|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako popraviti krvnu sliku?
21.3.2009 1:25:37   
triplemama
Dajte koji recept, jer mom mišu MORAMO popraviti željezo
Za sada mu cijedim sok od cvekle i jabuke
Ima li još kućnih recepata?
Sad će mu 17 mj

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
21.3.2009 1:35:43   
camm
ja sam svojoj curici popravila krvnu sliku
sa pekmezomuser posted image ovo definitivno najbolje popravlja krvnu sliku

kupila sam pekmez od jedne nane i davala joj svaki dan po 3 kafene kasike.

a isto sam kupila u biljnoj apoteci  suhu koprivu i pomjesala sa medom.

kuc.kuc.brzo se popravila krvna slika.

u tu svoju cveklu dodaj mrkvu i suhe sljiveuser posted image
i skuhaj .pa mu mozes dati kao sokic.


< Poruku je uredio camm -- 21.3.2009 1:39:58 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
21.3.2009 3:35:41   
stella
Kod nas ista situacija.

Dansas sam joj pravila spinat i koprivu u hapici sa mesom.

Od namirnica koje ja znam za Fe su dobre:
meso,jaja,spinat,kopriva...

Nama je dr rekla da uzmemo neki antianemik,al evo jos se omisljam i pokusacemo na prirodan nacin.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
21.3.2009 7:58:29   
ElmaB
U ishranu sto vise uvedi, crveno meso, zumance, spinat, persun, razne sokove  od borovnice i cvekle. Sve je ovo bolje, nego djeci davati sirup za povecanje zeljeza, jer se poprilicno tesko podnosi!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
21.3.2009 9:04:28   
Amrino
Pored ishrane (i ovih namirnica koje su predlozile ostale) ja bih ti predlozila da OBAVEZNO idete redovno na planinu. Tako se na jako prirodan i brz nacin popravlja krvna slika i daj mu da stalno gricka grozdjice...One su prepune zeljeza a djeca ih vole. user posted image user posted image user posted image

ah, da i proso je pun zeljeza! user posted image

Ljubi nam druga Emira i princeze!!!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
21.3.2009 9:08:54   
Crvena
Evo jedan recept: 40 vrhova mlade zare, 1kg secera, 1kg limuna i 1,5 l vode. Zaru i limun oprati, zatim limun isjeci na cetvrtine, zajedno sa secerom staviti u 1,5l vode . Tako da prenoci 24 h. Odrasli piju 1dcl dnevno, a djeca 0,5 dcl dnevnouser posted image

Hajmo zenice dajte jos prirodnih user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
21.3.2009 9:39:11   
hanabanana
pored svih pometuhi namirnica imajte na umu da dijete poslije uzimanja tih namirnica treba uzeti C vitamin ( iscjeđen sok ili voće ) jer se željezo neće samo apsorbirati. Ako pravite špinat ili žaru nemojte je praviti s mlijekom jer time stopirat asporbiranje željeza - što će reći đaba je dijete jelo špinat.

I naravno, šetnja po svježem zraku. 

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
21.3.2009 9:50:22   
Crvena
IZVORNA PORUKA: hanabanana

imajte na umu da dijete poslije uzimanja tih namirnica treba uzeti C vitamin ( iscjeđen sok ili voće ) jer se željezo neće samo apsorbirati.

user posted image user posted image user posted image to pod obaveznouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
21.3.2009 9:59:57   
Skvo RR
Dzigerica u svim oblicima...kuhana, przena....:user posted image
Ja sasm zeljezo sa 3 sa dzigericom, zelenom salatom i cveklom digla  na 18.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
21.3.2009 11:19:01   
mama_debeljuca
I moj je malac imao problem sa željezom, u više navrata smo pili sirupe, zato što je užasno slabo jeo. Feroglobin je pomogao. Ali sada, Bogu hvala, bolje jede, pa jede džigericu u svakom obliku, meso, jaja, špinat... dajem mu pekmez ujutro. Sada se već stanje stabilizovalo, u dva navrata su nalazi odlični. Nisam znala da se ne smije špinat ili žara sa mlijekom, a ni za vitamin c poslije ovih namirnica za željezo, ja mu spontano dajem voće poslije jela. Hvala vam za informacijuuser posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
21.3.2009 11:21:01   
jasmina_mm

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Pored ishrane (i ovih namirnica koje su predlozile ostale) ja bih ti predlozila da OBAVEZNO idete redovno na planinu. Tako se na jako prirodan i brz nacin popravlja krvna slika i daj mu da stalno gricka grozdjice...One su prepune zeljeza a djeca ih vole. user posted image user posted image user posted image

ah, da i proso je pun zeljeza! user posted image

Ljubi nam druga Emira i princeze!!!



mom sinu se hB popravila krvna slika i pored ovih savjeta ja bih ti predlozila kao i Amrino planinu ali da idete u borovinu, tako je nama dr preporucio.

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
21.3.2009 11:23:39   
jasmina_mm
pored svih pometuhi namirnica imajte na umu da dijete poslije uzimanja tih namirnica treba uzeti C vitamin ( iscjeđen sok ili voće ) jer se željezo neće samo apsorbirati

moj sin je pola godine pio Ferrum i nikada mu nisam dala poslije c vitamin a krvna slika mu se popravila.
Kada sam kupovala u apoteci sirup kaze farmaceut morate uzeti C vitamin koji meni moja doktorica uopste nije spomenula. Nazvala sam je kasnije i ona kaze moze ali i ne mora jer se uz C vitamin zeljezo samo brze apsorbuje.
Mom sinu se zeljezo za nepunoh pola godine dobro popravilo a nikad mu poslije davanja sirupa nisam dala C vitamin user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
21.3.2009 13:30:58   
triplemama
Hvala vam drage moje, on inače dobro jede ali nam je naslijedno da imamo slabo željezo
Trenutno nam RBC 3,38 a HGB 89,4
inače pije Ferummlek sirup ali bi mi radije prirodnim stvarima povećali željezo.


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
22.3.2009 12:50:55   
ajnur
1kg meda,100gr cokolade i 100gr oraha i sto vise suhog grozdja(grozdjice) ja sam posle operacije imala jadnu krvnu sliku i nakon 2 mjeseca zahvaljujuci ovome uspjela vratiti na normalu. A ovo sa medom je dobro za imunitet i dobro je kod problema sa zatrudnjivanjemuser posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako popraviti krvnu sliku?
22.3.2009 14:01:52   
hanabanana
Vitamin C pomaže u povećanju apsorpcije željeza i bitan je za proizvodnju hemoglobina.
Kod blažih oblika anemije hrana daje blagotvorne efekte.
Iako se željezo može pronaći u raznoj hrani, njegova dostupnost organizmu značajno varira.
Tijelo ne apsorbira lako željezo - ovisno o tome nalazi li se željezo u hem ili non-hem obliku. Hem – oblik željeza nalazi se u crvenom mesu, ribi i peradi, i mnogo se lakše apsorbira od non-heme željeza, koje se prvenstveno nalazi u voću, povrću, grahu, orasima i žitaricama (biljni izvori).
Općenito gledano među hranu bogatu željezom ubrajamo: crveno meso (jetrica imaju najviše željeza), ribu, perad, jaja (žumanjak), zeleno lisnato povrće (špinat, brokula) mahunarke (grašak i grah), slanutak, bademi, marelice, cikla, šipak, datulje, grožđice, smokve. Uz adekvatnu prehranu potrebno je primijeniti i određene mjere prevencije kako ne bi došlo do smanjenja apsorpcije unesenog željeza:

  • izbjegavajte kavu, čaj i druga pića sa kofeinom jer smanjuju apsorpciju željeza
  • ograničite unos kalcija – dodatak prehrani sa kalcijem uzimajte najmanje sat ranije ili sat kasnije u odnosu na unijeto željezo
  • integralne žitarice su dobar izvor željeza ali također sadrže fitate, tvari koje otežavaju apsorpciju, pa ih ne treba jesti zajedno sa namirnicama koje su bogate željezom
  • Želudac nekih osoba koje pate od anemije proizvodi premalo želučane kiseline pa se zbog toga kod njih apsorpcija željeza ne odvija dobro. Razina želučane kiseline može se sniziti i zbog prekomjernog konzumiranja ugljikohidrata. Da bi poboljšali apsorpciju željeza potrebno je ograničiti unos hrane bogate ugljikohidratima (tjestenina, riža, kolači, šećer) zajedno sa namirnicama koje su bogate željezom.
    Terapijske mogućnosti liječenja anemije uz adekvatnu liječničku pomoć, zahtijevaju i veliku brigu pojedinca. Anemije nisu bolesti koje prolaze u roku nekoliko dana, potrebni su mjeseci da bi se anemija korigirala.


    http://www.poliklinika-analiza.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=229&Itemid=1

    Evo malo više o anemiji.

    (odgovor članu ajnur)
  • Neposredna veza do poruke: 15
       RE: Kako popraviti krvnu sliku?
    23.9.2009 14:32:03   
    tap3ah
    Cure, tema je fantastična - Vedo izgleda ima takođe problema s manjkom zeljeza. Doktorica nam je prepisala neki sirupćić za poboljšanje krvne slike.

    Zanima me ima li nešto od namirnica što on ne bi smio konzumirati, pošto nam je šprincu tek 6 i pol mjeseci.

    tnx

    _____________________________

    :) ..... šprinc je stigao ........... :)

    (odgovor članu hanabanana)
    Neposredna veza do poruke: 16
       RE: Kako popraviti krvnu sliku?
    1.12.2009 10:50:25   
    Anoniman
    Juče smo radili Alimu nalaze i pokazali su nam anemijuuser posted image ...šta smijem dati da mu popravim krvnu sliku ima 10,5mj. A i slabo jede ovih dana jer je bio bolestan...

    (odgovor članu tap3ah)
      Neposredna veza do poruke: 17
       RE: Kako popraviti krvnu sliku?
    1.12.2009 12:38:13   
    manuela RR
    Draga baš mi je žao našeg drugauser posted image user posted image user posted image user posted image .
    Ja koliko znam cvekla je broj 1,imaš fruktalove sokove u staklenoj boci,isto i sokove od mrkve ako ih ti sama ne možeš napraviti,onda daj mu često špinat,džigericu teleću ona je isto jako dobra,brzo popravlja stanje željeza...
    ... ne pada mi ništa više na pamet.


    _____________________________

    A- Februar.2017.
    E- Oktobar.2008.

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 18
       RE: Kako popraviti krvnu sliku?
    1.12.2009 13:03:11   
    dana3
    Prvo sirup za bebe a prirodno cikla,mrkva ,jabuka sok koji mozes sama praviti ili kako je manuela vec rekla da kupis.
    Ne znamdajes li mu med ali je i to dobro mada en znam kao ce djelovati na njega.
    znam da med sa sjemenkama koprive pomijesan, popravlja krv a to mozes da kupis u bolje opermljenim biljnim apotekama.
    Pitaj doktora prvo st ikako fdalje .sretno i zelim mallenom sto prije da ozdravi



    _____________________________

    kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

    (odgovor članu manuela RR)
    Neposredna veza do poruke: 19
       RE: Kako popraviti krvnu sliku?
    2.12.2009 14:41:14   
    Anoniman
    Crveno meso + vitamin C. Bez vitamina C nece se apsorbovati zeljezo iz hrane.Ovo je provjereno!

    (odgovor članu dana3)
      Neposredna veza do poruke: 20
       RE: Kako popraviti krvnu sliku?
    2.12.2009 14:43:35   
    manuela RR
    Da, da vitamin C obaveznouser posted image user posted image user posted image user posted image

    _____________________________

    A- Februar.2017.
    E- Oktobar.2008.

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 21
       RE: Kako popraviti krvnu sliku?
    3.12.2009 0:04:05   
    Visnja RR
    i ne med tako maloj bebi

    _____________________________

    Asja = duša duše moje :)
    03.04.`08

    (odgovor članu manuela RR)
    Neposredna veza do poruke: 22
       RE: Kako popraviti krvnu sliku?
    3.12.2009 0:06:14   
    Skvo RR
    Breskva, daj mu kuhanu pilecu dzigericu, blitvu, spinat, sok od borovnica!

    _____________________________

    Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
    postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 23
       RE: Kako popraviti krvnu sliku?
    3.12.2009 11:05:02   
    Anoniman
    Bili smo kod pedijatra dobili sirup za željezo, vitamin C... također doktorka nam je savjetovala crveno meso i žumance...
    Ja navalila na dijete davati mu i cveklu, i sok od borovnice, kompot s pekmezom, žumance,džigericu... neće špinat (ne voli trave na ćaću)...Da sad neću pretjeratiuser posted image


    (odgovor članu Skvo RR)
      Neposredna veza do poruke: 24
       RE: Kako popraviti krvnu sliku?
    3.12.2009 11:08:41   
    Nunichi
    Ma neces pretjerati... Nemoj svaki dan sve to davati. user posted image user posted image
    Svaki dan po nesto i sirup i to je dovoljno.
    Ljubac za naseg anemicnog djuga. user posted image

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 25
    Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
    Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
    Idi na:








    Anketa

    Trudnoća.
    пеперутка16

    Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

    Oznake

    Prijava
    Ime i Prezime
    *
    Adresa
    *
    Poštanski broj Grad
    *
    Broj telefona
    *
    E-mail adresa
    *
    Veličina pelena koje dijete nosi
    *
    Starost vašeg djeteta/vaše djece
    *
    Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *