|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 20 [21]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Važnost Autosjedalica
25.2.2014 15:14:03   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Jelena86

Hvala puno na odgovoru. Ako može još jedan info. Pronašla sam kod nas u Mostaru, još jedan AS, pa ću staviti link, ako iko išta zna o tome. Ja sam gledala na BIHAMKU, ostvarilo je rezulatat dobar, odnosno od 1-5, ocjena 3. isto je od 9-36 kg, ali je cijenom dosta prihvatljiviji.
link: http://www.dotea.ba/novi-web/nania/auto-sjedalice/159-beline-sp-plus




Ova je ocjenjena kao osrednja i kod nijemaca i kod austrijanaca.

Deviza je uvijek bolje lošija sjedalica pravilno vezana i dijete pravilno vezano u njoj nego najskuplja koja se pogrešno montira i dijete u njoj se ne veže. Ako je ovo rang cijene koju možete podnijeti, vjerujem da je OK.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Važnost Autosjedalica
26.2.2014 8:12:04   
Jelena86
Lejla, hvala puno. Otići ću i pitati da mi se pomognu smontirati, sve to provjeriti, kaišiće, i ostalo, pa tek onda kupiti.
Cijenom mi je dosta prihvatljivija. Košta 290 km, sa isofixom, a na to ide još popust od 15 %. A pošto nije loše ocijenjena, ako bude se mogla fino montirati i imala kaišiće dobre, uzimamo ovu. U vakom slučaju, javim dojmove.
Hvala svima za informaciju user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Važnost Autosjedalica
6.3.2014 23:43:23   
m.i.n.a.
Razmisljamo o kupivini ovih kolica..

http://www.baby-walz.nl/HAUCK-Complete-set-Malibu-zwart-grijs-186486.html?group=125162754417

uz njih dodje i autosjedalica...zanima me vase misljenje o kvalitetu ove sjedalice tj.sigurnosti djetata u ton sjedalici...user posted image

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Važnost Autosjedalica
7.3.2014 9:20:21   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Razmisljamo o kupivini ovih kolica..

http://www.baby-walz.nl/HAUCK-Complete-set-Malibu-zwart-grijs-186486.html?group=125162754417

uz njih dodje i autosjedalica...zanima me vase misljenje o kvalitetu ove sjedalice tj.sigurnosti djetata u ton sjedalici...user posted image


U ovim kopletima, bar po službenoj stranici, idu sjedalice Zero Plus 0+, koje su kod njemaca i austrijanaca ocjenjene kao dobre. Ako ti je ovo opcija, uzmi, dobra je sjedalica. Ako uzimaš kod nas u BiH obratite pažnju na tip sjedalice, na njoj će biti etiketa na kojoj piše koja je sjedalica u pitanju. Treba biti dakle ova neka od Zero Plus modela.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Važnost Autosjedalica
2.9.2014 13:38:34   
Idababy
Pozdrav svima,
zanima me da li je neko imao iskustva sa sjedalicom cam evolution od 9 do 36 kg. Planiram uskoro da kupim sjedalicu iz grupe 1 i više za svoju user posted image ...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Važnost Autosjedalica
10.9.2014 13:03:06   
bucko
Pozdrav.Vozimo se u sjedalici do 18kg (to je grupa 1, koliko se sjećam). E sad, mališa ima 19 kg, ali rastom nije prerastao sjedalicu (glava mu dođe između odih kao jastuka). Negdje nađoh info da je prerastao ako mu sredina uha bude iznad ruba AS...Kojeg ruba??? Da li smo za narednu grupu i da li je to 2 ili 3 (onaj booster ili kako već)?
Hvala puno...

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu Idababy)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Važnost Autosjedalica
10.9.2014 13:06:40   
bucko
Dodajem, punimo 3 god u novembru. Koja je preporuka p, za kojeg proizvođača?

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Važnost Autosjedalica
14.10.2014 23:01:30   
berni
Pozdrav,

imamo graco as 0-13kg, koji smo do sad vezali po pravilu ali beba je visoka, i nogicama udara od sjediste, pa me interesuje da li ima link kako vezati as da beba gleda naprijed???

na netu nisam mogla naci user posted image

_____________________________

10.5.2013 dvije crtice
20.6.2013 srculence kuca
16.1. 2014. stigla sultanija Ismihan

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Važnost Autosjedalica
30.10.2014 7:20:26   
berni
Evo mene opet nadam se da bar neko ce se javiti i pomoci...

imam par pitanja...

kako to da sve AS-e dobiju certifikate i odu u prodaju ako nisu zadovoljile testiranje i ako su toliko ne sigurne???

nismo svi u mogucnosti kupiti romer, peg perego, jer njihova cijena je zara, a ne bih nikada kupila neku ljevu marku za 100 km...

ima li neko savjet o brevi marki touring sport...pise da je ona od 9mj do 10 god, i cijena jojj je iole pristupacna, al naravno uvijek u zraku visi pitanje sigurnosti, a zatim i udobnosti[/b

i naravno savaki savjet bi nam dobro dosao jer smo laici u ovoj oblasti...



_____________________________

10.5.2013 dvije crtice
20.6.2013 srculence kuca
16.1. 2014. stigla sultanija Ismihan

(odgovor članu berni)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Važnost Autosjedalica
12.1.2015 9:53:58   
sunshine_sa
Ja sam koristila Chicco trodjelna kolica i jako sam zadovoljna. Kupila sam ih prije par godina sa prvim djetetom, ali cu ih koristiti aBd i za drugo dijete.Jako su kvalitetna i mislim da se jos uvijek mogu kupiti u Chicco-u- kod nas.

(odgovor članu berni)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Važnost Autosjedalica
26.1.2015 22:40:36   
Pepeverde
MOLIM VAS BRZU POMOĆ I HITAN ODGOVOR. UNAPRIJED HVALA!
Kupili smo Plebani autosjedalicu unatrag 7 dana. Kategorija 1. Muž se više pozabavio njome, gledao prospekte, namještao je. Sumnjivo mu je što je sjedalica poprilično mobilna. JE LI TO INAČE SPECIFIKACIJA PLEBANIJEVIH AUTOSJEDALICA ILI JE U NAŠOJ NEKI PROBLEM user posted image On tvrdi da fale neka dva dijela, hepeka, nemam pojma...koja su navedena u prospektu. Račun je, pretpostavljate, bačen user posted image
On će ipak sutra ići reklamirati sjedalicu.
Šta savjetujete i kakva su vaša iskustva s Plebanijem?

(odgovor članu sunshine_sa)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Važnost Autosjedalica
30.7.2015 9:40:26   
hexe
Trazim AS grupe I ili II sa sto boljim lezecim polozajem. Trenutno imamo romer king plus i ima neki polulezeci polozaj ali mi bas zao bude kada idemo na duzi put. Nekako mi izgleda neudobna skroz. Gledala sam maxi cosi pearl ali cini mi se da je ista kao romer. Je li neko probao concord sjedalice?

A moje iskustvo sa 0+ : prvo dijete maxi cosi cabrio fix- nisam bila zadovoljna, nekako mi novorodjence previse propadne u nju. Sada za bebicu koju ocekujemo kupili smo maxi cosi pebble- predobra je, udobna, i umetak za novorodjence je dovoljno velik i mekan. Plus jedini ima dozvolu za avion.

_____________________________

Nista nije tako crno kao sto je nebo plavo.

(odgovor članu Pepeverde)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Važnost Autosjedalica
21.10.2015 10:09:14   
ijaa
je li moguce stiropor na AS zamjeniti?

(odgovor članu hexe)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Važnost Autosjedalica
13.12.2017 13:22:09   
manuela RR
Kada ste prešli iz AS jaje u AS 9/18?
Znam da je bolje sto duže biti u jajetu i sigurnije i da nisu bitni kg koliko da li glava prelazi rub AS ali već j e nogama prešao rub uveliko pa su mu noge podignute na sjedište još kad mu cipelice obučem user posted image a i glava mu je blizu ruba...
Što se kilaze tiče 10 kg...
Tako da imam već kupljenu sjedalicu 9/18 pa sam sad mislila da predemo u nju...
Bebiju 10,5 mj.
Kakva su vaša iskustva?
Da sačekam još malo ili ?

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Važnost Autosjedalica
13.12.2017 13:48:36   
Maya_K
Stariji je bio oko 18 mjeseci u jajetu, a mladji je oko godine prešao u tu 9/18. Bio je dosta krupniji od prvog, pa smo bili primorani. Ti najbolje vidiš, pa ako i odlučiš user posted image

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Važnost Autosjedalica
13.12.2017 15:06:56   
cauchy
Mame, da li ste bebu iz porodilista iznijele u jaje autosjedalici ili onoj platnenoj nosiljci za novorodjence? Nikako da se odlucim, u nosiljci me strah, nije mi nikako sigurna za voznju autom, a za autosjedalicu svi me bombarduju da nije za tek rodjenu bebu, jer nije ravna?
Po meni jaje autosjedalica je bolji izbor, sta vi mislite? Kako ste vi iznijele bebe?
Sorry ako pitanje nije za ovu temu...ili ako se ranije o tome pisalo, ne da mi se sve iscitavati...

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Važnost Autosjedalica
13.12.2017 15:48:03   
eminaja
Pozz mi smo oboje iznijeli u as namjenjenoj za bebe 0+ i niti smo razmisljali da u necemu drugom iznesemo,as je i namjenjena za bebe iako nama izgleda da je beba u nezgodnom polozaju...aa opet je i u stomaku u tom polozaju nije znaci na ravnoj povrsini user posted image
moji su oboje isto bili do 9 mjeseci u as jaje,poslije smo zamjenili za onu od 10-25 kg i jos uvijek su oktenuti suprotno od smjera voznje...sina planiramo na ljeto okrenuti prema naprijed i mozda bude koristio samo onaj jastuk sjedalicu user posted image


_____________________________

15.04.2015 Braco (M)

25.10.2016 Seka (M)

Prije 3 godine nisam imala nista,a sada imam SVE!!! ?? ????

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Važnost Autosjedalica
13.12.2017 15:50:33   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: cauchy

Mame, da li ste bebu iz porodilista iznijele u jaje autosjedalici ili onoj platnenoj nosiljci za novorodjence? Nikako da se odlucim, u nosiljci me strah, nije mi nikako sigurna za voznju autom, a za autosjedalicu svi me bombarduju da nije za tek rodjenu bebu, jer nije ravna?
Po meni jaje autosjedalica je bolji izbor, sta vi mislite? Kako ste vi iznijele bebe?
Sorry ako pitanje nije za ovu temu...ili ako se ranije o tome pisalo, ne da mi se sve iscitavati...

ja sam oboje djece iznjela u ravnoj korpi od kolica (posto mi na kolica ide i ravna korpa i AS jaje i na kraju sportski dio). Ali ova moja korpa ima fiksatore tj kaiseve kojiseve kojima se veze tako je da na fazon autosjedalice samo je dijete u ravnom.
AS je sigurna sasvim za male bebe (mora imati onaj ulozak kojis e kasnije vadi)
Mi smo samo pri izlasku iz bolnice djecu u tome iznjeli kasnije smo sve u AS s tim da nismo bas puno hodali prvih dana, pustila sam da se svi malo adaptiramo.
Sa drugom smo poceli brze izlaziti i hodati...cini mi se da smo u prvu setnju vec 11ti dan a sa prvim djetetom smo tek pocetkom marta ali ona je rodjena u januaru, bilo izrazito hladno... to sve govorim za prvu voznju u kolicma u AS a u neke kucanske posjete smo i ranije...

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Važnost Autosjedalica
13.12.2017 15:52:41   
eminaja
manuela kao sto rekoh moji su sa 9 mjeseci presli na drugu sjedalicu...sa sinom sam pratila i kilazu i kad vise nije mogao da se lijepo zaveze user posted image aa curu sam odprilike isto stavila jer joj je izgleda bilo i tjesno a i nogice bila bas poduge user posted image

_____________________________

15.04.2015 Braco (M)

25.10.2016 Seka (M)

Prije 3 godine nisam imala nista,a sada imam SVE!!! ?? ????

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Važnost Autosjedalica
14.12.2017 16:54:14   
manuela RR
Eh eto službeno smo montirali AS u auto...vidjecemo kako će se bebac naviknuti ☺.

Iz bolnice sam ja iznijela malog kao Li To Me u korpi koja se montira na kolica i može se kajsevima vezati u autu
..
Ali mi je nismo vezali (sto je nepravilno skroz)ali mala je relacija bila. ..
Najpravilnije je sa bebom izaći u AS.

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Važnost Autosjedalica
17.12.2017 22:54:48   
manuela RR
Da se nadovezem na svoj post ...
Sjedalicu sam montirala i koristim kao 0+ u suprotnom smjeru od vožnje i e ležećem položaju (kao jaje)...
Sjedalica je Cam Gara user posted image

< Poruku je uredio manuela RR -- 17.12.2017 22:55:44 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 521
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 19 20 [21]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 20 [21]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *