|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sok od zare
9.5.2009 11:54:28   
boogy woogy
Drage zenice, ja godinama pravim i pijem ovaj sok od zare (koprive). Zelim da podijelim recept za ovaj "eliksir". Ne samo da je osvjezavajuci i zdrav nego je neizbjezan partner svakoj zeni, majci, trudnici i trudilici. Ako niste znale, sok od zare su nekad zene pile umjesto kapsula folne kiseline i Prenatala koje mi danas pijemo prije i za vrijeme trudnoce!! A da ne govorim koliko je dobar za majke dojilje i zene nakon poroda kad vam je potrebno da popravite svoju krvnu sliku.user posted image

Sastojci 60 vrhova mlade koprive 4 kom limuna 3 kg šećera 2 litre vode 50 grama limunske kiselinePriprema Koprivu i limune izrezane na kockice namočimo u 2 litre vode 24 sata. Drugi dan procjedimo i ocijedimo u gazi (dobro istisnuti). U to dodamo šećer i limunsku kiselinu i kuhamo mješajući samo dok se šećer ne otopi. Ohladimo i punimo u boce. Ja obično radim duplu dozu pa višak spremim u zamrzivač radi kratkog perioda kada možemo ubrati zaista mladu koprivu. Posluživanje Ovaj sirup je vrlo osvjezavajući, a usto potiče i rad bubrega te je odličan za oslobađanje organizma od viška vode.
http://www.coolinarika.com/recept/730079

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sok od zare
9.5.2009 12:08:23   
Anoniman
To je super.
Ja bih dodala jos jedan recept za sok od zove (bazge) koji je jako dobar za pluca, kao i caj od zove.



10 cvjetova zove potopit u 1l vode i ostaviti 24 sata. Nakon toga procijediti i dodati 1 kg secera i jedan limuntos, pomijesati i zatvoriti u flasu.

Mi svake godine napravimo, i evo imamo jos flasa od prosle godine nisu se pokvarile

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sok od zare
9.5.2009 12:19:17   
Aminad
user posted image  I ja ovako pravom zovu i djeca ga baš vole, ovo s žarom nisam probali ali hoću!

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sok od zare
9.5.2009 13:46:58   
Crvena
Mi pravimo sok od smrekeuser posted image , a sto se tice zare imam slican rcept koji pravim. Maida hvala za recept sa zovom, probacu.user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sok od zare
9.5.2009 14:07:46   
Blue rose RR
Boogy woogy  kakav je ukus ovog soka od zare, da li bi htjelo dijete piti?
Kikica je malo cudna kada se tice novih okusa, vrlo tesko joj pada promjena.

Sok od zove sam ja pila nekada tokom rata, i vrlo mi se svidio, mozda da se nakanimo i kada pocne da cvate, da uberemo i spravimo.
A zare meni se cini vec ima po selima .

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sok od zare
9.5.2009 14:26:18   
ljubičica 28
Pozdrav cure, evo kako ja pravim sok od žare: 120 vrhova žare prelijem sa 6 l ključale vode,ostaviti da odstoji 3 h, zatim ocijediti i u hladno dodati 6 kg. šećera, limuntosa ( 10 kesica ili manje, zavisno od ukusa) i ekstrakt od kruškovca ili neki dr. Sok je super, vole ga i djeca, a može se napraviti i pola mjere. Na isti način napravim i sok od metvice, samo što umjesto žare stavim metvicu, i ekstrakt  od mente. Nećete se pokajati ako ga napravite.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sok od zare
9.5.2009 21:58:26   
boogy woogy
M. Amina, ne znam sta bih ti rekla osim da das svojoj Kikici da proba. Meni se licno jako dopada i ja stavljam vise pravog limuna (a ponekad i koju krisku narandje) nego limuntosa upravo radi ukusa. Takodjer, poznato je da je C vitamin potreban radi lakse apsorbcije zeljeza (cime obiluje zara). Ma svi smo mi razliciti pa ces jedino znati da li se maloj svidja ako proba.user posted image Donijet cu ti na sljedecu RR kaficu flasicu soka samo za M.Aminuuser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sok od zare
14.5.2009 0:52:27   
Adana
IZVORNA PORUKA: Maida28
Ja bih dodala jos jedan recept za sok od zove ...

Mi svake godine napravimo, i evo imamo jos flasa od prosle godine nisu se pokvarile



hej mila a kako to da se nije pokvario sok? meni se pravo brzo pokvari, a stoji u frizideru user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sok od zare
19.5.2009 13:32:16   
Anoniman
nisam nikad probala ali zvuči baš kao bomba. Mi od tih sokova pijemo sok od nane, herba eco, ima u prodavnicama sa organic proizvodima, jako osvježavajući, ukusan i zdrav. Pitanje: gdje nabavljate žaru?

(odgovor članu Adana)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sok od zare
19.5.2009 13:39:32   
Blue rose RR
Usputile user posted image

Šalim se: najbolja je planinska žara, znači prvi vikend pravac naše lijepe planine, ili npr. ja sam brala na Bijambarama, ili jednostavno tamo gdje je okoliš nezagađen (teško naći, ali vjeruj da ima).

Ne volim kupovati na pijaci, jer ne znam odakle su ubrale.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sok od zare
19.5.2009 13:45:48   
Anoniman
usputile... user posted image
Ma nisam nikad  brala, pa me zanima gdje je tačno ima, vjerovatno mimo izletišta se trebamo zaputiti i tragati...
Kako berete, šta je potrebno od "OPREME"?user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sok od zare
19.5.2009 13:50:06   
remzy
evo da i ja napisem recept za sok ,s obzirom da idu topliji dani ,pa nam treba osvjezenje ,a i zdrav je sok ,moja djeca ga voleuser posted image
2kg limuna
1kg narandzi
8l vode                   ovo je sok sirup!!!!
8kg secera
8 limontusa

iscetvrtati voce na 4 dijela i samljeti.Zatim dodati 8l vode i povremeno mijesati,nakon 2sata procijediti i dodati 8kg secera i 8 limontusa.Cesce promijesati i kad se secer istopi procijediti i sipati u flase!!!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sok od zare
19.5.2009 13:58:24   
remzy
evo jos jedan ,jako ukusan
1kg mrkve
3kg dunja
1kg jabuka
1kg krusaka


ocistiti voce( bez guljenja),naliti ga vodom da ogrezne(da odstoji)zatim ga skuhati ,pa propasirati
isto to uraditi sa mrkvom!!!
zatim spojiti mrkvu i voce,tome dodati 1,5kg secera,3 limontusa,3 konzervansai 12l vode,i to sve kuhati 15min
vruce sipati u flase!!!!

super je!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sok od zare
19.5.2009 13:59:35   
Blue rose RR
Ako te nije strah boli i peckanja - ništa. user posted image

Ja obično ponesem one zelene gumene rukavice, što koristimo u kući za čišćenje, one su dovoljno debele da zaštite od žare, ponesem čistu kesu i u nju stavljam žaru. Ponekad se nađe i čakijica, zbog onih debljih stabljika, ili kada mi se neće da odvoji ista. Mada nije nužno.

Nego nemoj ti da se udaljavaš previše, može biti mina.

Što je sigurno, sigurno, samo kroči po "provjerenom teritoriju" user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sok od zare
19.5.2009 14:06:17   
remzy
a evo jedan i od zare

70 vrhova zare
3,5kg secera
6 limontusa
1 bocica mentola
1,5l obicne vode
1,5l prokuhane ,ali ohladene vode


70 vrhova zare ostavimo da stoji u u vodi 24h,zatim je procijedimo,dodamo secer,limontus i bocicu mentola .To sve promijesamo i sipamo u flase!!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sok od zare
19.5.2009 14:09:00   
Anoniman
pa ja, da još ne nastradam što si me poslala u planine.user posted image
Je li kidaš čitavu stabljiku ili samo gornji dio?

(odgovor članu remzy)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sok od zare
19.5.2009 14:09:54   
remzy
kida se samo gornji dio!!!

_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sok od zare
19.5.2009 14:13:54   
aammina
ovaj prvi od zare mi se jako svidja,cim nadjem vremena aBda,pravim ga..user posted image
svidja mi se i od zoveuser posted image a ovi ostali su komplikovaniji i zahtjevaju vise vremena a ja ga nazalost nemamuser posted image .svi su superuser posted image
posto ja svojoj bebici nedajem nikakav sokic,ovaj cu morati napraviti(od zare)
user posted image


_____________________________

23.4.2008 dosla je moja esmica pjesmica

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sok od zare
19.5.2009 14:33:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: remzy

kida se samo gornji dio!!!

hvala remzy.:)
i tebi m.a. hvala (posebno na ubilačkim savjetima, prvo beri kraj ceste, drugo minska polja....user posted image )

(odgovor članu remzy)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sok od zare
12.6.2009 0:28:37   
DIJAMANT
Ćao, ja sam nova na forumu i vidim da je ova tema davno obrađivana ali mene interesuje nešto vezano za ove sokove. Obzirom da se u njih (u većinu) stavlja limuntos (npr. u sok od zove) da li ih vi "forumašice" dajete svojim bebama. Moj je rođen 2008. god. u julu mjesecu i ovih dana sam mu davala sok od zove. Danas mi je naumpalo da u njemu ima limuntosa pa me neka jeza prođe. Da li sam smjela davati taj sok? Šta vi mislite o tome?

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sok od zare
12.6.2009 2:19:12   
milenium
ee taman sam ja to tila reć.vi niste normalne s ovim limuntosom,to vam je najveći otrov,nisam mogla virovat da ovo čitam,zašto ne stavljate pravi limun,a ako već stavlate limuntos pijte ga onda vi a ne bebe.Polazim od sebe:ja svome niti sam dala niti ću davat!user posted image

(odgovor članu DIJAMANT)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sok od zare
23.6.2009 9:45:13   
Anoniman
Ja ne dajem ovo s limuntosom bebi.
Sad sam napravila od visanja sok, bez limuntosa. Samo visnje i secer. Super je ispalo. Recept sam napisala na temi Zimnica za bebe.

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *