|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
14.10.2015 15:04:03   
dadoliny
Zdravo,

Moj sin ce krajem decembra napuniti 3 godine, a u septembru je krenuo u vrtic. Pelenu smo skinuli 1vog juna i stavljala sam mu samo navece za spavanje. Jedva se odvikao ali to je druga tema. Nocnu pelenu sam mu skinula krajem jula i nikad vise je nismo stavili a on se nikad vise nije upiskio ni po noci ni po danu. Kad je krenuo u vrtic ostajao je po 2 sata i preplakao bi ta 2 sata. Nakon samo jednu sedmicu je prestao da place i poceo da se igra s djecom i da jede i tete su bile odusevljene kako se brzo i fino navikao.

Dan kad sam trebala da ga ostavim na spavanju dobio je temperature ujutro i nisam ga odvela, nije isao cetvrtak petak i vikend, znaci 4 dana. Imao je urinarnu infekciju, popio antibiotik i sve je bilo ok.

Medjutim, kad sam ga odvela poslije toga u vrtic tete nisu mogle da vjeruju koliko se puta upiskio u gace. I pretpostavljam da se taj dan nesto desilo, recimo da su se izderale na njega, i od tad svaki dan piski po 4 puta u gace a ostavljam ga do 12 sati. Pokusala sam i da ga uzimam u 10 ali nista nije mijenjalo stvar. I kuci je poceo da se piski kad spava popodne i navece, kad je budan govori da li ce na tutu ili solju, nema nikakvih problema.
Teta mi je predlozila da donesem pelenu da je nosi samo u vrticu na sta sam se ja najstrasnije zgrozila i rekla da bi ja radije da pricekam id a to samo prodje. Mislim kad bi mu sad stavila pelenu i on skonta da ne mora d aide na tutu i solju, nikad mu je vise skinula ne bi. Spominjala je pelenu cijelu sedmicu i to pred djetetom, a on ne prica puno pa valjda ona misli i ne konta.

Zivimo u Makedoniji, u manjem gradu, i osudjeni smo na jedan jedini drzavni vrtic, izbora nema. U njegovoj grupi je 38 djece a 3 tete. One me uredno hejtuju, zalupe mi vrata pred nosom, tutnu mi upisane stvari i ne pozdrave se, danas mi je cak i rekla “da nema ona samo moje dijete tamo id a ne moze samo njega da presvlaci po cijeli dan” itd.

Sigurna sam da se nesto tamo desilo, a on nece da prica nista sta se tamo desava a gospodje tete mi sigurno nece reci. Doktor kaze da je samo do njih i kad bi one mogle da ne prave dramu par dana zato sto se upiski to bi proslo. Evo vec mjesec dana ne prolazi a ja samo perem i peglam po cijeli dan.

Pliz pliz pisite mi ako ste imale slicno iskustvo i svoje misljenje sta da radim da ga ispisem ili da im odnesem pelenu

Pomozite mi da prezivim ovaj horror, unaprijed hvala drage mame, lijep pozdrav
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
14.10.2015 15:47:06   
salmy
da nadjes tetu da ga cuva neko vrijeme?

(odgovor članu dadoliny)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
14.10.2015 17:14:05   
koka i po
mozda je faza u adaptaciji...skoro svako dijete je prodje kad tad.
neka djeca odmah reaguju a neka kasnije.
prvo iskljuci organski problem.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
14.10.2015 17:24:44   
loptica7
Moguce je da su one vikale na njega kad je popiskio u hlace i to zna djete prepasti, te poslije nece da kaze kad ce piskiti.
Govorim iz iskustva s ovakvim slucajem.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
14.10.2015 21:04:44   
sprinter
moguće je da se nešto desilo u vrtiću. nisu one morale nešto veliko napraviti. možda su bile drske prema njemu .djeca osjete naše raspoloženje,ne moramo ni galamiti ni tući,oni osjete vibru.
probaj ga koji dan maknuti iz vrtića da vidiš kako će se ponašati.

_____________________________

P 25.01.2012
I 17.02. 2015

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
15.10.2015 11:23:51   
Medić*
Moguce je sve to...
No ne mora ni znaciti da se nesto desilo u vrticu, jednostavno dijete tako prolazi taj period adaptacija, bojkotuje i sl.
Najbolje bi bilo kada bi tete imale sabura pa da malo vise s djetetom, pa i da nastavi da imaju strpljenja, ali znam da ni njima nije lako, dosta djece i sl...
Ili da razgovaras s njima da se ne vraca šelena vec da malo one pomognu ili da jedno vrijeme dijete ostane kuci, uglavnom nije lako, u svakom slucaju sretno

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu sprinter)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
15.10.2015 12:52:33   
Galicia
A zasto si upisivala dijete u vrtic taman kad ste pelenu izbacili? Cini mi se da je tu problem, los tajming. Ili ste trebali prije skidanja pelene, ili tek nakon sto se utvrdilo gradivo, tj skidanje pelene.
Ostavite ga malo kuci dok se skroz ne odvikne pelene. Previse je to posla za vaspitacice a i dijete je zbunjeno.
Sretno.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
15.10.2015 14:01:47   
Alma_27
Ne bi moje dijete islo u taj vrtic da je jedini vrtic na svijetu. Uvijek se nadje neka fina teta koja moze cuvati dijete. Evenetualno ga upisati iduce godine ili kasnije u stariju grupu.
Cak i da prestane piskiti, sta ce pozitivno dobiti od tih uciteljica?

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
15.10.2015 14:44:06   
Galicia
Ne bi moje dijete islo u taj vrtic da je jedini vrtic na svijetu.


Jel ti stvarno mislis da jedna teta ima vremena da njih 30 odvikava od pelene?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
16.10.2015 8:39:45   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ne bi moje dijete islo u taj vrtic da je jedini vrtic na svijetu.


Jel ti stvarno mislis da jedna teta ima vremena da njih 30 odvikava od pelene?



Imam dvojicu u vrticu i za ovo par godina promijenili su nekoliko teta (mijenjaju svake godine), ali nikad nisam dozivjela da su bezobrazne, lupaju mi vrata pred nosom ili da mi dijete dozivljava takav stres. Sta bi takve teta naucile moje dijete?
Ovdje nije problem odvikavanje od pelena, nego losa organizacija i vaspitno-nastavni kadar. Cuj, 38 djece u grupi? Pa, to je pedagoski zlocin i za srednju skolu. Lijepo dvije grupe pa u svaku dvije uciteljice, pa ces da vidis kako se lijepo radi.


(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
16.10.2015 14:58:31   
Galicia
Cuj, 38 djece u grupi? Pa, to je pedagoski zlocin i za srednju skolu. Lijepo dvije grupe pa u svaku dvije uciteljice, pa ces da vidis kako se lijepo radi.


Slazem se.
Vise od 6 djecice ne bi trebalo biti na jednu tetu.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
16.10.2015 15:43:14   
veeseelaa
e pa svašta, kosa mi se digla na glavi user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
16.10.2015 15:44:14   
veeseelaa
ali nikad nisam dozivjela da su bezobrazne, lupaju mi vrata pred nosom ili da mi dijete dozivljava takav stres


ma povalila bi je na pod, hitna bi ej odvukla

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: tete u vrticu zahtjevaju vracanje u pelene
16.10.2015 16:01:39   
EEDITH
moju je E jednom učiteljica malo pogurala za rame da požuri jer počinje doručak............ dobila je što je tražila user posted image
i direktor nam se izvinjavao danima ,a ne da mi zalupi vratima user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *