, pa se kaže da riža nema glutena.




_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:26:45   
Suzana
IZVORNA PORUKA: ivona29

samo zelim da vam kazem jedan recept kako se daje keks bebi..a dao mi je njemacki pedijatar i glasi ovako:
UZMITE OKO POLA LITRE MLIJEKA,STAVITE OKO 5KOCKI SECERA,I OKO PET VECIH KASICICA MLJEVENOG KEKSA.SVE TO PUSTITI DA ZAVRIJE..MALO POCNE DA KUHA..UGLAVNOM TREBA STALNO MJESATI I SMJESA TREBA BITI GUSTA,UKOLIKO NIJE DODAVATI JOS KEKSA.TAKU SMJESU MOZETE DRZATI U FRIZIDERU I SVAKI PUT KAD BEBA IMA PODOJ,DODATE PO PAR KASICICA U MLIJEKO.



Hm, hm... user posted image  pedijatar, još njemački...

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Plazma i ostali keksici
22.1.2009 16:34:47   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: ivona29

samo zelim da vam kazem jedan recept kako se daje keks bebi..a dao mi je njemacki pedijatar i glasi ovako:
UZMITE OKO POLA LITRE MLIJEKA,STAVITE OKO 5KOCKI SECERA,I OKO PET VECIH KASICICA MLJEVENOG KEKSA.SVE TO PUSTITI DA ZAVRIJE..MALO POCNE DA KUHA..UGLAVNOM TREBA STALNO MJESATI I SMJESA TREBA BITI GUSTA,UKOLIKO NIJE DODAVATI JOS KEKSA.TAKU SMJESU MOZETE DRZATI U FRIZIDERU I SVAKI PUT KAD BEBA IMA PODOJ,DODATE PO PAR KASICICA U MLIJEKO.



Za koji je ovo uzrast?


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ivona29)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *