|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 48 [49] 50   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vakcine da-ne?
27.1.2016 21:29:02   
lulaloo
Slusajuci ovog Musu i pedijatricu iz Travnika, sve sam blize odluci o nevakcinisanju.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1201
   RE: vakcine da-ne?
27.1.2016 21:45:15   
minja_
http://www.24sata.hr/sudbine/video-snimka-bebe-koja-umire-od-hripavca-potresla-je-svijet-456376

ovako zvuci kasalj kod pertusisa/magareceg kaslja. toliko.

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 1202
   RE: vakcine da-ne?
27.1.2016 21:46:34   
Medić*

IZVORNA PORUKA: minja_

http://www.24sata.hr/sudbine/video-snimka-bebe-koja-umire-od-hripavca-potresla-je-svijet-456376

ovako zvuci kasalj kod pertusisa/magareceg kaslja. toliko.


Oj ovo sam gledala skoro, strasno.

Nemam dileme oko vakcinacije.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 1203
   RE: vakcine da-ne?
27.1.2016 22:36:48   
Visnja RR
mi smo na školskom sistematskom primili DTP ...tj samo DT jer smo odavno zakasnili na P a nakon 5 godine se ne prima
za MMR se jos nismo odlučili......klackam se ali preteže da nećemo....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1204
   RE: vakcine da-ne?
27.1.2016 22:58:20   
ladyblue RR
nama jor MRP ostao ali mi je rano da joj dajem, tek je 5 napunila. ali ću za mjesec - dva vjerovatno. da to skinem s dnevnog reda.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1205
   RE: vakcine da-ne?
27.1.2016 23:09:43   
AnLu
ja se sekunde ne dvoumim, redovno ih vakcinisem oboje

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 1206
   RE: vakcine da-ne?
28.1.2016 11:12:12   
leona81

IZVORNA PORUKA: minja_

http://www.24sata.hr/sudbine/video-snimka-bebe-koja-umire-od-hripavca-potresla-je-svijet-456376

ovako zvuci kasalj kod pertusisa/magareceg kaslja. toliko.


koliko vidim oni promovisu vakcinaciju trudnica da bi se zastitile jos nerodjene bebe...hm, interesantno...jos nam samo trebaju vakcine koje stite nerodjenu djecu...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 1207
   RE: vakcine da-ne?
24.2.2017 12:17:05   
pcelica 23
evo i mene u strasnoj dilemi user posted image Bebanu je 2 mjeseca i treba bi primiti vakcinu,do sad je BCG i Hepatitis po rodjenju i od mjesec dana! Bas sam u strasnoj dilemi,kad procitam sve ove price po netu najezim se! Onda uzmem u obzir svoju oklolinu nabrojim djecu za koju znam da su ih primili pa im nista hvala Bogu nije bilo,pa opet procitam price jadnih roditelja koja su na zalost imali lose iskustvo! Kako da znam da ispravno postupam? koliko su zaista opasne vakcine?

< Poruku je uredio pcelica 23 -- 24.2.2017 12:18:17 >


_____________________________

Pocetak borbe 2012
23.12.2015. ICSI ( Vracena 3 embriona treci dan)- 3.01.2016 pozitivan test 5.1.2016 beta < 1,0 :(
7.5.2016 pozitivan test (prirodnim putem nakon 4.godine) Beta 3146 ,O
... i konacno u decembar 2016.stigao moj princ <3

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1208
   RE: vakcine da-ne?
24.2.2017 12:26:42   
manuela RR
Vjecita dilema...
Imam sina od 8 svaku je u dan primio jedino MMR revakcinaciju preskocili zato sto je imao groznu reakciju kad je vakcinisan sa 13mj.a sad imam bebu od 2 sed. i ja se dvoumim

< Poruku je uredio manuela RR -- 24.2.2017 12:31:24 >

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 1209
   RE: vakcine da-ne?
24.2.2017 12:30:02   
salmy
Vjeruj mi da ne znam sta bi da imam malu bebu
Sto vise citam sve vise sam zbunjena
Nemam ti neki savjet...
Odgovirnost je dati isto kao i ne dati
Bolje nam je bilo kad se nismo igrali pedijara i citali svakakve nebuloze
Sad svi pametni i svu pamet pokusali
Ne moze stomatolog ili hirurg znati bolje id pedijatra
U nasoj porodici imamo pedijatara i dr.opste prakse...cak je mm orva rodica bila diretktorica DZ i uvijek je govorila da se moraju dheca vakcinisati...svoju unucad regularno vakcinise
Ne znam vise nista

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 1210
   RE: vakcine da-ne?
24.2.2017 13:06:29   
manuela RR

IZVORNA PORUKA: salmy

Vjeruj mi da ne znam sta bi da imam malu bebu
Sto vise citam sve vise sam zbunjena
Nemam ti neki savjet...
Odgovirnost je dati isto kao i ne dati
Bolje nam je bilo kad se nismo igrali pedijara i citali svakakve nebuloze
Sad svi pametni i svu pamet pokusali
Ne moze stomatolog ili hirurg znati bolje id pedijatra


E bas tako...
Imam komsiju epedemiologa i neki dan ga vidim doveo kcerku 14 god na pregled prije vakcine...Valjda covjek zna bolje od mene....
Bitno je biti u potlpunosti zdrav project vakcinacije...e.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1211
   RE: vakcine da-ne?
24.2.2017 13:36:12   
ladyblue RR
ja tu odgovornost nikada na sebe nisam preuzela. kod mene vakcinacija nikada nije bila upitna. evo u utorak još ovaj MRP pred školu što ide i to je to.
mišljenja sam da su ljudi deset_inama (da ne kažem par stotina) godina tražili lijek za razne bolesti i našli ga....ko sam ja sada da kažem da moje dijete neku od bolesti neće dobiti i da joj ne treba vakcina.


_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1212
   RE: vakcine da-ne?
25.2.2017 7:19:04   
Angelica

IZVORNA PORUKA: manuela RR

Vjecita dilema...
Imam sina od 8 svaku je u dan primio jedino MMR revakcinaciju preskocili zato sto je imao groznu reakciju kad je vakcinisan sa 13mj.a sad imam bebu od 2 sed. i ja se dvoumim

jete li primili onu poslije BCG? Mi jesmo ali kasnili smo cekala da budemo svi zdravi u kući, nije bilo nikakve reakcije, nisam ni paracetamol davala ...

_____________________________

Ljudi postaju nalik na kokoši, slabo vide i rano liježu. A jutrom žure na kopanje zbijeni u gomile duhana. Džepova usukanih od znoja dlanova zalaze svuda i u sve guraju nos.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1213
   RE: vakcine da-ne?
25.2.2017 8:32:11   
manuela RR

IZVORNA PORUKA: Angelica


IZVORNA PORUKA: manuela RR

Vjecita dilema...
Imam sina od 8 svaku je u dan primio jedino MMR revakcinaciju preskocili zato sto je imao groznu reakciju kad je vakcinisan sa 13mj.a sad imam bebu od 2 sed. i ja se dvoumim

jete li primili onu poslije BCG? Mi jesmo ali kasnili smo cekala da budemo svi zdravi u kući, nije bilo nikakve reakcije, nisam ni paracetamol davala ...


Samo one u bolnici.
Nemamo jos mjesecuser posted image
Al I nama je pedijatrica rekla da moraju svi ukucani biti zdravi ibeba zdrava da bi bio vakcinisan,

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 1214
   RE: vakcine da-ne?
25.2.2017 9:35:50   
lejla80
Ne razmišljam previše o vakcinama i trudim se da ne čitam sve što piše o njima. Odlučili smo da vakcinisemo djecu. Stariji sin je sve isprimao i nije imao nikakvih reakcija hB.


_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1215
   RE: vakcine da-ne?
25.2.2017 14:54:26   
pcelica 23
Mi iduce sedmice idemo aBd tad su nam zakazali termin!Nervira me i taj rutinski pregled,bar da djecu pregledaju kako treba,nego samo onako,da ih se rijese! Fakat me nerviraju,s druge strane plasila bih se i da ih ne primi! Prevelika hajka se digla oko svega!nadam se samo da ce biti sve ok.

_____________________________

Pocetak borbe 2012
23.12.2015. ICSI ( Vracena 3 embriona treci dan)- 3.01.2016 pozitivan test 5.1.2016 beta < 1,0 :(
7.5.2016 pozitivan test (prirodnim putem nakon 4.godine) Beta 3146 ,O
... i konacno u decembar 2016.stigao moj princ <3

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 1216
   RE: vakcine da-ne?
24.10.2017 9:08:03   
Visnja RR
http://www.ringeraja.ba/clanak/torlak-izgubio-dozvolu-za-uvoz-vakcina-u-bih_2901.html

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 1217
   RE: vakcine da-ne?
24.10.2017 9:33:20   
salmy
Mi jos odugovlacimo sa MRP
Kazu moze do 14 god...kad sam budala previse se opteretila!
Djete uredno svaku primilo i sad ovu odugovlacim

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1218
   RE: vakcine da-ne?
24.10.2017 11:08:58   
aidana
Sta treba znaciti "Zavod za javno zdravstvo Federacije BiH trenutno raspolaže dovoljnim količinama ovih vakcina, tako da nema prekida u programu obavezne imunizacije djece."
Da imaju dovoljno ovih vakcina drugih proizvodjaca ili da imaju dovoljno ovih Torlakovih dok se ne raspise novi tender? U normalnoj drzavi ovakvo pitanje bi bilo suvisno ali mene ovdje nista ne bi zacudilo...da nam daju te sto imaju u skladistu, ionako roditelji nista ne pitaju.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1219
   RE: vakcine da-ne?
25.10.2017 9:14:23   
lulaloo
Meni je ovo van svake pameti.

Cuj, izgubili dozvolu, nemaju vise certifikat, a niko da pita - zasto? sta nije bilo u redu s tim vakcinama?

pa nasa sva djeca su primala upravo te torlakove vakcine - jesu li bile ispravne ili trebamo ocekivati neke posljedice u buducnosti?

this is bosnia....

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1220
   RE: vakcine da-ne?
25.10.2017 15:33:00   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: salmy

Mi jos odugovlacimo sa MRP
Kazu moze do 14 god...kad sam budala previse se opteretila!
Djete uredno svaku primilo i sad ovu odugovlacim



Izvagaj i rizik u slucaju da ne primi vakcinu. Ne daj boze tih bolesti...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1221
   RE: vakcine da-ne?
25.10.2017 15:41:05   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: aidana

Sta treba znaciti "Zavod za javno zdravstvo Federacije BiH trenutno raspolaže dovoljnim količinama ovih vakcina, tako da nema prekida u programu obavezne imunizacije djece."
Da imaju dovoljno ovih vakcina drugih proizvodjaca ili da imaju dovoljno ovih Torlakovih dok se ne raspise novi tender? U normalnoj drzavi ovakvo pitanje bi bilo suvisno ali mene ovdje nista ne bi zacudilo...da nam daju te sto imaju u skladistu, ionako roditelji nista ne pitaju.


i do sada su imali Torlaka i još nekog ...predpostavljam da su u pitanju te neke druge ...
savjet je svakako da tražite da vam pokažu vakcinu

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1222
   RE: vakcine da-ne?
8.11.2017 10:48:41   
manuela RR

IZVORNA PORUKA: lulaloo

Meni je ovo van svake pameti.

Cuj, izgubili dozvolu, nemaju vise certifikat, a niko da pita - zasto? sta nije bilo u redu s tim vakcinama?

pa nasa sva djeca su primala upravo te torlakove vakcine - jesu li bile ispravne ili trebamo ocekivati neke posljedice u buducnosti?

this is bosnia....


Pa nigdje ne piše da su vakcine bile neispravne. ..nego da više nemaju certifikat zato što ne ispunjavaju potrebne uslove za to...
Do sad su ispunjavali više ne i zato zaustavljaju izvoz.
Bar sam tako ja shvatila user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 1223
   RE: vakcine da-ne?
8.11.2017 11:04:05   
lulaloo
pa zbog cega ne ispunjavaju uslove?

pojednostavljeno:

ako sve radis kako treba – ispunjavas uslove.

ako ne radis kako treba – ne ispunjavas uslove.

dakle, sta to nisu radili kako treba?

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1224
   RE: vakcine da-ne?
8.11.2017 11:19:12   
manuela RR
Te vakcine su djeca primala i sve je bilo ok...e sad možda su promjenili neki sastav ili počeli da rade u manje kontroliranim uvjetima i više neispunjavaju potrebne uvjete za certifikat i pa ih ne izvoze. ..

Poenta je da su vakcine bile ispravne dok god su dobijali certifikat za izvoz.Tako bi bar trebalo biti. ..


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 48 [49] 50   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 48 [49] 50   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *