|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
6.3.2013 15:48:40   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: shpagica

Da li znate koja je OBAVEZNA PROCEDURA koju vrtic mora ispostovati u slucaju nesrece koja se desi u vrticu kojok je direktno ugrozeno zdravlje i zivot djeteta?

Da li je njihova obaveza i odgovornost da ukazu pomoc / pozovu hitnu pomic ili samo da pozovu roditelja koji dalje reaguje?

Molim odogovor utemeljen na pravilniku o radu i zakonom propisanim obavezama ako neko zna?

Hvala unaprijed!



mislim da bi ovo trebalo pisati u ugovoru

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
6.3.2013 15:50:12   
Blue rose RR
Sad sam pregladala ovlaš Zakon o predškolskom, i tamo nema odgovora na tvoje pitanje, međutim da se zaključiti da su predškolske ustanove dužne da se pridržavaju određenog Pravilnika, međutim nisam našla na net-u isti. Vjerovatno on pobliže objašnjava date i slične sitacije.

Međutim ukoliko se desio nemili slučaj imaš pravo tražiti te podzakonske akte kojima se decidnije utvrđuje rad vrtića u ovom slučaju.

lli pak pošalji e-mail Ministru MONKS-a sa datim pitanjem.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
6.3.2013 16:01:49   
shpagica
Hvala na odgovorima!

Bilo bi dobro vidjeti pravilnik, ali kako? Hvala na prijedlogu, mozda se bas obratiti direktno nadleznom ministarstvu!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
31.3.2013 19:43:40   
esma
Moja djeca idu od 2008 godine u vrtic Aprilski cvijetovi.usli su sa prvom djecom u njega, jer je te godine i otvoren i prosli su sve grupe od jaslicke do starije.malo me je pogodilo kad sam vidjela da je jedna mama napisala par negativnih stvari o vrticu.boze moj, svako ima pravo na svoje misljenje, ali ovo sto je ovdje izneseno, apsolutno ne stoji.
Na primjer, konkretno ja, radim u smjenama, tako da vaspitacice nikad nisu znale kad cu doci po dijete, i nikad ama bas nikad nisam zatekla djete nepresvuceno(ovdje konkretno mislim na jaslicki uzrast i nosenje pelena)U ovom vrticu su ih vaspitacice veoma rano odvikle od pelena, kao i ostalu djecu iz grupe.drugo, vrtic je jako mali tako da je veoma intiman. djete kad je gladno slobodno moze otici do kuharice i traziti da jede.kad moja djeca ponekad nisu jela, odmah bih bila obavjestena o tome, sto mi je veoma znacilo. znala bih kad nije spavalo ili kad se potuklo s nekim. ni ovo za mjenjanje vaspitacica ne stoji.to se desavalo prvih par mjeseci po otvaranju vrtica znaci kraj 2008 pocetak 2009.moja djeca su od mladje grupe pa sve do starije imala iste vaspitace.prvih par mjeseci su svi bili u istoj grupi, buduci da nije bio dovoljan broj djece, ali i tada se veoma pazilo na sve. po profesiji sam pedagog pa sam mozda i vise od drugih roditelja gledala na neke stvari.sad kad moje dvoje djece izlazi iz ovog vrtica, slobodno mogu reci da bih vrtic Aprilski cvijetovi preporucila svima.
i ovim putem jedno veliko hvala svim zaposlenicima pomenutog vrtica

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
2.4.2013 15:51:00   
Skvo RR
Htjela bi Umu upisati u predškolsko od septembra pod Međunarodnom osnovnom školom na Vracama
http://bosnasema.ba/ba/meunarodna-osnovna-skola-u-sarajevu-kampus-vraca/10144

Ima li iskustava?

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu esma)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
15.10.2013 23:04:46   
ellam
molim vas ima li iko ikakva iskustva sa selidbom u stranu zemlju sa bebom, privikavanju na jezik, vrtic bilo sta???? hvala punno

_____________________________

"O, ženo čista, majko plemenita, tvoja materica je mjesto ove počasti, posjećuje te melek, tu započinje stvaranje, pa se boj Stvoritelja i zahvaljuj Mu, ibadet mu čini, da bi tebe i tvoje potomstvo uveo u vječni Džennet!"


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 81
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *