|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Urološki problemi
16.2.2009 23:03:12   
Ummuisa
Već nekoliko dana imam problema sa učestalim mokrenjem koje je propraćeno bolovima i pečenjem... Pila sam baktrim tablete i uvin čaj, ali nije bilo baš nekog efekta...
Znate li da li ima nešto iz domaće "apoteke" da to liječi učinkovito, nekako mi se ne ide odmah ginek. ?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Urološki problemi
16.2.2009 23:12:34   
Nunichi
Uvin H caj,ali onaj u rifuzi i noracin (antibiotik) meni je samo to pomoglo.

A naravno uvijek imas one varijante caj od brusnice,od persuna,od onih peteljke od tresnje i slicno...
Mada od svega toga mislim da je mene noracin spasio,jer sam nakon dva dana dosla sebi,a nisam mogla ustati od bolova.
A ako ces doktoru,trebala bu urologu otici,mozda imas negdje neki kamencic ili pijesak.
Niposto piti limunadu i tako nesto kiselo,a ni obloge nisu losa stvar.
Moje iskustvo je da sam djaba pila bactrim i brusnicu,a bolovi su i dalje bili nepodnosljivi.

< Poruku je uredio Nunichi -- 16.2.2009 23:25:42 >

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Urološki problemi
16.2.2009 23:18:45   
nikita
U kako je mene peklo to je nevjerovatno!!! Tri dana sam ja bila kao napeta puska jer me nije peklo samo dok mokrim nego non stop.Nalaz urina mi je pokazao mnogo bakterija i pocela sam piti neki caj protiv upale mokracnog mjehura , u refuzi , pila sam tri dana sigurno po 3 l i s vremenom je bilo bolje( nemam pojma kako se zove ,kupljen je na trznici u Mostaru)
Ne vjerujem bas u tablete al u cajeve vjerujem jer eto taj mi je caj tada pomogao i peteljke od tresanja mi uvijek pomognu kad me bole jajnici !

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Urološki problemi
16.2.2009 23:37:16   
aloa
Meni pomaze brusnica... Cim pocne zima i hladnoca ja kupim kutiju kapsula brusnice otkako sam ih pocela primjenjivati zadnjih godina vise nikad nisam imala nikakvih problema sa prijasnjim cestim upalama i upalicama vezanih za mokracni sistem. Caj je ok, ali pitanje je da li covjek ima vremena da se nalijeva cajem svaki dan, to uglavnom radimo kad je upala vec akutna i kratkotrajno, tipa pijemo caj para dana, pa onda ne pijemo itd. Onda danas na trzistu ima milion cajeva od brusnice, pitanje je koliko je stvarno brusnice u njima. Zato su meni kapsule brusnice zakon. Znas koliko je aktivne supstance u svakoj kapsuli, i svaki dan uzmes svoju dozu. Naravno ne pijem ih non stop. Popijem jedno pakovanje dok traje zima... A zima je duuuuuga...

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Urološki problemi
17.2.2009 0:44:29   
Mala_st
slažem se s aloe..kapsule od brusnice definitivno,ja ih uzimam kao prevenciju i mjehur mi je skroz ok otkad to pijen,spasilo me...uvin h je ok al ga ne smijes mijesat s kiselim sokovima i istodobno uzimat vitamin c jer oni zakiseljavaju mokracu..i by the way sok od brusnice je također dokazani narodni lijek,pa ga mozes kombinirat s kapsulama itd..sretno!!jer znan koji su to problemi,svake godine bi dobila upalu ili infekciju..ne bi to pozelila najgorem neprijatelju i moj savjet otiđi u doktora on ce ti znat najbolje sta tribas uzet a za ubuduce kao prevenciju mozes koristit kapsule ili nesto sl.

(odgovor članu aloa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Urološki problemi
17.2.2009 0:48:10   
Lorna
BRUSNICA U BILO KOM OBLIKU -  caj, sok, tableta, zatim uvin caj, potrebno je piti puno puno vode - za ovo sto nabrojah znam 100% da pomaze

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Mala_st)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Urološki problemi
17.2.2009 10:14:52   
Ummuisa
Hvala vam na preporukama, tek danas sam evo osjetila olakšanje nakon 5 dana, pa ću uzeti u praksu da pijem te čajeve uvih H , brusnica... A ako se nakanim posjetiću urologa...
Problem je što kad me nista ne boli onda mi se ne ide doktorima, a kad me uhvato ono učestalo mokrenje tada ne mogu ići nigdje sve i da hoću..
Ne kažu ljudi džaba " ljenost je gora nego bolest" user posted image

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Urološki problemi
17.2.2009 17:27:07   
Lorna
Ummuisa, ne bih da ti pametujem, ali najbolje bi bilo da odes doktoru, za svaki slucaj! S tim cestim infekcijma urinarnog trakta se nije igrati. Mozda ces morati popiti koju turu antibiotika, ko zna. Nego, iako ne boli, spremi se ti fino pa doktoru.
hajde pa nam javi sta bi
pusica

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Urološki problemi
17.2.2009 17:28:32   
žana o8
Ummuisa, probaj i tablete Urosal Lady, one su na biljnoj bazi , nisu antibiotske. Ja čitav život muku mučim sa mokraćnim mjehurom i nema šta nisam pila. I ja preporučujem brusnicu ili uvin čaj ali ne istovremeno , jer jedan stvara kiselu, a drugi baznu podlogu. Ja sam ti postala ekspert za urološke probleme.user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Urološki problemi
17.2.2009 17:39:57   
Lorna
E zana, a kako mislis ne treba mjesati uvin caj i brusnicu? Ovo te pitam jer moja mama pije uvin caj i onda kuha svjeze brusnic epa pije sok i jede kao kompot. je li mislis ne treba ih piti istovremeno pomjesane ili ne treba u istom danu recimo piti oboje?

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Urološki problemi
17.2.2009 17:56:09   
žana o8
Ako se pije brusnica onda samo brusnica, ako uvin čaj onda samo njega. Mislim prilikom liječenja da se odluči šta će piti ili jedno ili drugo. Oba su antiseptici, ali jedan stvara kiselu podlogu te ubija bakterije, a drugi baznu podlogu koja takođe ubija bakterije, ali istovremeno kad se piju nema efekta. Eto valjda sam dobro objasnila. Dakle, super su oba , ali mora se odlučiti za jednu.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Urološki problemi
17.2.2009 18:57:21   
Ummuisa
 Lorna, najvjerovatnije da ću posjetiti doktora, ipak nije se zezati, bolje spriječiti nego liječiti...
Žana, dobro da si me upozorila na to da se ne smije trošiti istovremeno uvin čaj i brusnica, nisam nikad ni pomislila da ne djeluju zajedno u kombinaciji..

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Urološki problemi
17.2.2009 20:11:13   
Lorna
e bas ti hvala Zana
Moja mama ima oslabljene bubrege pa svakodnevno pije po 2 l uroloskog caja (mjesavina 10 trava, uva jedna od tih) a uz to kuha brusnice i pije.

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Urološki problemi
18.2.2009 14:52:16   
Leva
Ja obicno pijem jedan dan ili dva brusnicu, pa onda Uvu isto tako dan-dva.
Da li je ovakav sistem pogresan i da li se trebam drzati samo jedne vrste caja?


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Urološki problemi
22.2.2009 13:12:53   
merimaa
IZVORNA PORUKA: Ummuisa

Već nekoliko dana imam problema sa učestalim mokrenjem koje je propraćeno bolovima i pečenjem... Pila sam baktrim tablete i uvin čaj, ali nije bilo baš nekog efekta...
Znate li da li ima nešto iz domaće "apoteke" da to liječi učinkovito, nekako mi se ne ide odmah ginek. ?



ma ja s tim imam problema cesto al ja ne idem gin. nego ljekaru opste prakse posto sam imala neke zastojne promjene na bubrezima da mi uputnicu urologu al gin. nikad nisam isla zbog toga...a urolog mi uvijek isto da siprobel...uvin caj 2l dnevno bez secera moze malo meda i da mi buscol za bolove po portebi....mozes i brusnicu ako ti ne godi uvin cajuser posted image


_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Urološki problemi
21.5.2009 15:58:46   
dzeni_nl
Drage moje ja vam ima jedna problem, urin mi uzasno smrdi, idem cesto u wc, ali me ne pece samo sto se uzasno cuje, dodje mi da povracam od smrada. Obicno se cuje ono sto sam pojela prije, primjer sinoc sam jela suho meso i danas cijeli dan mi se cuje na to, tako je svaki dan samo sto se cuje na nesto drugo.

Ne znam do cega je? Ovaj mjesec se nadam da sam mozda trudna, imam neke simtome, al nisam jos sigurna, sada me najvise brine ovaj urin.


Je li se kome od vas desavalo nesto ovako i sta mi preporucujete da radim? Mozda da posjetim doktora, al ovdje su sada praznici pa cu morati da cekam do iduce sedmice.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Urološki problemi
22.5.2009 10:39:35   
Ummuisa
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

.... urin mi uzasno smrdi, idem cesto u wc, ali me ne pece samo sto se uzasno cuje, dodje mi da povracam od smrada.



user posted image   ne bih da te plašim, ali nikad za tako što nisam čula... nemoj duljiti sa odlaskom doktoru, isprobaj ove čajeve uvin i bruscnicu, možda je neka bakterijauser posted image

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Urološki problemi
22.5.2009 18:44:51   
dzeni_nl
Brusnicu imam pa cu poceti da je pijem, a uvin jos nisam nasla ovdje, pa ako i njega nadjem pokusat cu i sa njim.

A cu ipak otici doktoru.

Hvala na odgovoru


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *