|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
11.11.2017 12:01:18   
vila_7
Ma cauchy mila , sta bude bit ce ,kupovali mi ili ne.
Kad sam prvi put bila trudna isto sam sitnice krenula odmah, i imala sam spontani, proslijedila sam tih par stvarcica al po belaju smo bili pozvani za kumove krstene, i taman kad sam trebala svojoj kupovati, morala sam tudjoj zbog krstenja. Hocu ti reci, manje razmisljaj, vise uzivaj jer ako Bog da bit ce sve ovaj put u redu a tebi ce biti zao sto nisi istinski uzivala .
A na kraju krajeva , vec si i ti u sedmom mjesecu pa vec bebace imaju sanse prezivjeti porod. Kupi sve manje, a ako vec hoces , krevetić i kolica kupi u osmom i devetom

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
11.11.2017 13:30:28   
ziel
Hvala Cauchy i Vilo.
Evo sad ga jedva uspava. Imamo taj problem uspavljivanja vec 2 mj. Pa mi valja poostriti mjere po savjetima mama starije djece koje su to vec prosle. Od danas eto pocela sam. I ovo u muci sto sam ga malo poljuljala u rukama, guzicicu tesku 14,5 kg, vidim procurilo mi mlijeko na majicu user posted image Haman se zlijezde vec pripremaju a i R je prestao dojiti nekad u aprilu. Ostalo mozda nekog mlijeka.

Eto i ja sam legla, moram ukljuciti bijelu buku . Dosao komsija kod svekijevaca na kahvu a covjek glasno prica Boze sacuvaj. Samo njega cujem. Svekijevce ne cujem.


Edit: Cauchy ja sam u prvoj trudnoci pocela kupovati sitnice vec u 2.mjesecu user posted image a krevetic je bio spreman u 7.mj. Sad u ovoj trudnoci sam pocela oko 5-6.mj.da sabiram sitnice, kolica sam nabavila prosli mjesec, lezaljku , AS, krevetic vec imamo od R. I tako... Ne misli negativno nego ti to polako pripremaj. Ja u tome uzivam iskreno i kad sam pripremala za R a i sada. user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 11.11.2017 13:37:45 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
11.11.2017 13:32:29   
ziel

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA

DECEMBAR 2017 user posted image
20.12.2017 ziel user posted image

FEBRUAR 2018 user posted image
04.02. cauchy user posted image
09.02. vila_7 user posted image
14.02. dupliciramose
12.02. almasa16 user posted image
24.02. nenci

MART 2018 user posted image
22.03. mina3 user posted image

APRIL 2018 user posted image
20.04. sretna_mama user posted image
20.04. selina
29.04. Eny21

MAJ 2018 user posted image
03.05. mala curica

P.S. Molim trudnice koje su na spisku, da se javljaju bar jednom mjesecno nakon kontrole. Cisto da znamo da li je sve ok.
Da li su jos 2 u 1, i slicno. Lijep pozdrav za sve


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
11.11.2017 14:11:19   
Visnja RR
Ziel hvala što ažuriraš spisak ...divna si user posted image

jedan info za trudnice koje imaju dječicu od 0 do 5 godina

još traje prijava za "Zvijezda baby kalendara 2018" Prijavite vašu dječicu

http://zvijezda-baby-kalendara-2018.ringeraja.ba/

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
13.11.2017 8:59:20   
ziel
Nema vas zene drage...
Kod nas sve ok, cura aktivna pravo.
Imamo kontrolu u srijedu ili cetvrtak, moram se naruciti...
Za dva dana cemo napuniti 35 nedjelja. zuser posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
13.11.2017 9:30:19   
cauchy
Ziel, masala za nedjelje user posted image ...kod tebe usitnilo, sad ces jos malo u deveti aBd user posted image ...
I mi smo hvala Bogu dobro, cura non stop udara, gurauser posted image i odmah je i meni lakse, znam da je ok...
Jedino me brine do kada ce ovaj strajk trajati i kako sada funkcionisu komusije za bolovanje, s obzirom na strajk...al valjda zavrse sa strajkom dok ja trebadnem na komisiju.

Ostale zene, vila, almasa i ostale user posted image , sta ima kod vas, kako ste nam?

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
14.11.2017 8:59:22   
cauchy
Nigdje nikoga...
Ova nasa tema na forumu je bas neaktivnauser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
14.11.2017 10:11:05   
ziel
Nazalost user posted image

Ne znam hoce li Visnja vidjeti post, ona spomenu neku nagradnu igru, pa sta ima za to? Ja cu se izgleda poroditi prije nagradne igre user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
14.11.2017 17:40:48   
vila_7
Ziel hahahah ti ces se poroditi a niko od nas nece jos uci u osmi ili deveti, i nema nagrade 😂😂😂😂

Inače, kako ste sve redom?

Kod mene sve standard hvala Bogu uredno. Nekad zigne sto sta , al prodje,.....



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
14.11.2017 22:09:15   
selina
Zdravo Mile...ovako da se i ja javim..danas bila na kontroli,beba napreduje hvala bogu sve ide skolski sem sto smo se nadali bar ovaj put vidjeti da li je user posted image ili user posted image ali nazalost kao i prosli put je skupila nogice i nista se nije vidjelo a mi bas radoznali...sledeca kontrola tek za 5 sedmica opet! Jesu li i vama kontrole tako rijetke ili je to samo u mog dr? Sa prvom djevojcicom sam isla svake 3 sedmice ali sad svakih 5 user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
15.11.2017 10:05:02   
cauchy
Selina, ja idem svaki mjesec, pa to nekada bude nakon cetiri, nekada pet sedmica. Sad sam 29.sedmica...mislim da je to ok kada ti je uredna trudnoca. Mozda u osmom i devetom mj budes imala cesce kontrole.
Drago mi je sto je sve uredu na kontroliuser posted image
Ja cu na kontrolu sljedeci cetvrtak...tada cemo biti punih 30 sedmica aBduser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
15.11.2017 10:22:44   
almasa16
Dobar dan svima..

Ja imam problema sa secerom jako je nizak nakon sto sam radila OGTT,... htjeli su me smjestiti u bolnicu ali sam isla po drugo misljenje kod Velije Zelije koja je rekla da prvo pokusam pratiti kuci secer, kupila sam aparat, i ishrana mi se od juce skroz promjenila.
Problem je u tome sto meni kad padne secer ispod 4( a to se ocito zna desavati sudeci po simptomima i nalazima) beba dobiva jos duplo manje secera sto znaci da nema dovoljno za sebe i razvoj mozga. Pored svih problema od pocetka trudnoce sad me je i to uhvatilo.
Jedem hranu za dijabeticare gladna sam stalno, bas sam tuzna sto ne mogu da uzivam u ovom stanju. Ako mi ne bude bolje nakon par dana pracenja ukljuciti ce mi i tablete a ako i to ne uspije vjerovatno cu onda zaista morati u bolnicu.
Ja sam sada u 27 sedmici, kretanje je postalo poprilicno tesko. eto to je to ukratko bas sam tuzna.

Kako ste vi?

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
15.11.2017 10:32:53   
cauchy
Almasa, mila, bas mi je zao sto te i to sada muci. Budi jaka, izdrzi, ti to mozes koliko god tesko izgledalo, mozes i moras sve podnijeti zbog svoje bebice.
Vjerujem i da bolnicu izbjegavas koliko mozes, znam kako je u bolnici, u prosloj sam trudnoci tri puta lezala, ali ako budes morala i to, pristani, ipak oni u bolnici najbolje znaju kako da pomognu tebi i bebici. Drzi se milauser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
15.11.2017 12:07:10   
almasa16
cauchy hvala velika na rijecima ohrabrenja... Pokusat cu za sada hranom regulisati.. imam hipoglikemiju (manjak secera u krvi) ali je ustvari to trudnicki secer tj. gestacijski dijabetis..
surfam po internetu trazim recepte da ovo ako Bog da izvedem do kraja kako treba.
kako si ti draga?

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
15.11.2017 12:23:54   
cauchy
Tako je, samo hrabro, bice to uz Boziju pomoc sve uredu. U svakom monentu nek ti je na umi da beba osjeca sve tvoje emocije i da joj stres najvise skodi, zato moras misliti pozitivnouser posted image

A ja sam za sad hvala Bogu dobro, malo me muci povremena nesanca, budim se cesto da idem na wc, valjda beba pritisce mjehur, ali sve je to normalno, izdrzace seuser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
16.11.2017 9:23:29   
ziel
Djeste drage.. Meni opet ovog jutra slabo mozda i od lose noci jer R nesto zezao, a mozda i od povecanih otkucaja srca... primjetila sam da je svako jutro oko 100-110 u minuti... evo kahvu napravila u veliku solju ne bi li mi se razbistrilo. A treba da idemo oko 10 ja , sveki i R da ona mu nesto kupi za rodjendan, koji je btw sutra user posted image
Pozvali smo neko odabrano drustvance u igraonicu, 10ak zena i 6 djece. Ne mogu vala vise ni podnijeti u ovom momentu. Sama sam sebi teska haos.
Jucer bila na kontroli, sve ok. UZ pokazuje malu kilazu spram sedmice, a ja osjecam da je beba teza od R kad je bio u ovoj sedmici. U granicama normale je samo meni osjecaj drugacije govori. 2400 grama pokazuje. Pa kaze da je taj osjecaj vjerovatno jer se spustila bas nisko i zato idem svakih sat vremena da piskim itd. Tipicni trudnicki problemi. Jos malo pa gotovo user posted image
Pa rekao je da dodjem na kontrolu za 10 dana, da vidimo kakvo je stanje jer se spustila beba a frisak cr imala pa da ne bi doslo do komplikacija jer cu 99% opet na cr.

< Poruku je uredio ziel -- 16.11.2017 9:31:26 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
17.11.2017 17:53:00   
vila_7
Pozdrav drage moje , ja danas kao slomljena , ali eto,proci ce....

Selina.....u prošle dvije trudnoće sam išla svaka 4 tjedna, a sad u ovoj kod ove doktorice-narucuje me svakih 6. Kontam valjda zena zna posao i koliko treba......

Ziel , ma ja njima za kilazu nista ne vjerujem jer oni mjere po duzini butne, obim glave i obim stomacica- tako da su meni rekli sa prvom kćerkom da ima 2900, ja se sutradan porodila, ona 3400 ....mislim to je pola kile!!!! Al ona nikad nije imala onaj bucmasti stomacic ni kao beba pa vjerovatno zbog toga.

Almasa ja stvarno nisam znala da se moze imati i manjak šećera, mislim da je nizak. Ali samo pozitivno, i bas se potrudi oko prehrane, prehrana je čudo.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
17.11.2017 23:01:54   
selina
Drage,ocito sam onda previse radoznala pa mi dugo traje da spoznam da li je djevojcica ili djecak...opet nek je sve ok oa nek ide svojim tokom..mozda mi je ostao strah i zbog zadnja dva spontana pa sto me tako dr olahko shvata ali valjda zna sta radi!

Ja jucer imala rotavirus,bas sam se namucila bolovi u zeludcu i da jako cestu stolicu ali sreca pa me danas prestalo inace bih izgubila tecnost.

Ziel mila ti si jos malo izdrzala pa ces biti uz svoje zlato
Ostale budite mi dobro i uzivajte dok ste 2u1

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
19.11.2017 9:10:55   
ziel

IZVORNA PORUKA: ziel

user posted image

Evo jedne slike s rodjendana user posted image



_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
19.11.2017 9:20:55   
ziel
Jutro debele, sta ima?

Mi ustali oko 07. Sinoc bili gosti neki, nisam nista mogla uraditi kad su otisli od umora, nego jutros sam sve raskrcila, evo legla na trosjed i gledam CASTLE user posted image R sisao dole kod zaove, nema ga citavih 20 minuta user posted image Ocekujem svakog trenutka da se vrati.

Inace kod mene stomak pravo tezak i spustio se bas nisko, jer je i beba vec zauzela stav, spustila se skroz. Svaki dan razmisljam sta ako krene ranije nego sto dr.planira , mozda krene prirodno.... Vidjecemo....

Kupila sam jucer posteljinu za krevetic i ogradicu. Ima jos sitnica da se kupi , pempasi, maramice, kozmetika, meni gacice i ulosci, potrebstine za ciscenje pupka i eto tako... Ovo sve veliko je spremno.
Sutra cu oprati posteljinu za krevetic, sad mi ima neke odjece susi se pa da ne gomilam. A cim mm dodje oko Nove godine rekla sam susilicu da mi kupi. Mogu i ja sad otici kupiti ali bolje on neka ode. Meni je dosta hodanja. Fajront.

< Poruku je uredio ziel -- 19.11.2017 9:23:38 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
19.11.2017 10:34:45   
cauchy
Ziel, preslatka slicicauser posted image Mali je koo med, a i torta ti je prelijepauser posted image

Ma samo ti spremi sve, cim udjes u deveti mozes ocekivati bebicu. Mozda je i bolje da se ranije rijesis. Uh, da je meni samo doci do devetog mjeseca, uz Boziju pomoc...
Mene su pocele moriti one lazne BH kontrakcije...povremeno se pojave, kratkotrajne su i ne bole, ali opet me uspanice...mada vjerujem da mora biti tako...
Ostale user posted image , ima li vas gdje?

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
20.11.2017 13:58:34   
mina3
pozdrav svima
evo da se i ja javim malo prosle sedmice sam imala pregled sve je super mene ledja pomalo bole al stomak manje hvala Bogu...i ja imam preglede mjesecno...Almasa budi jaka brzo ve proci ova trudnoca za tren ces da drzis bebicu u rukama aBd...pripazi se malo vrijedice...ostale sve naj naj vam zelim...ja ode hurmasicu pravit i dragog cekat s posla da dodje
Pusa svima

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
20.11.2017 14:00:35   
mina3
Ziel mali je pravi slatkis...da bude ziv i zdrav i pametan decko,sve naj

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
20.11.2017 14:02:46   
mina3
Cauchy i ja vec imam odavno kontrakcije...rano su krenule i u prvoj trudnoci al hvala Bogu sve uredu bilo...samo prati da nije precesto i obavezno kazi na pregledu da vide da se sta ne krene otvarat a nece aBd

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
20.11.2017 14:13:48   
vila_7
Sta ima, kako ste danas?

Ziel djecak ti je presladak!

Cauchy i ja ih imam , nekad su cesce nekad manje, pijem magnezij pa eto...
Mene je noćas baš bolio stomak, pa sam se danas primirila, nadam se da je to ono standardno kod mene , dva dana boli pa 10 ne boli 😂

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *