|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na jaje
26.8.2009 19:34:38   
Anushka
vjerujem, mislila sam na sutra ili kad budes mogla brzo reagovati tj imala auto i nekoga kao podrsku pored sebe, ali ja se ne bi usudila nikako cini mi se tako da te razumijem..

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Alergija na jaje
26.8.2009 22:06:10   
Amrino
Zene- ja se s tim ne bih zezala- jer ponavljam: Moja prijateljica je vodila malu na alergo test a imala je samo jednom reakciju na jaje (stavljala bjelance na tabane)...Pojela je jaje 50 puta i nikada nije bilo nista. Doktorica je utvrdila alergiju preko testa i rekla da nije bitno sto se reakcija ne pojavi svaki put....Moze jesti jaje a da samo jednom od 50 puta ima reakciju. Oprezan treba biti jer se alegrija moze iskorjeniti do 3. godine ili...ako dijete nastavi jesti jaje moze mu ostati alergija cijeli zivot. Takodje treba doooobro paziti jer nije bitno u kojem obliku dajete jaje. Ne smije se davati nikako- ako je dijete alergicno...a jaja da se razumijemo ima svuda- u tjestenini, kolacima, mnogim grickalicama, slatkisima...tamo gdje ih najmanje ocekujete.
Bolje uzeti uputnicu otici na alergo test i vidjeti sta je i kako je nego sam eksperimentisati i rizikovati da dijete ima nekad u buducnosti probleme.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Alergija na jaje
28.8.2009 15:20:15   
teta berta
Bila sam danas kod Nikine dr., rekla joj to za jaje i alergo test, no ona kaze da ne mora znaciti da je reakcija bila na jaje, jer kaze ona da bi joj bilo i po tijelu... Isto tako kaze da ako je vec jela cijelo kuhano jaje i nije bilo reakcije da ja jos pokusam s jajeto. Za alergo test je kaze prerano, jer nije pouzdan za tako male bebe. I jos mi je rekla da joj tvrdo skuhano bjelace stavim na ruku da bi utvrdili ima li reakcije. A za mo pa ru vakcinu cemo sacekati do desetog mj.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Alergija na jaje
1.3.2010 21:03:33   
Husic10
Cudno mi je da je mala alergicna na jaje odjedanput, ako je jela 50 prije ne vjerujem da bi se alergija pojavila tek samo jedan put....to mi je nesto cudno skroz ali posto nisam doktor nemogu nista reci 100 %

Ja bi se konsultovala sa drugim doktorom, da nije mozda neka alergicna reakcija na nesto drugo...ne jaje.


Moja Ailica voli jaje , to joj je omiljeno...isprzim jaje sa maslom i malo kajmaka i ona mi sve po klopa masallah. A kad je pitam jeli Aila gladna , samo vice jaje. heehe

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Alergija na jaje
27.3.2010 9:45:13   
Anushka
nazalost nastavljam se javljati na ovoj temi:(
po savjetu pedijatrice nisam davala jaje ni u kakvom obliku nesto vise od 6 mjeseci (ona je rekla 6) i onda ponovo po pravilu uvodila zumance pa bjelance, prije 3 sedmice smo poceli sa zumancetom i sve super. Prosle sedmice i bjelance proslo za  5. od tada je jeo omlet 3 puta, palacinke 2 puta, zeljanicu 2 puta i tjesteninu jednom. Posto je reagovao na kontakt sa kozom na licu, pratila sam i omlet nije ostavio nikakve tragove oko usta iako ga je on razmeljao malo po licu. Jutros pravila przenice i valjda sam mu prenijela na rukice svjezeg jajeta i opet se isarao po licu i vratuuser posted image  proslo je za 10tak minuta skoro sve, ali sam sva nikakva.
i nama su rekli da je rano za alergotest, jeo je jaje mnogo puta ( i ljetos kad je prvi put probao jeo ga je 7-8 puta) i nikakva reakcija se nije javila stavise svidjelo mu se. Reaguje iskljucivo crvenim flekama po licu i vratu ali ne i po rukama i tijelu. I reaguje ocito samo na svjeze jaje tj bjelance... sad sam totalno zbunjena sta da radim, a i pedijatri mi svaki razlicito kaze tj ne znaju sta bi mi rekli.. najgore mi je sto putujemo za 20tak dana tj selimo se u stranu zemlju... inace je hvala Bogu vrlo otporan i nije reagovao ninasta a mislim da je dirao i liznuo sve sto je mogao dohvatiti... bas ne znam sta da radim user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Alergija na jaje
27.3.2010 9:50:29   
Trnoruzica
Anushka, bas mi je zao user posted image
Imas li mogucnost u Zenici odrediti alergotestove, ali iz krvi, i to one na hranu.
Odredis prvo ukupna antitijela, i onda, ako ona budu povisena, onda radis za svaki alergen posebno.
Ovo ce ti 100% pokazati , i da li je dijete uopste alergicno na nesto i u kojem stepenu, bez obzira na dob djeteta

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Alergija na jaje
27.3.2010 10:11:50   
maja78 RR
a joj Anushka bas mi je zao, ja mislim da on nema problema sa tim kad jede, vec samo sa kontaktom i eto vidis svjezim jajetom. Mozda ti nebi bilo lose da se kad odete kod muza tamo konsultujes sa pedijatrom

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Alergija na jaje
27.3.2010 10:15:34   
Anushka
trnoruzice hvala ti na brzom odgovoru. Na telefonu sam evo 20 min, raspitujem se ispitujem, za sada ne znaju i misle da nema, posto je vikend a jutro jos ne mogu doci do onih koji bi mogli znati da li ima i kakav ima alergotest. Ljetos su mi samo rekli da je rano, da se prije 2 a najbolje 3 godine i ne radi nije pouzdan itd a nista o tome gdje i kako. cak se nisu mogli ni usaglasiti da li da izbjegavamo jaje ili da ga pomalo dajem u hrani, jedni tvrde da i u tragovima moze biti problem i da ostane trajna alergija, a drugi da ce se naviknuti ako je izlozen redovno:( ja sam izbjegava doslovno i u tragovima - cak i one cokobananice, 7days kroasani i sl slatkisi pite i tjestenina, ma i ja nisam jela jaja skoro nikako i sve pavila bez njih, sad mi opet vecina ljekara (4 od jutros) tvrdi da samo izbjegavam kontakt sa svjezim jajetom jer je kontaktna alergija ali da ga slobodno ostavim u ishrani... evo przenice cekaju ne znam da li da mu ih dam hehe

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Alergija na jaje
27.3.2010 10:21:18   
Trnoruzica
Hheheh, vjerujem da si zabrinuta,sto je i normalno, i da ti je da znas postoji li ili ne postoji takva alergija. Ja koliko znam, a od tetke kcerka ima sina, koji je godina isto kao i tvoj, i non stop neko curenje nosica, i laringitisi. Uzela je uputnicu za alergotestove, ali za (ne znam jel se zovu imunoglobuliniE ili tako nesto). Taj je najpouzdaniji. I prvo iz krvi odrede ukupnu kolicinu takvih antitijela, i ako je povisena, znaci da je dijete alergicno na nesto. Iz isto krvi ti trazis da urade alergene, na koje sumnjas da je dijete alergicno (postoje testovi na inhalatorne - znaci one koji udisajem stvaraju alergiju, i na hranu - znaci oni koji se javljaju konzumiranjem i sl).
Ti mozes traziti jaje, pa mlijeko, orasaste plodove i sl. I onda ti testovi pojedinacno pokazu koji stepen alergije i koliko je dijete na koji alergne alergicno.
Valjda si me skontala

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Alergija na jaje
27.3.2010 10:30:14   
Anushka
jesam shvatila sam te i hvala ti:) u sustini ja ne sumnjam znam da je rijec o kontaktnoj alergiji ali ne znam kako da se ponasam tj da li da izbjegavam samo kontakt ili da izbacim iz ishrane, hvala Bogu nismo bili bolesni i ovo nam je jedini problem , cak ni pelenski osip ni prehladica, opet kazem hvala Bogu zdrav je i jak. i svu ostalu hranu odlicno podnosi ukljucujuci i ove ceste alergene sto si navela, a ljekari se mogu dogovoriti.. a ne bih da ga bocam ako bas bas nije neophodno jer su ga u prvih 10 dana zivota izbocali za narednih 10 godina:( hvala ti svakako a i tebi majo, provjerit cu sigurno i gore sta kazuuser posted image

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 35
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *