|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: SPIRALA
24.5.2017 10:02:19   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: chantal


IZVORNA PORUKA: chantal

IZVORNA PORUKA: treciputmama

evo i mene nakon ugradnje....prije dvije sedmoce sam otisla na kontrolu poslije poroda, raspitala sam se o spirali, doktorica me pregledala, rekla da imam upalu, dala mi vaginalete i rekla da dodjem za sedmicu dana, naravno da kupim obicnu spiralu...platila sam je 16.90km....nakon sedam dana sam dosla na ugradnju, prije toga mi je uradila vag.uzv da potvrdi da nisam trudna jer menstruaciju jos nisam dobila nakon poroda....nikakve druge nalaze mi nije vadila, prva kontrola je bila ove srijede, nakon sedam dana od ugradnje....u medjuvremenu nisam imala odnose, ponovo mi je uradila uzv , kaze da je na mjestu i da dodjem uraditi papa-test nakon prve menstruacije....ugradnja je bila 30km....e, vec smo jednom imali odnos, malo u grcu zbog psihe jer znam da imam nesto unutra user posted image ...
e , sad pitanje za moje spiraluse... jel se i dalje "cuvate"...mene nesto strah da ne zatrudnim, a sad mi se nemojte smijati....user posted image



user posted image   Isto sam pitala na prethodnim stranicama...mi smo se prestali čuvati odmah prvi put,i izgleda da nisam trudna user posted image  
Jesi ti išla u bolnicu ili privatno?

Lejna,meni je dr. prepisao samo amoksicilin,to su one žuto-crvene kapsule,16 ih dođe u kutiji,čini mi se,i sve ih popiješ...vaginalete nije nikakve.



I evo me, 6god. poslije i trudna pod spiralom :(



da li si je mjenjala u međuvremenu? nekad je bilo da se spirala mjenja svakih 5 godina ...
a kod mirene se zna prestane djelovanje nakon izvjesnog perioda

koja spirala?


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: SPIRALA
24.5.2017 10:48:15   
chantal
Jesam, nakon 4god. sam drugu stavila.. bakrena je u pitanju...sve pet do jednom... jos ne vjerujem da mi se to desilo

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: SPIRALA
25.5.2017 12:05:33   
Shaci
Kako koji dan sve vie slučajeva trudnoće pod spiralom....ja imam spiralu i opet se čuvam, nekad čak i kondom dođe u opticaj user posted image

< Poruku je uredio Shaci -- 25.5.2017 12:07:11 >

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: SPIRALA
25.5.2017 12:23:05   
lejla80
Onda da džaba ne stavljam. Najsigurnije se ne sexsatuser posted image user posted image

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu Shaci)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: SPIRALA
25.5.2017 12:37:23   
ninuska

IZVORNA PORUKA: lejla80

Onda da džaba ne stavljam. Najsigurnije se ne sexsatuser posted image user posted image


Uvijek bilo user posted image

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: SPIRALA
25.5.2017 12:45:07   
Shaci
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: SPIRALA
25.5.2017 15:39:38   
manuela RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: chantal


IZVORNA PORUKA: chantal

IZVORNA PORUKA: treciputmama

evo i mene nakon ugradnje....prije dvije sedmoce sam otisla na kontrolu poslije poroda, raspitala sam se o spirali, doktorica me pregledala, rekla da imam upalu, dala mi vaginalete i rekla da dodjem za sedmicu dana, naravno da kupim obicnu spiralu...platila sam je 16.90km....nakon sedam dana sam dosla na ugradnju, prije toga mi je uradila vag.uzv da potvrdi da nisam trudna jer menstruaciju jos nisam dobila nakon poroda....nikakve druge nalaze mi nije vadila, prva kontrola je bila ove srijede, nakon sedam dana od ugradnje....u medjuvremenu nisam imala odnose, ponovo mi je uradila uzv , kaze da je na mjestu i da dodjem uraditi papa-test nakon prve menstruacije....ugradnja je bila 30km....e, vec smo jednom imali odnos, malo u grcu zbog psihe jer znam da imam nesto unutra user posted image ...
e , sad pitanje za moje spiraluse... jel se i dalje "cuvate"...mene nesto strah da ne zatrudnim, a sad mi se nemojte smijati....user posted image



user posted image   Isto sam pitala na prethodnim stranicama...mi smo se prestali čuvati odmah prvi put,i izgleda da nisam trudna user posted image  
Jesi ti išla u bolnicu ili privatno?

Lejna,meni je dr. prepisao samo amoksicilin,to su one žuto-crvene kapsule,16 ih dođe u kutiji,čini mi se,i sve ih popiješ...vaginalete nije nikakve.



I evo me, 6god. poslije i trudna pod spiralom :(



da li si je mjenjala u međuvremenu? nekad je bilo da se spirala mjenja svakih 5 godina ...
a kod mirene se zna prestane djelovanje nakon izvjesnog perioda

koja spirala?


user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: SPIRALA
25.5.2017 15:43:04   
manuela RR
Znači ni spirale nisu što su nekad bile. ..
Moja drugarica uradila podvezivanje jajnika poslije 3 poroda ima 39 god. ..
Radili se to kod nas. ?

Ja sam uvijek pila tablete sl sad kontala mirenu da ugradim...
Ono je najsigurnija apstinencija. ..

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: SPIRALA
9.8.2017 13:42:19   
vedada
ima li neka nedavna iskustva sa stvaljanjem spirale. Boli li puno? Narućena sam sutra mimo menstrualnog ciklusa, pa me strah uhvatio?

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: SPIRALA
10.8.2017 15:25:17   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: vedada

ima li neka nedavna iskustva sa stvaljanjem spirale. Boli li puno? Narućena sam sutra mimo menstrualnog ciklusa, pa me strah uhvatio?



Samo umetanje nije nista strasno. Dobit ces analgetik za kasnije ako te bude bolio stomak. Meni nije trebalo koliko se sjecam, a umetala sam spiralu dvaput.

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: SPIRALA
10.8.2017 17:30:52   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: manuela RR

Znači ni spirale nisu što su nekad bile. ..
Moja drugarica uradila podvezivanje jajnika poslije 3 poroda ima 39 god. ..
Radili se to kod nas. ?

Ja sam uvijek pila tablete sl sad kontala mirenu da ugradim...
Ono je najsigurnija apstinencija. ..


Nikad nisu ni bile 100%zastita ...moja je sveki zatrudnila pod spiralom

Mada sam i ja razmisljala o tome ..ali kad cujem ovakve slucajeve a ja izgleda pogledom zatrudnim onda me nece ni spirala sprijecitiuser posted image

A treba mi neka zastita 😫
Nagovaram mm na vazektomiju al nece da cujeuser posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: SPIRALA
11.8.2017 7:44:20   
vedada
Juce završeno. Nije bolno, mozda malo neugodno nekih dvije minute kao jaći menstrualni bol. koliko sam se prepala, htjela otići. Sreća dok me smirila.Vjerujem da nije 100 postotna zastita, al je sigurno bolje nego bez ikakve zatite.
Kontola za 15 dana. Nadam se da se nije pomjerila.
Nakon koliko dana ste imali odnose, meni kaze mogu odmah cim prestane krvarenje.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: SPIRALA
11.8.2017 7:45:02   
vedada

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: vedada

ima li neka nedavna iskustva sa stvaljanjem spirale. Boli li puno? Narućena sam sutra mimo menstrualnog ciklusa, pa me strah uhvatio?



Samo umetanje nije nista strasno. Dobit ces analgetik za kasnije ako te bude bolio stomak. Meni nije trebalo koliko se sjecam, a umetala sam spiralu dvaput.

Hvala na odg. Nije mi nista trebalo za bolove, dobro je za sada.


_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: SPIRALA
11.8.2017 9:26:58   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: vedada

Juce završeno. Nije bolno, mozda malo neugodno nekih dvije minute kao jaći menstrualni bol. koliko sam se prepala, htjela otići. Sreća dok me smirila.Vjerujem da nije 100 postotna zastita, al je sigurno bolje nego bez ikakve zatite.
Kontola za 15 dana. Nadam se da se nije pomjerila.
Nakon koliko dana ste imali odnose, meni kaze mogu odmah cim prestane krvarenje.


De mi reci kad se to radi ,jel za vrijwme menstruacije? Treba li se prije ici na pregled pa opet dodje ili ??
Kako se ti osjecas ?

I meni treba neka zastita al ovo mi bas nekako user posted image sama spoznaja da imam nesto unutra uh

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: SPIRALA
11.8.2017 12:40:06   
vedada
Ja sam prije uradila papu i ultrazvuk, urednj i narućila me 10 dan menstruacije, tako da je mimo menstruacije, jer kod mene traje 5 dana. Neugodno koliko i papa. A sad ne osjetim je uopšte,naravno jos trebam sex.
Da sam znala da je tako jednostavno i prije bih.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: SPIRALA
11.8.2017 12:45:48   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: vedada

Ja sam prije uradila papu i ultrazvuk, urednj i narućila me 10 dan menstruacije, tako da je mimo menstruacije, jer kod mene traje 5 dana. Neugodno koliko i papa. A sad ne osjetim je uopšte,naravno jos trebam sex.
Da sam znala da je tako jednostavno i prije bih.

ne osjeća se ni kod sexa....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: SPIRALA
11.8.2017 12:47:27   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: vedada

Juce završeno. Nije bolno, mozda malo neugodno nekih dvije minute kao jaći menstrualni bol. koliko sam se prepala, htjela otići. Sreća dok me smirila.Vjerujem da nije 100 postotna zastita, al je sigurno bolje nego bez ikakve zatite.
Kontola za 15 dana. Nadam se da se nije pomjerila.
Nakon koliko dana ste imali odnose, meni kaze mogu odmah cim prestane krvarenje.


De mi reci kad se to radi ,jel za vrijwme menstruacije? Treba li se prije ici na pregled pa opet dodje ili ??
Kako se ti osjecas ?

I meni treba neka zastita al ovo mi bas nekako user posted image sama spoznaja da imam nesto unutra uh


treba se otici prije na pregled...da se provjeri da li se uopšte može staviti spirala tj da li ima nekih razloga za njeno ne stavljanje tipa ranica na grliću i slično.... ako postoji nešto prvo se to nešto sanira pa onda ide spirala...stavlja se za vrijeme menstruacije jer je tada grlić mrvicu otvoreniji i lakše se "umetne"

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: SPIRALA
13.8.2017 23:39:07   
bejbibi
VEDADA,VISNJA hvala na odgovorima ...i ja def nesto moram poduzeti al cini mi se da ni sa spiralom ne bi bila opustena nikako :( ja iz prve zatrudnim,a 3.x ne znam ni kako kad smo se 100%cuvaliuser posted image zalutao jedan i puf ...nema veze,sudbina .preporodila sam se sa trecim 😊 al ne bih vise ,ne u skorijw vrijwmw user posted image
Ne znam ni sama sta da radim user posted image
Ugl hvala vam na odg ,da znam otprilike kako to ide ;)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: SPIRALA
17.8.2017 9:53:19   
vedada
Opet ja sa pitanjima . Prvi put kad smo imali odnos nakon spirale nista mi nije smtealo, drugi ut kad smo imali nekako me prilikom odnosa kao tup bol u predjelu maternice, kao da pritiska me, a muz malo osjeti konac. Da li je normalno da osjetim to pritiskanje, nije prejako, al nekako sam u grću, moguće je da smo možda malo jaće. Kontrola svakako za 5 dana.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: SPIRALA
27.9.2017 16:28:44   
bejbibi
Evo mene opet sa pitanjimauser posted image
Danas isla na gineloski redovni pregled i ovako izgleda sve ok .za sedam dana rezultati pape al dosad je bio uvijek dobar pa se nadam da ce i sad aBd ...ugl radila mi je i tusiranje grlica jer imam iscjedak haman stalno pa je gledala i mikroakopski i tad je vidjela kao neki mjehuric i pukla je .pa moram jos sutra to tisiranje ..i rekla je da bi prekosutra mogla spiralu ugradit ....
Medjutim...mm se zagrijao za cap cap user posted image kaze da ja ne stavljam spiralu da ce on to ..al ,iako sam ja prvo bila za to sad,mi izgleda preextremnouser posted image
Moram odluciti do petka za spiralu jer se za vikend vracamo kuci (sad smo u sa) a ja uvijek idem ovdje na ove velike ginwkoloske konteole kod svoje doktorice ...pa sad ne znam sta bi user posted image
Sta bi vi?? Iako ne planiramo vise djece ,al opet spirala se da izvaditi a cap cap je definitivnouser posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: SPIRALA
27.9.2017 19:14:49   
Galicia
Cap cap definitivno bolja opcija.
Moja drugarica kad umrla nije od spirale. Infekciju dobila, jedva zivu glavu izvukla.
Brat odradio vasektomiju zimus i on se odlucio na trajnu. A znas da imaju i trajna i polutrajna opcija.
Ja da moram birati, izabrala bih da se mm capira. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: SPIRALA
27.9.2017 20:16:21   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Galicia

Cap cap definitivno bolja opcija.
Moja drugarica kad umrla nije od spirale. Infekciju dobila, jedva zivu glavu izvukla.
Brat odradio vasektomiju zimus i on se odlucio na trajnu. A znas da imaju i trajna i polutrajna opcija.
Ja da moram birati, izabrala bih da se mm capira. user posted image


Da ,bas sam citala ovdje kad si pisala o drugarici :( a i meni je nekako to strano tijelo fuj al kad se mora (ako se mora) ....

A cuj to ,nisam znala da imaju te opcije :))))) jel to samo kod vas (upratila sam da si ti u usa?!) Il ima i kod nas ?? Svakako cemo se raspitati al u zg ! Bas me zanima ima li ta polutrajna...znas li nesto vise o tome mozda???

Ma eto ,pisala sam i ovdje da nagovaram mm i ja to njemu jednom spomenula kaze necu defuser posted image sad promijenio misljenje :)) al me to sad izgleda preextremnouser posted image nekako smo mladi jos (30g) da se podvrgne tome iako ne planiramo vise djece ali ruku na srce nije nijedno bilo planiramo a evo ih troje user posted image nek su mi zivi i zdravi ...

Sad ne znam sta bi user posted image pa reko da cujem misljenja :)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: SPIRALA
28.9.2017 15:10:44   
vedada
Ako vec hoce cap cap, zasto ne. A sto se tice spirale, nista strasno za sada, hvala onom ko je izmislio. Urahatih se kako je stavih.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: SPIRALA
21.3.2018 16:15:44   
bejbibi
Evo mene opet na ovoj temi user posted image zagrijala sam se za spiralu jer mm ne moze cap cap.zvao neku kliniku u zg i rekli mu d
a ne rade ko ima ispod 35guser posted image njemu je tek 30 user posted image dotad bi ja jos 5x mogla zatrudnituser posted image a dosadio mi vise ovaj rikverc user posted image tako sam ostala trudna sa trecim user posted image valjda ....
De me sad ohrabrite da je stavimuser posted image
Znam da ni ona nije 100% sigurna al jel se i dalje cuvate ?? A pilule ne bih 😝
Moze li se stavit spirala ako mens nije redovna .meni haman po desetak dana kasni 😕

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: SPIRALA
21.3.2018 16:35:15   
manuela RR
Evo i ja stavljam ovaj mjesec ...
Definitivno...

Bakrenu cu necu hormonsku...
Cekam da odradim papu i kolposkopiju i konacno slijedeci mjesec sam rahat...

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *