|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alimentacija
12.2.2013 9:17:50   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: eldinky

moja poznanica ima isti problem.
dijete je kod majke,ona je dobila putem suda da joj plaća alimentaciju,međutim nikad ništa,a on radi.

Šta sada da radi user posted image

obicno se tuzi muz sto ne placa,ali to ti je sa nasim zakonom prosipanje iz supljeg u prazno ,meni bivvsi muz to jest mom sinu nije ni feniga platio a evo 10 godina je proslo od razvoda prvih godina non stop po sudu ali nista on nema nista od imovine da se vodi na njega da bi mu zaplenili,a jos i ne radi tako da kao nema od cega i eto za ovih 10 godina da je uplacivo ili sad na jednom da mu uplati djete bi moglo kupiti sebi bar garsonjeri ,ali vise sam dala novca advokatu tako da samo odustala nek je meni moje djete zdravo a kad roditelj nema osjecaja za svojedjete neko treba neko da se maltretira po sudu da placa za svoje djete jezim se od toga i mnogi muski nakon razvoda misle da alimentaciju palcaju zeni pa kako teraju inat,dok ima i onih drugih razvedu se sporazuno i bez obzira na alimentaciju on pruza i daje svom djetetu ...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Alimentacija
12.2.2013 9:30:15   
EEDITH
ova jadnica nije baš nešto snalažljiva,a ne može ni finansijski plaćati advokate.

ali mi nisu jasni ti iduser posted image koji mogu svoje dijete tako prekrižiti,user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Alimentacija
12.2.2013 9:58:31   
shpagica
IZVORNA PORUKA: mamine oci

alimentacija se placa djetetu ne majci,ako je do sad taj otac uredno placao samo nastavi,udaja nema veze sa timuser posted image


U tome i jeste fazon, dijete ne vidi marke jedne od alimentacije koja je astronomska! Ona se sad udala, ulazi u bracnu zajednicu s likom koji takodjer ima dijete iz prvog braka, i mi bismo nekako da zastitimo nase dijete da SVOJE pare koje se uplacuju za njeno izdrzavanje ona prima. Moze li to?

Pouzdano znamo da je od dzeparca i bajramluka dijete primorano sebi da kupuje odjecu i sve za skolu, curici je 15 godina imamo li nacina ovdje nesto promijeniti?

Znam da na ovoj temi uglavnom kritikujete oceve ali ima i majki svakakvih user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Alimentacija
12.2.2013 10:42:21   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: mamine oci

alimentacija se placa djetetu ne majci,ako je do sad taj otac uredno placao samo nastavi,udaja nema veze sa timuser posted image


U tome i jeste fazon, dijete ne vidi marke jedne od alimentacije koja je astronomska! Ona se sad udala, ulazi u bracnu zajednicu s likom koji takodjer ima dijete iz prvog braka, i mi bismo nekako da zastitimo nase dijete da SVOJE pare koje se uplacuju za njeno izdrzavanje ona prima. Moze li to?

Pouzdano znamo da je od dzeparca i bajramluka dijete primorano sebi da kupuje odjecu i sve za skolu, curici je 15 godina imamo li nacina ovdje nesto promijeniti?

Znam da na ovoj temi uglavnom kritikujete oceve ali ima i majki svakakvih user posted image


On može podnijeti zahtjev za izmjenu rješenja koje se odnosi na izdržavane supruge...
to je posbeno do alimntacije za dijete maloljetno iako se ajedno isplaćuje i utvrđuje zajedno tužnom za razvod itd...
ona vjerovatno je nezaposlena žena pa je dobila tužbom i izdržavanje koje je supružnik dužan Porodičnim zakonom pružiti suprzu ( i obrnuto naravno u potrebi istoga)...
U skladu s azakonom njen novi suprug dužan ej izdržavati svoju suprugu ali alimentaciju nastaviti plaćati mora...no na osnovu ovoga može smnajti iznost koje je utvrđena za izdržavanje supruge...
Neka doe kod socijalnoga radnika i objasni situaciju...a
što se tiče alimenatcije...sa dobrim advokatom i dokazima da majka zanemaruje dijete može uzeti starateljstvo da dijete žuvi kod njega, tada neće plaćati alimenatciju...beć će istu dugovati ona pod uvjetima kako sud donese odluku.

S tim da napomenem da stupanje te žene u novi brak nije izjednačeno sa zanemarivanjem djeteto...njen novi vjenčani list nije dokaz tome




< Poruku je uredio Hanady RR -- 12.2.2013 10:43:06 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Alimentacija
12.2.2013 11:20:43   
shpagica
Hvala!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Alimentacija
9.3.2013 16:59:47   
Anoniman
Molila bih upucene u ovu problematiku da mi odgovore.Kolika bi mogla biti (procentualno) visina alimentacije za dvoje djece i da li se kod određivanja visine iste u obzir uzimaju svi novcani prilivi koji su prikazani na platnoj listi.Suprug radi u drzavnoj instituciji ima na platu dosta nekih benefita.Ili se kod obracuna uzima u obzir samo gola plata bez toga i bez toplog obroka.Imam itekakav razlog da se trudim svojoj djeci pokusati obezbjediti sto vise sto im otac moze i mora davati kao alimentaciju

(odgovor članu shpagica)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Alimentacija
10.3.2013 1:25:03   
hanabanana
Alimentacija seodredjuje po ukupnim primanjima, dakle ne samo po plati.
Tesko je odrediti procentualno najbolje bi bilo postici dogovor.
Imaju se u vidu I potrebe djece.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Alimentacija
10.3.2013 12:06:15   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Alimentacija seodredjuje po ukupnim primanjima, dakle ne samo po plati.
Tesko je odrediti procentualno najbolje bi bilo postici dogovor.
Imaju se u vidu I potrebe djece.



Hvala ti na odgovoru, pomogla si mi s ovim informacijama.

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Alimentacija
28.5.2014 19:46:33   
Anoniman
a

(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Alimentacija
28.5.2014 19:57:45   
Mila123
Postovanje svima. Imam 19 godina i htjela bi da tuzim oca zbog neplacanja alimentacije. Alimentacija iznosi 100 KM,a on ih mozda posalje 3 puta godisnje. Ja sam studentica i mama sve teze i teze placa moje potrebe. Otac se ozenio i ima kcerku od 8 godina.Muka mi je od toga da drugoj kcerci moze da priusti da placa dva sporta,a ja brojim pare imam li dovoljno da izadjem nekad u grad sa drustvom.Da se bar vidjamo cesce,pa da znam da je ipak tu za mene koliko toliko,ne bi ovo ni htjela da uradim,ali cak se i nase vidjane svodi na 3 puta maksimalno godisnje.Mama je govorila da hoce da ga tuzi,ali tu pricu slusam vec godinama. Htjela bi samo da mi neko fino objasni kako i sta trebam da uradim da bi ga tuzila? Hvala unaprijed :)

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Alimentacija
30.5.2014 23:19:33   
Super Beba
Nažalost, slabo znam o ovome, ali da podignem temu..Možda se javi neko ko je bolje upućen u ovu tematiku..
Sretno!

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Mila123)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Alimentacija
26.7.2017 15:33:05   
Ellea
Da li bi neko mogao da mi preporuči dobrog advokata iz Sarajeva po pitanju alimentacije user posted image

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Alimentacija
12.8.2017 11:45:33   
Xpress1
Pozdrav. Ja imam 18 godina i dijete od 1god. Otac dijeteta je otisao u Njemacku i nemamo nikakvog kontakta. Nismo nikad bili u braka a dijete nosi njegovo prezime. Nikakvu alimentaciju nisam trazila ali sam cula da sad dolazi u BiH pa zna li iko da li ja mogu ostvarit ikakva primanja,da probam se nekako dogovorit dok je ovde. Ne zaposlena sam zivim kod roditelja i jos se skolujem. Hvala svima

(odgovor članu Ellea)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Alimentacija
17.8.2017 18:28:05   
Anoniman
Imam jedno pitanje, ja imam dvoje djece, 5 god i 3 god, moja placa je 380€ kolika bi mi bila alimentacija za moje dvoje djece? Kako se ta alimentacija racuna? Strani sam drzavljanin i na znam kako da si to sracunam. Hvala

(odgovor članu Xpress1)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Alimentacija
21.9.2017 10:25:46   
ladyblue RR
Alimentaciju određuje sud na osnovu primanja osobe koja treba da plaća alimentaciju. Zavisi i koliko će vaša bivša supruga tražiti alimentacije. prema praksi koju sam iščitala do sada, na taj iznos plate imat ćete alimentaciju oko 300 KM.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Alimentacija
5.7.2018 21:24:19   
idana_85
Da li neko zna koliko dugo se čeka riješenje, nakon što se preda prijedlog za izvršenje presude po pitanju plaćanja alimentacije?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Alimentacija
6.7.2018 13:25:13   
manuela RR
Ukoliko je sporazumno ide brze...maksimum 6 mj...
Drugarica mi pokrenula u oktobru rjesenje dobila u februaru i alimentaciju odmah pocela dobijati u martu...Jest da je njen bivsi odmah to rjesenje poslao u firmu da mu pocnu odbijati ali to svakako i sud uradi...
Kod nje je bilo sporazumno.

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Alimentacija
19.11.2018 14:23:02   
idana_85
Pitanje ako neko ima iskustva.
Podnijela sam prijedlog za izvrsenje presude. Prijedlog prihvacen i poslat oboma. Onda dobijem poziv od suda da dostavim tačnu adresu jer on nije preuzeo. Dostavim, njemu ponovo posalju. To traje tri mjeseca, meni novac ne lijeze na račun. On ulozi prigovor na izvrsenje. Trazi da se ponisti odluka o izvršenju jer je njegova plata opterecena vise od polovine stambenim kreditom. ja od suda dobijem dopis da je on ulozio zalbu te kopiju njegove zalbe i platne liste.
Kad se prijavim online vidim da ima nova odluka sudije i da je samo meni poslat dopis. Odluku sudija nije poslala ni meni ni njemu. Ja sada ne znam dal ja nesto treba da reagujem i sta ce biti. Advokat mi kaze da zalba ne odlaze izvrsenje, to je sve bilo krajem oktobra, njemu je plata bila 7 novembra i uplaćena mu je sva, a alimentacija meni nije. Ne znam sta da radim?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Alimentacija
19.11.2018 17:59:03   
manuela RR
Alimentacija ima prednost i nad ratom kredita...Ti kopiju svog rjesenja dostavi njegovoj firmi il ponovo predaj rjesenje i svoju zalbu na sud pa nel sud da salje dopis njegovoj firmi...Zakon je takav da i od ratw kredita se izima iznos da se isplati alimentacija...

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *